آخرین چالش چین طراحی یک فرود نرم برای یک اقتصاد گرد و غبار است

[ad_1]

هنگ کنگ – رهبران چین در حال تلاش برای معکوس کردن کندی شدید بدون کنار گذاشتن سیاست‌هایی هستند که باعث ضعف در ابتدا شد – وظیفه پیچیده‌ای که می‌تواند توانایی پکن را برای ایجاد یک فرود نرم برای اقتصاد شماره دو جهان آزمایش کند.

در هفته‌های اخیر، چین چندین تدابیر کاهش سیاست را برای جلوگیری از مارپیچ نزولی در بازار مسکن و از سرگیری رشد کلی که در سه ماهه سوم کاهش قابل توجهی داشت، رونمایی کرده است. اقدامات اخیر شامل تسهیلات وام مسکن و کاهش غیرمنتظره این هفته در مقدار پولی است که بانک ها باید نگه دارند، که می تواند هزینه تامین مالی مشاغل را کاهش دهد.

اقتصاددانان انتظار دارند در هفته‌های آتی گام‌های بیشتری از جمله اقدامات احتمالی برای برآورده کردن سریع‌تر رشد اعتبار و کاهش مالیات برای مشاغل کوچک انجام شود. برخی از اقتصاددانان فرصتی را برای چین می‌بینند که نرخ‌های بهره مرجع را کاهش دهد، نرخ‌هایی که از آوریل 2020 ثابت مانده‌اند.

تحلیلگران Nomura Holdings در یادداشت اخیر خود خطاب به مشتریان نوشتند که پکن ممکن است برای جلوگیری از رکود شدید اقتصادی در ماه‌های آینده به شدت نیاز به سیاست‌های تسهیل‌کننده داشته باشد.

بدهکارترین شرکت املاک و مستغلات جهان، Evergrande، کمپینی در شبکه های اجتماعی راه اندازی کرده است تا نشان دهد که ساخت و ساز از سر گرفته شده است و گفته است که هر کاری که می تواند برای تحویل مسکن انجام می دهد. WSJ این انتشارات را با انتشارات خریداران ناامید مقایسه می کند. فوتوکمپوزیت: امیلی سیو

اما بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که مقامات تمایلی به توسل به انگیزه‌های تهاجمی‌تر مانند افزایش چشمگیر وام‌های بانکی یا هزینه‌های زیرساختی مانند پل‌ها و فرودگاه‌ها ندارند.

مقامات همچنین متعهد به سیاست هایی هستند که طی سال گذشته با حمایت شی جین پینگ، رهبر این کشور، برای دستیابی به اهداف بلندمدت مانند کاهش بدهی و پاکسازی رفتارهای سوداگرانه، به ویژه در بخش املاک و مستغلات، اعمال شده است. بانک مرکزی چین روز دوشنبه اعلام کرد که از ایجاد سیل در اقتصاد با مشوق ها جلوگیری می کند.

اسوار پراساد، استاد سیاست تجاری و اقتصاد در دانشگاه کرنل، گفت: «این یک تناقض معمولی بین تلاش پکن برای تحمیل انضباط بازار و کاهش عدم تعادل در بازارهای مالی مبتنی بر اعتبار و در عین حال حفظ یک مسیر رشد پایدار است».

دوراهی های سیاست اقتصادی چین احتمالا در ماه های آینده تشدید خواهد شد. انتظار می‌رود که رده‌های بالای حزب کمونیست چین اواخر سال آینده تغییر دولت را پشت سر بگذارند و رهبران چین معمولاً خواهان عملکرد قوی اقتصادی برای تضمین ثبات در پیش از رویدادهای مهم سیاسی هستند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

چین برای حفظ رشد اقتصادی خود چه باید بکند؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

نوع Omicron Covid-19 عدم اطمینان جدیدی را به چشم انداز اضافه می کند. در حالی که چین همچنان تعداد کمی از موارد کووید-19 را ثبت می کند، قوانین مسدودکننده سختگیرانه ای را حفظ می کند که احساسات مصرف کننده را کاهش می دهد و ظهور Omicron باعث می شود رهبران کمتر احساس راحتی کنند که محدودیت ها را لغو کنند.

برای مدتی پس از همه گیری، اقتصاد چین نسبتا قوی به نظر می رسید. این تنها اقتصاد بزرگی بود که در سال 2020 رشد کرد. فعالیت در اوایل سال 2021 به حدی ثابت ماند که همه اینها تضمین می کند که چین در طول سال به رشد قابل توجهی دست خواهد یافت و انتظار می رود تولید ناخالص داخلی در سال 2021 حدود 8 درصد رشد کند.

رهبران چین با اطمینان از این چشم انداز، سرکوب را علیه فناوری، آموزش خصوصی و شرکت های املاک و مستغلات گسترش داده اند تا به ریشه کن کردن سرمایه گذاری های غیرمنطقی و کاهش نابرابری اجتماعی کمک کنند.

اما اقتصاددانان می گویند برخی از اقدامات، به ویژه سیاست هایی که اعطای وام به توسعه دهندگان املاک و مستغلات با اهرم بالا را محدود می کند، ممکن است فراتر رفته باشد و باعث تاخیرهای بیشتر از حد انتظار شده باشد. برخی از توسعه دهندگان قدیمی هستند. داده ها از China Real Estate Information Corp. نشان می‌دهد که فروش 100 توسعه‌دهنده برتر چینی برای پنجمین ماه متوالی در ماه نوامبر کاهش یافت و از نظر ارزش 37.6 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

بسیاری از اقتصاددانان رشد حدود 5 درصدی را در سال 2022 پیش‌بینی می‌کنند که یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در دهه‌های اخیر خواهد بود. برخی می گویند اگر کاهش رشد املاک و مستغلات بدتر شود و بیشتر شبیه آنچه در سال 2014 شروع شد، کاهش یابد، زمانی که بازار با افت قیمت ها و سهام بالا گرفتار شده بود.

در نتیجه رکود مسکن در سال 2014 و بحران مالی سال 2008، چین مشوق های زیادی از جمله کاهش نرخ بهره و افزایش سرمایه گذاری در املاک و زیرساخت ها را ایجاد کرد.

این پاسخ ها باعث آشفتگی سریع اقتصادی شد، اما سیستم مالی چین را با بدهی های بیش از حد سنگین کرد. آنها همچنین این ذهنیت را در بین سرمایه گذاران و خریداران خانه پرورش دادند که دولت چین به دلیل ترس از ناآرامی های اجتماعی اجازه ضررهای بزرگ در سرمایه گذاری یا ارزش مسکن را نخواهد داد.

این بار، چین با احتیاط عمل می کند و اقدامات امدادی کمتری انجام می دهد.

از اواخر سپتامبر، مقامات محدودیت‌های وام‌های رهنی را کاهش داده‌اند، قوانین مناقصه زمین را کاهش داده‌اند و اقداماتی را برای تسهیل پرداخت بدهی‌ها برای توسعه‌دهندگان وعده داده‌اند که می‌تواند به آنها اجازه دهد پروژه‌های جدید را سریع‌تر راه‌اندازی کنند. رگولاتورها همچنین قصد دارند انتشار اوراق قرضه محلی در بازار اوراق قرضه بین بانکی را برای توسعه دهندگان تسهیل کنند تا منابع مالی خود را دوباره پر کنند.

در اواخر نوامبر، چنگدو، کلانشهری در مرکز چین، اولین شهر بزرگی شد که تصویب وام را برای توسعه دهندگان و خریداران مسکن تسریع کرد و همچنین به سازندگان اجازه داد تا راحت‌تر از سرمایه‌های حاصل از فروش آپارتمان‌های ساخته نشده استفاده کنند.

در بیانیه اداره مسکن چنگدو آمده است: «تقاضای معقول برای تأمین مالی از سوی توسعه‌دهندگان ملک و خریداران مسکن باید تضمین شود». ارقام رسمی نشان می دهد که قیمت خانه های جدید در چنگدو در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل 0.6 درصد کاهش یافت که شدیدترین کاهش در بیش از چهار سال گذشته است.

سایر شهرهای کوچکتر، از جمله هاربین، ییوو و چانگچون، اقداماتی را برای ایجاد ثبات در بازار املاک خود انجام داده اند، از جمله ارائه یارانه به فارغ التحصیلان کالج برای خرید خانه اول خود.

تینگ لو، اقتصاددان در هلدینگ نومورا گفت: «در حالی که چنین تنظیم دقیقی تا حدی به کاهش تأثیر کمک کرده است، تأثیر آن نباید اغراق شود. او پیش‌بینی می‌کند که کاهش در بازار املاک و مستغلات ممکن است در ماه‌های آینده بدتر شود، زیرا مردم در شهرهای بیشتری در چین معتقدند که قیمت مسکن ممکن است به کاهش ادامه دهد و خرید را به تاخیر بیاندازد، حتی اگر اعتبار گسترده‌تر شود.

در رویان، شهری در جنوب شرقی چین، صاحب کارخانه ژو گووفانگ گفت که مالک دو آپارتمان است، اما به دلیل آشفتگی اخیر بازار مسکن از خرید آپارتمان دیگری برای سرمایه گذاری خودداری کرد. وی گفت که میانگین قیمت مسکن موجود در این شهر در سال جاری حدود 5 درصد کاهش یافته است.

آقای ژو، 28 ساله، گفت که امسال با تماس هایی از سوی بانک ها که به او وام های تجاری ارزان ارائه می کردند، بمباران شده بود، اما او هیچ برنامه ای برای افزایش ظرفیت کارخانه خود نداشت. او ترجیح می دهد در املاکی سرمایه گذاری کند که به گفته او به طور مداوم بر تورم غلبه کرده است، اما اکنون به اندازه کافی مطمئن نیست که ماشه را بکشد.

با این حال، برخی از تحلیلگران هشدار می دهند که کاهش اخیر در نسبت ذخیره و هرگونه کاهش احتمالی بیشتر در حمایت از مشکلات کسب و کارهای کوچک می تواند منجر به تورم حباب های دارایی مانند املاک و مستغلات شود.

وی یائو، اقتصاددان ارشد چین در Société Générale می‌گوید: «مدیران ابزارهای زیادی دارند، اما فضای کمتری برای مانور در آینده دارند. در نتیجه، او گفت: “بانک مرکزی چین بعید است در چند سال آینده سیاست های پولی خود را به شدت کاهش دهد یا سفت کند.”

بنویسید استلا ایفان شی در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500mobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.comsu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escort