رهبران ایتالیا در بحبوحه تنش ها بر سر اوکراین با پوتین دیدار کردند

[ad_1]

شرکت‌های بزرگ اروپایی و آمریکایی در تلاش هستند تا با فشار فزاینده دولت‌هایشان برای منزوی کردن مسکو، با افزایش تنش‌ها بین غرب و روسیه بر سر اوکراین، منافع تجاری خود را در روسیه متعادل کنند.

در ایتالیا، بازرگانان ارشد روز چهارشنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه یک کنفرانس ویدیویی برگزار کردند، اگرچه برخی از شرکت‌ها پس از فشار دولت ایتالیا از این رویداد بلندمدت خارج شدند.

در واشنگتن، موسسه امریکن پترولیوم، یک گروه لابی برای صنعت نفت، گفت که نقش تحریم ها را به عنوان یک ابزار سیاست خارجی به رسمیت می شناسد، اما از سیاستمداران خواست تا با دقت تمام تحریم های جدید علیه روسیه را هدف قرار دهند تا به رقابت پذیری شرکت های آمریکایی آسیبی وارد نشود. . .

تحریم های غرب علیه روسیه از زمان الحاق کریمه به مسکو در سال 2014، بسیاری از شرکت های اروپایی را بر آن داشت تا روابط خود را با روسیه قطع کنند. اما برخی از نام های شرکت های بزرگ هنوز حضور پررنگی دارند. شرکت های انرژی و تاجران کالا با توجه به ذخایر عظیم نفت و گاز روسیه، از عمیق ترین شرکت ها در روسیه هستند.

آقای پوتین در اظهاراتی در تلویزیون روسیه از ایتالیا به عنوان یکی از شرکای اقتصادی پیشرو روسیه استقبال کرد. وی گفت: تجارت بین دو کشور در 11 ماهه سال گذشته 53.8 درصد رشد داشته است. حجم گاز عرضه شده به ایتالیا توسط غول گاز دولتی روسیه PAO Gazprom نیز افزایش یافته است.

پوتین در این نشست گفت: “ما چشم اندازهای جدی برای گسترش همکاری تجاری روسیه و ایتالیا در سایر زمینه های بخش انرژی می بینیم.”

ایالات متحده می گوید حدود 100000 سرباز روسی در نزدیکی مرز اوکراین مستقر هستند. تصاویر ماهواره ای حضور روزافزون تجهیزات نظامی در چندین نقطه را نشان می دهد. عکس: Maxar Technologies

شرکت نفت Eni SpA، که دولت ایتالیا در آن سهام دارد، از جمله کسانی بود که به دستور رم از آن خارج شد. دیگر شرکت های بزرگ ایتالیایی، از جمله تایرساز Pirelli & C. SpA و تولید کننده ماکارونی Barilla Group، شرکت کردند و گفتند که دولت آنها را برای بازنشستگی لابی نکرده است.

اتحادیه اروپا اغلب در تلاش است تا به یک پاسخ واحد به اقدامات تهاجمی آقای پوتین در شرق اروپا برسد. بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا به شدت به گاز طبیعی روسیه وابسته هستند، به ویژه در ماه های زمستان، زمانی که تقاضا برای گرمایش در حال افزایش است و مخالفت فعالانه با اقدامات مسکو را برای آنها دشوار می کند.

دولت بایدن این هفته اعلام کرد که قصد دارد عرضه گاز و نفت به اروپا را از خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیا افزایش دهد تا در صورت بستن لوله های گاز روسیه به جبران کمبود انرژی کمک کند، اما مشخص نیست که آیا این طرح می تواند به سرعت اجرا شود یا خیر. در صورت ادامه تنش ها با روسیه، یک استراتژی بلندمدت قابل اجرا است.

ناتالی توچی، مدیر مؤسسه روابط بین‌الملل مستقر در رم، یک اتاق فکر، گفت: «منافع شرکت‌ها موتور سیاست اروپا نیست، بلکه سنگ بنای بحران انرژی است. این در مورد تلاش شرکت X، Y یا Z برای انجام کاری نیست، بلکه در مورد روابط کلی انرژی اروپا با روسیه است.

او گفت: «پوتین بدیهی است که اکنون تصمیم گرفته است که در شرایطی که برخی از کشورهای اروپایی به ویژه در برابر اختلالات عرضه گاز آسیب پذیر هستند، اقدام کند.

گروه تولید کننده ماکارونی Barilla از جمله شرکت های ایتالیایی بود که روز چهارشنبه در یک کنفرانس ویدئویی با ولادیمیر پوتین شرکت کرد.


عکس:

آندری روداکوف / اخبار بلومبرگ

خانم توچی گفت، با این حال، آقای پوتین بخش شرکتی را کانالی می داند که از طریق آن می تواند واکنش سیاسی اروپا را کاهش دهد. او گفت: “او محاسبه کرد که شرکت هایی از برخی کشورها به ویژه در روسیه سرمایه گذاری می کنند و ایتالیا را به عنوان یک حلقه ضعیف بالقوه شناسایی کرد.”

شرکت های غربی که به شدت در معرض روسیه هستند شامل گروه خصوصی Trafigura Pte می شود. به گفته خودی ها، Ltd.، بزرگترین صادرکننده نفت روسیه در میان تجار عمده بین المللی مواد خام است. به گفته آگاهان صنعت، ویتول و گلنکور PLC نیز صادرکنندگان عمده نفت روسیه هستند. بر اساس گزارش جی پی مورگان چیس، روسیه با 12 درصد سهم بازار یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان است.

BP PLC 20 درصد از سهام روس نفت را در اختیار دارد شرکت

غول کالایی مستقر در سوئیس، Glencore، 10.6 درصد از سهام EN + Group PLC، یک شرکت هلدینگ که مالک شرکت آلومینیوم United Co است، دارد. روسال PLC.

در حالی که روسیه دارای برخی از بزرگترین ذخایر الماس، فلزات گرانبها، زغال سنگ و سایر مواد معدنی است، این کشور شرکت بزرگ معدنی غربی ندارد.

شرکت کنندگان روس در کنفرانس ویدئویی روز چهارشنبه که توسط اتاق بازرگانی ایتالیا-روسیه و کمیته بازرگانی ایتالیا-روسیه برگزار شد، شامل وزرای توسعه اقتصادی، انرژی و دارایی بودند. ایگور سچین، یکی از نزدیکترین متحدان پوتین و رئیس بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه، غول دولتی PJSC Rosneft، و دیمیتری کونوف، رئیس غول پتروشیمی سیبور نیز حضور دارند.

آقای کونوف رئیس مشترک کمیته بازرگانی ایتالیا و روسیه است. رئیس دیگر، مدیرعامل پیرلی، مارکو ترونچتی پروورا، نیز حضور داشت.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه هدف از این نشست جلب حمایت پیش از تحریم های احتمالی غرب علیه اوکراین بوده را رد کرد.

او گفت: «این یک درک تحریف شده است. این جلسات نه تنها با ایتالیایی بلکه با بزرگترین شرکت‌های دیگر کشورها نیز منظم است.»

اتاق های بازرگانی آلمان در دوسلدورف، در بخش شمال غربی این کشور، که محل استقرار شرکت های بزرگ انرژی، فولاد و داروسازی آلمان است، در 13 ژانویه یک کنفرانس آنلاین با اعضای خود و دیپلمات های روسی برگزار کرد.

علاوه بر بحث در مورد اقتصاد و فرصت های تجاری روسیه، مقامات ارشد دولت آلمان را تحت فشار قرار داده اند تا برای راه حل دیپلماتیک تنش ها با روسیه تلاش کند.

در حالی که آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان در اوایل ماه جاری آماده دیدار با همتای روسی خود بود، لابی تجاری آلمان از دولت خواست تا از اقدامات سخت علیه روسیه کناره گیری کند و برای کمک به یافتن راه حل دیپلماتیک سخت تر تلاش کند. . خط لوله استریم 2.

مایکل هارمز، مدیر عامل یک گروه لابی برای شرکت های آلمانی فعال در اروپای شرقی و روسیه، گفت: «راه درست رو به جلو تلاش برای کاهش تنش است. ما به طرف روسی سیگنال می دهیم که چنین اعزامی برای روابط اقتصادی ما خوب نیست و باید هر کاری برای کاهش دوباره این تنش انجام شود.»

سال‌هاست که این کمیته یک نشست سالانه با آقای پوتین برگزار کرده است تا در مورد روابط تجاری دوجانبه گفتگو کند. کمیسیون هنوز تاریخی برای نشست امسال تعیین نکرده است.

وینچنزو ترانی، رئیس اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه گفت: «در این دوره تاریخی که با همه‌گیری و محدودیت‌های فراوان مشخص شده است، خطر لفاظی‌های ضد روسیه و روس‌هراسی وجود دارد. برای ما ضروری است که گفتگوهای اقتصادی و تجاری بین ایتالیا و روسیه را بدون ترس تحریک کنیم.

آقای ترانی در یک تماس ویدیویی به پوتین به زبان روسی گفت که هدف گروهش “ترویج گفت وگو، از جمله در مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی رود.” او همچنین گفت که روابط بین ایتالیا و روسیه، بین مردم ما، قدیمی‌تر از وجود دولت‌های ما است.

آندره اورسل، مدیر عامل UniCredit در این لیست بود. بانک حضور او را تایید نکرد.

UniCredit اخیراً برای خرید بانک روسی PJSC Bank Otkritie Financial Corp ابراز علاقه کرده است. و بنا به گفته یکی از افراد آشنا، برنامه هایی برای انجام بررسی مناسب از طلبکار داشته است. بانک Otkrytie توسط بانک مرکزی روسیه در سال 2017 نجات یافت.

گیدو باریلا، رئیس شرکت پاستا که نام خانوادگی او را یدک می‌کشد، در این کنفرانس شرکت کرد. باریلا دارای یک مرکز تولید ماکارونی در روسیه و یک کارخانه است که در آن غلات روسی را پردازش می کند.

بنویسید اریک سیلورز در [email protected]، آلیستر مک دونالد در [email protected] و ویلیام بوستون در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagraelf bar 1500bigger bass bonanza oynagates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynacasinoslot girişbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksibuy stripe accountMaltepe EscortjoybetVan Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo giriş