خصوصیات عینک آفتابی برای خرید عید 99


توسط کریستوفر ویت |3 سال پیش
صرفه جویی

0

Unless شما فوق العاده حساس به نور، شما احتمالا با توجه به عینک آفتابی آفتابی به عنوان لوازم جانبی به ساز و برگ خود را و یا یک راحتی که شما می توانید بدون اگر شما آنها را فراموش کرده زمانی که شما خانه را ترک زندگی می کنند. حقیقت این است که عینک آفتابی آفتابی یک قطعه مهم از وسایل محافظتی است که هر شخص باید از آن استفاده کند. مطالعات اخیر نشان داده است که حوادث آب مروارید ، گلوکوم ، دژنراسیون ماکولا و کشته شدن سایر شرایط چشم در حال افزایش است و میانگین سن افراد مبتلا کاهش می یابد. Optometrists توصیه می کنند که هر کس حتی در روزهای ابری عینک آفتابی آفتابی داشته باشد ، زیرا دقیقاً مانند پوست ما ، چشم ما می تواند آفتاب گرفته شود و این می تواند منجر به صدمات طولانی مدت و احتمال بزرگتر شدن مشکلات چشمی هنگام بزرگتر شدن شود.

علاوه بر متوسط ​​شخصی که در یک روز آفتابی به شهر می چسبد ، عینک آفتابی آفتابی برای رانندگان ، شکارچیان ، پیاده روی ها ، پرسنل ارتش و اجرای قانون ضروری است. برای این زن و مرد ، عینک آفتابی تبدیل به وسایل ایمنی حیاتی می شود که از چشمان خود به طریقی محافظت می کند که از خورشید فراتر می رود. در این مقاله به خطرات احتمالی چشمانمان و راه هایی که عینک آفتابی آفتابی می تواند از ما محافظت کند نگاه خواهیم کرد.

خصوصیات عینک آفتابی
“تابش یکی از خطرات اصلی بینایی ماست و احتمالاً کمترین درک آن است.”

تابش یکی از خطرات اصلی بینایی ماست و احتمالاً کمترین درک آن است. حتی بدترین موارد ورزشی یا ارزانترین عینک آفتابی آفتابی فروشگاه اینترنتی “محافظت UVA و UVB 100٪” ، اما حتی این به چه معنی است؟ تعریف دیکشنری اشعه به شرح زیر است:

آ. فرآیندی که در آن انرژی به صورت ذرات یا امواج ساطع می شود.

ب فرایندی کامل که در آن انرژی توسط یک بدن ساطع می شود ، از طریق یک محیط یا فضای مداخله منتقل می شود و توسط بدن دیگری جذب می شود.

بخش اصلی این تعریف ، تا آنجا که به چشم شما مربوط می شود ، عبارت های چهار کلمه آخر است: “جذب شده توسط بدن دیگر”. هنگامی که خورشید تابش می کند ، چشم های محافظت نشده آن را جذب می کنند و این زمانی است که می تواند آسیب ببیند. چشم ما به ویژه در برابر تشعشعات حساس است و سلولهای چشم تقریباً به همان سرعت سلولهای پوست جایگزین نمی شوند ، بنابراین آسیب ناشی از اشعه خورشیدی اثرات طولانی مدت دارد.

اپتومتریستها توصیه می کنند که هر کس حتی در روزهای ابری نیز عینک آفتابی آفتابی داشته باشد.
دقیقاً همانطور که ما (برای جلوگیری از آفتاب سوختگی) باید خورشید را آفتاب ببندیم ، به همین دلیل ، (باید) از چشم خود محافظت می کنیم. از آنجایی که ما نمی توانیم لوسیون چشم را به روی چشم های چشم خود بزنیم ، بهترین چیز بعدی پوشیدن عینک آفتابی آفتابی است که باعث آسیب رساندن به بیشترین اشعه یعنی ماوراء بنفش می شود. بیایید نگاهی به انواع مختلف اشعه ماوراء بنفش و اینکه چه نوع آسیبهایی ممکن است به چشمان ما وارد کند نگاهی بیندازیم.

همانطور که از این نام پیداست ، اشعه ماوراء بنفش (UV) فرکانسهای بیشتر از نور بنفش را نشان می دهد ، بالاترین فرکانس قابل مشاهده برای انسان است. تابش اشعه ماوراء بنفش به سه نوع A ، B و C تقسیم می شود.

راهنمایی برای عینک آفتابی آفتابی به عنوان دنده ایمنی

UVA: انسان برای سنتز ویتامین D. به این نور نیاز دارد. با این وجود ، خیلی از چیزهای خوب می تواند برای شما بد باشد. پرتوهای UVA به طیف مرئی ما نزدیکتر است و از نظر پرتوهای UVB و UVC از نظر انرژی کمتری است. قادر است از قرنیه عبور کند ، به لنز و شبکیه داخل چشم برسد و با آب مروارید و احتمالاً دژنراسیون ماکولا مرتبط بوده است.

اشعه ماوراء بنفش: این کلاس از نور همان چیزی است که مسئول ضد آفتاب ، آفتاب سوختگی و افزایش خطر سرطان پوست و چین و چروک است. در دنیای کامل ، اشعه UVB توسط لایه ازن فیلتر می شود ، اما با وخامت مداوم آن ، اکنون مقدار فزاینده ای به سطح زمین می رسد.

UVC: خبر خوب این است که در حالی که این قدرتمندترین و در نتیجه به طور بالقوه بیشترین آسیب به طیف UV است ، تقریباً همه آن توسط لایه ازن فیلتر می شوند. خبر بد این است که لایه ازن در حال نازک شدن است ، بنابراین خطر افزایش نفوذ UVC در نهایت به سطح ، همراه با تعدادی از خطرات جدی برای سلامتی وجود دارد.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) یک بخش عالی در زمینه ایمنی در برابر آفتاب در وب سایت خود دارد که کار بسیار خوبی در توضیح شاخص UV است. حتی برای کمترین امتیاز 0 ، EPA هنوز هم توصیه می کند که عینک آفتابی آفتابی پوشیده شود.

پرتوی قابل مشاهده با انرژی بالا
حتی با وجود انرژی کمتر و طول موج های طولانی تر از اشعه ماوراء بنفش ، نور پر انرژی (HEV) که گاهی به دلیل “رنگ آبی” به دلیل رنگ مایل به آبی که روی چیزها می گذارد ، “نور آبی” خوانده می شود ، توانایی نفوذ به عمق چشم و ایجاد شبکیه را دارد. آسیب و همچنین تخریب ماکولا

شرایط چشم
درست همانطور که اشعه تا حد زیادی درک نشده است ، همینطور بیماری ها و شرایط ناشی از آن. در اینجا مختصراً از متداولترین تأثیرات منفی تابش در چشم ما آورده شده است:

آب مروارید: ایجاد پروتئین در لنز باعث می شود که شفافیت خود را از دست داده و کدر شود ، و مانع بینایی می شود. در صورت عدم درمان ، آب مروارید می تواند منجر به نابینایی شود. اگرچه با جراحی چشم مدرن قابل درمان است ، آب مروارید از بینش میلیون ها آمریکایی کاسته و سالانه میلیاردها دلار برای مراقبت های پزشکی هزینه می کند.

Pterygium: رشد بافت گوشتی بر روی سفیدی چشم است. به طور معمول از طرف نزدیک بینی قرار دارد و به سمت مرکز چشم رشد می کند. موارد شدید ممکن است بینایی را تحت تأثیر قرار دهد ، اما وقایع طبیعی منجر به احساس جسم خارجی در چشم (مانند خاک یا مژه) ، سوزش ، خارش و تاری مبهم متناوب می شود.

Pinguecula: اغلب پیش ساز Pterygium ، این لکه زرد یا برآمدگی روی ملتحمه نزدیک قرنیه است. اثر مشترک Pinguecula این است که می تواند اشک را از مرطوب نگه داشتن چشم منع کند. باعث خشکی بیش از حد و احساس داشتن یک جسم خارجی در چشم می شود.

دژنراسیون ماکولا: تخریب بخشی از شبکیه که در آن ادراک بصری حادتر است ، منجر به از بین رفتن دید در مرکز میدان بینایی می شود و خواندن یا تشخیص چهره را دشوار یا غیرممکن می کند. به طور معمول فردی که مبتلا به MD است ، دید محیطی خود را حفظ می کند.

گلوکوم: شرایطی که فشار داخل چشم ایجاد می شود و به عصب بینایی آسیب می رساند. عصب بینایی وظیفه انتقال تصاویر به مغز را دارد و افزایش فشار روی عصب باعث کاهش بینایی و در نهایت از بین رفتن کامل و دائمی بینایی خواهد شد.

سرطان پوست: این رایج ترین نوع سرطان در حال حاضر در انسان است. هر سال حدود 1 میلیون نفر فقط در ایالات متحده تشخیص داده می شوند.

حفاظت
“برای محافظت از چشمان خود در برابر صدمات ناشی از اشعه ماوراء بنفش و HEV ، می خواهید یک جفت عینک آفتابی آفتابی تهیه کنید که 100٪ محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و UVB ارائه می دهد.”

برای محافظت از چشمان خود در برابر صدمات ناشی از اشعه ماوراء بنفش و اشعه HEV ، می خواهید یک جفت عینک آفتابی آفتابی تهیه کنید که دارای محافظت UVA و UVB 100٪ می باشد. اگر در خارج از خانه کار می کنید – از جمله نقاشی در خانه ، محوطه سازی ، یا محافظت از زندگی در ساحل (استخر) ، می خواهید مطمئن شوید که قاب ها برای محافظت از دید محیطی شما پیچیده می شوند. اگر تازه از ماشین به خانه می روید ، برای مدت زمان محدودی در حال گردش هستید و یا به طور اتفاقی تابش اشعه را خیس می کنید ، فریم های شیک تر باید مناسب باشند – تا زمانی که لنزها از UV محافظت می کنند. به دنبال برچسب هایی باشید که یک یا چند مورد از این موارد را دارند:

• لنزها 99٪ یا 100٪ پرتوهای UVB و UVA را مسدود می کنند.

• لنزها الزامات مسدود کننده ANSI Z80.3 را برآورده می کنند. (ANSI: موسسه استاندارد ملی آمریکا)

• محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش 400. (این نوع لنزها پرتوهای نوری را با طول موج تا 400 نانومتر مسدود می کنند ، این بدان معنی است که چشمان شما حتی از کوچکترین اشعه ماوراء بنفش محافظت می شود.)

قطبش
“برای تولید یک لنز قطبی ، معمولاً فیلم رنگی بر روی آن اعمال می شود که بیشتر این پرتوهای بازتابی را از دید شما فیلتر می کند ، بنابراین بازتاب ها یا تابش خیره کننده را کاهش می دهد یا به طور عملی حذف می کند.”

لنزهای قطبی سالهاست که وجود دارد و بسیاری از مردم می دانند که با کاهش تابش نور و بازتاب می توانند بینایی را تقویت کنند ، اما معدودی در واقع می دانند که لنزهای قطبی شده چگونه کار می کنند.

هنگامی که نور از منبع منعکس می شود – خواه یک چراغ ، لامپ های رشته ای یا خورشید – از همه جهات پراکنده می شود ، اما هنگامی که از سطح مانند آب ، برف یا شیشه منعکس می شود ، امواج نور قطبی می شوند. و به صورت افقی سفر کنید. برای تولید یک لنز قطبی ، معمولاً یک فیلم رنگی بر روی آن اعمال می شود که بیشتر این پرتوهای بازتاب شده را از دید شما فیلتر می کند ، بنابراین بازتاب ها یا تابش خیره کننده را کاهش یا عملاً از بین می برد.

در دنیای واقعی ، تابش خیره کننده و تأمل می تواند در بهترین حالت آزار دهنده باشد و در بدترین حالت خطرناک باشد. برای رانندگان ، بازتاب / تابش خیره کننده معمولی را می توان در جاده های تازه سنگفرش شده ، بازتاب داشبورد روی شیشه های بادی ، نور خورشید منعکس شده از ماشین یا ساختمان ویندوز یا سطوح ، گودال ها و به خصوص برف و یخ مشاهده کرد. اسکی بازان با برخورداری از نور منعکس شده از برف با روشی مشابه مواجه می شوند که قایقران با نور منعکس شده از آب برخورد می کنند. خلبانان هواپیما نیز باید با همه این موارد مقابله کنند.

به اندازه لنزهای قطبی ، اشکالات و معایبی در پوشیدن آنها وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در مرحله اول ، لنزهای قطبی ممکن است بر توانایی شما در خواندن نمایشگرهای LCD یا LED (مانند صفحه نمایش تلفن هوشمند یا رایانه لوحی ، صفحه نمایش خودپرداز یا GPS) تأثیر بگذارند. وقتی می گویم “توانایی شما را تحت تأثیر قرار می دهد” من به مشکل شما در خواندن رایانه لوحی در استخر به دلیل روشن بودن نور اشاره نمی کنم – این بدان معنی است که فیلتر قطبی باعث می شود صفحه نمایش سیاه شود – گویی خاموش است.

لنزهای غیر قطبی در حال مشاهده یک جریان هستند
برای تلفن یا رایانه لوحی ، به سادگی چرخاندن دستگاه 90 درجه فیلتر را خراب می کند ، اما این مشکل در صفحه های LCD خاصی در اتومبیل ها یا صفحه های ابزار روی قایق ها یا هواپیما ها رخ می دهد — و سعی در پرواز با هواپیما با سر خود در حالت 90- زاویه درجه به همان اندازه خطرناک خواهد بود. یکی دیگر از مشکلات بالقوه لنزهای قطبی شده که می توانند هنگام اسکی در کوهنوردی ایجاد شوند. اسکی بازان احتمالاً نمی خواهند مانع از منعکس کننده لکه های یخی شوند زیرا این بازتاب ها آنها را به خطرات نزدیکی هشدار می دهد.

لنزهای قطبی در حال مشاهده یک جریان هستند
سؤالی متداول که مطرح می شود این است که “چگونه می توانم از لنزهای قطبی بخرم؟” مطمئن ترین راه برای دانستن – به خصوص اگر در فروشگاه هستید و تابش خیره کننده زیادی ندارید – گرفتن دو جفت عینک آفتابی آفتابی قطبی شده و نگه داشتن آنها به گونه ای است که لنز یکی مستقیم در مقابل لنز باشد. از سوی دیگر. حال ، دو لنز را بررسی کنید:

• اگر می توانید از میان آنها ببینید ، یکی از عینک آفتابی آفتابی را بچرخانید تا لنزها به جبران 90 درجه نزدیک شوند. اگر لنزها قطبی شده باشند ، متوجه خواهید شد که وقتی لنزها 90 درجه به یکدیگر جبران می شوند ، یا قادر نخواهید بود از طریق این دو لنز را ببینید یا بسیار تاریک خواهید بود — این به این دلیل است که فیلتر قطبی سازی در حال لغو است تمام یا بیشتر نورهایی که از بین عینک آفتابی آفتابی در می آیند. اگر یک لنز را 90 درجه بچرخانید بدون اینکه متوجه خاموشی شود ، یکی یا هر دو عینک آفتابی آفتابی قطبی نیست.

• در صورت سیاه بودن نمای (یا تقریبا سیاه) یکی از لنزها را همانطور که در بالا انجام دادید بچرخانید. اگر نمای روشن شود ، هر دو جفت قطبی می شوند. توجه داشته باشید اگر آزمایش نشان ندهد که هر دو قطبی هستند – احتمال اینکه قطبی باشد وجود دارد ، اما تشخیص این که کدام یک است و کدام یک نیست. این آزمایش تنها درصورتی انجام می شود که هر دو جفت لنز قطبی باشند.

از لحاظ تئوری ، رنگ و قطبش متقابلاً منحصر به فرد هستند و داشتن لنز کاملاً واضح و قطبی نیز امکان پذیر است ، اما شما سخت است که یک جفت مانند پیدا کنید ، زیرا تقریبا هیچ کس زحمت ساختن لنز قطبی نشده بدون رنگ را ندارد.

رنگها
برداشت سریع از عینک آفتابی آفتابی به سرعت آرایه ای از رنگ های لنز را نشان می دهد. اول از همه ، رنگ لنزها درمورد محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش یا اینکه آنها قطبی هستند یا نه ، به شما چیزی نمی گوید. فیلترهای UV و قطبش معمولاً واضح هستند ، بنابراین رنگ یک نظر جداگانه از نوع خاص خود است.

رنگ لنزها یا رنگهای مشخص یا طول موج را فیلتر کرده یا بر آنها تأکید می کند. در اینجا سریع به محبوب ترین رنگ های رنگی ، کارهایی که انجام می دهند و آنچه را که برای آنها مناسب است ، می پردازیم:

خاکستری : این یکی از محبوب ترین رنگ ها است زیرا رنگ خنثی آن باعث می شود تا ضمن کاهش روشنایی و درخشش ، چشم شما را به دقت ببیند. خاکستری یک رنگ مناسب کلی برای رانندگی یا دویدن و دوچرخه سواری است.

سبز : سبز یک رنگ خنثی مانند خاکستری است ، بنابراین رنگ را با دقت نشان می دهد. گرین همچنین طول موجهای آبی را فیلتر می کند ، و همانطور که قبلاً به آن اشاره کردم ، HEV اغلب “نور آبی” نامیده می شود ، بنابراین این یک نکته مهم است. این رنگ اغلب برای افرادی که مشکل چشم دارند ، توصیه می شود ، زیرا انباشته شدن یک فیلتر UV مناسب با رنگ سبز عملا دلایل اصلی مشکلات مربوط به نور خورشید را از بین می برد. سبز همچنین باعث کاهش کنتراست و وضوح کلی تصویر می شود در حالی که باعث کاهش فشار چشم در نور بسیار روشن می شود. کسانی که ورزش هایی مانند بیس بال ، تنیس و گلف را انجام می دهند ، تمایل به لنزهای سبز دارند.

زرد / نارنجی : رنگ زرد باعث افزایش کنتراست در شرایط مه آلود ، مه آلود یا کم نور می شود. در حالی که آنها به واضح تر جلوه دادن وسایل کمک می کنند ، باعث ایجاد تحریف رنگ نیز می شوند ، بنابراین این امر را به خاطر داشته باشید – به خصوص هنگام رانندگی ، زیرا تفاوت در چراغ راهنمایی ممکن است دشوار باشد. رنگ زرد نیز اغلب توسط افرادی که به ورزش / فعالیت های برفی یا ورزش های سرپوشیده مانند بسکتبال یا راکتبال می پردازند ترجیح می دهند. همچنین خواهید فهمید که شیشه های شکار / تیراندازی به دلیل افزایش توانایی کم نور و افزایش کنتراست دارای لنزهای زرد هستند. نارنجی تقریباً با عملکرد زرد یکسان است ، بنابراین بیشتر مورد اولویت شخصی در انتخاب بین این دو است.

کهربا / قهوه ای : این رنگ ها از نظر عملکرد بسیار شبیه به زرد و نارنجی هستند به این دلیل که در روزهای ابری بینایی را روشن تر می کنند ، اما همچنین مقداری از نور آبی را فیلتر می کنند ، بنابراین نقاط قوت هر دو رنگ سبز و زرد / نارنجی را می آمیزند. با دیدن یک لنز کهربا یا رنگی قهوه ای ، متوجه افزایش کنتراست و وضوح آن می شوید – به خصوص در زمینه های سبز و آبی مانند چمن یا آسمان. به دلیل این ویژگی ها ، آنها اغلب به عنوان لنزهای رانندگی ، که معمولاً با لنزهای قطبی جمع شده اند ، به بازار عرضه می شوند. همچنین ، از آنجا که به خوبی گرد شده اند ، آنها برای ماهیگیری ، ورزش ، شکار ، دوچرخه سواری و تفریحی آبی ایده آل هستند.

قرمز : قرمز یا قرمز روشن (به آن گل رز یا گل سرخ نیز گفته می شود) نور آبی را بلوکه می کند و به طور مشابه به رنگ سبز عمل می کند. رنگ مایل به قرمز مایل به روشن تر از سبز است و اغلب توسط افرادی که تمام روز در جلوی کامپیوتر می نشینند ، استفاده می شود تا درخشش و فشار چشم را کاهش دهد.

آبی : آبی بیشتر برای زیبایی شناسی انتخاب می شود و مانند مزایای بالا در واقع هیچ فایده ای ندارد.

آینه کاری : لنزهای آینه دار دارای یک جلد بازتابنده در قسمت جلوی لنز هستند و باعث می شود آنها مانند کسی که به پوشنده نگاه می کند شبیه آینه باشد. برای پوشنده ، یک رنگ رنگی وجود خواهد داشت که به طور معمول خاکستری یا کهربا / قهوه ای است. روکش آینه بسته به نوع و ضخامت روکش ، میزان عبور نور از لنز را بین 10 تا 60 درصد کاهش می دهد ، بنابراین این لیوان ها اغلب توسط افراد تحت تابش نور شدید شدید از نور مستقیم خورشید در ارتفاعات زیاد پوشیده می شوند ، در حالی که اطراف آن احاطه شده است شن ، آب یا برف به دلیل مدت زمان صرف شده در خارج و توانایی لنز در مبهم شدن دید بیننده ، غلاف آفتابی آینه ای اغلب به عنوان عینک آفتابی آفتابی “پلیس” گفته می شود.

دنده ایمنی
عینک آفتابی آفتابی برای بسیاری از تجار ، پرسنل ارتش و افسران پلیس بسیار ارزشمند است. از عینک آفتابی ایمنی مخصوص مهندسی خواسته می شود تا از چشمان خود در برابر همه چیز ، از گرد و غبار وزش باد گرفته گرفته تا سرباره داغ قرمز و تاج های تیز تیغ محافظت کند. در انتهای پایین نمودار ، عینک آفتابی هایی قرار می گیرند که به کارگران ، نجاران ، کارگران ساختمانی ، و DIYers آخر هفته اختصاص دارند. این “عینک آفتابی ایمنی” سنتی هستند که از برخورد و مقاومت در برابر ضربات در برابر خاک اره و ریزش آوار ، و حتی مواد شیمیایی سوز آور یا اسیدها استفاده می کنند. در انتهای دیگر طیف ، عینک آفتابی آفتابی خواهد بود که به طور مستقیم به متخصصان تاکتیکی هدایت می شود ، که محافظت بالستیک در برابر برنج های پرواز را که از اسلحه یا بوته سریع مسافر از IEDs خارج می شوند ، فراهم می کنند. برای جوشکارها و برش ها ، عینک آفتابی مورد نیاز آنها فوق العاده تخصصی و فراتر از حد این قطعه است.

عینک آفتابی ایمنی اساسی
به گفته اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) ، “سالانه هزاران نفر از آسیب دیدگان چشم ناشی از کار کور می شوند که می توان با انتخاب مناسب و استفاده صحیح از محافظت از چشم و صورت جلوگیری کرد. جراحات چشمی به تنهایی بیش از 300 میلیون دلار در هر سال از دست رفته تولید ، هزینه های پزشکی و جبران کارگران دارد. “

با وجود اعدادی مانند آن ، بدیهی است که هر زمان که در هر نوع ساخت و ساز هستید ، بهتر است از چشمی محافظت نکنید.

انتخاب عینک آفتابی ایمنی شما به محیطی که می خواهید کار کنید بسیار وابسته خواهد بود. هنگامی که من در ساخت و ساز کار کردم ، یک سبک عینک آفتابی آفتابی معمولی تر انتخاب کردم ، اما با محافظت محیطی که مانع از ورود آوار از طرفین می شود. آنها مانند عینک آفتابی آفتابی سنتی تاشو بودند و در جیب جا می گرفتند یا می توانند در کلاه سخت من قلاب کنند و هنگام برش فولاد ، کار کردن روی سربار یا اجرای اره یا چرخ های اره مدور به سرعت قرار بگیرند. من دو جفت داشتم – یکی روشن برای کار در محیط داخلی و دیگری خاکستری برای کار در فضای باز.

اگر مواد شیمیایی یا مایعات دیگری درگیر شوند ، می خواهید از طرح های سنتی فریم چشم پوشی کنید و با یک عینک آفتابی تمام عیار که مهر و موم در تمام ناحیه چشم ایجاد می کند ، برای محافظت حداکثر در برابر پاشش ، پیش بروید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اگر عینک آفتابی تجویز می کنید. شما هرگز نباید از ایمنی دیدن خود قربانی کنید ، بنابراین می خواهید یک جفت عینک آفتابی به دست آورید که به شما امکان می دهد ضمن داشتن مزایای محافظت از چشم ، عینک آفتابی اصلاحی خود را روشن نگه دارید. این فرض را تصور نکنید که زیرا شما عینک آفتابی می پوشید که آنها را به همان روشی که عینک آفتابی محافظ دارای گواهی ANSI محافظت می کند ، محافظت می کند – در اکثر شرایط آنها نمی توانند.

هنگام خرید عینک آفتابی ایمنی ، می خواهید ANSI Z87.1 یا بالاتر را جستجو کنید تا در حین کار ساختمانی از شما محافظت کند. این محافظت برای مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر ضربات بسیار مناسب است ، بنابراین می توانید برای کار در محیط داخلی آنها را با لنزهای واضح تهیه کنید. اگر در خارج از خانه کار می کنید ، به دنبال رنگ و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش look باشید و همانطور که قبلاً هم گفتم ، اینها ویژگی های متقابل یکدیگر هستند ، بنابراین با دقت انتخاب کنید و به دنبال برچسب های محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشید.

عینک آفتابی ایمنی بالستیک
این که آیا شما در ارتش ، اجرای قانون ، یک تیرانداز هدف تفریحی یا شکارچی هستید ، داشتن عینک آفتابی مناسب برای محافظت از دید شما ضروری است. در حالی که آزمایش مشابه ANSI Z87.1 است که برای محافظت در برابر چشم تجاری استفاده می شود ، الزاماتی که باید برای محافظت از بالستیک – خصوصاً برای استفاده نظامی – به آنها داده شود – بسیار دقیق تر است.

دو استاندارد بالستیک نظامی وجود دارد که برای آزمایش استفاده می شود ، MIL-PRF-31013 (عینک آفتابی) و MIL-DTL-43511D (عینک آفتابی). محافظت از چشم که این آزمایش ها را پشت سر می گذارد ، در لیست مجاز عینک آفتابی محافظ مجاز (APEL) قرار دارد که نشان می دهد متخصصان نظامی و انتظامی عینک آفتابی مصوب را برای استفاده در کار خود دارند. حداقل استاندارد نظامی ایالات متحده مستلزم این است که عینک آفتابی های بالستیک همیشه در برابر یک پرتابه 0.15 ، 5.8 دانه ، T37 در سرعت 640 تا 660 پا در ثانیه مقاومت کنند.

برای بیان ایده ای در مورد تفاوت بین عینک آفتابی های محافظ غیرنظامی و نظامی ، آزمایش MIL-PRF-31013 حدود 7 برابر انرژی تأثیر بیشتری نسبت به استاندارد ANSI Z87.1 تولید می کند و استانداردهای نظامی برای عینک آفتابی ها حتی سختگیرانه تر هستند. علاوه بر این ، این استانداردهای نظامی به عینک آفتابی ها نیاز به محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، یک مناسب مناسب ، مقاومت شیمیایی و پایداری محیطی (مقاومت در برابر درجه حرارت شدید و تغییرات محیطی) دارد.

مانند عینک آفتابی های محافظ غیرنظامی ، عینک آفتابی های بالستیک در لنزهای روشن و رنگی با محافظت اشعه ماوراء بنفش و احتمالاً حتی قطبی شدن ارائه می شود. اما ، دوباره توجه داشته باشید که از چه نوع دنده الکترونیکی استفاده خواهید کرد ، زیرا اگر لنزهای قطبی دارید ممکن است نتوانید GPS یا صفحه رایانه خود را بخوانید و این می تواند برای موفقیت یک ماموریت فاجعه بار باشد.

بخش اساسی روزمرگی شما
این که آیا شما مشکلی ندارید یا بعد از یک مظنون در حال دویدن هستید ، عینک آفتابی مناسب باید یک بخش اساسی از کارهای روزمره شما باشد. همسرم جفت عینک آفتابی آفتابی مورد علاقه خود را در کنار کلیدهای اتومبیل خود نگه می دارد – او فقط یک مورد ، یک جفت یدکی را در کنسول نگه می دارد. هنگامی که من در ساخت و ساز کار می کردم ، محافظت از چشمم را در آغوش کلاه خود نگه داشتم ، به طوری که همیشه در صورت نیاز به آنها نیاز داشته باشم. عینک آفتابی مناسب همیشه از مد ، راحتی و یا شبیه به ظاهری Bono — نیست. عینک آفتابی های محافظ یکی از در معرض ترین ، آسیب پذیرترین و مهم ترین اندام های بدن انسان هستند و همیشه باید اقدامات مناسبی برای محافظت از آنها در برابر اشعه های مضر ، آوارهای پرواز یا هر یک از هزاران خطر احتمالی که می تواند باعث صدمه یا نابینایی شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>