امارات متحده عربی با احساس فرصت ها در سوریه، تلاش های اعراب را برای تجارت با اسد رهبری می کند

[ad_1]

امارات متحده عربی در خط مقدم تلاش ها در جهان عرب برای خروج سوریه از سرما قرار دارد.

مقامات دولتی و رهبران تجاری امارات و سوریه می گویند که این کشور نفت خیز در تلاش است تا روابط نزدیک تر با رژیم بشار اسد را عادی کند، یک دهه پس از آن که بشار اسد به دلیل سرکوب وحشیانه مخالفان و جنگ تمدنی کشور طرد شد.

اکثر همسایگان عرب سوریه برای قطع روابط با دمشق به غرب پیوسته اند. آقای اسد به دلیل گزارش دولتش در مورد نقض حقوق بشر، از جمله استفاده از سلاح های شیمیایی و بمباران مدارس و بیمارستان ها، مورد طرد بسیاری از جهان قرار گرفته است. ده ها هزار نفر شکنجه شده اند.

اما با حمایت روسیه و ایران، آقای اسد کنترل بسیاری از مناطقی را که به نیروهای شورشی از دست داده بود، بازپس گرفت و اکنون مصر، اردن و برخی دیگر در تلاش هستند تا او را به عرصه دیپلماتیک عرب بازگردانند – اقدامی که می تواند قفل تجارت را باز کند. منافع همه کشورها و کاهش نفوذ ایران – با پیشرو بودن امارات.

استفان هایدمن، یکی از همکاران مرکز سیاست خاورمیانه موسسه بروکینگز، یک اندیشکده در واشنگتن، گفت: «این ابتکارات منعکس کننده ارزیابی امارات است مبنی بر اینکه اسد به جایی نمی‌رود و باید سیاست‌های خود را بر این اساس تنظیم کند».

اردوگاه هایی مانند اردوگاه در حومه ادلب، در شمال غربی سوریه، به محل زندگی غیرنظامیانی تبدیل شده است که به دلیل سال ها درگیری آواره شده اند.


عکس:

کریس مک گراث / گتی ایماژ

در ماه‌های اخیر، غرفه سوریه در اکسپوی دبی شاهد جریان پیوسته بازدیدکنندگانی بوده است که مشتاق دیدار با مقامات ارشد رژیم اسد هستند. عبدالله بن توک آل ماری، وزیر اقتصاد این کشور طی دیداری با محمد سامر الخلیل، همتای سوری خود توافقنامه ای را با هدف تقویت تجارت بین دو کشور امضا کرد. آقای ماری در آن زمان در توییتی نوشت که امارات متحده عربی “برجسته ترین شریک تجاری سوریه” بود. به گفته مقامات، سایر مهمانانی که از میان نمایشگاه های همسایه از کیریباتی و وانواتو راه می یابند، نمایندگانی از مصر، الجزایر، لهستان، مکزیک و مالزی هستند.

در همین حال، به گفته افراد آشنا، شرکت‌های سوری در ماه‌های اخیر شرکت‌های فراساحلی را در دبی و ابوظبی به ثبت رسانده‌اند تا ریشه‌های خود را پنهان کنند، از تحریم‌های آمریکا و اروپا فرار کنند و به تجارت کالاهای مختلف از فرآورده‌های نفتی گرفته تا لوازم الکترونیکی و پوشاک ادامه دهند. سوال برخی آشکارا محصولات خود را در نمایشگاه دبی تبلیغ کردند، در حالی که شرکت هواپیمایی سوری چم وینگز تحت تحریم ایالات متحده در ماه نوامبر پروازهای منظم خود را از دمشق به ابوظبی آغاز کرد.

امارات و اردن در سال های اخیر سفارت های خود را در سوریه بازگشایی کرده اند. ماه گذشته، بحرین، متحد نزدیک عربستان سعودی، اولین سفیر خود را در یک دهه اخیر در دمشق منصوب کرد.

بازرگانان سوری پس از ارائه توضیحاتی در مورد این مذاکرات گفتند همچنین ماه گذشته نمایندگان بانک مرکزی سوریه از پایتخت امارات دیدن کردند تا یک کانال مالی با استفاده از بانک های خصوصی برای حمایت از تجارت بین دو کشور ایجاد کنند. بر اساس توافق مورد بحث، واردکنندگان سوری به تامین‌کنندگان بین‌المللی حساب‌ها در امارات پرداخت خواهند کرد، در حالی که بانک‌های اماراتی مبالغی معادل آن را در حساب‌های بانک مرکزی سوریه در دمشق دریافت خواهند کرد و عملاً از انتقال مستقیمی که ممکن است توسط تحریم‌های بین‌المللی مسدود شود، اجتناب می‌کنند.

سفارت امارات در ایالات متحده و وزارت خارجه این کشور به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده اند.

در همین حال، به گفته افراد مطلع، اپراتورهای تلفن همراه سوریه تل و وفا تل تحت کنترل دولت سوریه از شرکت های مخفی در امارات برای خرید تجهیزات مخابراتی غربی استفاده می کنند. آنها گفتند که نمایندگان این دو شرکت در اواسط ژانویه در دبی و ابوظبی برای مذاکره درباره معاملات بودند. Syriatel و WafaTel به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

سایر کشورهای عربی، به ویژه عربستان سعودی و قطر، فاصله خود را با آقای اسد حفظ کرده اند، در حالی که ایالات متحده موضع قاطع خود را در قبال رژیم او حفظ کرده است. در سال های اخیر، واشنگتن به دنبال افزایش فشار بین المللی بر اسد برای ایفای نقش گسترده تر برای مخالفان خود بوده است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اقدامات اخیر کشورهای منطقه برای عادی سازی روابط با اسد گفت: ما از دولت ها و سازمان های منطقه که در حال بررسی تعامل با رژیم اسد هستند می خواهیم که جنایات مردم سوریه را با دقت بررسی کنند. دهه گذشته.”

اما روی هم رفته، اقدامات امارات و سایرین به شرکت های سوری باعث خوش بینی می شود.

فواد آل محمد، مدیر اجرایی بخش خدمات نفتی گروه کاترجی، یک شرکت تجاری سوری که متعلق به خانواده طرفدار رژیم است، گفت: «من گمان می‌کنم در آینده نزدیک دوباره با شرکت‌های بین‌المللی کار خواهیم کرد. قانونگذار و مورد تحریم غرب به دلیل فروش نفت به رژیم اسد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

پیامدهای گام‌های نزدیک‌تر بین سوریه و سایر کشورهای عربی چیست؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

به گفته یکی از نزدیکان این گروه، کاترجی در حال حاضر از شرکت های اصلی در دبی برای خرید تجهیزات کامپیوتری مورد نیاز برای راه اندازی یک بانک جدید در سوریه استفاده می کند. گروه کاترجی به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در بزرگترین پیشرفت، شیخ عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در ماه نوامبر در دمشق با اسد دیدار کرد و او را به بالاترین مقام اماراتی تبدیل کرد که از زمان آغاز جنگ داخلی به سوریه سفر کرده است.

برای رژیم اسد، آشتی با همسایگان عرب خود می تواند راه را برای سرمایه گذاری های جدید برای احیای اقتصاد جنگ زده باز کند و می تواند منجر به پذیرش مجدد اتحادیه عرب شود که می تواند مشروعیت آن را بهبود بخشد.

اردن مرز اصلی خود را با سوریه در اواخر سال گذشته بازگشایی کرد و ملک عبدالله دوم در اکتبر برای اولین بار از زمان آغاز جنگ داخلی در سال 2011 با اسد تلفنی صحبت کرد. به گفته مقامات آمریکایی و اردنی آشنا با مذاکرات، اردن نیاز به برقراری ارتباط با دولت سوریه در مورد مسائل کلیدی مانند امنیت دارد و اینکه ادامه انزوای اسد غیرقابل دوام است.

بار دیگر می توان از سوریه به اردن از طریق گذرگاه مرزی نصیب عبور کرد.


عکس:

لوای بشارا / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

ارتش اردن روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهایش 27 قاچاقچی را که قصد داشتند از سوریه وارد این کشور شوند، کشته اند. امان گفت که همکاری امنیتی با دمشق به مهار قاچاق برون مرزی کمک می کند.

یک تاجر از یک خانواده سرشناس در دبی که اخیراً شروع به صادرات شامپو ایتالیایی به دمشق و واردات لباس از یک تولید کننده در حلب کرده است، گفت: سوریه فرصت بعدی است.

امارات در خط مقدم این روند قرار دارد. او قبلا روابط خود را با اسرائیل در سال 2020 از طریق توافقی با میانجیگری دولت ترامپ عادی کرد و سال گذشته پس از سال ها خصومت، وعده میلیاردها دلار سرمایه گذاری در ترکیه را داد. امارات، عربستان سعودی و متحدان آنها نیز تحریم قطر را به عنوان نشانه ای دیگر از کاهش تنش های قدیمی لغو کرده اند.

رئیس جمهور ترامپ ریاست امضای توافقنامه صلح خاورمیانه بین اسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین در سپتامبر 2020 را بر عهده دارد. عکس: الکس براندون / آسوشیتدپرس

جوئل ریبرن، نماینده آمریکا در امور سوریه در دولت ترامپ، گفت که انتظار دارد واشنگتن با تمرکز بر روابط امارات با رژیم اسد محتاطانه عمل کند. وی گفت: اگر دوستان اقدامی خلاف منافع آمریکا انجام دهند، ابتدا سعی می کنیم به آنها هشدار دهیم.

در واقع، نشانه هایی وجود دارد که در برخی شرایط محدود، ایالات متحده ممکن است کمک به افزایش مشارکت خود در اقتصاد سوریه را انتخاب کند.

به عنوان مثال، مصر برای احیای خط لوله گازی که از دریای سرخ از طریق سوریه به لبنان می گذرد، فشار می آورد. این طرح شامل تعمیر خطوط لوله موجود از مصر به اردن و سوریه و یک خط لوله جداگانه از سوریه به لبنان است.

علیرغم مخالفت منتقدان اسد، دولت بایدن دور زدن تحریم ها را برای کمک به تامین سوخت مورد نیاز مردم لبنان که از سقوط اقتصادی رو به وخامت رنج می برند، انتخاب کرده است.

اصلاحات و تقویت
دولت بایدن برای حمایت از یک توافق نامه خط لوله بدون اعمال تحریم بر کشورهای شرکت کننده تلاش می کند. نسخه قبلی این مقاله به اشتباه بیان می کرد که دولت بایدن تحریم ها را برای کشورهای درگیر لغو کرده است. (اصلاح شده در 27 ژانویه)

بنویسید Benoit Focon در [email protected] و Jared Malsin در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksisu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escort