تحقیقات پاپ بندیکت شانزدهم را به شکست در خشونت جنسی توسط روحانیون به عنوان اسقف اعظم متهم می کند.

[ad_1]

پاپ بندیکت شانزدهم چهار پرونده روحانیت را اشتباه رسیدگی کرده است sex طبق تحقیقاتی که او را به ناتوانی در تحقیق و تنبیه عاملان متهم می کند، در دوران تصدی خود به عنوان اسقف اعظم آلمان مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

نتایج یک تحقیق به سفارش کلیسا توسط یک شرکت حقوقی مونیخ که روز پنجشنبه منتشر شد نشان می دهد که در دو مورد کشیش های تحت فرمان پاپ آینده به دلیل سوء استفاده تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند، اما اجازه داده شده تا در مقام کشیش باقی بمانند. حداقل یکی پس از پذیرش مجدد در خدمت مرتکب تخلف شده است.

این اتهامات، سابقه پاپ سابق را که بیش از دو دهه قبل از انتخابش بر اقدامات انضباطی کلیسا علیه روحانیون نظارت داشت، تهدید می کند. اشتباهات ادعایی او در مونیخ تصویر یک مدیر بیش از حد درگیر را تقویت می کند که دوران پاپش در میان اتهامات فساد و بی کفایتی مقامات واتیکان به پایان رسید. مدافعان می گویند زمانی که مونیخ را ترک کرد و در برابر سوء استفاده های واتیکان به پادشاهی رسید و سنت ژان پل دوم را متقاعد کرد تا قوانین کلیسا را ​​برای انضباط ستمگران تشدید کند، از مشکل سوء استفاده بیشتر آگاه شد.

گزارش موسسه حقوقی مونیخ Westpfahl Spilker Wastl، به سفارش اسقف نشین مونیخ-فریزینگ، به بررسی کار با روحانیون می پردازد. sex- موارد سوء استفاده در اسقف اعظم از سال 1945 تا 2019

پاپ بندیکت 82 صفحه پاسخ کتبی به سوالات بازرسان درباره زمان خود به عنوان اسقف اعظم مونیخ-فریزینگ از سال 1977 تا 1982 ارسال کرد. بندیکت که اکنون 94 سال دارد، در سال 2013 به عنوان پاپ بازنشسته شد و در واتیکان زندگی می کند.

به گفته اولریش واستل، یکی از وکلایی که تحقیقات را انجام داد و گزارش را در یک کنفرانس مطبوعاتی در مونیخ منتشر کرد، در سال 1980، بندیکت، که در آن زمان کاردینال جوزف راتزینگر بود، در جلسه ای شرکت کرد که در آن تصمیم گرفته شد کشیش متهم به سوء استفاده را استخدام کند. پنجشنبه.

بندیکت گفت که او در جلسه حضور نداشت، اما آقای واستل گفت که غیرقابل قبول است. این وکیل به صورتجلسه ای استناد کرد که در آن بندیکت حضور داشت و در جلسه صحبت کرد.

زمانی که پرونده این کشیش در سال 2010 علنی شد، اسقف اعظم گفت که پاپ آینده از ترمیم کشیش بی خبر بوده و مدیر ارشد وقت وی مسئولیت کامل را بر عهده گرفته است.

مارتین پوش، یکی دیگر از وکیل دخیل در تحقیقات، گفت که بندیکت در پاسخ های کتبی خود در همه موارد تخلف را رد کرده است.

پاپ آینده بندیکت شانزدهم به عنوان اسقف اعظم مونیخ-فریزینگ در آلمان از سال 1977 تا 1982 خدمت کرد.


عکس:

Gerhard Rauchweter / DPA / Zuma Press

آقای پوش از این که بندیکت به نظر می رسید در حال کم اهمیت جلوه دادن پرونده کشیشی است که پس از متهم شدن به پدوفیلیا به اسقف نشین خود منتقل شده بود، عصبانی بود. بندیکت ادعا می کند که این مرد به طور فیزیکی به کودکان دست نزده و در طول خشونت عملی حرفه ای انجام نداده است.

بندیکت گفته است: «مشخص شده است که کشیش یک نمایشگاه گرا است، اما مرتکب سوء استفاده به معنای محدود نیست. این جنایات شامل افشای اندام تناسلی وی در معرض دختران پیش از نوجوانی و انجام حرکات خودارضایی و همچنین نمایش مطالب مستهجن است. به گفته آقای پوش، بندیکت نوشت: “او نه به عنوان یک کشیش و نه به عنوان معلم دین به هیچ وجه اشتباه نکرد.”

آقای پوش گفت، اظهارات بندیکت مبنی بر اینکه کشیش مرتکب بدرفتاری نبوده است، با قوانین آلمان، از جمله قوانین موجود در آن زمان، ناسازگار است.

واتیکان که به سؤالات رسانه ها در مورد بندیکت پاسخ داد، به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد اشاره های خاص به بندیکت در گزارش یا در کنفرانس مطبوعاتی پاسخ نداد.

وکلایی که تحقیقات را انجام دادند، گفتند که پاسخ های بندیکت نشان می دهد که او حافظه خوبی از وقایع دهه ها دارد. آقای واستل گفت که اکثر آنها مانند بیانیه جبران خسارت خوانده می شوند که توسط مشاوران حقوقی بندیکت حمایت شده است.

آقای پوش گفت، در پرونده دیگری که در طول تحقیقات مورد بررسی قرار گرفت، یک روحانی که در خارج از آلمان محکوم شده بود، توسط اسقف اعظم مونیخ به سمت اداره پذیرفته شد، اگرچه کاردینال راتزینگر از تاریخچه او اطلاع داشت.

پاپ بندیکت در تماس خود با شرکت حقوقی هر گونه مسئولیت در قبال این پرونده را رد کرد. اما آقای پوش گفت که تطبیق ادعای او مبنی بر بی اطلاعی با یافته های تحقیقات دشوار است.

این گزارش همچنین سایر رهبران اسقف اعظم، از جمله اسقف اعظم فعلی، کاردینال راینهارد مارکس را مقصر می داند که به گفته وی، سوء استفاده را نیز انجام داده و به آنها کنترل و شفافیت ناکافی داده است.

ماریون وستفال، یکی از بنیانگذاران این شرکت حقوقی، گفت که از اینکه کاردینال مارکس دعوت برای شرکت در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه در مونیخ را رد کرده است، ابراز تاسف کرد و گفت آنچه که او آن را “علاقه قابل درک افرادی که تحت تاثیر سوء استفاده قرار گرفته اند” خواند.

کاردینال مارکس اواخر روز پنجشنبه بیانیه ای تلویزیونی داد و از طرف اسقف نشین عذرخواهی کرد. کاردینال گفت: “افکار من با کسانی است که تحت تاثیر خشونت جنسی در کلیسا قرار گرفته اند. من شوکه و شرمنده هستم.” من به عنوان اسقف اعظم از طرف اسقف اعظم طلب بخشش می کنم.

پاپ بندیکت شانزدهم با کاردینال راینهارد مارکس، سمت راست، در جریان بازدید از آلمان در سال 2011 صحبت کرد.


عکس:

ولفگانگ رادکه / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

کاردینال مارکس گفت که مقامات کلیسا گزارش جدید را به دقت مطالعه خواهند کرد. وی اذعان کرد که عاملان این جنایات به دست عدالت سپرده نشده اند و کسانی که مسئول رسیدگی به جنایات آنها در گذشته بوده اند، چشم پوشی کرده اند. او گفت: «بحران سوء استفاده کلیسا را ​​تکان داده و همچنان می لرزاند.

ماتئو برونی، سخنگوی واتیکان گفت واتیکان در روزهای آینده یک “بازرسی دقیق و کامل” از این سند را انجام خواهد داد.

پاپ بندیکت آینده پس از خدمت به عنوان اسقف اعظم مونیخ-فریزینگ، سرپرست وزارت اعتقادات واتیکان شد و بر نظم و انضباط روحانیون نظارت داشت. sex ستمگران در سراسر جهان تا زمان انتخاب او به عنوان پاپ در سال 2005.

رسوایی های پیرامون بوروکراسی sex خشونت کلیسای کاتولیک در آلمان را تکان داد، به ویژه پس از گزارشی در سال 2018 که به سفارش اسقف های آلمانی به این نتیجه رسید که کشیش ها در این کشور حداقل 3677 کودک را در هفت دهه آزار داده اند.

این گزارش الهام‌بخش مجموعه‌ای از جلسات اسقف و غیر روحانی آلمانی بود که از سال 2020 شروع شد و قرار است تا سال آینده ادامه یابد. آنها در حال بررسی تعدادی از بازسازی های احتمالی کلیسا از جمله برکات همین …sex اتحادیه ها، انتصاب زنان به روحانیت، و سست شدن شرط تجرد برای کشیشان.

در ماه ژوئن، کاردینال مارکس استعفای خود را به پاپ فرانسیس پیشنهاد کرد تا بتواند مسئولیت شکست نهادی کلیسا در جلوگیری از حضور روحانیون را بر عهده بگیرد. sex اما پاپ به او گفت که در سمت خود بماند و اصلاحات را دنبال کند.

جیمی پلیسکا از اسکرانتون، پنسیلوانیا، یکی از کسانی است که به‌خاطر آزار جنسی سال‌ها پیش از کلیسا به دنبال غرامت است. اگر او این توافق را بپذیرد، می ترسد که هرگز حقیقت را در مورد سوء استفاده کننده ادعایی خود دریابد. عکس: Alexander Hotz / WSJ.

بحران سوء استفاده، اسقف نشینی کلن، بزرگترین اسقف نشین آلمان را نیز تحت تأثیر قرار داده است. کاردینال راینر ماریا ویلکی از کلن در سال 2020 به دلیل امتناع از انتشار گزارشی در مورد نگرش تاریخی اسقف اعظم نسبت به آن انتقاد شد. sex سوء استفاده ای که توسط همان شرکت حقوقی مسئول گزارش مونیخ در روز پنجشنبه انجام شد.

کاردینال وولکی گزارش دومی را از یک شرکت حقوقی دیگر سفارش و منتشر کرد که در آن اشتباهات زیادی در برخورد با موارد سوء استفاده از سوی کارکنان اسقف اعظم مشاهده شد.

تحقیقات واتیکان در مورد این موضوع نشان داد که کاردینال سوء استفاده را پنهان نکرده است، اما اشتباهات بزرگی در برقراری ارتباط با این موضوع مرتکب شده است، که باعث شد او از مرخصی شش ماهه استفاده کند که در ماه مارس به پایان می رسد.

اوایل این هفته، اسقف اعظم استفان هسه هامبورگ اولین اسقف آلمانی بود که در دادگاه شهادت داد. sex- یک مورد سوء استفاده از نقش قبلی خود به عنوان رئیس ستاد در اسقف نشین کلن.

اسقف اعظم هسه گفت که در سال 2010 اشتباهی مرتکب شد که یک ظالم متهم را طبق قوانین کلیسا به واتیکان گزارش نکرد. این کشیش مجدداً به کار خود بازگردانده شده است و گفته می شود که از آن زمان حداقل یک نوجوان را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

بنویسید Francis X. Roca در [email protected] و بویان پانچفسکی در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter kuşadası escortbetroad