در مذاکرات درباره اوکراین، چه کسی برای آب و هوا بازی می کند؟

[ad_1]

با ادامه مذاکرات آمریکا و روسیه در مورد اوکراین در هفته آینده، چه کسی اهرم فشار بیشتری را در حالی که ساعت دیپلماتیک در حال افزایش است به دست می آورد؟

پس از توافق روز جمعه در ژنو برای تمدید مذاکرات، هر کشوری به دنبال افزایش توان نظامی خود در منطقه است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بیش از 100000 سرباز را در نزدیکی اوکراین مستقر کرده است و به گسترش استقرار نظامی خود در بلاروس ادامه می دهد و ممکن است کشتی های فرود بیشتری را به دریای سیاه بفرستد.

اوکراین، به نوبه خود، اولین بسته از بسته جدید حمایت نظامی ایالات متحده را در روز جمعه دریافت کرد: نزدیک به 200000 پوند کمک مرگبار، از جمله مهمات. تحویل موشک های ضد هوایی استینگر و موشک های ضد تانک جاولین از کشورهای حوزه بالتیک مورد تایید واشنگتن قرار گرفته و در راه است.

مقامات دفاعی و تحلیلگران نظامی می گویند که موضوع اهرم تا حد زیادی به تفکر آقای پوتین بستگی دارد. روسیه از همان ابتدا یک جدول زمانی تعیین کرده و تصمیم به جمع آوری نیروهای متجاوز خود گرفته است که انتظار می رود در ماه فوریه به اوج خود برسد.

گردان دفاع سرزمینی اوکراین روز شنبه یک جلسه آموزشی در کیف برگزار کرد.


عکس:

آناستازیا ولاسوا برای وال استریت ژورنال

حمله کامل روسیه می تواند تحت تأثیر آب و هوا باشد و به گفته ایالات متحده، تحریم های اقتصادی شدیدی را به دنبال خواهد داشت. رویکرد کمتر سنتی که رهبری و حاکمیت اوکراین را بدون تهاجم تضعیف می‌کند، کمتر تحت تأثیر عوامل خارجی قرار می‌گیرد و می‌تواند توسط مسکو به امید دستیابی به اهداف خود بدون تحمل مجازات شدید اقتصادی دنبال شود.

آقای پوتین همچنین می تواند این دو را با هم ترکیب کند. او تجربه انجام یک بازی طولانی و انتظار برای حریفان را دارد. اما رئیس جمهور ریسک گریز در غافلگیری نیز استاد است. او در سال 2014 شبه جزیره کریمه را تنها با یک گلوله از زیر چشم جهانیان از اوکراین ربود، اما بلافاصله پس از آن ارتش در شرق اوکراین مداخله کرد.

غرب به شدت به تهدید تحریم های اقتصادی برای جلوگیری از پوتین متکی است، اگرچه در روزها و هفته های اخیر برخی از کشورهای پیمان آتلانتیک شمالی به سرعت کمک های نظامی خود به اوکراین را افزایش داده اند.

مقامات اوکراینی و ایالات متحده علناً خطر قریب الوقوع را به روش های مختلف توصیف کرده اند. مقامات اوکراین ابراز نگرانی کرده اند که انباشت روسیه قصد دارد اقتصاد اوکراین را تضعیف کند و مردم آن را ناراحت کند. مقامات هر دو طرف گفتند که اوکراین نگرانی خصوصی خود را برای متحدان غربی از جمله ایالات متحده نسبت به لفاظی های عمومی مبنی بر قریب الوقوع بودن حمله روسیه ابراز کرده است.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین روز جمعه در مصاحبه ای گفت: “این چیزی است که پوتین می خواهد ببیند – یک اوکراین ضعیف.” ما باید یک اوکراین قدرتمند باشیم.

آقای رزنیکوف خواستار آرامش شد و گفت که اوکراین از آغاز درگیری با روسیه در سال 2014 در حال رشد بوده است. اما او هشدار داد که “هیستری” عمومی در مورد احتمال وقوع جنگ می تواند به اقتصاد اوکراین ضربه بزند. او گفت: «اقتصاد ما در حال رشد است، اما اگر به گسترش وحشت – برای گسترش این تهدیدها – ادامه دهیم، هیستری ایجاد خواهد شد.

دو مقام اوکراینی همچنین گفتند که شهروندانشان در هفته‌های اخیر برای برداشت پول به بانک‌ها هجوم آورده‌اند – چیزی که به گفته آنها می‌تواند اقتصاد اوکراین را در صورت ادامه آن ضربه بزند. آنها خواستار اعمال تحریم های غرب در پاسخ به تشدید تنش اخیر روسیه هستند و هشدار می دهند که تحریم مسکو پس از تهاجم تأثیر چندانی نخواهد داشت.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده روز جمعه هنگام خروج از ژنو دست تکان داد.


عکس:

الکس براندون / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

ایالات متحده و دیگر مقامات غربی نگرانی بیشتری از احتمال وقوع یک حمله بزرگ ابراز کرده اند.

آقای رزنیکوف گفت: “ما باید به توسعه ارتش خود به تنهایی و همچنین با کمک بین المللی ادامه دهیم.” وی افزود: «اگر به سرعت به برخی از هواپیماها، برخی سامانه های ضد موشکی و برخی دیگر دست پیدا کنیم، برای ما راحت تر خواهد بود.

تسلیحات تحویلی از غرب، تهاجمی توانمندتر ارتش روسیه را که دارای موشک‌های بالستیک اسکندر، ساختارهای زرهی، سیستم‌های جنگ الکترونیک و نیروی هوایی و ناوگان بسیار توانمندتر از اوکراینی‌ها است، متوقف نخواهد کرد. اما متحدان ناتو امیدوارند که پوتین با یک حمله بزرگ منصرف شود و از این منظر که سلاح ها در دستان جمعیت فزاینده ناسیونالیستی است که می تواند بسیاری از نیروهای پوتین را در کیسه های اجساد به خانه بفرستد، منصرف شود.

جیمز هپی، وزیر تسلیحات بریتانیا، چهارشنبه در یک مصاحبه رادیویی گفت: «ده‌ها هزار نفر ممکن است بمیرند». «این چیزی نیست که مردم مسکو معتقد باشند بی‌خون است.

کارگران روز شنبه یک محموله کمک نظامی آمریکا را در فرودگاه بین المللی بوریسپول اوکراین در نزدیکی کیف تخلیه کردند.


عکس:

توزیع / از طریق رویترز

ماشین نظامی روسیه قبل از تمرینات نظامی.


عکس:

وزارت دفاع روسیه / از طریق رویترز

حتی برای روسیه، تعداد کشته‌ها از نظر سیاسی مهم است، اگرچه آقای پوتین نیروی محرکه‌ای فراتر از جنگ دوم و در نهایت موفق روسیه در چچن بوده است.

آقای پوتین همچنین نیروهای قابل توجهی را در شمال، شرق و جنوب اوکراین مستقر کرده است. مقامات ایالات متحده می گویند که فضای کافی برای حمله در هر زمان وجود دارد. هنوز هم نیروها وجود دارند.

روسیه پیش از این تمرینات نظامی را با بلاروس در شمال اوکراین آغاز کرده است که تحلیلگران غربی آن را بهانه ای برای قرار دادن نیروهای متجاوز و آسیب پذیرتر کردن کی یف پایتخت اوکراین بیش از هر زمان دیگری می دانند. روسیه در سال 2014 از تمرینات نظامی برای قرار دادن نیروهای خود استفاده کرد تا بتوانند در شرق اوکراین مداخله کنند.

مقامات دفاعی روسیه می گویند رزمایش قاطعیت متفقین در بلاروس دو مرحله دارد. در مرحله اول که تا 9 فوریه ادامه دارد، نیروهای روسیه و بلاروس استقرار نیروها، استفاده از پدافند هوایی و دفاع از سایت های نظامی را تمرین خواهند کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در مرحله دوم، از 10 تا 20 فوریه، دو کشور «انهدام گروه‌های مسلح غیرقانونی و گروه‌های خرابکار و اطلاعاتی دشمن» را تمرین خواهند کرد.

روسیه گزینه های زیادی برای رفتن به اوکراین بدون عبور از هیچ مرزی دارد.


– Keir Giles، مشاور ارشد، Chatham House، اتاق فکر مستقر در لندن

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد روسیه در حال ارسال قدرت آتش قابل توجهی از جمله سامانه های ضد هوایی اس-400 و 12 جنگنده سوخو-35 برای این رزمایش است. نیروهای بیشتری هنوز در حال حرکت هستند.

مایکل کافمن، کارشناس نظامی روسی در شرکت CNA می‌گوید: «از نظر نظامی، عاقلانه‌تر است که عملیاتی را در فوریه آغاز کنیم.»

اما آقای کافمن افزود که روسیه توانایی حفظ حضور نظامی قابل توجهی در نزدیکی اوکراین را برای مدتی دارد و به پوتین آزادی قابل توجهی در مورد چگونگی و زمان استفاده از ارتش خود می دهد.

مقامات نظامی سابق می گویند زمین یخ زده در ماه فوریه به نفع جنگ زرهی خواهد بود، اگرچه این پیش شرط نیست. روسیه همچنین می‌تواند با چیزی که برنامه‌ریزان نظامی آن را شروع متحرک می‌نامند، حمله کند و با استفاده از آنچه که در زمان رسیدن نیروهای بیشتر وجود دارد، بجنگد.

به نظر می رسد مسکو در جنوب نیز در حال افزایش قدرت است. روسیه در حال حاضر نیروهای قابل توجهی در کریمه و اطراف آن دارد. ممکن است کشتی های بیشتری وجود داشته باشد. سه کشتی آبی خاکی کلاس روپوچا در تاریخ 15 ژانویه بندر بالتییسک روسیه در کالینینگراد را ترک کردند. این کشتی‌ها ممکن است برای تمرین‌های دریایی در نظر گرفته شوند، اما ممکن است به سمت دریای سیاه هدایت شوند و ممکن است یک هفته دیگر به مقصد برسند.

عامل دیگر در زمان حمله روسیه می تواند ژئوپلیتیک و بازی های المپیک زمستانی پکن باشد. راب لی، افسر سابق تفنگداران دریایی و دستیار مؤسسه تحقیقات سیاست خارجی مستقر در فیلادلفیا، خاطرنشان کرد که روسیه در سال 2008 در جریان بازی‌های المپیک تابستانی در آنجا به گرجستان حمله کرد، که معلوم شد باعث حواس‌پرتی جهانی شد.

روسیه توانایی حفظ حضور نظامی قابل توجه در نزدیکی اوکراین را برای مدتی دارد. صحنه خیابان از کیف.


عکس:

آناستازیا ولاسوا برای وال استریت ژورنال

آقای لی در مقاله اخیر خود در مورد استراتژی سیاسی و نظامی روسیه نوشت: «مسکو احتمالاً می خواهد دوباره از حواس پرتی پکن جلوگیری کند.

آقای پوتین قصد دارد در 4 فوریه با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دیدار کند. تحلیلگران می گویند که رهبر روسیه به دنبال تقویت روابط با پکن است و ممکن است در صورت مداخله روسیه در اوکراین، از چین برای کاهش اثرات تحریم های غرب کمک بگیرد. این امر باعث شده است که برخی از تحلیلگران حدس بزنند که اگر حمله روسیه انجام شود، در اواخر این ماه اتفاق نخواهد افتاد.

از سوی دیگر، آمریکا با تشویق دیپلماسی و گفتگوهای بیشتر به دنبال به تعویق انداختن هرگونه حمله است. کاخ سفید از برگزاری نشست احتمالی بین دو رئیس جمهور خبر داده است.

در همین حال، اوکراین در حال افزایش است و متحدانش تجهیزات ارسال می کنند. مقامات آمریکایی گفتند که بایدن این هفته به کشورهای بالتیک استونی، لیتوانی و لتونی که هم مرز با روسیه هستند، اجازه داد تا تسلیحات ضد تانک آمریکایی جاولین و سیستم های دفاع هوایی استینگر را به اوکراین ارسال کنند.

ایالات متحده می گوید حدود 100000 سرباز روسی در نزدیکی مرز اوکراین مستقر هستند. تصاویر ماهواره ای حضور روزافزون تجهیزات نظامی در چندین نقطه را نشان می دهد. عکس: Maxar Technologies

اولین محموله 200 میلیون دلاری کمک نظامی اضافی که اخیراً توسط رئیس جمهور بایدن تأیید شده بود، روز جمعه وارد اوکراین شد و دولت افغانستان سقوط کرد.

بریتانیا بیش از 2000 موشک ضد تانک کوتاه برد ارسال می کند و ترکیه نیز پهپادهای مسلحی را که برخی ساخت اوکراین هستند، تامین می کند.

ژنرال بازنشسته بن هاجس، فرمانده سابق ارتش ایالات متحده در اروپا، گفت که عرضه تسلیحات با دادن توانایی به اوکراینی ها برای آسیب رساندن به نیروهای روسیه و نشان دادن اراده غرب برای انجام بیشتر، مانع از روسیه می شود.

او گفت: در ذهن یک خلبان هلیکوپتر یا یک فرمانده تانک، شما به مرز نگاه می کنید و به آن فکر می کنید.

او گفت که سیستم های ارائه شده را می توان تقریباً بلافاصله مورد استفاده قرار داد، زیرا به چندین روز آموزش نیاز دارند تا یک سرباز با تجربه باشد.

با این حال، نیروهای اوکراینی برای مقابله با حملات همزمان روسیه از چند جبهه آماده خواهند شد.

اگر پوتین برای حمله نظامی برنامه ریزی نکند و در عوض قصد داشته باشد اوکراین را در مطبوعات قرار دهد و سپس با سلاح مذاکره کند، همه این عوامل معانی مختلفی دارند. تحلیلگران می گویند که این خواسته ها می تواند با حملات سایبری و کمپین های اطلاعات نادرست همراه باشد.

کیر گیلز، مشاور ارشد در چتم هاوس، یک اندیشکده مستقر در لندن، می گوید: «روسیه گزینه های زیادی برای هدف قرار دادن اوکراین … بدون عبور از هیچ مرزی دارد. بنابراین هنگامی که ایالات متحده به صراحت تهدید اقدامات متقابل را با تهاجم زمینی به اوکراین مرتبط می کند، همه فرصت های ساده تر دیگر را برای روسیه باز می گذارد.

نیروهای اوکراینی برای مقابله با حملات همزمان روسیه از چند جبهه آماده نیستند.


عکس:

آناستازیا ولاسوا برای وال استریت ژورنال

بنویسید مایکل آر گوردون در [email protected]، جیمز مارسون در [email protected] و ویوین سالاما در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort su tesisatçısıkuşadası escortbetroad