تجارت بین ایالات متحده و چین تلاش ها برای حل و فصل اختلافات تجاری جهانی را تضعیف می کند

[ad_1]

واشنگتن – تنش‌های فزاینده بین ایالات متحده و چین تلاش‌های اعضای سازمان تجارت جهانی برای بهبود توانایی‌شان برای حل و فصل اختلافات تجاری بین‌المللی را مختل می‌کند.

ورود چین به WTO 20 سال پیش در این ماه با این انتظار بود که پکن به تدریج شیوه های تجارت آزاد غربی را اتخاذ کند.

اما به جای ادغام چین در سیستم تجارت جهانی، WTO متهم شده است که به پکن اجازه داده است تا بازار را با محصولات ارزان و یارانه ای پر کند.

با تشدید شکاف میان اعضای خود، این گروه در تلاش است تا قوانین موجود را اجرا کند، چه رسد به به روز رسانی آنها برای انعکاس تغییرات در اقتصاد جهانی در دهه های اخیر.

ایالات متحده چین را به عمل نکردن به تعهدات خود از جمله ناتوانی در حفاظت از مالکیت معنوی و ریختن فولاد ارزان در بازار جهانی متهم کرده است که پکن آن را رد کرده است.

به عنوان نشانه اخیر اصطکاک در کارکرد حل و فصل اختلافات WTO، ایالات متحده از سال 2019 از انتصابات جدید در هیئت استیناف خود متشکل از هفت قاضی که به اختلافات تجاری رسیدگی می کنند، جلوگیری کرده است. این وظیفه اصلی این گروه است که برای ارائه راه حل های نهایی برای اختلافات تجاری بین 164 عضو سازمان تجارت جهانی طراحی شده است.

ایالات متحده می گوید به این دلیل عمل کرده است که دادگاه سابقه اقدام بیش از حد دارد، اگرچه بسیاری از شکایات خاص آن مربوط به اختلافاتش با چین است. اتاق های پایین همچنان در حال رسیدگی به پرونده های مطرح شده توسط اعضا هستند، اما شکایت ناراضیان از تصمیمات اولیه جایی ندارد.

کشورها، از جمله استرالیا و مکزیک، ایالات متحده را تحت فشار قرار می دهند تا فریز خود را لغو کند، و کاترین تای، نماینده تجاری ایالات متحده گفت که ایالات متحده گفتگو با برخی از اعضا را آغاز کرده است. اما هم ایالات متحده و هم چین شکایت دارند که کشور دیگر حتی پس از درخواست قضات سازمان تجارت جهانی در تغییر رویه های خود شکست خورده است.

ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی چین را متهم می کنند که بازارهای جهانی را با محصولاتی از جمله فولاد پر کرده است. شرکت فولاد در نزدیکی شانگهای


عکس:

یانگ موجون / سیپا آسیا / پرس زوما

دیوید بیسبی، نماینده آمریکا در سازمان تجارت جهانی در ژنو، در بیانیه ای در حالی که سازمان تجارت جهانی بررسی سیاست تجاری چین را منتشر کرد، گفت: «ما در هر موردی که حل شد، پیروزی هایی را تضمین کردیم، اما بسیاری از آنها توخالی بودند. اشاره او به شکایت هایی بود که ایالات متحده در طول این سال ها علیه چین مطرح کرده است. «حتی زمانی که چین رویه‌های خاصی را که ما به چالش کشیده‌ایم تغییر می‌دهد، چین اغلب سیاست‌های اصلی خود را تغییر نمی‌دهد و اصلاحات قابل توجهی توسط چین گریزان است.

چین همچنین گفته است که ایالات متحده در اجرای تغییرات توافق شده در موارد مربوط به استفاده از عوارض ضددامپینگ ایالات متحده بر محصولات چینی شکست خورده است.

یکی از نمونه هایی که چین به آن اشاره می کند، مناقشه سال 2011 بر سر اقدامات محدودکننده ایالات متحده بر واردات است که هدف آن شرکت های دولتی است. مرجع استیناف با تفسیر محدود چین از چنین نهادهایی طرف شده است و استفاده از چنین اقداماتی از جمله عوارض ضد دامپینگ را برای ایالات متحده دشوار می کند.

تو شین کوان، رئیس موسسه تحقیقات سازمان تجارت جهانی چین در دانشگاه تجارت بین‌الملل و اقتصاد در پکن گفت: «اجرای ایالات متحده برای چین رضایت‌بخش نبوده است». در نتیجه، شرکت‌های چینی همچنان با مشکلاتی مواجه هستند.»

دفتر نماینده تجاری ایالات متحده بلافاصله اظهار نظری نکرد.

تنش ها بین ایالات متحده و چین در دوران دولت ترامپ تشدید شد، زمانی که این کشور سالانه ده ها میلیارد دلار تعرفه بر واردات چین اعمال کرد تا کسری تجاری ایالات متحده با این کشور را کاهش دهد.

اصطکاک با پرزیدنت بایدن ادامه دارد که تعرفه های دولت سابق بر بسیاری از کالاهای چینی را تمدید کرده و این هفته تحریم دیپلماتیک بازی های المپیک زمستانی پکن 2022 را اعلام کرد.

الحاق چین به WTO در سال 2001 با حمایت ایالات متحده صورت گرفت. چین در ابتدا سخت تلاش کرد تا با به روز رسانی سیاست های داخلی و کاهش تعرفه ها، در سیستم تجارت جهانی ادغام شود. اما با گذشت زمان، اصطکاک بین دو کشور افزایش یافت و دو کشور از WTO برای حل اختلافات تجاری با یکدیگر استفاده کردند.

چین در سه ماهه سوم با کمرنگ شدن بهبودی همه گیر، رکود اقتصادی شدیدی را ثبت کرد – و اکنون پکن در حال مقابله با مشکلات بلندمدت از جمله بدهی خانوارها و مصرف انرژی است. آنا هیرتنشتاین از WSJ توضیح می دهد که سرمایه گذاران چه چیزی را تماشا می کنند. عکس: لانگ وی / سیپا آسیا / زوما پرس

از 22 شکایت چین در سازمان تجارت جهانی، 16 شکایت علیه ایالات متحده در مورد مرغ، کامیون های سبک و تعرفه های هنگفت اعمال شده توسط دولت ترامپ و سایر موارد مطرح شده است.

ایالات متحده از سال 2001 تاکنون 27 شکایت علیه چین در مورد مسائلی از قطعات خودرو، مواد خاکی کمیاب گرفته تا یارانه های دولتی تنظیم کرده است. به طور گسترده تر، ایالات متحده و سایر کشورهای غربی پکن را متهم کرده اند که از طریق استفاده از شرکت های دولتی و یارانه ها، بازارهای جهانی محصولاتی مانند فولاد و پنل های خورشیدی را تحت فشار قرار داده است.

شارلین بارشفسکی، نماینده سابق تجاری ایالات متحده که مذاکراتی را که منجر به ورود چین به این گروه شد، رهبری کرد، گفت: “سیستم WTO هرگز برای نظم بخشیدن به اقتصاد مخالف آن طراحی نشده است.” در مورد چین، مدل دولتی کاملاً ناسازگار با بازار، ناسازگار با حاکمیت قانون، ناسازگار با شفافیت، ناسازگار با تمامی قوانین سازمان تجارت جهانی است.

سفارت چین در واشنگتن بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

شرکت‌ها و مقامات دولتی ایالات متحده از یک مورد مربوط به خدمات پرداخت الکترونیکی به عنوان نمونه‌ای از عدم تبعیت چین از تصمیمات حل و فصل اختلافات WTO یاد می‌کنند.

«سیستم WTO هرگز برای نظم بخشیدن به اقتصاد مخالف آن طراحی نشده است.


– شارلین بارشفسکی، نماینده سابق تجاری ایالات متحده.

در سال 2012، یک کمیسیون WTO حکم داد که چین از “اقدامات گسترده و تبعیض آمیز” برای محدود کردن دسترسی به بازارهای کارت اعتباری و نقدی چین برای شرکت های آمریکایی مانند ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس استفاده کرده است.

این هیئت همچنین دریافت که پکن تسلط بر بازار را برای شرکت خود، China Union Pay تضمین کرده است. علیرغم موافقت با بررسی این شکایت، چین تا سال 2020 به شرکت های خدمات مالی ایالات متحده اجازه ورود به بازار این کشور را داد.

چین همچنین پس از اینکه هیئت استیناف در سال 2009 متوجه شد که سیاست‌های حقوق مالکیت معنوی پکن با تعهداتش در سازمان تجارت جهانی ناسازگار است، موافقت کرد که تغییراتی در سیاست ایجاد کند، و ایالات متحده را به پیروزی رساند، که چین را متهم به کوتاهی در محافظت و اجرای حق نسخه‌برداری فیلم، موسیقی کرد. و نرم افزار

بیش از یک دهه بعد، حقوق مالکیت معنوی یکی از بزرگترین اختلافات بین دو اقتصاد است.

«سازمان تجارت جهانی کاملاً روشن کرده است که حقوق مالکیت معنوی محافظت می شود. کریگ آلن، رئیس شورای بازرگانی ایالات متحده و چین، گفت: با این حال، 85 درصد از تقلبی‌ها در هر شهرستان از چین است، و افزود که این امر به شدت هنجارها، اصول و رویه‌های سازمان تجارت جهانی را مخدوش می‌کند.

خانم تای، نماینده تجاری ایالات متحده، در هفته های اخیر تمایل دولت بایدن را برای شرکت در مذاکرات برای بازنگری این سیستم ابراز کرده است.

او گفت: “در حالی که ما قبلاً کار با برخی از اعضا را آغاز کرده ایم، می خواهم از دیگران بشنوم که چگونه می توانیم به جلو برویم.”

آقای تو از دانشگاه تجارت و اقتصاد بین‌الملل چین گفت که انتظار ندارد ایالات متحده تلاش‌های جدی برای تصحیح مرجع استیناف را انجام دهد، زیرا او آن را “عملکردی حرفه‌ای و مستقل” می‌داند که به بسیاری از اعضا خدمات می‌دهد.

وی گفت چین با موضع ایالات متحده موافق است که نهاد استیناف نیاز به اصلاح دارد و اقداماتی مانند افزایش تعداد قضات و تمدید دوره مسئولیت آنها در چهار سال جاری باعث بهبود کارایی دادگاه خواهد شد و به نفع همه اعضا از جمله ایالات متحده و ایالات متحده خواهد بود. چین.

بنویسید یوکا هایاشی در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortYabancı Dizi İzlebirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı