ارتش انباشته اوکراین همچنان برتر از روسیه است

[ad_1]

کی‌یف، اوکراین – هشت سال پس از تسلط روسیه بر شبه جزیره کریمه اوکراین و آغاز جنگ در شرق، ارتش کیف که زمانی ضعیف بود، بزرگ‌تر و مسلح‌تر است. رهبران و تحلیلگران می گویند که این کشور هنوز خیلی جلوتر از مسکو است، اما ممکن است به قیمت تمام ارتش های مهاجم تمام شود.

نشستی علیه نیروها و تانک‌ها، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که در ماه‌های اخیر در اطراف اوکراین جمع‌آوری کرده است، نیرویی متشکل از ۲۶۰ هزار نفر است که توسط مستشاران غربی آموزش دیده و مجهز به خودروهای زرهی مدرن، موشک‌های ضدتانک آمریکایی و انگلیسی و پهپادهای مسلح ترکیه هستند.

با این حال، افسران اوکراینی می گویند که بزرگترین تفاوت از سال 2014، زمانی که نیروهای کی یف نتوانستند تصرف ارضی کرملین را متوقف کنند، تجربه رزمی است که طی سال ها در نبرد با نیروهای تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین و احساس هویت ملی قوی تر به دست آمده است. نتیجه درگیری

الکسی دانیلوف، مشاور ارشد امنیت ملی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، می‌گوید: «این یک ارتش کاملاً متفاوت است.

واشنگتن هشدار داده است که فشارهای جدید روسیه بر اوکراین، که به گفته پوتین عمدتاً از سرزمین های تاریخی روسیه تشکیل شده است، می تواند اجتناب ناپذیر باشد. روسیه می گوید برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد و اکنون در حال مذاکره با دولت های غربی است و از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی می خواهد که فعالیت های خود را در اوکراین و سایر نقاط اروپای شرقی تعلیق و کاهش دهد.

ایالات متحده می گوید حدود 100000 سرباز روسی در نزدیکی مرز اوکراین مستقر هستند. تصاویر ماهواره ای حضور روزافزون تجهیزات نظامی در چندین نقطه را نشان می دهد. عکس: Maxar Technologies

مقامات و تحلیلگران اوکراینی می گویند یک نیروی جدید در ارتش اوکراین می تواند ارزیابی آقای پوتین از خطرات را تغییر دهد، زیرا هزینه زندگی روس ها و تحریم های غرب بسیار بیشتر از یک حمله تمام عیار نسبت به تهاجمات مخفی قبلی است.

عملیات روسیه در سال 2014 برای تصرف کریمه، محل یک پایگاه دریایی مهم روسیه در دریای سیاه و جمعیت زیادی روسی زبان، متکی به استقرار سریع و پنهانی نیروهای ویژه بود که با مقاومت اندکی از سوی ارتش اوکراین مواجه شد.

گروهبان آنا بویکو به یاد می آورد که بخشی از او دستور بازگشت به کیف را دریافت کرد. او گفت: «ما نه یک گلوله شلیک کردیم و نه برای جنگ ماندیم. “ما همین الان رفتیم.”

اگر روسیه الان حمله کند، گروهبان. بویکو گفت: این بار فرق می کند.

ارتش اوکراین در مواجهه با تهاجمات بیشتر به بخش شرقی کشور، به سختی موفق به جمع آوری سوخت و باتری برای ارسال خودروهای دوران شوروی خود به جبهه شد.

یک مقام ارشد دولت بایدن گفت که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، نیروهای مسلح اوکراین به دلیل فساد خالی و ضعیف شده اند. افسران اوکراینی به یاد می‌آورند که در سال‌های قبل از سال 2014، زمانی که مقامات ارشد برای بازرسی نیروها آمده بودند، روی خودروهای زرهی رنگ تازه زده‌اند و این حقیقت را پنهان می‌کنند که موتورهای آن‌ها خراب شده است.

الکسی دانیلوف مشاور امنیت ملی اوکراین گفت ارتش این کشور در سال‌های اخیر متحول شده است.


عکس:

سرگئی سوپینسکی / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

این مقام آمریکایی گفت: «سطوح آمادگی آنها به طرز وحشتناکی پایین بود، آنها سازماندهی ضعیفی داشتند و هیچ دکترین واقعی در مورد چگونگی دفاع از ارضی نداشتند». این مقام گفت که رزمایش های ایالات متحده و ناتو به بازسازی نیروهای اوکراینی کمک کرده است. آنها فقط بسیار توانمندتر، بسیار آماده تر، بسیار بهتر سازماندهی شده اند.”

پس از تسلط روسیه بر کریمه، ایالات متحده 2.7 میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرد. هفته گذشته سه محموله هوایی به عنوان بخشی از بسته جدید 200 میلیون دلاری شامل سلاح های ضد تانک از ایالات متحده وارد شد. ایالات متحده همچنین گفته است که پنج هلیکوپتر ترابری Mi-17 روسیه را به اوکراین منتقل خواهد کرد.

هفته گذشته هواپیماهای جنگی بریتانیا سامانه های تسلیحات زرهی سبک را به کیف تحویل دادند. مقامات آمریکایی گفتند که کشورهای بالتیک استونی، لیتوانی و لتونی با مجوز واشنگتن سلاح های ضد تانک جاولین و سیستم های دفاع هوایی استینگر ساخت آمریکا را تحویل داده اند.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین در مصاحبه ای گفت که به کمک بیشتری نیاز است.

آقای رزنیکوف گفت: “ما به سیستم های ضد موشکی، سیستم های ضد هوایی، کمک های بیشتر در دریا و جنگ الکترونیک، هواپیماهای بدون سرنشین، پارازیت هواپیماهای بدون سرنشین و غیره نیاز داریم.” او از ارائه جزئیات در مورد کمکی که در ماه نوامبر با لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده ملاقات کرد، خودداری کرد. آقای رزنیکوف گفت: «هر روز سلاح‌ها تغییر می‌کنند، فناوری‌های جدید تغییر می‌کنند، بنابراین ما هرگز نمی‌گوییم «بله، برای دفاع از کشورمان کافی است».

افکار خود را به اشتراک بگذارید

به نظر شما روسیه چه اقداماتی می تواند علیه اوکراین انجام دهد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

قانونگذاران آمریکایی که اخیراً از اوکراین بازدید کرده‌اند می‌گویند که نیاز به تسریع در ارسال کمک‌های نظامی بیشتر از جمله Javelins، موشک‌های ضد کشتی، موشک‌های دفاع هوایی، تجهیزات دید در شب و سایر تجهیزات وجود دارد.

به گفته یک مقام ارشد اوکراینی، در ماه های اخیر کی یف در ایالات متحده برای سیستم های دفاع هوایی، از جمله موشک های زمین به هوای استینگر، لابی کرده است که به محافظت در برابر هواپیماهای روسی کمک می کند. این کشور در حال حاضر از سیستم‌های دوران شوروی استفاده می‌کند که مدرن‌سازی شده‌اند، اما از برخی تجهیزات پیشرفته مورد استفاده ارتش روسیه عقب‌تر هستند.

نیروی هوایی و نیروهای موشکی روسیه در صورت بروز یک درگیری گسترده، مزیت بزرگی را نسبت به اوکراین به این کشور می‌دهند، که به روسیه اجازه می‌دهد حتی بدون استقرار گسترده نیروهای زمینی، خسارت قابل توجهی وارد کند.

کاروانی از خودروهای نظامی روسیه در آستانه الحاق شبه جزیره کریمه در نزدیکی شهر سیمفروپل در کریمه در سال 2014 حرکت کردند.


عکس:

اتین دو مالگلیو / گتی ایماژ

کشتی‌های روسی این هفته تمرین‌هایی را در دریای سیاه در نزدیکی سواستوپل کریمه انجام دادند.


عکس:

تصاویر جلد / زوما پرس

آموزش همچنین برای تحول نظامی اوکراین بسیار مهم است. اعضای گارد ملی فلوریدا آخرین نفر در چرخش تیپ های نظامی ایالات متحده هستند که با ارتش اوکراین در غرب اوکراین کار می کنند.

در روزهای اخیر، پرسنل نیروی دریایی بریتانیا با همتایان اوکراینی خود در شهر ساحلی اودسا همکاری می کنند. به گفته وزارت دفاع اوکراین، امسال حدود 167 نظامی و افسری که در نیروهای مسلح اوکراین خدمت می کنند، در مدارس نظامی در 13 کشور خارجی تحصیل خواهند کرد.

دیمیترو کوله‌با، وزیر امور خارجه اوکراین هفته گذشته در کنفرانس خبری مشترک با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: «اوکراین هیچ برنامه‌ای برای اقدام تهاجمی ندارد». ما فقط برای تقویت دفاعی خود کار می کنیم.»

روسیه می گوید کمک ها و آموزش های ارائه شده به اوکراین یک تحریک مستقیم از سوی کشورهای ناتو و گسترش ائتلاف نظامی آنها است، چیزی که آقای پوتین به شدت با آن مخالف است. او از ناتو خواست تا تضمین های الزام آور ارائه دهد که کی یف هرگز به عضویت آن در نخواهد آمد. ناتو تسلیم شده است.

یک سرباز اوکراینی در خط جدایی از شورشیان طرفدار روسیه در منطقه دونتسک در شرق اوکراین ایستاده است.


عکس:

آندری دوبچاک / آسوشیتدپرس

نیروهای مسلح اوکراین به‌شدت با جدایی‌طلبان به رهبری عوامل و افسران روسی درگیر هستند و دو بار در آگوست 2014 و فوریه 2015 هنگامی که روسیه به طور مخفیانه نیروهای خود را به آن سوی مرز فرستاد، شکنجه شده است.

مقامات اوکراینی گفته‌اند که برای پاسخ به هر درخواستی برای تسلیحات به “ملت کهنه کار” خود متکی هستند. به گفته آقای رزنیکوف، بیش از 400000 نفر در هشت سال گذشته در خط مقدم خدمت کرده اند. گروهی از داوطلبان به نام دفاع سرزمینی نیز در تعطیلات آخر هفته تمرین می کنند تا در صورت فراخوانی برای جنگیدن.

آقای رزنیکوف، مانند بسیاری از دولت های غربی، هشدار داد که استراتژی روسیه نمی تواند محدود به جنگ های متعارف باشد.

او گفت: «من فکر می‌کنم روس‌ها در حال برنامه‌ریزی برای از بین بردن ثبات سیاسی، شیوه زندگی ما هستند یا در تلاش برای تغییر قدرت سیاسی ما هستند. “آنها از همه چیز برای بی ثبات کردن استفاده خواهند کرد – جنبش ضد واکسیناسیون، هر چه باشد – و سپس سعی خواهند کرد بگویند، “اوه، می بینید، آنها هیچ قدرتی ندارند، آنها هیچ دولتی ندارند، ما باید به شهروندان خود کمک کنیم.” ‘

بنویسید ویوین سلاما در [email protected] و جیمز مارسون در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.commodded apk downloadbeylikdüzü korsan taksisu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyum