رئیس جمهور اوکراین که از مذاکرات آمریکا و روسیه کنار گذاشته شده، در حال انتخاب نبردهای داخلی است

[ad_1]

کی‌یف – ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین سه سال پیش روی کار آمد و قول داد با مسکو برای پایان دادن به جنگ طولانی در شرق کشورش مذاکره کند.

روسیه اکنون ده ها هزار نیرو را در اطراف اوکراین جمع آوری کرده است و در حال مذاکره با ایالات متحده برای آینده این کشور بدون آقای زلنسکی است.

اوکراین دقیقاً خارج از مذاکرات بین‌المللی، روز دوشنبه تحت تأثیر آشفتگی داخلی قرار گرفت، زمانی که پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور سابق طرفدار غرب از خارج به کیف بازگشت تا متهم به خیانت و تامین مالی تروریسم شود. آقای پوروشنکو تخلفات را رد می کند و می گوید زلنسکی او را به عنوان بخشی از یک انتقام گیری سیاسی تحت تعقیب قرار می دهد، چیزی که رئیس جمهور آن را رد می کند.

انزوای بین المللی زلنسکی 43 ساله نماد انزوای گسترده اوکراین است. روسیه گفته است که هیچ فایده ای برای معامله با آقای زلنسکی نمی بیند، زیرا او به گفته مشاوران فعلی و سابق، اوکراین را تحت هر گونه کنترل مسکو خودداری کرده است. در نتیجه، آنها می گویند، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از ارتش خود برای مسلح کردن ایالات متحده استفاده می کند تا حمایت خود از کی یف را پس بگیرد و تعهدی الزام آور مبنی بر عدم پیوستن اوکراین به ناتو بدهد.

نیروهای ذخیره اوکراین روز شنبه در یک منطقه صنعتی در کیف آموزش دیدند.


عکس:

برندان هافمن / گتی ایماژ

ایالات متحده این درخواست را رد کرد، اما همچنین به درخواست های آقای زلنسکی مبنی بر اینکه ناتو به وعده مبهم و 14 ساله خود مبنی بر اینکه در نهایت به اوکراین اجازه می دهد به آن بپیوندد عمل کند، نادیده گرفت. آقای زلنسکی می‌خواهد اوکراین به پیمان آتلانتیک شمالی و اتحادیه اروپا بپیوندد، اما آنها می‌گویند که درهای آنها بسته است، حداقل در حال حاضر. ایالات متحده و متحدانش می‌گویند که از اوکراین حمایت می‌کنند و با آن مشورت می‌کنند تا روسیه را متقاعد کنند که ارتشش را خارج کند.

یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی به رهبری سناتور راب پورتمن (اوهایو)، روز دوشنبه برای دیدار با وزیر امور خارجه اوکراین، دیمیترو کولبا و دنیس موناستیرسکی، وزیر کشور اوکراین، در اوکراین بودند تا درباره وضعیت امنیتی این کشور و اینکه چگونه ایالات متحده می تواند به بهترین شکل از کی یف حمایت کند، گفتگو کرد. قانونگذاران همچنین باید با آقای زلنسکی ملاقات می کردند.

سناتور کریس مورفی، یکی از دموکرات‌ها از کانکتیکات که بخشی از این هیئت بود، در توییتر گفت: «نشان دادن حمایت دو حزبی آمریکا از اوکراین در مواجهه با تجاوز روسیه مهم است».

آقای زلنسکی که از مذاکرات بسیار رها شده بود، هفته گذشته خواستار برگزاری نشستی با قدرت های اروپایی یا پوتین و رئیس جمهور بایدن شد. آنها تا حد زیادی بی پاسخ ماندند.

در کیف روز دوشنبه، هزاران نفر از حامیان آقای پوروشنکو در فرودگاهی گرد هم آمدند تا به رئیس جمهور سابق تبریک بگویند. او به دلیل مشارکت در طرح خرید زغال سنگ از مناطق تحت کنترل جدایی طلبان در شرق اوکراین با اتهامات خیانت و تامین مالی تروریسم مواجه است.

آقای پوروشنکو در مصاحبه ای گفت که اوکراین در زمان آقای زلنسکی در حال بازگشت به نوع کنترل استبدادی است که توسط رئیس جمهور سابق ویکتور یانوکوویچ، که مخالف اصلی خود را قبل از فرار به روسیه در بحبوحه اعتراضات خیابانی گسترده در سال 2014، تعطیل کرده بود.

پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور سابق اوکراین که با اتهاماتی از جمله خیانت روبروست، روز دوشنبه برای جلسه دادگاه در کیف وارد شد.


عکس:

والنتین اوگیرنکو / رویترز

آقای پوروشنکو گفت زلنسکی در تلاش است تا توجه را از کاستی های خود منحرف کند. پروشنکو گفت: “او نمی داند با تجاوز روسیه چه کند.”

آقای زلنسکی می گوید دولت او در تلاش است تا با قدرت سیاسی و اقتصادی سرمایه دارانی مانند آقای پوروشنکو مخالفت کند.

برای منتقدان، از جمله پایتخت‌های غربی و حامیان آقای پوروشنکو، با توجه به مانورهای نظامی روسیه، زمان برگزاری دادگاه نمی‌تواند بدتر از این باشد و نمادی از نوع نگرانی داخلی است که مانع از ایجاد و توسعه این کشور 30 ​​ساله شده است. و دفاع کند.

سفارت آمریکا در کی یف در هنگام طرح اتهامات در سال گذشته در توییتر نوشت: «ایالات متحده از نزدیک پرونده علیه پوروشنکو، رئیس جمهور سابق را دنبال می کند. «این بسیار مهم است که روند و نتیجه بر اساس حاکمیت قانون باشد نه سیاست.

آقای پوتین ابراز امیدواری کرد که روابط با آقای زلنسکی، کمدین سابق روسی زبان که تجربه سیاسی ندارد و بدنش در روسیه محبوبیت دارد، بهبود یابد.

به گفته مشاوران فعلی و سابق زلنسکی، در عوض، به نظر می رسد ریاست جمهوری زلنسکی پوتین را متقاعد کرده است که او تنها با حمله یا تهدید به جنگ برای شکستن اراده حامیان غربی کی یف می تواند به هدف بلندمدت خود یعنی تسلط بر اوکراین دست یابد.

یکی از نزدیکان زلنسکی گفت که آقای زلنسکی از زمان ریاست جمهوری دستخوش تحولات شخصی شده است.

آندری زاگورودنیوک، وزیر دفاع سابق، گفت: «هر رئیس جمهور عاقل و میهن پرست اوکراین این کار را انجام می دهد.

مقامات روسی از پیروزی قانع‌کننده آقای زلنسکی بر آقای پوروشنکو پس از سال‌ها درگیری با سلف خود و قبل از اینکه تا حد زیادی روابط خود را قطع کنند، با خوش‌بینی محتاطانه استقبال کردند.

حامیان پترو پوروشنکو روز دوشنبه در نزدیکی دادگاه کیف تجمع کردند.


عکس:

سرگئی دولژنکو / شاتر استوک

با این حال، پوتین با زلنسکی تماس نگرفت و او به کرملین مراجعه کرد. تحلیلگران می گویند آقای پوتین تاکید کرده است که آقای زلنسکی باید ثابت کند که می تواند به پوتین آنچه می خواهد بدهد.

دولت آنها به زودی با تبادل زندانیان، از جمله آزادی کارگردان برجسته سینمای اوکراینی و ملوانانی که در زمان آقای پوروشنکو بازداشت شده بودند، موافقت کردند. آقای زلنسکی جدایی طلبی را که گفته می شود در سرنگونی یک هواپیمای مسافربری مالزیایی که در حمله جسورانه نیروهای ویژه دستگیر شده بود، آزاد کرده است.

آقای زلنسکی به دنبال جان بخشیدن به مذاکرات در مورد درگیری در شرق بود، اختلافی که توسط روسیه دامن زد و دو کشور خودخوانده جدایی طلب را در آنجا تقسیم کرد. این جنگ از سال 2014 تاکنون حدود 14000 قربانی گرفته است.

با این حال، دولت او گفت که روسیه بر اجرای توافقنامه صلح به گونه‌ای اصرار دارد که به حمایت‌هایش قدرت وتوی سیاست‌های داخلی و خارجی اوکراین بدهد. تحت فشار مخالفان در کی‌یف، زلنسکی در یک نشست بین‌المللی در اواخر سال 2019 گفت که روسیه باید قبل از برگزاری انتخابات در سرزمین‌هایی خارج از کنترل کی‌یف نیروهای خود را خارج کند. او گفت اگر در یک سال پیشرفتی حاصل نشود، طرح B را دنبال خواهد کرد.

یک سال با پیشرفت اندکی گذشت و آقای زلنسکی به دنبال روابط نزدیکتر با ناتو شده است. این اتحاد به اوکراین وضعیت شریک بهتری بخشیده است. ترکیه، یکی از اعضای ناتو، هواپیماهای بدون سرنشین مسلح به اوکراین فروخته است. آقای پوتین شکایت کرده است که ایالات متحده در حال ایجاد “ضد روسیه” در آستانه خود است.

زاگورودنیوک، وزیر دفاع سابق، گفت: روسیه متوجه شده است که اوکراین در حال نزدیک‌تر شدن به ناتو است، حتی اگر هیچ چشم‌انداز فوری برای عضویت وجود نداشته باشد.

در همان زمان، مقامات اوکراینی با یک سیاستمدار طرفدار روسیه که از دوستان نزدیک آقای پوتین است، مخالفت کردند. آنها کانال های تلویزیونی ویکتور مدودچوک نماینده مجلس را مصادره کردند و او را در حبس خانگی قرار دادند، در حالی که دادستان ها اتهامات مربوط به بودجه جدایی طلبان را بررسی می کردند. او منکر تخلف می شود.

آقای زلنسکی شروع به مخالفت با سخنرانی های مکرر آقای پوتین کرد و استدلال کرد که روسیه و اوکراین سابقه تاریخی دارند.

الکساندر دانیلیوک، دبیر سابق شورای امنیت ملی اوکراین گفت: برای کرملین، زلنسکی شبیه پوروشنکو شده است.

او گفت: «این پایان برای روس ها بود.

بهار گذشته، آقای پوتین ده‌ها هزار نیرو را در اطراف اوکراین جمع کرد و پس از موافقت بایدن با نشست سران، برخی از آنها را خارج کرد.

آقای زلنسکی به حمایت قوی دولت آقای بایدن امیدوار بود. اما دولت آقای بایدن به منظور تمرکز بر چین، بر ثبات روابط با روسیه تمرکز کرده است. ایالات متحده تلاش های خود برای مسدود کردن خط لوله گاز روسیه به آلمان را که مقامات اوکراینی می گویند آنها را از جریان های سودآور ترانزیت گاز محروم می کند و بازوی روسیه را برای عملیات نظامی آزاد می کند، پس گرفته است.

هنگامی که پوتین در اواخر سال گذشته نیروهای خود را به مرزهای اوکراین بازگرداند، ایالات متحده و متحدانش به سرعت تاکید کردند که هیچ تعهدی برای اعزام نیرو برای دفاع از اوکراین ندارند، زیرا این کشور یک شریک است اما عضو ناتو نیست.

بنویسید جیمز مارسون در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.commodded apk downloadbeylikdüzü korsan taksisu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyum