بن‌بست روسیه از اروپا می‌خواهد از کمک آمریکا برای تامین گاز کمک بگیرد

[ad_1]

بروکسل – مقامات اروپایی در تلاشند تا منابع انرژی را که در صورت خصومت‌ها در اطراف اوکراین به خطر انداختن گاز طبیعی لوله‌کشی شده از روسیه، به آن نیاز دارند تا اقتصاد خود را متزلزل نگه دارند، و برای کمک به یافتن منابع پشتیبان خارج از کنترل مسکو به ایالات متحده روی آورده‌اند.

در هفته‌های اخیر، در حالی که روسیه بیش از 100000 نیرو را در نزدیکی اوکراین مستقر کرده است، مقامات انرژی اتحادیه اروپا با همتایان آمریکایی خود جمع شده‌اند و به تولیدکنندگان گاز از جمله آذربایجان و قطر می‌روند تا منابع بعدی را جستجو کنند.

تلاش‌های جستجوی اروپا در پاییز آغاز شد، زمانی که بازگشت اقتصاد جهانی پس از همه‌گیری کووید-19 باعث افزایش سرسام‌آور قیمت گاز و برق شد. این تلاش‌ها در هفته‌های اخیر تشدید شد، زیرا تنش‌های مسکو با کیف باعث شد تا دولت‌های اروپایی به سناریویی فکر کنند که زمانی درگیری غیرقابل تصور بود که جریان‌های روسیه را که حدود 40 درصد از گاز طبیعی بلوک 27 کشور را تامین می‌کند، قطع کند. تعداد کمی از مقامات انتظار دارند که چنین اتفاقی بیفتد و اذعان دارند که حجم عظیم گاز روسیه در آینده قابل پیش بینی قابل جایگزینی نخواهد بود. اما چشم‌انداز، انگیزه‌ای برای جستجوی منابع جایگزین برای پوشش اقتصادی است که در غیر این صورت نمی‌تواند کار کند.

اکنون، مقامات آمریکایی و اروپایی در حال رقابت برای یافتن جایگزین های کوتاه مدت برای پر کردن مجدد ذخایر تخلیه شده هستند. بیش از دوجین تانکر از ایالات متحده به اروپا در مسیر هستند که به دلیل قیمت بالای گاز در اتحادیه اروپا فریب خورده است. به گفته شرکت تحلیل نفت Vortex Inc، 33 نفتکش دیگر که هنوز مقصد خود را تأیید نکرده اند، احتمالاً به آنجا خواهند رفت. کلای سیگل، مدیر عامل Vortex گفت: «آنها فقط کسری از تجهیزات روسیه را پوشش می دهند اگر همه از بین بروند.

مقامات دولت بایدن در روزهای اخیر تماس‌های ویدئویی ماراتن با مقامات سراسر جهان برگزار کرده‌اند تا خریداران در کره جنوبی، ژاپن و سایر کشورهایی که قبلاً هزینه واردات خود را پرداخت کرده‌اند را متقاعد کنند که به آمریکا اجازه دهند این کشتی‌ها را به اروپا تغییر مسیر دهد. گفتگوها گفت. مقامات اروپایی به دوحه و پایتخت آذربایجان، باکو، سفر کرده اند یا سفرهایی را برنامه ریزی کرده اند تا در راستای تامین منابع خود تلاش کنند.

تلاش‌هایی که توسط مقامات ایالات متحده، اروپا و خاورمیانه توصیف شده است، تلاشی برای تضعیف چیزی است که مدت‌ها قوی‌ترین اهرم فشار مسکو بر اروپا بوده است: بزرگترین و آسان‌ترین منبع گاز این قاره از روسیه از طریق شبکه‌ای از خطوط لوله که از بلاروس عبور می‌کند. و اوکراین این گاز خانه ها را گرم می کند، برق تولید می کند و کارخانه ها را فعال نگه می دارد. کشورهایی از جمله آلمان و اتریش مدت‌هاست که در برابر تنوع بخشیدن به منابع جایگزین و گران‌تر گاز خارج از روسیه مقاومت کرده‌اند.

هلند در سال 2012 زلزله ای به بزرگی 3.6 ریشتر را تجربه کرد. علت آن یکی از بزرگترین میدان های گازی جهان، معروف به گرونینگن بود و زنجیره ای از وقایع را به وجود آورد که به قیمت های بالای انرژی امروز کمک می کند. شلبی هالیدی از WSJ توضیح می دهد. تصویر: سباستین وگا

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز ژانویه گفت: مسکو همواره پیشنهادات مبنی بر کاهش صادرات گاز را رد کرده است: «این نمونه درخشان دیگری از هیستری ساختگی است». 24.

مقامات اتحادیه اروپا و متحدانش در تلاش هستند تا در زمان عرضه محدود و قیمت های تند، وقفه هایی پیدا کنند. روسیه در اکثر موارد از فروش گاز فراتر از آنچه که قراردادهای بلندمدت آن نیاز دارد خودداری کرده است و خریدارانی را که انتظار داشتند مسکو درک بیشتری داشته باشد، ناامید کرده است. فراتر از روسیه، تولیدکنندگانی مانند قطر می گویند که به حداکثر رسیده اند و بیشتر صادرات گاز طبیعی مایع این کشور به خریداران آسیایی می رسد. یک مشاور ارشد قطری گفت که قطر همچنین باید روابط خود با مسکو را در نظر بگیرد.

این مشاور گفت: «از نظر سیاسی، ما بسیار مشتاق هستیم که هم به ایالات متحده و هم به اروپا کمک کنیم، اما در واقع نمی‌توانیم از تعهدات بلندمدت خود در قبال آسیا صرف نظر کنیم، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد». ایالات متحده و سایر بازیکنان در اروپا باید در اینجا کارهای متقاعدکننده زیادی انجام دهند.”

در حالی که ایالات متحده و سایر کشورها از نظر فنی قادر به تولید بیشتر گاز طبیعی هستند، در میزان ارسال به خارج از کشور با تنگناهایی روبرو هستند. تعداد محدودی پایانه صادرات LNG ایالات متحده وجود دارد که می تواند گاز را به مایع تبدیل کند تا بتوان آن را در مسافت های طولانی حمل کرد. تأسیسات صادرات LNG ایالات متحده ماه هاست که در بحبوحه کاهش عرضه سوخت در سراسر جهان، نزدیک به ظرفیت خود کار می کند، زیرا اقتصادها به تدریج از این بیماری همه گیر بهبود می یابند و تقاضا دوباره افزایش می یابد.

همه دولت های اروپایی به اندازه واشنگتن و بروکسل نگران نیستند. مقامات آلمانی گفتند که بر روی مداخله در بازار با ایالات متحده برای تضمین عرضه گاز جایگزین کار نمی کنند و می گویند که عرضه این کشور امن است.

بسیاری از مقامات آمریکا و اروپا گفتند که تردید دارند روسیه به طور گسترده عرضه اروپا را کاهش دهد زیرا این امر به اراده سیاسی مسکو برای یافتن منابع گازی دیگر از نظر مالی آسیب می رساند و اراده سیاسی اروپا را تقویت می کند. بدون گسست فاجعه بار در روابط اقتصادی، روسیه تقریباً مهم ترین تامین کننده گاز اروپا باقی خواهد ماند. حتی اگر جریان گاز فردا متوقف شود، تحلیلگران در آلمان فکر می کنند که این کشور می تواند زمستان امسال را با استفاده از ذخایر و سهمیه بندی گاز در صورت لزوم پشت سر بگذارد.

با این حال، مقامات اتحادیه اروپا می گویند جایی برای رضایت وجود ندارد. کاهش عرضه گاز روسیه در زمان قیمت بالای انرژی و تورم، شوک دیگری به اقتصاد و مصرف‌کنندگانی وارد می‌کند که در حال حاضر از همه‌گیری بهبود یافته‌اند. اروپایی ها به قیمت سوخت بسیار حساس هستند، قیمتی که در مقایسه با ایالات متحده به دلیل مالیات ها و منابع محدود محلی بسیار بالاست. جنبش جلیقه زردها در فرانسه در سال 2018 پس از آنکه رئیس جمهور امانوئل ماکرون اعلام کرد مالیات های جدید بر سوخت که رانندگان را متضرر می کند، آغاز شد. فرانسه، اتریش و مجارستان همگی در آستانه انتخابات هستند.

ذخایر گاز اتحادیه اروپا در حال حاضر پایین است و به طور میانگین حدود 42 درصد ظرفیت را به خود اختصاص داده است، طبق گفته انجمن زیرساخت گاز اروپا، انجمن شرکت های فعال در این زمینه. ذخایر آلمان حتی کمتر است. وقتی پر شوند، تقریباً 20 درصد از مصرف سالانه گاز اروپا را پوشش می دهند.

A. Wess Mitchell، دستیار سابق وزیر امور خارجه در امور اروپا و اوراسیا، می گوید: «هر چند سال، وقتی روسیه و اوکراین با هم کنار هم می آیند، به همه در اروپا به طرز ناراحت کننده ای یادآوری می شود که چقدر به مسیر زمینی گاز روسیه متکی هستند. سال ها تلاش کرد تا همتایان اروپایی خود را متقاعد کند که عرضه گاز خود را متنوع کنند. “در نگاهی به گذشته، بسیار قابل توجه است.”

پس از اینکه روسیه در سال 2009 عرضه گاز به اوکراین را قطع کرد، اتحادیه اروپا شروع به انعطاف‌پذیری بیشتر شبکه خط لوله خود در سراسر قاره کرد و به گاز در جهات مختلف جریان پیدا کرد. اما این شبکه همچنان دارای شکاف هایی است و اساساً به منابع روسیه متکی است.

اروپا برای کمک به واشنگتن برای تنظیم دیپلماسی پیچیده جهانی مورد نیاز برای منحرف کردن کشتی های عظیم LNG که قبلاً توسط متحدان ایالات متحده خریداری شده بود، به سمت اروپا متوسل شده است.

مقامات اروپایی در حال رقابت برای یافتن منابع کوتاه مدت گاز طبیعی هستند.


عکس:

مایکل فلودرا / نور عکس / گتی ایماژ

مقامات اروپایی بر این باورند که شاید بتوانند حجم گازی را که از آذربایجان از طریق خط لوله ای که از ترکیه به جنوب اروپا پمپ می شود، دو برابر کنند. این امر مستلزم نصب پمپ های قوی تر در طول مسیر است، کاری که در صورت قفل شدن تقاضای اروپا می تواند به سرعت تکمیل شود. کادری سیمسون، کمیسر انرژی اتحادیه، در کنفرانس گاز در فوریه در باکو خواهد بود. 4.

برخی از تحلیلگران نمی دانند که شور فعلی برای گاز غیرروسی چقدر ادامه خواهد داشت.

الکساندرا گاولیکوفسکا-فیک، مدیر برنامه بخش انرژی در اندیشکده انجمن انرژی ورشو گفت: “من مطمئن نیستم که چه چیزی واقعی است و چه بخشی از خلق و خوی همه در حال حاضر وجود دارد.” “چقدر از این به سادگی از بین می رود زمانی که قیمت ها در بهار کاهش می یابد؟”

در حال حاضر، مقامات دولت بایدن امیدوارند که بیش از 10 میلیارد متر مکعب LNG را برای اروپا تامین کنند. چندین تحلیلگر گفتند که مقدار گازی که تقریباً 6 درصد از ناخالص ناخالص سالانه بازار LNG را تشکیل می دهد، به سختی به دست می آید.

صادرکنندگان آمریکایی، در حالی که مشتاق کمک هستند، در طول مذاکرات به مقامات آمریکایی گفته‌اند که در حال حاضر تا جایی که می‌توانند محموله‌هایی را به اروپا می‌فرستند بدون اینکه قراردادهای طولانی‌مدت تامین با مشتریان دیگر را زیر پا بگذارند. بر اساس گزارش S&P Global Platts، اروپا در حال حاضر 70 درصد از محموله های LNG آمریکا را دریافت می کند. گفتگوهای بیشتر در مورد عرضه اروپا در نشست انرژی اتحادیه اروپا و ایالات متحده در فوریه انجام خواهد شد. 7، مقامات اروپایی می گویند.

نزدیک به اروپا، الجزایر اخیراً شروع به پمپاژ گاز بیشتر به اسپانیا کرده است و نروژ در ماه سپتامبر موافقت کرد که به شرکت دولتی Equinor اجازه دهد. مانند

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت که A برای 12 ماه آینده 2 میلیارد متر مکعب اضافی از طریق افزایش تولید در دو میدان گازی بزرگ تامین خواهد کرد. یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت که پاسخ شرکای اروپایی گاهی به اشکال مختلف حمایت منجر می‌شود: بررسی عرضه اضافی، یا به تأخیر انداختن کارهای تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده برای اطمینان از رسیدن سریع عرضه به اروپا.

حتی اگر اروپا بتواند ذخایر LNG پشتیبان را ارسال کند، در انتقال گاز به سراسر قاره با چالش‌های لجستیکی مواجه است. اسپانیا دارای پایانه های بندری بسیاری است که برای دریافت LNG مورد نیاز است، اما اتصالات خط لوله کمی به بقیه اروپا دارد. آلمان، بزرگترین اقتصاد این قاره، فاقد امکانات بندری برای واردات LNG است و باید به فرانسه، لهستان یا سایر کشورهایی که تا حدی برای کاهش اتکای خود به روسیه پایانه‌هایی ساخته‌اند، وابسته باشد.

در نهایت، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت که کاهش قابل توجه در عرضه گاز روسیه باید با اقدامات فوق‌العاده از سوی طرف اروپایی مواجه شود. این امر می تواند شامل افزایش عمر نیروگاه های هسته ای و حتی روی آوردن به افزایش قابل توجه استفاده از زغال سنگ باشد، منبع انرژی که سطوح بالایی از دی اکسید کربن را منتشر می کند و اتحادیه اروپا امیدوار بود که استفاده از آن به تدریج پایان یابد.

ویتولد واسزیکوفسکی، وزیر امور خارجه سابق لهستان، که در آن دولت انتظار دارد در طول سال به طور کامل از واردات گاز روسیه مستقل شود، گفت: «ما فقط می‌توانیم بگوییم، ما به شما گفتیم.» “این باید زودتر اتفاق می افتاد.”

بنویسید درو هینشاو در [email protected]، لارنس نورمن در [email protected] و بویان پانچوسکی در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500mobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.comsu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escortgates of olympus oyna