«انتقام باطل می‌شود» بحث‌ها را در تایوان برانگیخت: چقدر دموکراسی زیاد است؟

[ad_1]

تایپ – فردی لیم، رهبر گروه هوی متال تایوان، هنگامی که اولین دوره خود را به عنوان نماینده مجلس در سال 2016 به دست آورد، سر خود را برگرداند و به برخی از جوانان در دموکراسی جزیره نشان داد که عصر سیاسی جدیدی در راه است. این بازیکن 45 ساله اکنون با کناره گیری مواجه است.

او شرکت های زیادی دارد: آقای لیم پنجمین سیاستمدار منتخب در تایوان است که در سال گذشته با چالش خروج مواجه شده است. در صورت رای گیری در روز یکشنبه، او قربانی دیگری خواهد شد که برخی از تایوانی ها آن را روند نوپای “انتقام برای انتقام” توصیف می کنند.

همراه با پایبندی به همه پرسی مردمی، که منتقدان آن را به هدر دادن منابع سیاسی متهم می کنند، این سلسله اظهارات بحثی را برانگیخت که آیا تایوان – که به طور گسترده به عنوان سنگر دموکراسی در برابر چین تلقی می شود – به نفع خود بیش از حد دموکراتیک است یا خیر.

به دلیل تغییر در قانون، یکی از فراخوان‌های قبلی با موفقیت جایگزین یک سیاستمدار چینی دوست از سمت شهردار شهر بندری جنوبی کائوسیونگ در ژوئن 2020 شد. اما بسیاری از آخرین اهداف، سیاستمداران جوان‌تری هستند که به خاطر دیدگاه‌های متضاد خود شناخته می‌شوند. از چین. .

آقای لیم گفت: “در چند سال گذشته، زمانی که تایوان دستخوش اصلاحات و تغییرات زیادی شده است، نسل جدید سیاستمداران ساده ترین اهداف بوده اند.”

فردی لیم در یک رویداد قبل از همه پرسی در دسامبر گذشته سخنرانی کرد.


عکس:

ولید برازگ / زوما چاپ

تایوان مدت‌هاست به‌خاطر سیاست‌های غنی‌اش شناخته می‌شود، که در آن قانون‌گذاران گاهی لفاظی‌هایی را برای مبارزه با مشت با یکدیگر یا – در مورد بحث بر سر مجاز کردن واردات گوشت خوک از ایالات متحده – کیسه‌های روده‌های فاسد حیوانات را رد می‌کنند. لین جیا هی، دانشیار حقوق در دانشگاه ملی چنگچی تایوان، گفت، با این حال، اخیراً وضعیت تداوم بسیج سیاسی وضعیت فاجعه‌باری را ایجاد کرده است که در آن «انتخابات هرگز پایان نمی‌یابد».

حزب حاکم دموکراتیک خلق جزیره و حزب اپوزیسیون ناسیونالیست، که با نام کومینتانگ یا KMT نیز شناخته می‌شود، ماه‌ها پیش از رای‌گیری در دسامبر در مورد موضوعاتی از جمله ممنوعیت بالقوه واردات گوشت خوک از ایالات متحده، جابجایی پایانه گاز طبیعی مایع و راه‌اندازی مجدد کارزار تبلیغاتی انجام دادند. نیروگاه هسته ای این نظرسنجی در نهایت بیش از 40 درصد از واجدین شرایط رای گیری را جلب کرد.

Lev Nahman، عضو فوق دکتری در مرکز مطالعات چینی هاروارد فیربانک، گفت: «چالش‌های مبرم‌تری وجود دارد که امیدواریم سیاستمداران تایوانی وقت خود را صرف آن کنند،» از جمله نفوذ چین و آمادگی تایوان برای حمله احتمالی چین.

رفراندوم دسامبر 2021 کمتر از نیمی از واجدین شرایط رای دادن تایوان را به خود اختصاص داد.


عکس:

ANABEL CHE / رویترز

مجموعه ای از یادآوری ها در تایوان باعث شده است که برخی از دانشمندان علوم سیاسی با کالیفرنیا تشابهاتی داشته باشند، جایی که تلاش برای برکناری فرماندار فعلی دموکرات گاوین نیوسام در سال گذشته نیز بحثی را برانگیخت که آیا چیزی به نام دموکراسی مستقیم بیش از حد وجود دارد یا خیر.

در حالی که آقای نیوشام در نهایت آرای سراسری را به دست آورد، برخی در تایوان بدشانس بودند.

در ماه اکتبر، قانونگذار سابق چن پو وی، از حامیان سرسخت استقلال تایوان که در انتخابات قانونگذاری 2020 با بیش از 112000 رای به پیروزی ناامیدکننده ای دست یافت، در رای گیری یادآوری که از نزدیک تحت نظارت بود، شکست خورد که در آن حدود 78000 نفر به انتخاب او رای دادند. . آقای چن در مصاحبه ای گفت: “ما نه قانون را زیر پا گذاشته ایم و نه به کشور خیانت کرده ایم.”

تحلیلگران سیاسی می گویند هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پکن، که تایوان را بخشی از چین می داند و متعهد شده است در صورت لزوم کنترل جزیره را با زور به دست بگیرد، مستقیماً روند خروج را دستکاری می کند. به گفته تحلیلگران، با این حال، اگر مکانیسم های سیاست تایوان تشدید شود، به ویژه با فراخواندن قانونگذاران طرفدار استقلال، چین سود خواهد برد.

اریک چو، رئیس KMT، این پویایی را در اکتبر هنگامی که از آقای لیم به دلیل اعتراض به عقب نشینی آقای چن انتقاد کرد، برجسته کرد.

آقای چو قبل از اینکه به پیش بینی رای خروج خود آقای لیم ادامه دهد، گفت: “هر بار که صحبت می کنید با چین نجنگید.” این نوع قانونگذاران و منتخبان قطعا حذف خواهند شد.

آلفرد لین، سخنگوی حزب ملی‌گرا، این ایده که چین در عقب‌نشینی‌ها نقش داشته است را رد کرد و گفت که آنها در عوض «مجسم عمیق‌تر آگاهی دموکراتیک مردم تایوان هستند». دفتر تایوان در پکن به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

چین یکی از منتقدان مکرر دموکراسی در تایوان است. در ماه دسامبر، ما شیائوگوانگ، سخنگوی دفتر تایوان پکن، از حزب حاکم تایوان به دلیل تلاش برای استقلال تحت پوشش دموکراسی انتقاد کرد: “سرکوب مخالفان در جزیره، دستکاری تضاد قومی و تقسیم جامعه تایوانی – این چه نوع دموکراسی است. ?

اهمیت دموکراسی مستقیم در سیاست تایوان به سون یات سن، اولین رئیس جمهور جمهوریخواه چین برمی گردد، که در یک سخنرانی در سال 1924 از فراخوان ها و همه پرسی ها ستایش کرد – نهادهایی که در آن زمان در کشورهای غربی نادر بودند – به این دلیل که “تصمیم برای برگرداندن چین یک امر مهم است. پیشرفته ترین کشور دنیا.”

با تشدید تنش ها بین چین و تایوان، جرالد اف سابه از WSJ در حال بحث است که آیا زمان آن رسیده است که ایالات متحده رویکرد مبهم راهبردی دیرینه خود را تغییر دهد و آشکارا اعلام کند که از جزیره دفاع خواهد کرد. تصویر: نیکی واکر

حزب ملی‌گرای آقای سانگ در اواخر دهه 1940 پس از شکست جانشین او، چیانگ کای‌شک، به حزب کمونیست مائو تسه‌دونگ در جنگ داخلی چین، به تایوان عقب نشینی کرد و قانون اساسی جمهوری را با خود آورد. .

این یادآوری در تایوان پس از تظاهراتی به رهبری دانشجویان در سال 2014 به نام جنبش آفتابگردان اهمیت جدیدی پیدا کرد که با موفقیت به یک پیمان تجاری نامحبوب با چین پایان داد. پس از ناکامی در حذف چندین قانونگذار KMT، حامیان خواستار کاهش آستانه خروج شدند.

این تلاش دو سال بعد، پس از اینکه رئیس جمهور کای یینگ ون در اولین انتخابات خود پیروز شد و اصرار او بر استقلال، DPP، اکثریت قانونگذاری را به دست آورد، موفقیت آمیز بود. قانونگذاران اصلاحیه ای را تصویب کردند که تعداد امضاهای لازم برای ادامه رای فراخوان را از 13 درصد به 10 درصد کاهش داد. آنها همچنین آستانه قانونی رای دهی را به 25 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در منطقه تا 50 درصد کاهش دادند.

Han Kuo-yu، در کنار میکروفون، در ژوئن 2020 تماس گرفته شد.


عکس:

آسوشیتدپرس

هان کو یو، شهردار دوستانه چین که در سال 2020 برکنار شد، بالاترین مقام منتخبی بود که پس از تغییر قانون از سمت خود برکنار شد. حامیان آقای هان با حمایت از تلاش‌ها برای فراخواندن هوانگ جی، یک عضو شورای شهر 28 ساله که در جریان جلسات با آقای هان اختلاف داشت، پاسخ دادند.

خانم هوانگ که از انتخابات فراخوان فوریه خود جان سالم به در برد، به حامیان خان گفت: «آنها می خواستند همین کار را برای حمله به افرادی که آنها را دشمن سیاسی می دانند، انجام دهند. خانم هوانگ گفت: «این اساساً بسیج نفرت است.

در یک چرخش طعنه آمیز، هم خانم هوانگ و هم آقای لیم از جمله کسانی بودند که بر تسهیل برداشت ها اصرار داشتند.

«اثر بومرنگ دارد. شما نمی توانید نحوه استفاده از آن را انتخاب کنید.

آقای لیم از اظهار نظر در مورد حکمت قوانین عقب نشینی تایوان خودداری کرد، اما با اشاره به انتقاد از موهای بلند و خالکوبی هایش در زمان نامزدی انتخابات گفت که از تلاش های عقب نشینی تعجب نکرده است.

آقای لیم که اکنون موهای کوتاهی دارد، که اغلب سیاست را با موسیقی به عنوان یک مجری اشتباه می گیرد، می گوید: «از زمانی که کار سیاسی را شروع کردم، حملات گسترده ای علیه من به عنوان خواننده گروه راک صورت گرفت. آقای. لیم خواننده گروه هوی متال Chthonic است.

در طی کنسرتی در لندن در سال 2012، آقای لیم قوانین کمیته بین‌المللی المپیک را که به اصرار پکن معرفی شد، هدف قرار داد که ورزشکاران تایوانی را ملزم به شرکت در بازی‌های المپیک با پرچم ساختگی «چین تایپه» می‌کند. سخنرانی این خواننده روی صحنه – که طی آن او این جمله را تکرار کرد: “این چینی است.

فردی لیم که خواننده گروه هوی متال Chthonic است، در سال 2019 در توکیو نوازندگی خواهد کرد.


عکس:

نیکلاس داتیچه / زوما پرس

چانگ سیائو پینگ، مشاور شهرداری KMT که کمپین فراخواندن آقای لیم را رهبری می‌کند، ابتذال را یکی از دلایل ترک این نماینده مجلس ذکر کرد.

آقای چانگ که همچنین از آقای لیم به خاطر عدم توجه کافی به منطقه خود، مرکز، در یکی از محلی‌ها انتقاد کرد: «اگرچه قبل از قانون‌گذاری بود، شما نمی‌توانید «تایپه» را فقط به این دلیل که از استقلال تایوان حمایت می‌کنید، «ف» کنید. شیوع کووید-19 در ماه می.

آقای لیم گفت که امیدوار است این سلسله برداشت ها به پایان برسد. با این حال، تحلیلگران هشدار دادند که این روند احتمالاً بدون تغییر در قوانین خروج ادامه خواهد یافت.

آقای لین از دانشگاه ملی چنگچی گفت: “بعید است که کسی جلوی برداشت ها را بگیرد.” “در تایوان، مخالفت با عقب نشینی ها به این معنی است که شما مخالف دموکراسی هستید.

بنویسید جویو وانگ در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum kameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTurkcell Mobil Ödeme BozdurmaGebze escorthtml nullednulled themes1xbetdogal taşlarbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmecryptomagdailytokenewstheinvestmentmetaversefinancepopulartokenglobalfinanceicryptotokennewspapertopcoinsnewsinstagram takipçi satin alkepenk servisiMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escortistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort