ایالات متحده برای تحریم صنعت انرژی پرسود میانمار با فشار مواجه است

[ad_1]

نزدیک به یک سال پس از به دست گرفتن قدرت ارتش میانمار، ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی چندین دور تحریم‌ها را علیه این کشور اعمال کردند، اما هنوز صنعت نفت و گاز، شریان اصلی مالی حکومت نظامی، را هدف قرار نداده‌اند.

در حالی که ارتش میانمار جنگ خود را علیه دشمنان تشدید می کند، ایالات متحده و سایر کشورها با فشار فزاینده ای از سوی قانونگذاران و مدافعان حقوق بشر مواجه هستند تا علیه صنعتی که هر ساله میلیاردها دلار درآمد ایجاد می کند و بزرگترین منبع حقوق بشر است، اقدام کنند. وجوه خارجی در کشور پول نقد

نامه‌های منتشر نشده قبلی از گروه مدافع عدالت برای میانمار و بررسی شده توسط وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که درآمد صنعت چقدر برای ارتش این کشور مهم است. نامه‌های بین پرسنل نظامی و شرکت نفت و گاز میانمار، به تاریخ اوایل نوامبر، به نظر می‌رسد که نشان می‌دهد مین آنگ هلائینگ، رهبر حکومت نظامی، به یک شرکت دولتی موسوم به MOGE دستور داده است که نشان دهد در یک دوره شش ماهه گاز چقدر سود خواهد داشت. پروژه ای به نام Yetagun.

یکی از نامه‌ها حاوی یادداشت‌هایی است که بیان می‌کند این‌ها سؤالات «رئیس SAC» است، که احتمالاً اشاره‌ای به مین آنگ هلائینگ، رئیس شورای اداری دولتی است. (1) آیا از سرگیری صادرات خوب است؟ 2) در مورد پرداخت ها چطور؟ 3) در صورت عدم پرداخت چه باید کرد؟ “در یادداشت آمده است.

این پروژه که متعلق به شرکت‌های تایلندی، مالزیایی و ژاپنی است، به طور قابل‌توجهی سود کمتری نسبت به سایر پروژه‌های انرژی در میانمار دارد، به طوری که MOGE سودی حدود 22 میلیون دلار برای دوره از اکتبر 2021 تا مارس 2022 تخمین زده است. با این حال، ارتش بیان کرد. علاقه به اینکه پرداخت ها دقیقاً چگونه انجام می شود و در صورت عدم انجام چه اتفاقی می افتد.

مین آنگ هلائینگ، رهبر حکومت نظامی میانمار.


عکس:

Stringer./ROUTERS

یادانار ماونگ، سخنگوی گروه عدالت میانمار برای حمایت از حقوق بشر، گفت: «این واقعیت که رهبران ارشد حکومت نظامی نگران زمان دریافت حقوق خود هستند، نشان می‌دهد که نفت و گاز چقدر برای حکومت نظامی اهمیت دارد که آنها کارزار ترور خود را افزایش می‌دهند.» در یک کشور مخفی برای مستندسازی فعالیت های اقتصادی نظامی و کمپین پاسخگویی.

ارتش میانمار پس از به دست گرفتن قدرت در 1 فوریه، اعتراضات دموکراسی خواهانه را به طرز وحشیانه ای سرکوب کرد و به گفته انجمن غیرانتفاعی، بیش از 1300 نفر را کشت و بیش از 10000 نفر را زندانی کرد تا به زندانیان سیاسی کمک کند. او اخیراً با محکوم کردن آنگ سان سوچی رهبر غیرنظامیان به دو سال زندان به دلیل تحریک و نقض قوانین بیماری همه گیر پس از محاکمه ای که برای عموم غیرعلنی بود، ادعای قدرت خود را دو برابر کرد. برنده 76 ساله جایزه صلح نوبل با اتهامات دیگری روبرو است که می تواند او را تا پایان عمر در زندان نگه دارد.

آخرین تحریم های آمریکا علیه حکومت نظامی که هفته گذشته با هماهنگی اقدامات مشابه توسط بریتانیا و کانادا اعلام شد، چهار مقام و سه سازمان مرتبط با ارتش را هدف قرار داده است. تحریم‌های قبلی، رهبران ارشد نظامی و شرکت‌های مرتبط با ارتش، از جمله دو شرکت بزرگ کشور، شرکت اقتصادی میانمار، را هدف قرار داده بود. و هلدینگ اقتصادی میانمار با مسئولیت محدود.

درخواست ها برای اضافه کردن شرکت انرژی دولتی میانمار به این فهرست در ماه های اخیر افزایش یافته است. در ماه اوت، 462 سازمان جامعه مدنی از ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و استرالیا برای درج در لیست سیاه MOGE درخواست کردند. این گروه‌ها از شرکت‌ها خواستند که به کار خود ادامه دهند، اما تمام پرداخت‌ها را به MOGE در حساب‌های امانی که تنها پس از احیای دموکراسی قابل دسترسی است، واریز کنند.

برخی از قانونگذاران آمریکایی با ارائه قوانین جدیدی به نام قانون برمه که ظاهراً توپ را در اختیار رئیس جمهور بایدن قرار می دهد، از تحریم های نفت و گاز حمایت می کنند. این متن به صراحت به رئیس جمهور اجازه می دهد تا دستور تحریم ها را صادر کند، امتیازی که او قبلاً از آن برخوردار است، اما تاکنون ترجیح داده است از آن استفاده نکند. پارلمان اروپا همچنین اخیراً قطعنامه‌ای را تصویب کرد که از اتحادیه اروپا می‌خواهد در حالی که خود را برای بررسی دور جدید تحریم‌ها در اوایل سال ۲۰۲۲ آماده می‌کند، بر این بخش تمرکز کند.

دانیل کریتنبرینک، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه در آسیا، در اوایل دسامبر گفت که نمی تواند در مورد امکان تحریم این بخش اظهار نظر کند و افزود که “همه گزینه ها روی میز هستند”.

برخی از کارشناسان صنعت می گویند از اینکه هنوز این اتفاق نیفتاده تعجب می کنند و آن را یک سوال می خوانند که چه زمانی یا نه، اما دولت ها با این معضل مواجه هستند که آیا و چگونه می توانند خروجی آرامی برای شرکت های خارجی فعال در حوزه معدن و حمل و نقل طراحی کنند. منابع میانمار

حامیان می گویند که تحریم ها نشان دهنده جدیت در قطع پولی است که حکومت نظامی برای غنی سازی کارکنان متخلف و خرید سلاح و سایر تجهیزات مورد استفاده برای سرکوب و حتی کشتن غیرنظامیان استفاده می کند. برخی دیگر هشدار می‌دهند که خروج ناگهانی می‌تواند منابع انرژی داخلی را به خطر بیندازد و این بخش را بدون متقاعد کردن حکومت نظامی به مذاکره به سرمایه‌گذار کمتر دقیق‌تر واگذار کند.

مایکل مارتین، دستیار مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی و متخصص سابق آسیایی در سرویس تحقیقات کنگره، گفت: «سوالی که دولت بایدن با آن مواجه است این است که آیا آنها افزایش فشار را به نفع سیاسی خود می‌دانند یا خیر». بایدن در حال حاضر این قدرت را دارد که تحریم‌های بسیار سخت‌تری نسبت به او اعمال کند. این انتخابی است که انجام می شود.»

معترضان در 16 مارس خیابان های یانگون را سد کردند.


عکس:

گتی ایماژ / گتی ایماژ

محور اصلی بحث در واشنگتن و بروکسل، پروژه گاز طبیعی به نام Yadana است که عمدتاً توسط شرکت های مستقر در فرانسه و ایالات متحده اداره می شود. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط صنعت ابتکار شفافیت استخراج، این بزرگترین پروژه گاز طبیعی میانمار است که حدود 1.4 میلیارد دلار گاز و 1 میلیارد دلار صادرات در سال مالی منتهی به 2018 تولید می‌کند.

مجری این پروژه شرکت فرانسوی TotalEnergies SE است که 31 درصد سهم دارد. شورون شرکت

شرکت تابعه محلی، Unocal Myanmar Offshore Co.، دومین سهامدار بزرگ با 28 درصد است. تایلند PTT Exploration and Production PLC 25 درصد و بقیه متعلق به شرکت نفت و گاز میانمار است. در حالی که بیشتر گاز به تایلند صادر می شود، این پروژه تقریباً نیمی از برق عرضه شده به بزرگترین شهر میانمار یعنی یانگون را تامین می کند.

ارتش میانمار پس از بازداشت آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی و دیگر اعضای حزبش، اعلام کرده است که ظرف یک سال این کشور را به دست می گیرد. کودتا اینگونه بود که روی زمین رخ داد و معنای آن برای گذار دموکراتیک کشور چیست. عکس: Lynn Bo Bo / Shutterstock (ویدئو از 02/01/21)

گروه های مدافع می گویند توتال و شورون که پروژه یادانا را در اوایل دهه 1990 راه اندازی کردند، سیاستمداران را برای لغو تحریم ها لابی کردند. یکی از افراد آشنا به عملیات شورون در میانمار گفت که این شرکت مخالف تحریم‌ها نیست، اما نگران تلافی‌جویی قانونی احتمالی است که کارمندانش می‌توانند از سوی دولت میانمار با آن مواجه شوند و عرضه انرژی به یانگون را قطع کنند، جایی که آنها می‌توانند خانه‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها را بگیرند. تحت تأثیر قرار می گیرند. به دلیل قطع برق و همسایگی تایلند.

سخنگوی TotalEnergies گفت که این شرکت از هرگونه تحریمی که توسط ایالات متحده یا اتحادیه اروپا اعمال می شود، پیروی می کند، که در صورت اعمال، همه کشورها را ملزم می کند که جریان های نقدی را به MOGE در امان نگه دارند. او گفت که این شرکت به مقامات و سایر ذینفعان در مورد ترس خود از اختلال در عرضه در یانگون و غرب تایلند و خطر تعطیلی تولید گاز که منجر به کار اجباری در حکومت نظامی می شود متعهد شده است.

در نهایت، کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که نتوانند اسلحه بخرند و راحت زندگی کنند، بنابراین ممکن است مجبور شوند پشت میز مذاکره بنشینند.»


– مانی ماونگ، محقق میانماری دیده بان حقوق بشر

توتال در پاسخ به آنچه او «زمینه ناپایدار» در میانمار خواند، در ماه مه گفت که برخی از پرداخت‌ها به MOGE را به حالت تعلیق درآورده است، اگرچه این تعلیق تنها برای درصد کمی از کل پرداخت‌ها به این شرکت مربوط به حمل و نقل گاز اعمال می‌شود. این شرکت همچنین تحقیقات بیشتر در این کشور را به حالت تعلیق درآورده و گفته است که معادل بدهی های مالیاتی خود را به جای واریز وجوه به انجمن های حقوق بشر اهدا می کند، که به گفته او می تواند افراد وابسته خود را در بازداشت نگه دارد. خشونت و نقض حقوق بشر در میانمار را کاملا محکوم کرد.

این سخنگو گفت که سهم این شرکت در یدانا کمتر از 1 درصد از کل تولید آن است، بنابراین این پروژه “از نظر درآمد یا سود قابل توجه نیست”. او گفت هیچ مبادله پولی بین توتال و MOGE مربوط به صادرات یا فروش داخلی وجود ندارد. او گفت که صادرات، که بیشتر درآمد پروژه را تشکیل می دهد، توسط خریدار تایلندی PTT پرداخت می شود و توتال نمی تواند پول را در امان بگذارد.

شورون نیز در بیانیه‌ای در ماه می خشونت را محکوم کرد و گفت که به تمام تحریم‌های آمریکا پایبند خواهد بود. این شرکت گفت که نگران عواقب ناخواسته احتمالی است و از حضور خود به عنوان یک بازیگر مسئول در کشور دفاع می کند. او هشدار داد که نقض قراردادهای موجود “می تواند در را برای شرکت دیگری باز کند که ارزش های ما را ندارد تا جای ما را بگیرد.”

گروه های حقوق بشر می گویند خطرات احتمالی تحریم ها بر خطرات شناخته شده تعامل با شرکتی که مستقیماً یک رژیم سوء استفاده را تأمین مالی می کند، بیشتر است. مانی ماونگ، محقق میانماری در دیده بان حقوق بشر گفت: «در نهایت، کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که آنها را از خرید اسلحه و زندگی راحت باز داریم، بنابراین ممکن است مجبور شوند پشت میز مذاکره بنشینند». . من فکر نمی کنم که تحریم ها به تنهایی پاسخ نهایی باشد، اما ما به همه زوایای حمله نیاز داریم.

بنویسید فلیز سلیمان در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortYabancı Dizi İzlebirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı