برای سرنخ‌هایی درباره نحوه بازی Omicron در ایالات متحده، به بریتانیا مراجعه کنید

[ad_1]

لندن – بریتانیا به عنوان یک میدان آزمایش برای نبرد برای تسلط بین نوع جدید ویروس کرونا Omicron و دلتا، سویه قبلی که در حال حاضر باعث بیشتر عفونت‌ها در ایالات متحده و اروپا می‌شود، در حال ظهور است.

نحوه برخورد بریتانیا با Omicron سرنخ هایی را به ایالات متحده و سایر کشورهای صنعتی در مورد نحوه رفتار جمعیت بسیار واکسینه شده، تعداد افراد بیمار و مبتلایان و اینکه آیا ده ها جهش آن به Omicron به اندازه کافی نردبان تکاملی را ارائه می دهد ارائه می دهد. گرسنگی دلتا در میزبانی که او نیاز دارد تا در اوج بماند.

آفریقای جنوبی در اواخر نوامبر در مورد Omicron به جهان هشدار داد و در حال تجربه افزایش سریع عفونت ها با نوع جدید است.

اما دانشمندان می گویند که این ممکن است الگوی قابل اعتمادی برای آنچه که ممکن است برای Omicron در ایالات متحده و اروپا رخ دهد نباشد، زیرا پوشش واکسیناسیون کمتر است، جمعیت آن جوان تر است و این گزینه با تعداد زیادی از موارد دلتا رقابت نمی کند. همچنین در نیمکره جنوبی تابستان است و وقتی افراد در زمستان در داخل خانه جمع می شوند، ویروس به راحتی گسترش می یابد. بسیاری از موارد در آفریقای جنوبی خفیف بوده است.

بریتانیا بیشتر شبیه ایالات متحده است و احتمالاً راهنمای بهتری برای نحوه بازی Omicron خواهد بود – و نه برای اولین بار، زیرا نسخه آلفا قبلاً تحت تأثیر آمریکای شمالی قرار گرفته است. جمعیت آن مسن تر از آفریقای جنوبی است، دامنه واکسیناسیون گسترده است و پس از افتتاح تقریباً کامل آن در تابستان، دوره طولانی اما قابل کنترلی از موارد دلتا، بستری شدن در بیمارستان و مرگ را پشت سر گذاشته است. همچنین دارای یک سیستم مانیتورینگ پیشرفته برای نظارت بر انواع مختلف است و پزشکان و دانشمندان آن داده ها و تجزیه و تحلیل های متعددی را برای Covid-19 منتشر کرده اند.

اکنون، با موارد تایید شده بیشتر از ایالات متحده یا هر جای اروپا، بریتانیا با Omicron مواجه است. نخست وزیر بوریس جانسون در این هفته مجدداً برخی محدودیت‌های بهداشت عمومی را در انگلیس اعمال کرد تا از گسترش نسخه جدید جلوگیری کند، زیرا مقامات بهداشت عمومی هشدار دادند که Omicron در مسیر ایجاد یک میلیون عفونت در بریتانیا تا پایان ماه قرار دارد. مقامات بهداشت عمومی می گویند موارد Omicron هر دو تا سه روز دو برابر می شود و پتانسیل گزینه جابجایی دلتا به عنوان رایج ترین گزینه در عرض چند هفته را برجسته می کند.

با این حال، سوالات بی پاسخی در مورد میزان مزیت Omicron در انتقال نسبت به دلتا و اینکه چگونه می تواند از مصونیت ایجاد شده توسط عفونت یا واکسیناسیون قبلی جلوگیری کند، وجود دارد. سوال فوری دیگر این است که آیا واکسیناسیون افراد را از بیماری های جدی محافظت می کند؟ جابجایی دلتا ممکن است دشوار باشد. دانشمندان می گویند که چگونه موج Omicron در بریتانیا به برخی پاسخ ها نیاز دارد. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، Omicron در 23 ایالت ایالات متحده یافت شده است.

نمونه هایی از Omicron در الندزدورن، آفریقای جنوبی.


عکس:

جروم دیلی / آسوشیتدپرس

فیلیپ لاندریگان، مدیر برنامه بهداشت عمومی جهانی و برنامه خوب مشترک، گفت: “هیچ راهی وجود ندارد که کسی بتواند بدون دانستن آنچه در بریتانیا و آفریقای جنوبی و جاهای دیگر که این گزینه ظاهر شده است بفهمد که اینجا چه خبر است.”

موارد تایید شده Omicron در بریتانیا در روز پنجشنبه به 817 نفر رسید که 249 مورد بیشتر از روز گذشته بود. ساجد جاوید، وزیر بهداشت این هفته گفت که تعداد واقعی مبتلایان می تواند نزدیک به 10000 نفر باشد و این گزینه به سرعت در حال محبوبیت است.

محققان هیئتی که به دولت مشاوره می‌دهند، روز چهارشنبه گفتند که بدون برخی محدودیت‌ها، پذیرش‌های بیمارستانی از Omicron می‌تواند تا پایان سال به 1000 نفر در روز برسد، در صورتی که این گزینه با نرخ فعلی گسترش یابد. مهم نیست که دلتا چند اعتراف کرده است. میانگین موارد جدید کووید-19 در هفت روز در بریتانیا 48000 نفر در روز پنجشنبه بود – تقریبا 500 مورد در هر 100000 نفر – و بستری شدن در بیمارستان حدود 760 نفر در روز بود.

این پانل شش سناریو را برای چگونگی ادامه مرحله همه گیر Omicron ترسیم کرد.

سه مورد اول که احتمالاً توسط مدل‌سازان توصیه‌کننده دولت مورد توجه قرار می‌گیرد این است که Omicron نسبت به دلتا برتری دارد و می‌تواند تا حدی مصونیت ایجاد شده توسط واکسیناسیون یا عفونت قبلی را با گسترش دامنه افرادی که ممکن است آلوده شوند دور بزند. این مزایا به این معنی است که Omicron در نهایت از دلتا پیشی خواهد گرفت، همانطور که دلتا نسخه های قبلی مانند آلفا را شکست داد.

کلینیک تست کووید-19 در لندن.


عکس:

استفن چانگ / پرس زوما

مت کیلینگ، مدیر مؤسسه زیست‌شناسی سیستمیک و اپیدمیولوژی بیماری‌های عفونی زیمن در دانشگاه وارویک، می‌گوید: «تنها راه برای انقراض یک عفونت زمانی است که برای منابع مشابه – افراد مستعد رقابت کنند.

تفاوت بین این سه سناریو این است که شدت آن از نظر تعداد افراد مبتلا به بستری شدن در بیمارستان چقدر است. اگرچه دانشمندان خوش‌بین هستند که واکسن‌ها همچنان از اکثر افراد در برابر بیماری شدید Omicron محافظت می‌کنند، پیش‌آگهی ضعیف این است که حتی اگر تعداد دریافت‌های مرتبط با هر مورد از Omicron کمتر از دلتا باشد، سایر مزایای این گزینه به معنای مقیاس آن است. شیوع همچنان می تواند منجر به افزایش بیماری های جدی شود و ظرفیت سرویس بهداشت ملی ایالتی را برای مقابله با این بیماری افزایش دهد. شدت بیشتر این بیماری به معنای موج مرگبارتر است.

در تلاشی برای کاهش سرعت Omicron، آقای جانسون روز چهارشنبه از مردم انگلیس خواست تا جایی که ممکن است از خانه کار کنند، در مکان‌های عمومی بسته ماسک بپوشند و برای ورود به کلوپ‌های شبانه و مکان‌های دیگر آماده نشان دادن شواهدی مبنی بر واکسیناسیون یا آزمایش منفی کووید-19 باشند. .

سناریوهای دیگر، طبق پنل، احتمال کمتری دارند. از یک طرف، به نظر نمی رسد که Omicron توانایی بیشتری نسبت به دلتا برای فرار از مصونیت داشته باشد، اما در انتقال یک مزیت دارد. این بدان معنی است که در نهایت دلتا را جابجا می کند، اما ستون فقرات مصونیت در بریتانیا همه گیری را تحت کنترل نگه می دارد.

دانشمندان و سازندگان واکسن در حال بررسی Omicron هستند، یک نوع کووید-19 با حدود 50 جهش که از زمان گسترش آن در آفریقای جنوبی در بسیاری از کشورها یافت شده است. در اینجا چیزی است که ما می دانیم، زیرا ایالات متحده و دیگران محدودیت های سفر را اعمال می کنند. عکس: فضی اسماعیل / EPA-EFE / Shutterstock

در مورد دیگر، Omicron کمتر از آنچه می‌ترسید خطرناک است، زیرا قرار گرفتن در معرض دلتا، که در آفریقای جنوبی در زمان ظهور نسخه جدید گسترده نبود، دفاع Omicron را تقویت می‌کند. آخرین فرصت برای دلتا برای ماندن در صدر است و Omicron به طور پراکنده در طغیان های کوچک فوران می کند. این اتفاق در مورد نسخه بتا رخ داد، که همچنین به سرعت در آفریقای جنوبی گسترش یافت، اما هرگز در بریتانیا یا ایالات متحده مستقر نشد.

شواهد به دست آمده از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که تقویت کننده ها باید حفاظت انسان را در برابر Omicron بهبود بخشند. بریتانیا برای نزدیک به 22 میلیون نفر، یک سوم جمعیت خود، داروهای تقویت کننده را تجویز کرده است، و دولت واجد شرایط را برای تمام افراد بالای 18 سال افزایش داده و فاصله بین دوز دوم و تقویت کننده ها را به سه ماه کاهش داده است.

گراهام مدلی، استاد مدل‌سازی بیماری‌های عفونی در دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن و رئیس گروه مدل‌سازی پانل، مرحله نهایی همه‌گیری را به رانندگی با ماشین تشبیه کرد. واکسن‌ها، واکسن‌های تقویت‌کننده و اقدامات احتیاطی مانند پوشیدن ماسک، به عنوان کمربند ایمنی و بررسی ایمنی عمل می‌کنند و خطر آسیب را در صورت تصادف کاهش می‌دهند.

او گفت: “Omicron جاده را کمی یخ زده تر کرده است.”

بنویسید جیسون داگلاس در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortYabancı Dizi İzlebirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı