با سقوط پول ترکیه، حمایت اردوغان حتی در زادگاهش کاهش می یابد

[ad_1]

ریزه، ترکیه – اینجا، در زادگاه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در سواحل دریای سیاه ترکیه، ساکنان در بحبوحه بحران اقتصادی که هزینه های غذا، بنزین و دارو را افزایش می دهد، رهبری پسر محبوب شهر خود را زیر سوال می برند.

اقتصاددانان و مقامات سابق ترکیه می گویند که پول ترکیه در سال جاری تا 45 درصد از ارزش خود را از دست داده است که عمدتاً ناشی از سیاست های اقتصادی خود آقای اردوغان است. این بحران خشم ترک‌های فقیر و طبقه متوسط ​​را برانگیخته است، ترک‌هایی که نزدیک به دو دهه پایگاه قدرت اردوغان را تشکیل داده‌اند، اما بر اساس نظرسنجی‌ها، اکنون با تعداد بی‌سابقه‌ای علیه او روی آورده‌اند.

سقوط ارز به شدت به ریزه ضربه وارد کرده است، به طوری که هزینه های فزاینده برای کودها و مواد خام باعث تضعیف کشت چای، محصول اصلی منطقه و رگ حیات اقتصاد آن شده است. ساکنان و ناظران سیاسی در اینجا می گویند که حزب عدالت و توسعه رئیس جمهور، معروف به AKP، حتی در شهری که مدت هاست به رابطه خود با آقای اردوغان که دوران کودکی خود را در اینجا گذرانده بود، افتخار می کند، حمایت خود را از دست می دهد.

«از مردم حزب عدالت و توسعه می‌پرسم، آیا از انتخاب نشدن خود نمی ترسید؟ نوزات پالیچ، رئیس اتاق کشاورزی ریزه که نماینده 50000 کشاورز است، گفت: مردم چای در اینجا رنج می برند.

آقای پالیچ، مردی با کت و شلوار و سبیل که دفتر ریزه با عکس‌هایی از او در حال نشستن با اردوغان تزئین شده است، عکس دیگری از روی میزش برداشت، تصویری که اخیراً با کمال کیلیچداراوغلو، رهبر بزرگترین حزب مخالف ترکیه دست می‌دهد. نشانه نارضایتی او از دولت است.

«تا به حال مردم همیشه به حزب عدالت و توسعه رأی می دادند، زیرا رئیس جمهور ما اهل ریزه است، اما در آن سال ها آنقدرها متضرر نشدند. وی گفت: دو سال اخیر برای شهروندان بسیار بد بوده است.

گیاهان آسیب دیده در مزرعه چای در نزدیکی Rize، ترکیه. سقوط ارزش پول ترکیه قیمت کود و سایر هزینه های مرتبط با تولید چای را افزایش داده است.


عکس:

احمد دیب برای وال استریت ژورنال

اقتصاددانان می گویند مشکلات اقتصادی ترکیه عمدتاً نتیجه سیاست های خود آقای اردوغان است. رئیس جمهور پس از اخراج تعدادی از مقامات ارشد که با او مخالف بودند، بانک مرکزی را تحت فشار قرار داد تا با وجود تورم بالا، نرخ های بهره را کاهش دهد، بخشی از یک استراتژی غیرمتعارف به گفته او با هدف تقویت صادرات و رشد اقتصادی است.

وضعیت روز دوشنبه زمانی بدتر شد که پوند در جریان فروش به سرمایه گذاران به پایین ترین حد خود رسید که ناشی از اظهارات وزیر دارایی ترکیه بود که نگرانی هایی را مبنی بر کاهش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی در نشست 16 دسامبر خود ایجاد کرد. سپس بانک مرکزی برای جلوگیری از کاهش ارزش پوند مداخله کرد و برای چهارمین بار در چند هفته گذشته ارز خارجی را فروخت.

بانک های مرکزی معمولا برای کنترل تورم نرخ بهره را افزایش می دهند. بر اساس آمار رسمی، تورم در ترکیه در ماه نوامبر بیش از 21 درصد است. استراتژی آقای اردوغان همچنین باعث سقوط سرگیجه‌آور پوند شد که تنها در ماه نوامبر حدود 30 درصد از ارزش خود را از دست داد.

اردوغان روز چهارشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: ما می دانیم به کجا می رویم، لطفا صبور باشید.

سقوط ارز اعتراضاتی را در شهرهای سراسر کشور برانگیخته و نارضایتی دولت‌های سراسر ترکیه را افزایش داده است. MAK، یک شرکت مشاوره سیاسی طرفدار دولت، در نظرسنجی که این هفته منتشر شد، گفت که سهم حزب عدالت و توسعه برای اولین بار از 30 درصد کاهش یافته است. حزب حاکم در آخرین انتخابات پارلمانی ترکیه در سال 2018 42 درصد آرا را به دست آورد. آقای اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری آن سال 52 درصد آرا را به دست آورد.

حتی در منطقه‌ای محافظه‌کار و ملی‌گرا مانند ریزه، جایی که چهره آقای اردوغان همه جا دیده می‌شود، به تیر چراغ‌ها و پل‌های بزرگراه چسبیده است، بحران اقتصادی بر مردم عادی فشار می‌آورد. اطراف شهر را هزاران مزرعه چای خانوادگی کوچک، عمارت‌های سبز کوچک پوشانده شده بر دامنه‌های کوه احاطه کرده‌اند، جایی که کشاورزان شکایت دارند که اکنون مجبورند برای کود و مواد خام بیشتر بپردازند.

پوستری از رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در زادگاهش ریزه، جایی که ساکنان آن با افزایش روزانه قیمت‌های کالا، رهبری او را زیر سوال می‌برند.


عکس:

احمد دیب برای وال استریت ژورنال

«ما در ته چاه هستیم. ما هیچ قدرت خریدی نداریم. وی گفت: قیمت کود در سال جاری 33 درصد افزایش یافته و هزینه نیروی کار نیز دو برابر شده است. «من به هر کسی که از شر این دولت خلاص شود رای خواهم داد.

حسن کساپ، رئیس انجمن تولیدکنندگان چای ریزه، گفت که کشاورزان می توانند تا چهار یا پنج ماه دیگر با وضعیت اقتصادی فعلی کنار بیایند. او گفت: «اما اگر به همین منوال ادامه پیدا کند، یک فروپاشی رخ خواهد داد.

در ریزه، آقای اردوغان می تواند روی ارتباط شخصی خود با منطقه و همچنین سابقه کمک به اقتصاد شهر از طریق سخاوت دولت حساب کند. درست خارج از شهر، کارگران در حال ساخت یک فرودگاه بزرگ جدید در دریای سیاه هستند.

آقای اردوغان از یک کودتا در سال 2016 جان سالم به در برد، بر بحران ارزی قبلی در سال 2018 غلبه کرد و بارها با دور زدن مخالفان مختلف ترکیه در انتخابات پیروز شد. برخی از اقتصاددانان پیش بینی می کنند که او از هزینه های دولت برای کاهش موقت دردهای بحران کنونی و احیای شانس خود در انتخابات بعدی استفاده خواهد کرد. به گفته کسانی که رئیس جمهور را می شناسند، او همچنین سعی کرده است که در تلاش برای شعله ور ساختن احساسات ملی گرایانه، بحران را به گردن نیروهای خارجی بیندازد.

مصطفی ینروغلو، یکی از نمایندگان پارلمان که اخیراً در مجلس شورای اسلامی به‌تازگی گفته است: «او با استفاده از لفاظی «جنگ اقتصادی برای استقلال» تلاش می‌کند این تصور را به دست آورد که مشکلات اقتصادی ناشی از حمله قدرت‌های خارجی است، اما این دیگر جواب نمی‌دهد. راه خود را از حزب آقای اردوغان جدا کرد. هیچ خرگوشی در کلاه او باقی نمانده است.

با وجود دو دهه تضعیف نهادهای دولتی، گسترش کنترل بر رسانه‌های ترکیه و شکست مخالفان در یک رشته انتخابات، کاهش نظرسنجی‌های حزب حاکم باعث ایجاد خوش‌بینی در میان اپوزیسیون ترکیه می‌شود که می‌توانند برای اولین بار آقای اردوغان و دولتش را برکنار کنند.

آقای اردوغان که دو بار به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده است، طبق قانون اساسی ترکیه مشمول محدودیت دو دوره ای است. با این حال، مشاوران او می گویند که او انتخابات بعدی کشور را در سال 2023 رهبری خواهد کرد و می گویند که دوره فعلی او اولین دوره او از زمان تغییر قانون اساسی کشور به سیستم ریاست جمهوری در سال 2017 است. دولت درخواست مخالفان برای برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد.

مهمت اوچوم، مشاور ارشد حقوقی رئیس جمهور به وال استریت ژورنال گفت: آقای اردوغان با محدودیت دو دوره ای مشکلی ندارد.

اپوزیسیون یک ائتلاف شش حزبی برای شکست آقای اردوغان تشکیل داده است و می تواند از دو حزب جدید به رهبری مقامات سابق حزب عدالت و توسعه که از رئیس جمهور جدا شده اند استفاده کند.

عمر لطفی کوراوغلو، یکی از حامیان سابق حزب عدالت و توسعه که شعبه ریزه را اداره می کند، گفت: “من تماس های تلفنی زیادی از دوستان در حزب عدالت و توسعه دریافت کردم که می گفتند: “تو آرمان را فروختی، رئیس ما را رها کردی، به ما خیانت کردی.” یکی از این احزاب، دموکراسی و پیشرفت است.

«حالا بعد از این همه مشکلات اقتصادی، آنها متوجه شدند که چرا ما از حزب عدالت و توسعه خارج شدیم. حالا شروع کردند به گفتن «حق با تو بود».

بنویسید جارد مالسین در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500mobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.comsu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escort