ایالات متحده ناتو را برای مقابله با روسیه بازسازی کرده است. پوتین این طرح ها را خنثی کرده است.

[ad_1]

بروکسل – ایالات متحده و سایر اعضای ناتو هزاران نیرو مستقر کرده اند و سرمایه گذاری هنگفتی روی تسلیحات برای بازسازی خط مقدم ائتلاف در مقابل روسیه انجام داده اند. مسکو این استراتژی را با گشودن جبهه‌های جدید فراتر از دسترس ناتو کنار می‌زند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

ناتو چگونه باید به تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین واکنش نشان دهد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به جای رودررو شدن با ناتو، کشورهای دیگر از جمله اوکراین، سوریه و لیبی را تحت فشار قرار می دهد. به گفته مقامات غربی، او در حالی که دفاع دموکراتیک آن را با حملات سایبری و اطلاعات نادرست بررسی می کند، اتحاد اتحادیه را با معاملات گاز طبیعی آزمایش می کند. این رویکرد هم قدرت نظامی اتحاد و هم اراده سیاسی غرب را آزمایش می کند.

ناتو در مورد نحوه واکنش اختلاف نظر دارد. متحدانی مانند آلمان و فرانسه مدت هاست که خواستار احتیاط و مذاکره با مسکو شده اند.

آلمان سال گذشته فروش تفنگ های تک تیرانداز اوکراین به ناتو را مسدود کرد و گفت که فقط باید سیستم های دفاعی برای کمک به کی یف، شریک اتحادی که با جنگ شدیدی علیه جدایی طلبان روسی در شرق خود مواجه است، ارائه شود. 2014 مجارستان، به رهبری یک خودکامه طرفدار روسیه، مانع از این شد. نشست سران ناتو از اوکراین

اعضای شرقی مانند لهستان و کشورهای بالتیک نگران هستند که دولت بایدن برای امتیازات پوتین فشار بیاورد و به جای آن بر چین تمرکز کند. مقامات ایالات متحده گفته اند که به درخواست مسکو مبنی بر اینکه ناتو متعهد شود هرگز اوکراین و گرجستان را به عنوان عضو نپذیرد، نمی‌پیوندند، اما می‌توانند اقدامات دیگری مانند کاهش متقابل تمرین‌های نظامی را در نظر بگیرند.

یک دیپلمات اروپایی در ناتو گفت: “اگر ما اکنون امتیازاتی به پوتین بدهیم، او برای دریافت بیشتر بازخواهد گشت.” «روسیه یک تهدید بلندمدت است که قصد دارد ما را تضعیف کند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ماه دسامبر گفت که ناتو به “پروژه ای کاملا ژئوپلیتیکی با هدف تصرف سرزمین های بدون مالک پس از ناپدید شدن پیمان ورشو و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شده است.”

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز دوشنبه قبل از نشستی در مقر ناتو در بروکسل بود.


عکس:

اولیویه هوسلت / استخر / کرکره

یک دهه پیش، ناتو راه حلی برای حل مشکلات بود. غرب در جنگ سرد پیروز شد و با تاخیر جنگ را در یوگسلاوی سابق سرکوب کرد. برای کشورهای بلوک شوروی سابق مانند لهستان و مجارستان، عضویت در ناتو به عنوان گامی در جهت عضویت در اتحادیه اروپا تلقی شده است، زیرا سرمایه گذاران احساس راحتی می کنند که در اقتصادهای مرزی زیر چتر امنیتی واشنگتن غواصی کنند. چشم انداز یک جنگ جدی دور به نظر می رسید. دو دور توسعه در سال 1999 و 2004 کشورهای بلوک شوروی سابق را از بلغارستان به کشورهای بالتیک آورد.

روسیه که غرق در کشمکش‌های اقتصادی و سیاسی داخلی بود، ناله کرد، اما نتوانست کاری انجام دهد. ناتو با مذاکره بر سر یک پیمان همکاری که متعهد به استقرار دائمی نیروها در اتحاد جماهیر شوروی سابق است، به مسکو اجازه می دهد تا یک ماموریت دیپلماتیک در مقر ناتو باز کند و شورایی را برای حل و فصل مسائل ایجاد کند، به مسکو اطمینان دهد.

ناتو بودجه نظامی را کاهش داده و نیروهای خود را در اروپا کاهش داده است. او برای اولین بار بر پیمان دفاعی متقابل خود – نه در برابر روسیه، بلکه پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر – تکیه کرد و ماموریتی را در افغانستان آغاز کرد.

پویایی در سال 2004 شروع به تغییر کرد، زمانی که پوتین غرب را به حمایت از یک خیزش مردمی در اوکراین متهم کرد که انتخابات مورد مناقشه تحت حمایت او را باطل کرد. او شروع به حمایت از ارتش روسیه کرد که از قدرت دوران شوروی خود خارج شده بود.

در سال 2008، آلمان و فرانسه تلاش‌های تحت رهبری ایالات متحده برای ارائه راهی برای عضویت در ناتو به جمهوری‌های شوروی سابق اوکراین و گرجستان را مسدود کردند. ائتلاف تصمیمی گرفت: اوکراین و گرجستان در نهایت می توانند به عضویت آن درآیند، اما هیچ جدول زمانی پیشنهاد نشد.

آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو در آن زمان گفت: «این یک اشتباه بزرگ بود. ما سیگنال اشتباه فرستادیم، سیگنال جداسازی، ضعف.»

روسیه تا حدودی اطمینان داشت، اما در آگوست 2008 گرجستان را در یک جنگ کوتاه شکست داد که دو منطقه جدا شده گرجستان را کاملاً تحت کنترل روسیه قرار داد. پس از پایان جنگ در سال 1992، روسیه قبلاً در قلمرو جداشده مولداوی، همسایه اوکراین، سرباز داشت.

آقای راسموسن گفت که او معتقد است که پوتین می‌خواهد خود را به عنوان دروازه‌بان ناتو با استقرار نیروها برای توقف درگیری‌ها در کشورهایی که اتحاد و اتحادیه اروپا نمی‌خواهند به بلوک‌هایشان بپیوندند، تثبیت کند.

افزایش نیروها در امتداد مرز اوکراین روابط روسیه و ایالات متحده را پس از درگیری ها بر سر جرایم سایبری، اخراج دیپلمات ها و بحران مهاجران در بلاروس بیشتر تیره کرده است. WSJ توضیح می دهد که چه چیزی شکاف بین واشنگتن و مسکو را عمیق تر می کند. فتوکمپوزیت / ویدئو: میشل اینس سایمون

در سال 2014، پوتین با تصرف شبه جزیره کریمه از اوکراین و تحریک یک قیام مسلحانه در شرق، تعادل ناتو را تغییر داد. سپس یک تهاجم مخفی برای جداسازی دو منطقه جدایی طلب آغاز شد. ناتو که در برابر گستاخی و خشونت در آستانه آماده نبودن بود، با اکراه شروع به بازسازی نیروهای خود در اروپا کرد.

برای جلوگیری از تهاجم احتمالی روسیه، اعضا حدود 5000 سرباز را در کشورهای بالتیک و لهستان مستقر کرده اند. ایالات متحده نیروهای خود را در سراسر اقیانوس اطلس مستقر کرده است تا متحدان اروپایی را تقویت کند و یک فرماندهی جدید اقیانوس اطلس را در نورفولک ویرجینیا برای محافظت از خطوط دریایی ایجاد کرده است.

بسیاری از اعضای اروپایی ناتو تا حدی تحت فشار دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، موافقت کرده اند که سیستم های تسلیحاتی جدید بخرند و با افزودن میلیاردها دلار به بودجه دفاعی، به تعهدات هزینه های قبلی خود عمل کنند. بلژیک و لهستان برای خرید آخرین جت جنگنده پنتاگون، F-35، قراردادهایی منعقد کرده اند که یونان و سایر اعضا نیز این هواپیمای ارتقا یافته را در نظر دارند.

به نظر نمی رسد که برنامه ریزی و تسلیحات این ائتلاف مانع پوتین در اوکراین یا سایر کشورهای غیر ناتو شده باشد. و این به اعضای فعلی اطمینان کامل نمی دهد. برخی بر سر این که چقدر فشار اقتصادی بر مسکو وارد خواهد کرد، بحث می کنند و آلمان تردید دارد که اگر مسکو دوباره به اوکراین حمله کند، خط لوله نورد استریم 2 روسیه را که تقریباً تکمیل شده بود، لغو کند.

نیروهای اروپایی تقویت شده ناتو ممکن است آقای پوتین را که نیروهای بسیار بیشتری در منطقه مستقر کرده است نترسانند، اما به او اجازه می دهند استدلال کند که این اتحاد روسیه را تهدید می کند، یکی از موضوعاتی که روسیه می خواهد در نشست ناتو در روز چهارشنبه به آن بپردازد.

تعداد کمی از تحلیلگران نظامی پیش بینی می کنند که پوتین مستقیما به ناتو حمله خواهد کرد. سهم او در کشورهای ضعیفتر مانند اوکراین بسیار کمتر است، زیرا به نظر او برای امنیت روسیه و بخشی از حوزه نفوذ روسیه بسیار مهم است.

اعضای ناتو تسلیحات و تجهیزات را به اوکراین ارائه کرده اند، سربازانش را آموزش داده اند و حمایت سیاسی ارائه کرده اند، اما این ائتلاف گفته است که نیرو اعزام نخواهد کرد، زیرا هیچ پیمان دفاعی متقابلی وجود ندارد.

در همین حال، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز جمعه گفت، در عین حال، افزایش ارتش روسیه ادامه دارد، اگرچه دیپلمات ها می گویند با سرعتی که نشان دهنده تهاجم اجتناب ناپذیر باشد، نیست.

وی گفت: «چالش این است که وقتی این انباشت تدریجی نظامی را با لفاظی های تهدیدآمیز – توانایی، لفاظی و تجربه می بینید – قطعاً این پیام را ارسال می کند که خطر واقعی یک درگیری مسلحانه جدید در اروپا وجود دارد.

بنویسید جیمز مارسون در [email protected] و دانیل مایکلز در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum kameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTurkcell Mobil Ödeme BozdurmaGebze escorthtml nullednulled themes1xbetdogal taşlarbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmecryptomagdailytokenewstheinvestmentmetaversefinancepopulartokenglobalfinanceicryptotokennewspapertopcoinsnewsinstagram takipçi satin alkepenk servisiMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escortistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort