برزیل در بحبوحه همه گیری با تورم نمسیس قدیمی مبارزه می کند

[ad_1]

سو پائولو – تورم در برزیل در حال افزایش است و کشوری را که یکی از بالاترین نرخ‌های مرگ و میر ناشی از کووید-19 را دارد مجبور می‌کند با پیامدهای اقتصادی این همه‌گیری مبارزه کند.

در حالی که انتظار می رود اقتصاد جهانی در سال آینده بیش از 4 درصد بهبود یابد، از جمله در کشورهای هم مرز با برزیل، اقتصاددانان بیشتری انتظار دارند برزیل در سال 2022 در رکود باقی بماند زیرا با یکی از بالاترین سطوح تورم سالانه سالانه 10.7 درصد دست و پنجه نرم می کند.

ویلیام جکسون، اقتصاددان ارشد بازارهای نوظهور در شرکت تحقیقاتی مستقر در لندن، گفت: «برزیل واقعاً متمایز است – نرخ تورم آن تقریباً سریع‌تر از هر اقتصاد نوظهور دیگری افزایش یافته است و واقعاً می‌توانید شاهد ضربه زدن آن به مصرف‌کنندگان باشید».

تلاش های ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل برای افزایش هزینه ها برای فقرا به عنوان عاملی برای تضعیف پول برزیل در نظر گرفته می شود.


عکس:

آدریانو ماچادو / رویترز

تورم از کانادا تا آلمان به بالاترین سطح خود در دهه‌های اخیر رسیده است، زیرا کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان از محاصره خارج شده‌اند و قیمت‌های انرژی را افزایش داده و باعث تنگناهای عرضه شده‌اند. دولت روز جمعه اعلام کرد تورم در ایالات متحده در ماه نوامبر به 39 رسید.

برزیل که در دهه‌های 1980 و 1990 از تورم شدید رنج می‌برد، با یک مبارزه سخت‌تر با دشمن قدیمی‌اش روبرو است – مبارزه‌ای که به گفته اقتصاددانان می‌تواند حداقل در سال آینده بر رشد اقتصادی تأثیر بگذارد. Credit Suisse و Itaú Unibanco، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های برزیل، اخیراً پیش‌بینی رشد خود را کاهش دادند و اکنون پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد این کشور در سال آینده 0.5 درصد کوچک شود.

بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین قبل از همه گیری رشد کمی داشت. کاهش شدید قیمت سنگ آهن از ماه جولای، یکی از بزرگترین صادرات برزیل، رشد اخیر را با مشکل مواجه کرده است. اما اقتصاددانان می گویند که بازگشت تورم بزرگترین مانع برای بهبود اقتصادی است.

بر اساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، تورم 12 ماهه برزیل با 10.7 درصد، پس از ترکیه و آرژانتین، سومین بالاترین تورم در میان اقتصادهای بزرگ توسعه یافته و نوظهور است که گروه 20 را تشکیل می دهند. خشکسالی شدید، بدترین خشکسالی در نزدیک به یک قرن اخیر، به تورم، تخلیه مخازن برق آبی و افزایش تقاضا برای نیروگاه های حرارتی گران تر کمک کرده است.

کاهش شدید ارزش ریال برزیل که طی دو سال گذشته حدود 25 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است، با افزایش تورم، قیمت کالاهای وارداتی از جمله سوخت را افزایش داده است.

افزایش سرعت تورم باعث شده است که گوشت برای میلیون ها نفر در برزیل غیرقابل دسترس باشد.


عکس:

مائورو پیمنتل / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

تلاش‌های رئیس‌جمهور ژایر بولسونارو برای افزایش هزینه‌ها برای فقرا قبل از انتخابات سال آینده، به بهای سلامت مالی کشور، تا حدی مقصر ضعف ارز است. افزایش آتی نرخ‌های بهره آمریکا با تقویت دلار در برابر ارزهایی مانند واقعی، تورم را در برزیل و دیگر اقتصادهای بازارهای نوظهور افزایش می‌دهد.

تاریخچه ابر تورم در برزیل امروزه مبارزه با افزایش قیمت ها را دشوار می کند. یکی از باقیمانده‌ها شاخص‌سازی است که در آن کشور هزینه‌های دستمزد را به تورم مرتبط می‌کند تا از قدرت خرید شرکت‌ها و برزیلی‌های متوسط ​​در میان قیمت‌های مارپیچ محافظت کند.

نکته منفی این است که شوک‌های موقت قیمت – مانند شوک‌هایی که بر اقتصاد جهانی تأثیر می‌گذارند – در نهایت باقی می‌مانند. برای مثال، افزایش موقت قیمت نفت، دستمزدها را افزایش می‌دهد و تقاضا برای سایر کالاها را افزایش می‌دهد.

آندره پرفیتو، اقتصاددان ارشد در نکتون، یک شرکت کارگزاری مستقر در سائوپائولو، گفت: «وضعیت در برزیل بدتر از سایر نقاط آمریکای لاتین و سایر نقاط جهان است. “شاخص سازی در نهایت شوک های خارجی قیمت را تشدید می کند.”

برخی از اقتصاددانان تورم بالا به ویژه در برزیل و بیشتر آمریکای لاتین را به عنوان پاداشی شدید برای پیشرفت سریع منطقه در واکسیناسیون بخش‌هایی از جمعیت در ماه‌های اخیر ذکر می‌کنند که امکان بازگشت شدید به زندگی تقریباً عادی را فراهم می‌کند. در حال حاضر حدود 65 درصد از کل برزیلی ها به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شده اند که بیشتر از ایالات متحده است و نسبت به شش ماه قبل که تنها 11 درصد به طور کامل واکسینه شده بودند، افزایش چشمگیری داشته است.

افزایش نرخ بهره بانک مرکزی برزیل این نگرانی را ایجاد می‌کند که بهبود اقتصادی پس از همه‌گیری را از بین ببرد.


عکس:

آماندا پروبلی / رویترز

بازگشت به تورم دو رقمی تأثیر مخربی بر فقرا که قبلاً از همه‌گیری رنج می‌بردند، داشت. بر اساس پروژه «دنیای ما در داده» دانشگاه آکسفورد، بیش از یک مورد از هر 9 مرگ ناشی از کووید-19 در سراسر جهان مربوط به برزیل است که بالاترین میزان مرگ و میر سرانه را در میان 40 کشور پرجمعیت دارد. .

لوسیلن د سوزا، مادر مجرد سه فرزند اهل سائوپائولو، مانند میلیون‌ها فقیرترین خانواده برزیل، ماه‌ها نمی‌تواند گوشت بخورد. او پس از از دست دادن شغل خود در یک رستوران، زمانی که تقریباً دو سال پیش همه‌گیری شیوع پیدا کرد، روزهای خود را با التماس غذا در مقابل یک مرکز خرید سپری کرد.

او گفت: “می ترسم… کوچکترین من فقط 4 سال دارد و نمی توانم آنچه را که او نیاز دارد، بپردازم.” هدایای دولت با این قیمت ها کافی نیست».

اقتصاددانان هیچ خطری برای افزایش قیمت ها در خارج از کشور نمی بینند و پیش بینی می کنند که تورم 12 ماهه تا پایان سال آینده به 5 درصد و در سال 2023 به 3.5 درصد کاهش یابد. در عوض، عمیق ترین نگرانی این است که افزایش شدید نرخ های بهره بانک مرکزی برزیل برای مبارزه با تورم از هر گونه بهبود اقتصادی پس از یک بیماری همه گیر استفاده می کند.

از ماه مارس، بانک مرکزی نرخ بهره کلیدی وام‌ها را بیش از 7 واحد درصد افزایش داده و به 9.25 درصد رسانده است. اقتصاددانان انتظار دارند که این رقم در سال آینده به دو رقمی برسد.

در برزیل، جایی که نسل‌های قدیمی‌تر روزهای تاریکی را به یاد می‌آورند که تورم فوق‌العاده پس‌اندازهای آن‌ها را نابود می‌کرد و پس از هر چک حقوقی آن‌ها را به خواربارفروشی می‌فرستاد، بانک مرکزی هنوز در تلاش برای اثبات ارزش خود است.

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک های مرکزی در کشورهای توسعه یافته رویکرد محتاطانه ای را در قبال آنچه به عنوان شوک موقت قیمت پس از همه گیری می دانند اتخاذ کرده اند، برزیل فاقد این تجمل است. آلبرتو راموس، اقتصاددان گلدمن ساکس گفت: بانک مرکزی اگر بخواهد از یک سناریوی بدتر جلوگیری کند، چاره ای جز افزایش شدید نرخ بهره ندارد.

اگر بانک مرکزی نرخ‌های بهره را افزایش ندهد، برزیل با خطر از دست دادن کنترل انتظارات تورمی مواجه می‌شود و سناریویی را ایجاد می‌کند که در آن شرکت‌ها می‌توانند هزینه بیشتری دریافت کنند و کارمندان در صورت انتظار افزایش قیمت‌ها، دستمزد بیشتری را درخواست کنند و در نتیجه تورم را تقویت کنند. با تاریخچه قیمت‌های برزیل، هر نشانه‌ای مبنی بر اینکه بانک مرکزی کنترل تورم را از دست می‌دهد، سرمایه‌گذاران خارجی را بترساند، به طور بالقوه باعث فرار گسترده سرمایه، تضعیف پول برزیل و دامن زدن به تورم می‌شود.

آقای راموس گفت: “اگر آنها اقدامی نکنند، تورم بالاتر می رود… و بعداً کاهش آن بسیار گران تر می شود.”

اقتصاددانان گفتند که افزایش قیمت های جهانی نمی تواند در زمان بدتری برای بانک مرکزی برزیل رخ دهد.

پس از دهه‌ها بحث، دولت اوایل سال جاری به بانک مرکزی استقلال رسمی داد. این امر فشارهای داخلی بر کمیته پولی بانک مرکزی را برای تشدید افزایش داده است. پیش بینی می شود تورم 12 ماهه در سال جاری با اختلاف زیادی از هدف 3.75 درصدی کشور فراتر رود.

آقای پرفیتو گفت: “بانک مرکزی همچنین نمی خواهد هدف 2022 را از دست بدهد.” “تصور کنید چه شکلی می شود؟” آنها استقلال را به دست می آورند و سپس دو سال متوالی هدف را از دست می دهند.”

بنویسید سامانتا پیرسون در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagraelf bar 1500bigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıgates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslot girişbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksibuy stripe accountMaltepe EscortVan Escortcinsel sohbetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo giriş