رئیس امنیت کیف می گوید روسیه می خواهد اوکراین را بی ثبات کند، نه حمله به آن

[ad_1]

کی‌یف، اوکراین – علی‌رغم هشدارهای ایالات متحده مبنی بر قریب‌الوقوع بودن تهاجم روسیه، مقامات ارشد اوکراین می‌گویند که به دلیل مقاومت شدید اوکراین و فشار غرب، بر این باورند که حمله در مقیاس وسیع مسیر محتمل مسکو نیست. در عوض، مقامات از کرملین انتظار دارند که اقدامات مخفیانه تری را برای بی ثبات کردن همسایه خود و برکناری رهبری آن به کار گیرد.

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین در مصاحبه ای گفت که با توجه به وسعت ارتش اوکراین، اراده مردم برای مبارزه و فشار غرب، تهاجم نظامی برای روسیه بسیار پرهزینه خواهد بود. او گفت که روسیه حداقل در کوتاه مدت بیشتر به دنبال افزایش حملات سایبری، تحریکات، اطلاعات نادرست و فشار اقتصادی است.

«دستیابی به اهداف خود از طریق ابزار نظامی برای آنها بسیار دشوار خواهد بود. من فکر می کنم غیرممکن است.» آقای دانیلوف گفت. «آنها یک طرح چند جانبه برای بی ثبات کردن اوضاع داخلی در خاک کشور ما دارند. این وظیفه شماره یک آنهاست.”

به نظر می رسد اظهارات آقای دانیلوف بخشی از تلاش هماهنگ رهبری اوکراین برای اطمینان دادن به شهروندان و جلوگیری از هراس باشد، زیرا ده ها هزار سرباز روسیه همچنان در حال افزایش هستند.

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، احتمال تهاجم بزرگ روسیه را زیر سوال برد.


عکس:

آناستازیا ولاسوا برای وال استریت ژورنال

آقای دانیلوف روز سه‌شنبه طی مصاحبه‌ای در دفتر خود با تلفن همراه ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که به او توصیه کرد آرامش المپیک را حفظ کند، تماس کوتاهی گرفت.

آقای زلنسکی در یک سخنرانی تلویزیونی در روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که این کشور از سال 2014، زمانی که روسیه برای اولین بار به آن حمله کرد، در معرض خطر جنگ قرار داشت.

زلنسکی گفت: “خطرات بیش از یک روز است که وجود داشته و افزایش نیافته است.” سر و صدای اطراف آنها زیاد شده است.

ارزیابی آقای دانیلوف بر دشواری مقامات اوکراینی و غربی در تلاش برای ارزیابی برنامه های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تاکید می کند.

پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه گفت که انتظار دارد روسیه اقداماتی علیه اوکراین انجام دهد و بعداً افزود که فکر نمی‌کند پوتین تصمیم خود را گرفته باشد.

کرملین گفته است که قصد حمله به این کشور را دارد، اما آقای پوتین بارها گفته است که می‌خواهد اوکراین را که قصد دارد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و اتحادیه اروپا بپیوندد، تحت کنترل روسیه خارج کند.

به گفته مقامات غربی و اوکراینی، روسیه در سال 2014 کریمه را تصرف کرد و تلاش کرد به شورش های جدایی طلبانه در شرق و جنوب اوکراین دامن بزند. این شورش ها تنها در دو منطقه شرقی با کمک جنگنده ها، تجهیزات روسی و در نهایت یک تهاجم نظامی مخفی تشدید شد.

امروز، ارتش اوکراین به طور قابل توجهی قوی تر و مجهزتر از سال 2014 است، زمانی که به سختی موفق به جمع آوری سوخت و باتری برای حرکت وسایل نقلیه خود شد و داوطلبان برای حمایت از سربازان، غذا و پوشاک را به خط مقدم می آوردند. او اکنون هشت سال تجربه در نبردها دارد. همچنین مجهز به تسلیحات مدرن از جمله موشک های ضد تانک Javelin که توسط ایالات متحده و پهپادهای تهاجمی از ترکیه ارائه شده است. با این حال، ارتش روسیه به طور قابل توجهی قدرتمندتر است، با نیروهای هوایی و موشک های قدرتمندی که اوکراین برای مقابله با آنها تلاش خواهد کرد.

یک تصویر ماهواره ای نیروهایی را نشان می دهد که این هفته در النیا در غرب روسیه جمع شده اند.


عکس:

توزیع تکنولوژی maxar / Shutterstock

به گفته مقامات فعلی و سابق اوکراین، گزینه‌های آقای پوتین اکنون می‌تواند شامل تلاش برای حمله و اشغال بخش‌هایی از اوکراین، استفاده از یک حمله سریع برای وادار کردن کی‌یف به مذاکره، یا تلاش برای تحت فشار قرار دادن غرب برای مصالحه با تهدید اقدام باشد.

روسیه در حال حرکت برای محاصره اوکراین با نیروهای سه کشور است. به گفته مقامات آمریکایی و اروپایی، این نیرو در کریمه، جنوب و شرق اوکراین و همچنین حدود 100000 سرباز روسی در مرز دارد. مقامات آمریکایی می گویند روسیه نیروها و وسایل نقلیه خود را برای تمرینات نظامی به بلاروس در شمال اوکراین منتقل می کند که به گفته مسکو در اوایل ماه آینده برگزار خواهد شد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در کی‌یف گفت که روسیه می‌تواند به سرعت تعداد سربازان خود را در مرز دو برابر کند.

مقامات فعلی و سابق اوکراین گفتند که این حمله احتمالاً با موجی از حملات سایبری، اطلاعات نادرست و تحریک‌آمیز طراحی شده برای بی‌ثبات کردن کشور و ایجاد بهانه‌ای برای تهاجم آغاز خواهد شد. کرملین صدها هزار پاسپورت روسی را در مناطقی در شرق اوکراین که خارج از کنترل کی‌یف است، تحویل داده است و بارها هشدار داده است که کی‌یف قصد دارد چنین مناطقی را با زور بازپس گیرد، چیزی که مقامات اوکراین آن را رد می‌کنند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در ماه دسامبر گفت که مزدوران آمریکایی در شرق اوکراین مستقر هستند و در حال آماده سازی اقدامات تحریک آمیز با استفاده از مخازن ذخیره سازی پر از مواد شیمیایی ناشناس هستند. او مدرکی برای ادعای خود ارائه نکرد.

دو شبه نظامی جدایی طلب به ساختمان شورای خلق در دونتسک در شرق اوکراین نزدیک می شوند.


عکس:

الکساندر نمنوف / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

در هفته های اخیر، اوکراین و حامیان غربی آن چندین توطئه ادعایی برای بی ثبات کردن این کشور را با روسیه مرتبط کرده اند.

آقای دانیلوف گفت روسیه به همراه بلاروس در پشت حمله سایبری هفته گذشته قرار داشتند. ایالات متحده گفت که روسیه گروهی از عوامل خود را برای راه اندازی یک عملیات پرچم دروغین در شرق اوکراین فرستاده است. آقای زلنسکی در پایان سال گذشته روسیه را به کودتا علیه خود متهم کرد. روسیه همه چیز را رد کرده است.

سایر مقامات فعلی و سابق اوکراین با ارزیابی آقای دانیلوف موافق بودند که تلاش برای اشغال شهرهای اوکراین از نظر نظامی و اقتصادی پرهزینه خواهد بود. اوکراین بزرگترین کشور اروپا به استثنای روسیه است و در حال حاضر 261000 سرباز زیر سلاح دارد و می تواند 130000 نیروی ذخیره دفاع ارضی و همچنین گارد ملی و پلیس را به خدمت بگیرد. یک سوم از شرکت کنندگان در نظرسنجی اواخر سال گذشته گفتند که در صورت حمله به کشور، برای دفاع از کشور اسلحه به دست خواهند گرفت.

افزایش نیروها در امتداد مرز اوکراین روابط بین روسیه و ایالات متحده را به دنبال درگیری‌های سایبری، اخراج دیپلمات‌ها و بحران مهاجران در بلاروس بیشتر تیره کرده است. WSJ توضیح می دهد که چه چیزی شکاف بین واشنگتن و مسکو را عمیق تر می کند. فتوکمپوزیت / ویدئو: میشل اینس سایمون

مقامات اوکراینی مدت‌هاست هشدار داده‌اند که روسیه ممکن است به دنبال تسلط بر جنوب برای برقراری ارتباط با کریمه و نیروهای روسی مستقر در مناطق عمدتاً ناشناخته جدایی‌طلب در مولداوی باشد.

اما الکساندر دانیلیوک، سلف آقای دانیلوف، گفت که اگر روسیه حمله کند، احتمالاً حمله ای گسترده را با هدف قرار دادن اوکراین تحت کنترل مسکو آغاز خواهد کرد، نه اینکه صرفاً سرزمینی را که از قبل در اختیار دارد، گسترش دهد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

به نظر شما روسیه چه اقداماتی می تواند علیه اوکراین انجام دهد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

آقای دانیلیوک در مصاحبه ای گفت: “تجاوز بزرگ غرب را می ترساند و آنها آماده گفتگو خواهند بود.” «تجاوز کوچک تحریم های سنگینی را در پی خواهد داشت. عواقب منفی بیشتر از مزایای آن خواهد بود.”

آقای دانیلیوک گفت که پوتین دو گزینه گسترده دارد. اولی یک عملیات گسترده با هدف تصرف نیمه شرقی اوکراین، سرنگونی دولت یا مجبور کردن آن به مذاکره است. دوم حمله ای با استفاده از موشک و حملات هوایی برای از بین بردن زیرساخت های نظامی و حمل و نقل است. چنین رویکردی ارزان‌تر خواهد بود و به جایی که کیف ضعیف است ضربه می‌زند: دفاع هوایی قدیمی‌اش. آقای Danilyuk گفت: “این در دهه 1980 طراحی شد.” این امر مانع از مدرن ترین هوانوردی روسیه و همچنین موشک ها و حتی پهپادها نمی شود. برای این منظور نیست.”

با این حال، دیگران با ارزیابی آقای دانیلوف موافق بودند که آقای پوتین به جای بی ثبات کردن اوکراین قبل از اقدام، به دنبال اجتناب از یک جنگ پرهزینه است.

او گفت: «این در مورد فرستادن تانک های خود به سراسر اوکراین نیست. این به سادگی امکان پذیر نیست. این امر روسیه را به عنوان یک منفرد برای روابط بین‌الملل برای همه به گوشه و کنار خواهد کشید.

بنویسید جیمز مارسون در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.commodded apk downloadbeylikdüzü korsan taksisu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyum