در سواحل شبح‌آلود اسکاتلند، روستایی رویای فضا را در سر می پروراند

[ad_1]

A’MHOINE، اسکاتلند – دوروتی پریچارد و همسایگانش همیشه برای میزبانی یک فرودگاه فضایی برنامه ریزی نکرده اند.

معلم بازنشسته در ساحل شبه جزیره A’Mhoine زندگی می کند، منطقه ای از تورب های بادگیر معروف به Flow Country، در بالای سرزمین اصلی اسکاتلند. برای نسل‌ها، زمین‌داران اشرافی دورتر در انگلستان، زمین‌هایی را در اینجا به گروه‌های کوچکی از کشاورزان اجاره می‌دهند تا به بهترین شکل ممکن کشت کنند. نفت و گاز دریای شمال به ایجاد مشاغل در حدود 180 مایل دورتر در آبردین کمک کرده است و به برخی از مردم این امکان را می دهد که به طور منطقی نزدیک بمانند و آخر هفته ها به خانه بازگردند. نیروگاه اتمی مجاور نیز قبل از از رده خارج شدن، همین کار را کرد.

اما پس از واگذاری زمین به جامعه محلی، برخی از مردم در اینجا فرصتی را دیدند تا ایلان ماسک و جف بزوس را در تجارت فضایی دنبال کنند و امیدواریم خروج مداوم جوانان برای یافتن کار در جای دیگر را کاهش دهند.

خانم پریچارد، رئیس انجمن کشاورزان محلی، که از پروژه ای تحت حمایت دولت برای ساخت یک سایت پرتاب 13 هکتاری در اینجا حمایت کرد، گفت: “این کیپ کاناورال نخواهد بود، اما ما می توانیم آن را انجام دهیم.” ما نباید میلیاردر باشیم.»

این ایده در ابتدا اغراق آمیز به نظر می رسد. در اینجا تعداد کمی وجود دارد، به جز سردر طلایی و کوه های پوشیده از مه. جمعیت در حال پیر شدن است، مانند بسیاری از نقاط در حومه اروپا. فقط 18 کودک در دبستان محلی آن طرف کوچه روستای ازیک وجود دارد که نصف تعداد یک دهه پیش است. این منطقه شاید بیشتر به خاطر مناظر خیره کننده اش شناخته شده است، که آن را به نقطه برجسته North Coast 500 تبدیل کرده است، جاده ای کمربندی که در اطراف سواحل شمالی و غربی اسکاتلند قرار دارد. هنوز هم شایعاتی در مورد طلاهای ژاکوبیتی مدفون وجود دارد که صدها سال پیش برای تامین مالی ادعای بانی شاهزاده چارلی برای تاج و تخت بریتانیا پنهان شده بود.

دهکده ای کوچک در نزدیکی فرودگاه فضایی پیشنهادی در سواحل شمالی اسکاتلند.

پیشرفت در فناوری فضایی، صنعت را به روی تازه واردانی که به سایت های پرتاب مجلل نیاز ندارند، باز می کند.

اما پیشرفت‌های فناوری فضایی، از موشک‌های سبک و مقرون به صرفه گرفته تا مکعب‌های کوچک به اندازه جعبه کفش، این صنعت را به روی تازه‌واردهایی که نیازی به مکان‌های پرتاب مجلل ندارند، باز می‌کند.

«Mhoine» یا «پیت» به زبان گالیک، دقیقاً در عرض جغرافیایی است که می‌تواند به سرعت ماهواره‌های کوچک را بر فراز اقیانوس اطلس شمالی به مدار قطبی پرتاب کند. هاب فضایی ساترلند دسترسی به بسیاری از سایت‌هایی را که در تلاش برای خدمت به بازار رو به رشد اروپایی به جای مکان‌هایی مانند قزاقستان یا نیوزلند هستند، آسان‌تر می‌کند. سوئد قصد دارد از یک مرکز تحقیقاتی از راه دور در اعماق دایره قطب شمال استفاده کند. یک ابتکار آلمانی شامل پرتاب موشک برای پرتاب از لنج های لنگر انداخته در آب های طوفانی دریای شمال است. در شمال اسکاتلند، پروژه دیگری در انتظار مجوز برای طراحی سایت پرتاب موشک دیگری در جزایر شتلند است.

یک صنعت تعمیر و نگهداری رو به رشد در این نزدیکی وجود دارد. این موشک ها توسط Orbex Express Launch Ltd. که در 100 مایلی نزدیکی اینورنس قرار دارد، تولید می شوند. بسیاری از ماهواره‌ها احتمالاً در گلاسکو ساخته می‌شوند، که اکنون بیش از هر جای دیگری در اروپا از آنها تولید می‌کند. ساخت و ساز قرار است در بهار آغاز شود و انتظار می رود هزینه آن 17 میلیون پوند، معادل 23 میلیون دلار باشد. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، این سایت می تواند در اواخر سال جاری ارسال محموله ها را به فضا آغاز کند و به مالکان یک جریان ثابت حق چاپ برای ساخت اسکله ها و سایر زیرساخت ها ارائه دهد.

تجهیزات مورد استفاده Orbex که موشک تولید می کند.


عکس:

اوربکس

خانم پریچارد گفت: «ما در اینجا جمعیتی مسن داریم که فرصت های بسیار کمی برای جوانان دارند، به جز در زمینه خدمات و گردشگری. این فرصت ماست تا کاری در مورد آن انجام دهیم.»

سایر ساکنان حمایت می کنند. جیمز بیتی که به اداره مهمانخانه کمک می کند، گفت: “من برای همین هستم.” ما باید چیزی بیشتر از گردشگری داشته باشیم.»

ویلیام مک لئود، نجار بازنشسته، موافق است. “من مجبور بودم همه جا کار کنم – لندن، همه جا. اگر همه مجبور نباشند این کار را انجام دهند، خوب است، “او هنگام خروج از اداره پست گفت. «به هر حال همیشه یک طوفان است. با او چه کار دیگری خواهی کرد؟”

برخی از کسانی که در این منطقه مستقر شده‌اند نگران صدا و تاثیر احتمالی آن بر عقاب‌ها و دیگر حیات‌وحش و همچنین باتلاق‌های ذغال سنگ نارس در این منطقه هستند که یکی از بزرگ‌ترین مخازن کربن در اروپا است که حاوی بیش از دو برابر میزان کربن است که در همه آنها حفظ شده است. جنگل‌ها در بریتانیا از بسیاری جهات، این پروژه به یک میله برق‌گیر برای بحث گسترده‌تر در مورد اینکه آیا آینده مردم باید بر محیط‌زیست اولویت داشته باشد تبدیل شده است.

آلیستر گو، معلم سابق علوم 75 ساله که چند سال پیش به این منطقه نقل مکان کرد و اکنون در چند دری دورتر زندگی می کند، گفت: “راه های دیگری برای ایجاد اشتغال پایدار به جز پرتاب موشک به فضا وجود دارد.” ما نمی دانیم که آیا از نظر مالی کار خواهد کرد یا خیر. اگر شکست بخورد و ما با این زخم روی چشم انداز باقی بمانیم که می تواند گردشگران را دفع کند، چه؟

آلیستر گو، 75 ساله، یک معلم بازنشسته است که با فضاپیمای پیشنهادی مخالف است.

هر کشوری صفحات فیس بوک را راه اندازی می کند و استدلال های خود را ارائه می دهد، اغلب آنقدر قوی که پست ها باید حذف شوند. “این یک موضوع واقعاً تأثیرگذار است. یک زن گفت: فاصله زیادی بین آنها وجود دارد. روزنامه های اسکاتلندی این اختلاف را جنگ ستارگان توصیف می کنند.

سپس مشهورترین حریف فرودگاه فضایی، میلیاردر دانمارکی مد سریع، آندرس پوولسن، مغز متفکر پشت پرفروش‌ترین پرفروش خصوصی A/S، یکی از موفق‌ترین خرده‌فروشان غربی چین است.

پس از اینکه سه تن از فرزندانش در سال 2019 در یک حمله تروریستی در سریلانکا دستگیر و کشته شدند، آقای پاولسن دارایی‌های خود را در اسکاتلند به وسعت حدود 230000 هکتار، از جمله مناطق مجاور A ‘Mhoine، که او بزرگترین مالک زمین در کشور است، گسترش داد. .

هدف اصلی آن بازگرداندن زمین های خود به طبیعت است. این یک پروژه 200 ساله است. بسیاری از دارایی‌های او اکنون به همان شکلی که قبل از اینکه مردم شروع به پاکسازی درختان از تپه‌ها و دره‌ها کنند، بازسازی شده‌اند، گاهی اوقات حیات وحش منقرض شده را دوباره معرفی می‌کنند و در موارد دیگر شکار گوزن را می‌کشند و به جنگل‌ها اجازه رشد می‌دهند.

تلاش‌های بازیابی کمک به احیای گردشگری در شمال اسکاتلند است. یکی از شرکت‌های آقای پولسن، Wildland Ltd.، چندین هتل خاص، از جمله Lundies House، در نزدیکی A ‘Mhoine را اداره می‌کند. اتاق کامل و مهمانسرا در این ملک با الهام از اسکاندیناوی از 455 پوند در هر شب برای دو نفر شروع می شود. دیگران نیز به دنبال این کار، سرمایه گذاری و بازسازی هتل ها و خانه های مسافر را انجام دادند.

این منطقه شاید بیشتر به خاطر مناظر خیره کننده اش شناخته شده باشد.

خانه موین، نزدیک به محل فرودگاه فضایی پیشنهادی.

Wildland یک سری اعتراضات قانونی را به فرودگاه فضایی ارائه کرد زیرا تاجر ابروهای خود را بالا انداخت و نزدیک به 1.5 میلیون پوند در یکی از سایت های پرتاب رقیب در خارج از دریا در جزایر شتلند سرمایه گذاری کرد. این شکایت ها در پاییز منتفی شد. وایلدلند می‌گوید که از نزدیک بر این پروژه نظارت خواهد کرد تا از پایبندی آن به پادمان‌های محیطی تعیین‌شده توسط دولت محلی اطمینان حاصل کند.

کنترل به احتمال زیاد سخت است. کریس لارمور، مدیرعامل Orbex، شرکت موشکی که یکی از مشتریان اصلی فرودگاه فضایی خواهد بود، از جمله کسانی بود که در تعجب بودند که چرا خانم پریچارد و همسایگانش می‌خواهند در زمانی که آژانس توسعه ارتفاعات اسکاتلند و شرکت جزایر آن را برای این فضاپیما پیشنهاد کردند، خطر ادامه کار را به خطر بیندازند. اولین بار.

او به خاطر می‌آورد که در اولین دیدارش در سال 2017 از او پرسید: «بسیار زیباست.» گفتم: «می‌توانم بپرسم چرا یک فرودگاه فضایی می‌خواهی؟» و سپس کل داستان کاهش جمعیت و آمار مدرسه، بازنشستگان را برایم تعریف کردند. و خانواده های دارای فرزند یا خانواده های دارای فرزند کمتر و کمتر. نگرانی آنها این بود که کل جامعه در واقع یک بن بست است.”

برای اجرای پروژه، کشاورزان و شرکای آنها تا جایی که می توانند بر به حداقل رساندن اثر آن تمرکز کرده اند.

خانم پریچارد در کنفرانس اخیر آب و هوای COP26 در گلاسکو ارائه ای ارائه کرد و توضیح داد که چگونه ذغال سنگ نارس حفاری شده برای ساخت محل پرتاب و مرکز کنترل برای بازیابی برخی از فرورفتگی های عمیقی که روستاییان قبلاً در چشم انداز سوخت حک کرده بودند استفاده می شود.

خانم پریچارد گفت: “این کیپ کاناورال نخواهد بود، اما ما می توانیم این کار را انجام دهیم.”

آقای لارمور گفت که موشک‌های Orbex از مخلوطی از بیوپروپان و اکسیژن مایع استفاده می‌کنند که انتشار آن‌ها را تا 10 برابر موشک‌های نفت سفید معمولی کاهش می‌دهد. آنها با استفاده از مهر و موم سه بعدی برای به حداقل رساندن وزن و سوخت تولید می شوند و می توانند در ظروف تحویل معمولی به سایت پرتاب A ‘Mhoine منتقل شوند. بخش اول که 150 کیلوگرم محموله را از طریق جو حمل می کند – برای یک دوجین یا بیشتر ماهواره کافی است – به گونه ای طراحی شده است که پس از سقوط به زمین و بازیابی از اقیانوس، دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

بخش دوم، که آنها را به مدار می برد، در هنگام ورود مجدد می سوزد، در حالی که اقدامات ایمنی در صورت انحراف از مسیر، قدرت موتور را کاهش می دهد. دو سال و نیم پیش، یک آتش سوزی در جنگل تقریباً یک هفته در زمین های ذغال سنگ نارس سوخت و شش روز از کل انتشار گازهای گلخانه ای اسکاتلند را جدا کرد و برخی از ساکنان نگران هستند که در صورت وقوع حادثه چه اتفاقی می افتد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا ایجاد اشتغال باید بر محیط زیست ارجحیت داشته باشد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

با این حال، بزرگترین مزیت مشاغل است. Orbex می گوید که شش پرتاب اول آن به طور کامل رزرو شده است و دیوید آکسلی، مدیر پروژه های استراتژیک در آژانس توسعه، تخمین می زند که این سایت در ابتدا 40 موقعیت ایجاد می کند و افراد بیشتری را به منطقه می آورد.

او گفت: “ما لزوماً به یک دانشمند موشکی در فرودگاه فضایی نیاز نداریم – شاید یک یا دو نفر.” اما ما به افرادی نیاز داریم که بتوانند این مرکز را اداره کنند. ما به مهارت های مهندسی نیاز داریم. ما به بازاریابی نیاز داریم، به یک مدیر نیاز داریم. ما به مالی نیاز داریم، ما به امنیت نیاز داریم، ما به امنیت نیاز داریم. ما به مجموعه ای کامل از مهارت ها نیاز داریم.»

وقتی بادهای زمستانی فروکش کرد تمام چیزی که وجود دارد همین است. تا کنون، تنها چیزی که در سایت به جز ویرانه‌های یک ویلای قدیمی وجود دارد، تابلوی کوچکی است که در باتلاق کاشته شده و با برزنت آبی بال‌بالنده پوشیده شده و منتظر کشف است.

بنویسید جیمز هوکوی در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.commodded apk downloadbeylikdüzü korsan taksisu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyum