تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید
تقویت مقالات جدید با لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی بهترین و ایمن ترین روش برای تقویت یک صفحه از سایت و بهبود جایگاه آن در نتایج جستجو است.

بسیاری از سایت های اینترنتی با توجه به میزان رقابت و سختی کلمات کلیدی هدف نیازی به لینک سازی خارجی نداشته و با رعایت استانداردهای سئو تکنیکال، ارائه محتوای با کیفیت و توجه به لینک سازی داخلی می توانند جایگاه مناسبی در نتایج جستجو داشته باشند.

ربات های گوگل برای درک ارتباط موضوعی صفحات و تشخیص میزان اهمیت و اعتبار صفحات از لینک ها استفاده میکنند. زمانیکه ربات ها وارد یکی از صفحات سایت شما میشوند کلیه لینک های قرار گرفته در آن صفحه را بررسی کرده و ارزش و اعتبار آنها را با توجه به متن لینک شده (Anchor Text) افزایش میدهند.

معمولا زمانیکه یک محتوای جدید را به سایت اضافه میکنیم تلاش میکنیم تا با لینک دادن به مقالات قدیمی تر یا صفحات ارزشمند سایت به رشد جایگاه آنها نیز کمک کنیم ولی این مقالات جدید نیز نیازمند لینک سازی و افزایش اعتبار هستند. برای آنها چه راه حلی وجود دارد؟

در گذشته مقاله ای برای بهبود سئو سایت با استفاده از مقالات قدیمی منتشر کرده ایم ولی در این مقاله یک تکنیک بسیار کاربردی و البته ساده را به شما معرفی میکنیم تا شانس کسب جایگاه برای مقالات جدید سایت را افزایش دهید.

مقالات جدید چه لینک هایی دریافت میکنند؟
با انتشار هر محتوای جدید در سایت عملا بخشی از فرآیند لینک سازی داخلی به صورت اتوماتیک انجام میشود. مهمترین فضاهایی که مقالات جدید در آنها نمایش داده شده و لینک سازی داخلی اتفاق می افتد عبارتند از:

1- صفحه اصلی سایت
معمولا صفحه اصلی هر آموزش سئو سایت مهمترین و ارزشمندترین صفحه از نظر اعتبار برای لینک سازی داخلی است. در بسیاری از سایت ها فضایی برای نمایش آخرین مقالات در صفحه اصلی در نظر گرفته شده است و هر محتوای جدید به محض انتشار یک لینک داخلی از این صفحه دریافت میکند.

لینک سازی داخلی برای مقالات جدید در صفحه اصلی سایت
لینک سازی داخلی برای مقالات جدید در صفحه اصلی سایت

مشکل اصلی زمانی ایجاد میشود که با انتشار مقالات جدید عملا این بخش به روز رسانی شده و لینک داخلی به آن مقاله دیگر وجود ندارد. در نتیجه نمیتوان به عنوان یک راه حل دائمی به آن نگاه کرد.

2- صفحات دسته بندی یا برچسب
هر محتوای جدید احتمالا در یک یا چند دسته و برچسب مختلف قرار میگیرد. این صفحات با توجه به لینک سازی های داخلی و خارجی معمولا ارزش و اهمیت زیادی داشته و تاثیر مستقیم بر سرعت ایندکس و افزایش اعتبار مقالات جدید خواهند داشت.

قرار گرفتن مقالات جدید در صفحه دسته بندی و برچسب
قرار گرفتن مقالات جدید در صفحه دسته بندی و برچسب

صفحات آرشیو تعداد محدودی از مقالات جدید را نمایش میدهند و بعد از انتشار هر مقاله جدید یکی از موضوعات قرار گرفته در آن به صفحه دوم انتقال می یابد. مقالاتی که در اولین صفحه آن دسته یا برچسب هستند بیشترین ارزش و اعتبار را از نظر لینک سازی داخلی دریافت میکنند. پس این فضا نیز در زمان انتشار یک مقاله بسیار مهم است ولی به مرور ارزش و تاثیر خود را از دست میدهد.

3- نمایش مقالات مرتبط در صفحه سایر مقالات
در بسیاری از سایت ها همانند وبسیما فضایی برای نمایش مقالات مرتبط در نظر گرفته شده است. در برخی سایت ها این بخش آخرین مقالات سایت را نشان داده و در برخی دیگر آخرین مقالات همان دسته بندی نشان داده میشود.

لینک سازی داخلی در بخش مقالات مرتبط سایر صفحات
لینک سازی داخلی در بخش مقالات مرتبط در سایر صفحات

عملا با انتشار یک محتوای جدید ممکن است تعداد زیادی لینک از سایر صفحات سایت برای آن ایجاد شود. ولی به مانند صفحه اصلی و صفحات دسته بندی این فضا نیز به مرور تغییر کرده و مقالات جدیدی جایگزین آن میشوند.

جمع بندی
به طور کلی میتوان گفت؛

لینک سازی داخلی در فضاهای ثابت ارزش و تاثیر بسیاری دارد ولی به مرور زمان و با انتشار مقالات جدید این اثربخشی کمرنگ خواهد

در نتیجه نمیتوان به این روش ها بسنده کرد و باید راه حلی دائمی و کاربردی برای رفع این مشکل پیدا کنیم. به نظر شما بهترین راه برای حل این مشکل چیست؟ درست حدس زدید؛ لینک سازی از محتوای سایر مقالات به این مقاله جدید.

لینک هایی که درون متن یک مقاله قرار گرفته اند تا همیشه باقی مانده و ارزش و تاثیر آنها به مرور زمان از دست نمیرود. سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که از چه مقالات و صفحاتی باید برای مقاله جدید لینک سازی کرد؟ در ادامه یک راه حل کاملا کاربردی و استاندارد به شما معرفی میکنیم.

لینک سازی داخلی از مقالات قدیمی سایت با موضوع مرتبط
زمانیکه محتوای جدیدی در سایت منتشر میکنیم بهترین راه حل برای تقویت آن شناسایی صفحات مرتبط و لینک سازی داخلی از درون محتوای آنها به این مقاله است. البته این کار میتواند بسیار دشوار و زمانبر باشد زیرا:

بسیاری از سایت ها چندین نویسنده دارند و نویسندگان اطلاع دقیقی از محتوای مقالات دیگران ندارند.
ممکن است مقاله ای با موضوع مرتبط وجود داشته باشد ولی با توجه به اینکه مدت ها از تاریخ انتشار آن گذشته است از دید شما پنهان بماند.
آنالیز همه صفحات سایت و پیدا کردن بخش های مرتبط میتواند از زمانی که برای نوشتن مقاله جدید صرف کردید طولانی تر شود.
منظقی نیست که ما زمان زیادی را برای پیدا کردن فرصت های لینک سازی داخلی صرف کنیم، به نظر شما بهترین راه برای پیدا کردن منابع مرتبط در سایت چیست؟

پاسخ به این سوال ساده است؛ جستجو در گوگل!

صفحات و مقالات سایت شما توسط ربات های گوگل ایندکس و بررسی میشوند، الگوریتم های گوگل براساس محتوای این صفحات موضوع و مفهوم آنها را درک کرده و جایگاه‌شان را در نتایج جستجو مشخص میکنند. هر مقاله جدید یک مفهوم یا عبارت کلیدی جدید را هدف گذاری میکند.

به احتمال زیاد با جستجو در گوگل صفحه دیگری که با این عبارت جایگاه مناسبی داشته باشد پیدا نخواهیم کرد. برای پیدا کردن بهترین صفحات یک راه حل ساده وجود دارد. کافیست آدرس سایت خود را با عملگر :site در گوگل جستجو کرده و عبارت کلیدی مقاله جدید را در ادامه آن قرار دهید.

با این روش گوگل بهترین صفحاتی که در سایت شما مرتبط با این موضوع هستند را نمایش میدهد.

به تصویر زیر دقت کنید. در سایت آکادمی وبسیما مقاله جدیدی با عنوان ریدایرکت 301 چیست منتشر شده است و ما در نظر داریم بهترین صفحات برای لینک سازی داخلی را شناسایی کنیم. با استفاده از همین تکنیک به نتایج زیر میرسیم.

جستجوی مقالات مرتبط در گوگل با استفاده از site:
با این روش 4 مقاله که از نظر محتوایی کاملا به موضوع ریدایرکت 301 مرتبط هستند و در بخشی از محتوای آنها به این مفهوم اشاره شده است را یافتیم.

حالا که صفحات مرتبط را پیدا کردیم کافیست یک آنالیز ساده بر روی آنها انجام داده و در جایی که به موضوع مقاله جدید اشاره شده است یک لینک داخلی برای آن ایجاد کنیم.

دقت داشته باشید که لازم نیست در همه صفحات یا تعداد زیادی از آنها این کار را انجام دهیم. اگر برای هر مقاله جدید 3 تا 5 مطلب مرتبط و فرصت لینک سازی در سایت خود پیدا کنیم کافیست.

با این کار 2 اتفاق مهم خواهد افتاد:

1- مقالات قدیمی سایت به روزرسانی شده و کاربران میتوانند هنگام مطالعه منابع جدید را پیدا کنند.

2- مقالات جدید لینک های داخلی ارزشمندی را دریافت میکنند و شانس بیشتری برای کسب جایگاه خواهند داشت.

نکته حیاتی!
موفقیت در سئو نیازمند توجه به جزئیات و البته جلب رضایت کاربر است. قبل از آنکه در این صفحات لینک سازی کنید دقت داشته باشید که آیا کاربران شما با دیدن آن لینک بر روی آن کلیک خواهند کرد؟ اگر این لینک برای کاربران مفید نیست به احتمال زیاد از نظر ربات های گوگل نیز ارزشمند نخواهد بود.

لینک سازی بی هدف نه تنها به بهبود جایگاه آن صفحه کمک نمیکند بلکه ممکن است درک گوگل از محتوای قدیمی را نیز به اشتباه تغیی

همین حالا امتحان کنید
مقالات زیادی در حوزه آموزش سئو منتشر کرده ایم که اجرای بیشتر آنها ممکن است دشوار بوده یا برای نمایش تاثیر خود به زمان زیادی نیاز داشته باشند. ولی اجرای این تکینک بسیار ساده بوده و آنالیز تاثیر آن زمانبر نیست.

برای اینکه تاثیر و ارزش این تکنیک را بهتر درک کنید پیشنهاد میکنیم همین کار را برای آخرین مقاله ای که در سایت خود منتشر کرده اید انجام دهید. با روشی که گفتیم صفحات مرتبط با آن را پیدا کرده و در فضای مناسب لینک مقاله جدید را قرار دهید.

برای آنکه تاثیر این روش را سریعتر مشاهده کنید صفحات به روز رسانی شده را با استفاده از ابزار URL Inspection در پنل گوگل سرچ کنسول معرفی و درخواست ایندکس مجدد را ارسال نمایید.

نتیجه این آزمایش را احتمالا طی یک هفته بر روی جایگاه مقاله جدید خود خواهید دید. لطفا نتایجی که از این روش دریافت کردید و تغییر رتبه مقالات جدید را در بخش نظرات همین صفحه به اشتراک بگذارید تا با استفاده از تجربیات یکدیگر به راه کارهایی ساده تر و کاربردی تر برسیم.

20
مه
2019
08:00
تحریریه وبسیما
45
avatar
ورود
ثبت نام
000
POINTS
حساب کاربری
محصولات من
نظرات و پاسخ ها
مقالات نشان شده
ابزارهای کاربردی
TelegramFacebookTwitter+GoogleLinkedIn
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
https://websima.com/?p=15611
وبلاگ
تکنیک های سئو کلاه سیاه
10 تکنیک سئو کلاه سیاه از زبان گوگل
استراتژی لینک سازی دیجی کالا
استراتژی لینک سازی دیجی کالا
انکر تکست بک لینک
افزایش تاثیر بک لینک
کد-نوفالو
4 دلیل استفاده از کد نوفالو
آموزش سئو حرفه ایآموزش لینک بیلدینگ
پرسش و پاسخ تکمیلی
سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
ورودثبت نام
45

محمد احمدی
سلام وقت بخیر
ما در سایتمون قسمتی رو که به عنوان فروشگاه در نظر گرفتیم با taxonomy مجزا با عنوان vip_cat که مخفف vip_category هست ایجاد کردیم، که آدرس محتوا به این صورت میشه :
***
آیا از نظر گوگل vip_cat همان دسته بندی حساب میشه یا اینکه cat رو گربه تشخیص میده؟ 😐
البته این سوال رو به درخواست یکی از دوستان پرسیدم که اصرار داره این مسئله تاثیر منفی داره!

04/04/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
این مدل آدرس دهی تاثیری بر سئو سایت شما و شناسایی صفحه با موضوع گربه ندارد. چرا که در نهایت محتوای صفحه ملاک اصلی گوگل برای تغیین موضوع و کیفیت محتواست

04/04/2020پاسخ…

محمد نصیری
درود وقت بخیر
ایده پیدا کردم مقالات ایندکس شده در گوگل بسیار جالب بود چرا به این شکل مقاله ای که بیشترین رنک را در عبارت جستجو شده دارد به ما نمایش داده می شود.
اما مسئله بسیار مهم دیگر این است که با این استراتژی مقالات جدید نباید از متن به مقاله لینک بدهند و بنظرم درست هم است چرا که مقاله ای که جدیدا منتشر شده رنکی ندارد که لینک خروجی به مقاله دیگر داشته باشد و به اندازه کافی لینک از هدر و فوتر و شاید سایدبار داشته باشد.
نظر شما در مورد لینک های داخلی در مقالات جدید چیست؟

28/03/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
اگر منظور شما این است که از این مقالات جدید به صفحات قبلی و قدیمی تر لینک ندهیم موافق نیستم. قبل از اینکه به سئو فکر کنیم باید رضایت کاربر را در نظر بگیریم و حضور لینک های داخلی به کاربر کمک میکند تا منابع مرتبط را در سایت ما پیدا کند. علاوه بر این لینک سازی موجب میشود تا اعتبار مقالات قبلی افزایش یافته و تازگی محتوای آنها حفظ شود.

04/04/2020پاسخ…

saeedeh a
یکی این سوالو پرسیده بود ولی من مطمئن نشدم که اگر یه لینکی رو در همه ی صفحات تکرار کنیم اشکال داره یا نه یعنی مثلا من چیزی شبیه بنر درست کنم که در همه ی صفحات باشه و این بنر فقط به یک صفحه لینک بده آیا اشکال نداره که این صفحه این همه بهش لینک میشه؟
بعد هم اینکه بهتر لینک داخل مطالب باشه یا می تونیم آخر مطالب هم لینک بدیم؟

03/03/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
قرار گرفتن یک لینک در همه صفحات سایت یک مشکل یا ایراد نیست. به عنوان مثال لینک‌هایی که در منوی اصلی سایت هستند چنین شرایطی خواهند داشت. ولی باید دقت کنیم که این صفحه چقدر برای ما ارزشمند است چرا که با این کار عملا آن را به عنوان صفحه ای بسیار مهم در سایت خود به گوگل معرفی کرده‌ایم.
محل قرار گیری لینک در محتوا ارتباط مستقیم با تجربه و رضایت کاربر دارد. به عنوان مثال قصد معرفی یک محصول یا مقاله مرتبط را داریم بهترین فضا انتهای مقاله است. هنگام لینک سازی داخلی بیشتر از آنکه به استانداردهای سئو توجه کنید تجربه کاربر و مسیرهای دسترسی را اولویت قرار دهید.

16/03/2020پاسخ…

حسین
سلام خسته نباشید برای بهبود رتبه صفحه اصلی سایت باید چیکار کنیم آیا مثلا تو مقاله ها به صفحه اصلی لینک بدیم یا …. ممنون

01/03/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
سوال شما خیلی عمومی هست. همه فعالیت‌های ما در تولید محتوا، بهینه سازی سایت و لینک سازی می‌تواند بر رتبه صفحه اصلی سایت تاثیرگذار باشد. با توجه به اینکه لینک صفحه اصلی سایت در منو قرار داده شده است عملا این اتفاق به صورت خودکار رخ می‌دهد. برای درک بهتر این موارد پیشنهاد می‌کنیم از محتوای ارائه شده در کارگاه تدوین استراتژی سئو و کارگاه لینک سازی داخلی و خارجی بهره بگیرید.

16/03/2020پاسخ…

امیر حسین حقگوی
سلام
ما چطور میتونیم بفهمیم که به یک صفحه مورد نظر چه لینکهایی ارجاع داده شده
آیا ابزاری وجود داره؟

24/02/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
برای بررسی لینک‌های داخلی می‌توانید از نرم افزار Screaming Frog استفاده کنید و اگر منظور شما لینک‌های خارجی است پیشنهاد می‌کنیم به ابزار ahrefs.com مراجعه کنید.

15/03/2020پاسخ…

امیر حسین حقگوی
سلام
آیا ابزاری یا روشی وجود داره که ما لینکهای داخلی یک نوشته را بتونیم به صورت یک لیست مشاهده کنیم؟

19/02/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
ابزارهای متعددی هستند که این کار را انجام میدهند مثلا Mozbar که بر روی مرورگر کروم قابل نصب است به شما کمک میکند که لینک های درون صفحه را شناسایی کنید. همچنین ابزارهایی هستند که به عنوان Bookmark طراحی شده و برای تحلیل صفحات وب استفاده میشوند. پیشنهاد میکنم به این صفحه مراجعه کنید.

21/02/2020پاسخ…

امیر حسین حقگوی
ممنون از پاسختون
ما میخوایم بفهمیم که چه لینک هایی به سمت صفحه ما ارجاع داده شده
با mozbar میتونیم این رو بفهمیم؟

21/02/2020
Websima
بهترین ابزار برای این کار ahrefs است.

16/03/2020

یاشار نوعی
سلام
وقت بخیر
ممنون از مطلب خوب و مفیدتون
یه سوالی داشتم: من تمامی URL های سایتم رو بازنویسی کردم. چیزی حدود 500 محصول داشتم. حدود 3 هفته بعد افت رتبه دیدم. در طول این مدت هم یکی دو تا مقاله و در کل (با احتساب صفحات محصولاتم) حدود 60-70 تا لینک داخلی ساختم.
اما داخل سرچ کنسولم avg position من از حدود 7 اومده روی 15 و avg CTR من از 10 درصد اومده روی 5 درصد. البته از کاهش فروشم هم کاملاً مشهوده این قضیه.
من باید چیکار کنم؟ باید صبرکنم تا گوگل url ها رو بشناسه؟
البته سایت مپ جدید هم دادم به گوگل

10/01/2020پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
پاسخ گویی به این سوال بدون بررسی دقیق سایت و سرچ کنسول امکان پذیر نیست. تغییر آدرس صفحات اگر همراه با ریدایرکت 301 باشد نباید مشکلی در رتبه بندی شما ایجاد کند. ممکن است دلیل افت رتبه تغییر در الگوریتم های گوگل یا مشکلات دیگری در سایت شما بوده باشد.

13/01/2020پاسخ…

علی همایونی
سلام.
در منو سایت ما لینک به دسته بندیهای مختلف وجود دارد. اما علاوه بر این در بخش فوتر نیز متنی در مورد دسته بندیهای مختلف وبسایت نوشته شده و در آن متن نیز کلمات مرتبط با دسته بندی به دسته بندیهای خود لینک شده اند.
از آنجایی که میدانیم دو لینک در یک صفحه با انکرتکست های متفاوت به یک صفحه دیگر عمل درستی نیست، ایا این طور لینک دادن منطقی است؟؟

21/12/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
این تکنیک در گذشته استفاده میشده است ولی در حال حاضر کمکی به بهبود سئو این صفحات نمیکند. پیشنهاد میکنیم در فوتر سایت صفحاتی را قرار دهید که اولویت اصلی شما در سئو نیستند ولی برای کاربران مفید خواهد بود. صفحاتی مانند شرایط و قوانین، حریم خصوصی کاربران، تماس با ما، شبکه های اجتماعی و …

28/12/2019پاسخ…

مونا ارادتی
سلام و خداقوت
متشکرم از مطالب خیلی خوبتون. من به تازگی شروع به ایجاد یک وبسایت کردم که در اون مطالبی که آموزش میبینم رو به اشتراک میگذارم.
امیدوارم با کمک مطالب خوب سایت شما بتونم سایت خوبی داشته باشم. لطفا اگر مطالبی رو برای خوب شروع کردن ایجاد وبسایتم مفید میدونید راهنماییم کنید.
باتشکر

25/11/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
از اینکه محتوای سایت برای شما مفید بوده است بی نهایت خوشحالیم. برای شروع و یادگیری منظم پیشنهاد میکنیم از مطالعه کتاب آغاز کنید. با مراجعه به بخش کتاب های سئو در سایت آکادمی وبسیما منابع بسیار ارزشمندی خواهید یافت.

01/12/2019پاسخ…

دلاور دلاور
سلام خسته نباشید. آگر من مثلا یک عکس در ساید بار سایت قرار بدم و در همه صفحات نیز مشاهده شود و از این عکس لینک بدم به یکی از مقالات خود سایت آیا مشکل دارد؟ چون ممکنه تعداد لینک های داخلی به یک صفحه زیاد بشه ؟ انجام دهم یا نه؟

04/11/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
این کار کاملا طبیعی و رایج است. اگر صفحه مورد نظر برای شما ارزشمند و مهم است بهبود لینک سازی داخلی میتواند بر رتبه و اعتبار آن تاثیر مثبت داشته باشد.

07/11/2019پاسخ…

دلاور دلاور
شما مطمئن هستید مشکلی نیست؟!
ببینید من میخوام یک عکس رو در ساید بار 300 صفحه قرار بدم و از این عکس لینک برود به یک مقاله، و رفته رفته با زیاد شدن مقاله تعداد لینک ها هم زیاد میشه. خب اگر 400 تا لینک داخلی به یک مقاله لینک شود یعنی مشکلی ندارد؟

07/11/2019
Websima
سلام دوست عزیز
خیر مشکلی ندارد و این مورد در بسیاری از سایت های اینترنتی مشاهده میشود.

09/11/2019

نگین زال زر
باسلام. ممنون از مقالات خوب و کاربردیتون.
اگه مقاله جدیدمونو به مقاله قدیمی لینک بدیم، ارزشی بدست نمیاد؟

14/10/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
لینک دادن از مقالات جدید به قدیمی هموار ارزشمند است ولی با توجه به اینکه معمولا به درستی انجام میشود به آن نپرداخته ایم. نکته ای که در این مقاله به آن اشاره داشتیم تقویت مقالات جدید است که کمتر به آن توجه شده است.

15/10/2019پاسخ…

محمد آقایی
سلام، روز بخیر؛
سوالی داشتم، صفحاتی رو که از طریق دستور site:keyword پیدا کردیم، می تونیم محتوایی رو که داره تغییر بدیم؟ (تغییر کلی یا جزئی) در صورت تغییر امتیاز منفی می گیریم؟
ممنون از وبسیما

24/09/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
هر تغییری که در محتوا ایجاد میکنید میتواند تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد. در واقع شما با تغییر محتوا میتوانید ماهیت و موضوع آن را عوض کنید.
اگر تغییرات شما در راستای بهبود کیفیت محتوا باشد میتواند تاثیر مثبت به همراه داشته باشد.

01/10/2019پاسخ…

علیرضا
سلام
خیلی ممنون از مقاله عالی تون
جالبه که این مقاله توی کلمه “لینک سازی داخلی” رتبه یک رو گرفته و قطعا یکی از دلایلش پیاده سازی صحیح همین تکنیک هست.
من از خدمت تون یک سوال داشتم:
من یک سایت فروشگاهی دارم که دسته بندی هاش بدلیل وجود محصولات و متون خوب رتبه داره توی گوگل، الان میخوام برای عباراتی که کاربرا سرچ میکنن که 4 تا 6 سیلابی هست مقاله تهیه کنم و سوالات شون رو جواب بدم.
آیا این روش خوبه که از صفحه دسته بندی فروشگاه لینک بدم به یک مقاله؟ و آیا افزایش رتبه برای اون مقالات اتفاق میفته؟
.
.
یه موردی هم که اشتباه بود به نظرم توی متن تون، اون قسمت “با این کار 2 اتفاق مهم خواهد افتاد:”
شماره 2 :
2- مقالات قدیمی لینک های
فکر کنم باید بشه
2- مقالات جدید لینک های

بازم تشکر

15/09/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده است و از دقت نظر شما و پیشنهاد درستی که برای اصلاح آن دادید سپاس گزاریم.
لینک دهی از صفحه دسته بندی محصول به یک مقاله تصمیم درستی نیست. معمولا در این صفحات هدف اصلی ما راهنمایی کاربر برای خرید سریع تر است و تغییر مسیر آن به مطالعه مقاله میتواند بر نرخ تبدیل به مشتری تاثیر منفی داشته باشد.
در واقع مقالات شما با دو هدف تهیه میشوند. اول آنکه مستقیما در عبارات کلیدی مرتبط با کسب و کار برای شما بازدیدکننده جذب کنند و در ادامه با لینک سازی داخلی محصولات و دسته بندی های شما را تقویت کنند. به همین دلیل پیشنهاد نمیکنیم که از دسته بندی ها برای تقویت این مقالات استفاده کنید.

21/09/2019پاسخ…

دلاور دلاور
سلام خسته نباشید . در لینکی که فرستادم عکسی هست که لطفا بررسی کنید
به عکس دقت کنید کادر زرد رنگ که نمایش داده شده . علاوه بر متن خود سایت 4 تا گزینه جداگانه گوگل داره نمایش میده، این اطلاعات از جدول داخل متن گوگل شناسایی و نشان میدهد . به این چی گفته میشه و آیا تاثیر در سئو دار یا نه ؟
***
با تشکر

10/09/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
در صفحاتی که از جدول استفاده شده باشد و این اطلاعات به موضوع صفحه مرتبط و برای کاربری جذاب باشند این بخش نمایش داده میشود. در حال حاضر نمایش جدول با استفاده از نشانه گذاری استاندارد انجام نمیشود و خود گوگل در مورد آن تصمیم گیری میکند.
از نظر سئو میتوان گفت به طور حتم کمک خواهد کرد چرا که بر روی نرخ کلیک کاربران و دیده شدن بهتر سایت شما تاثیرگذار است.

22/09/2019پاسخ…

محمدعلی رتجبر
سلام
لینک داد از صفحات داخلی به صفحه اصلی باعث افزایش ارزش صفحه اصلی و به طبع آن افزایش رتبه می شود؟

29/08/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
لینک سازی داخلی یکی از مهمترین ابزارهای ما برای نمایش ارتباط و اهمیت صفحات به گوگل است. به این نکته دقت کنید که در همه صفحات سایت شما لینک به صفحه اصلی از طریق منو وجود دارد و الزامی برای تکرار این لینک در محتوا یا همه مقالات و محصولات نیست. تنها جایی که تصور میکنید لینک دادن به صفحه اصلی میتواند مسیر حرکت کاربر را راحت تر کند از این روش استفاده کنید.

08/09/2019پاسخ…

علیرضا زاهدی
با سلام
اخیرا با جستجوی نام سایتم در گوگل متوجه شدم یک آدرس به این شکل
***
علاوه بر صفحه اصلی سایت بنده ایندکس شده. آیا مشکلی ایجاد خواهد کرد؟ و برای حذف این مشکل چه راهی پیشنهاد میدهید؟
ممنون از گروه وبسیما

22/08/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه در این صفحه شما تگ canonical دارید و به درستی آدرس صفحه اصلی را به عنوان نسخه اصلی معرفی کرده است مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

08/09/2019پاسخ…

حسن الیاسی
سلام
وقت بخیر

*ممنون میشم نظرتون در مورد لینک سازی داخلی
که از مقالات آموزشی به صفحه محصولات انجام میشه هم بفرمایید.
چون ما چند سال گذشته این سبک از لینک سازی رو انجام میدادیم اما صفحه محصول (یعنی صفحه لندینگ) پرت میشد به صفحات انتهایی جستجوی گوگل (شاید بخشی از کار ما اشتباه بود)

*و در مورد این موضوع هم راهنمایی بفرمایید که اگر مقاله جدیدی نوشته شود و به صفحه محصولاتی لینک شود که رتبه 1 تا 3 را دارند
*و یا در انتها از طریق بنر و یا کاملا مستقیم محصولی معرفی شود ممکن است برای محصول یا همان صفحه لندینگ مشکلی در رنک آن ایجاد شود؟

16/07/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
به طور کلی میتوان گفت لینک سازی داخلی موجب جریمه سایت شما یا از دست رفتن رتبه در نتایج گوگل نمیشود ولی اجرای آن با استراتژی اشتباه میتواند درک گوگل از محتوا و اهمیت صفحات را دچار مشکل کند. لینک دادن از مقالات به محصولات امری بسیار طبیعی و ارزشمند است به شرط آنکه شما تنها به محصولاتی لینک دهید که به موضوع آن مقاله مرتبط بوده و برای کاربر ارزشمند باشند.
در واقع برای لینک سازی داخلی، انتخاب محصول هدف براساس خواست ما یا رتبه آن در نتایج انجام نمیشود بلکه مهمترین عامل ارتباط محتوای مقاله با محصول مورد نظر است.

20/07/2019پاسخ…

دلاور دلاور
سلام وقت بخیر
سات من با وردپرس میباشد . من وقتی با کلمه ای مقالاتم را در گوگل میبنم در قسمت توضیحات زیر عنوان تاریخ انتشار مقاله نیز در اول توضیحات مشاهده می شود این مورد را میتوان غیر فعال کرد ؟
اگر فعال باشد بهتر است یا غیر فعال ؟
با تشکر

23/06/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
نمایش تاریخ یک ایراد نیست و این اطلاعات از نشانه گذاری انجام شده در صفحه دریافت میشود. پیشنهاد میکنم به همین شکل باقی بماند

10/07/2019پاسخ…

الناز ع
سلام مرسی از مطالب خوبتون
به معنای واقعی دارین زکات علمی که دارین رو میدین.
موفق و پیروز باشید.

27/05/2019پاسخ…

محسن هومشند
سلام
بنده چند سال میشه که سئو رو انجام میدم و سایت های مشابح رو زیاد دنبال می کنم و از مقالات وبسیما خیلی چیز ها رو درک کردم و خیلی عالی است ممنون وبسیما

24/05/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
خوشحالیم که محتوای سایت از نظر شما مفید و کاربردی بوده است. موفق و پیروز باشید.

25/05/2019پاسخ…

سمیه عربی
خیلی مقاله کاربردی و خوبی بود،نکات جدید و خوبی داره،کاش مقالاتی از این دست که راهکاری رو ارایه میدن و واقعا جای سوال خیلی هاست همه مثل شما با سخاوت منتشر میکردیم،حتما گره ای از کارهامون باز میشد.ممنون از زحماتتون

20/05/2019پاسخ…
Websima
سلام دوست عزیز
خوشحالیم که برای شما مفید بوده است. امیدواریم این تکنیک را اجرا و نتایج آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید