دو دهه بعد، بحران سوء استفاده کلیسای کاتولیک را تحت سلطه خود درآورده است

[ad_1]

رم – کلیسای کاتولیک از چه زمانی تشکیل شده است؟ sex- بحران سوء استفاده در سال 2002 شروع شد تا اینکه بیش از سه سال بعد از مرگ او، سنت جان پل دوم هرگز با قربانی خشونت جنسی توسط روحانیون ملاقات نکرد.

در مقابل، پاپ فرانسیس از زمان انتخابش در سال 2013، بارها با قربانیان خشونت و مدافعان آنها ملاقات کرده است. او قصد دارد سال آینده با بومیان کانادایی که در مدارس شبانه روزی کلیسا در آنجا به خشونت تاریخی علیه کودکان اعتراض می کنند، ملاقات کند.

این جلسات نشان می دهد که چگونه سلسله مراتب کاتولیک واکنش خود را به رسوایی های سوء استفاده ای که کلیسا را ​​در کشورهایی که در آن ظهور کرده است فقیرتر و کمتر نفوذ کرده است تغییر داده است.

فرانچسکو سزارئو، رئیس دانشگاه اسامپشن و رئیس سابق شورای ملی بررسی، که به اسقف‌های آمریکایی توصیه می‌کند از سوء استفاده جلوگیری کنند، گفت: «رهبران کلیسا متوجه شده‌اند که کلیسا باید مسئولیت و مسئولیت آنچه را که روی داده است بپذیرد. او گفت: «اکنون یک اعتراف وجود دارد که کلیسا نه تنها باید تصدیق کند، بلکه باید آن را نیز نجات دهد.

در سال 2002، پس از اینکه بوستون گلوب شروع به انتشار گزارش‌هایی در مورد سوء استفاده و پنهان‌کاری روحانیون محلی کرد، مقامات برجسته واتیکان و کاردینال‌های چندین کشور بیانیه‌های عمومی تدافعی قوی ارائه کردند. آنها تعداد کشیش های درنده را به حداقل رساندند و وکلای شاکیان و رسانه های متخاصم را مقصر رسوایی ها دانستند.

در مقابل، هنگامی که یک کمیسیون مستقل در فرانسه امسال اعلام کرد که کشیش‌ها، مقامات کلیسا و داوطلبان از سال 1950 تاکنون حدود 330000 کودک خردسال را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند، تنها عذرخواهی تحقیرآمیز پاپ فرانسیس و اسقف‌های فرانسوی وجود داشت.

پاپ فرانسیس در ماه اکتبر با اسقف های فرانسوی برای قربانیان خشونت جنسی توسط روحانیون دعا کرد.


عکس:

مطالب رسانه ای واتیکان / Shutterstock

پاپ فرانسیس مظهر این تغییر است. در اوایل سال 2018، او گفت که یک اسقف شیلیایی وقتی متهم به سرپوش گذاشتن بر یک سوء استفاده شده بود مورد تهمت قرار گرفت. اما اواخر همان سال، او با دادستان ها ملاقات کرد و اسقف های شیلیایی را به رم احضار کرد و “سوء استفاده از قدرت” در صفوف آنها را محکوم کرد. همه 34 اسقف استعفا دادند که پاپ در نهایت هشت نفر را پذیرفت. این قسمت گسترش بحران سوء استفاده را که تا آن زمان بر کشورهای غربی در آمریکای لاتین متمرکز بود، برجسته کرد.

آن بارت دویل می‌گوید: «نمی‌دانم گفت‌وگوی درونی آنها چیست و آیا واقعاً متواضع هستند یا خیر، اما مطمئناً یک تغییر چشمگیر در استراتژی روابط عمومی آنها رخ داده است، از انکار یا به حداقل رساندن به ابراز بسیار قانع‌کننده سرزنش خود». BishopAccountability.org که موارد سوء استفاده در سراسر جهان را ردیابی می کند.

خانم بارت دویل گفت که کلیسا تغییرات قابل توجهی در واکنش خود به رسوایی ها ایجاد کرده است، اما کافی نیست. هنوز تنها در ایالات متحده، قوانین کلیسا “تحمل صفر” را تحمیل می کند: برکناری خودکار روحانی که به دلیل بدرفتاری با یک خردسال مجرم شناخته شده است.

در سال 2019، پاپ یک فرآیند جهانی را برای تحقیق در مورد اسقف هایی که سوء استفاده می کنند یا سوء استفاده از دیگران را پنهان می کنند، راه اندازی کرد. اما فعالان از او به دلیل رد الگوی نظارت سکولار پیشنهاد شده توسط اسقف های آمریکایی انتقاد کرده اند و سلسله مراتب کلیسا را ​​به خود پلیس واگذار کرده اند.

اسقف های آمریکایی اقداماتی را برای حمایت از کودکان ایجاد کرده اند که واتیکان آن را در سراسر جهان تشویق می کند و بیشتر اتهامات در آمریکا تاریخی است. با این حال، بحران همچنان بر شهرت کلیسا در ایالات متحده و فراتر از آن تأثیر می گذارد.

اسقف فرانتس یوزف اوربک از اسن آلمان ماه گذشته گفت: «تراژدی خشونت به کلیسایی فقیرتر و متواضع تر منجر می شود. “ما اعتماد به نفس خود را از دست داده ایم. مردم ایمان خود را به کلیسا، به کشیشان، به اسقف ها از دست داده اند.»

اسقف فرانتس یوزف اوربیک از اسن، آلمان.


عکس:

سباستین گلنو / زوما پرس

بر اساس آمار کلیسا، 9.1 درصد از کاتولیک ها در آلمان به طور منظم در مراسم عشای ربانی یکشنبه در سال 2019 شرکت می کردند که در مقایسه با 12.6 درصد در سال 2010، زمانی که کلیسای آلمان با مجموعه ای از رسوایی های سوء استفاده مواجه شد، کاهش داشت.

بر اساس یک مطالعه گالوپ، در ایالات متحده، درصد کاتولیک های متعلق به یک محله از 76 درصد – دو برابر نرخ کاهش در بین پروتستان ها – بین سال های 1998 تا 2020 به 58 درصد کاهش یافت.

افول دین سازمان یافته قبلاً در بسیاری از کشورهای غربی در جریان بود، اما رسوایی ها این مشکل را تشدید کرده است. سوزان هیلی، یک درمانگر خانواده که در حال حاضر ریاست شورای ملی بررسی اسقف ها را بر عهده دارد، می گوید: «ما مردم را به خاطر آن از دست دادیم.

بر اساس گزارش مرکز تحقیقاتی پیو، در سال 2019، 27 درصد از کاتولیک های مورد بررسی در ایالات متحده گفتند که در واکنش به بحران سوء استفاده از حضور جمعی خود را کاهش داده اند.

در یک مطالعه در سال 2021 که توسط مرکز تحقیقات کاربردی در حواری در دانشگاه جورج تاون انجام شد، 31 درصد از کاتولیک های بزرگسال در ایالات متحده گفتند که بحران سوء استفاده باعث شده است که آنها را از اینکه کاتولیک معرفی کنند خجالت بکشند.

جیمی پلیسکا از اسکرانتون، پنسیلوانیا، یکی از کسانی است که به‌خاطر آزار جنسی سال‌ها پیش از کلیسا به دنبال غرامت است. اگر او این توافق را بپذیرد، می ترسد که هرگز حقیقت را در مورد سوء استفاده کننده ادعایی خود دریابد. عکس: Alexander Hotz / WSJ (ویدئو از 07/11/19)

فیلیپ لاولر، نویسنده کتاب The Faithful Departed، کتابی در مورد بحران سوء استفاده از بوستون، گفت که اظهارات اسقف ها اکنون کمتر مورد احترام عمومی قرار می گیرد. “برای بدبین ها خیلی آسان است که بگویند “اوه، تو خیلی مشغول دفاع از متجاوزان هستی.” و هیچ بازگشت خوبی برای آن وجود ندارد.”

این بحران تأثیر شدیدی بر امور مالی کلیسا گذاشته است. طبق کنفرانس اسقف‌های کاتولیک ایالات متحده، بین سال‌های 2004 تا 2020، اسقف‌های کاتولیک و فرقه‌های مذهبی در ایالات متحده، 4.3 میلیارد دلار برای اتهامات سوءاستفاده، به ویژه پرداخت‌های قربانیان و هزینه‌های وکلا هزینه کردند.

به گفته دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، سی و یک اسقف نشین و فرقه های مذهبی در ایالات متحده تحت فصل 11 به دنبال حمایت از ورشکستگی هستند. علاوه بر این، بر اساس یک مطالعه در سال 2019 توسط مرکز تحقیقاتی پیو، 26 درصد از کاتولیک ها در ایالات متحده مبلغی را که به محله خود اهدا می کنند در پاسخ به رسوایی های سوء استفاده کاهش داده اند.

کری آلیس رابینسون، بنیانگذار و مدیر عامل میزگرد رهبری، گروهی که برای ارتقای شفافیت و مسئولیت پذیری در اداره کلیسا ایجاد شده است، گفت که برخی از اهداکنندگان به سازمان های غیرانتفاعی غیرانتفاعی کاتولیک کمک کرده اند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

به نظر شما آینده کلیسای کاتولیک چیست؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

این بحران جنگ‌های فرهنگی را تشدید کرده است که قبلاً در کلیسا در جریان است. برخی از محافظه کاران علت این بحران را فسق اخلاقی و همجنس گرایی در میان کشیش ها می دانند، زیرا بسیاری از قربانیان گزارش شده پسران نوجوان هستند.

در عوض، مترقیان به نیاز به بازنگری در آموزش و تمرین کلیسا اشاره کردند. در آلمان، جلسات جاری با الهام از مطالعه سوء استفاده‌های تاریخی از روحانیون، اسقف‌ها و غیر مذهبی‌ها بحث می‌کنند که آیا کلیسا نیز باید برکت دهد.sex زوج‌ها وجوب تجرد کشیش را لغو کردند، به افراد غیر روحانی قدرت بیشتری دادند و زنان را به روحانیون منصوب کردند.

آقای سزارئو گفت، این بحران باعث شده است که مردم “در حقایق اساسی کلیسا و اینکه آیا این حقایق در واقع تغییر ناپذیرند، تردید کنند.” چندین نسل طول می کشد تا بتوانیم از این وضعیت به گونه ای خارج شویم که به کلیسا اجازه می دهد تا صدا و جایگاه خود را در جامعه دوباره تثبیت کند.

بنویسید Francis X. Roca در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagraelf bar 1500bigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıgates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslot girişbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksibuy stripe accountMaltepe EscortVan Escortcinsel sohbetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo giriş