روسیه سلاح های بیشتری را به اوکراین منتقل می کند و غرب را به حدس زدن وادار می کند

[ad_1]

واشنگتن – به گفته مقامات آمریکایی و گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی، در حالی که دیپلمات‌ها در این هفته درباره بحران اوکراین مذاکره می‌کردند، روسیه شروع به حرکت تانک‌ها، خودروهای جنگی پیاده نظام، موشک‌ها و سایر تجهیزات نظامی به غرب پایگاه‌های خود در شرق دور کرد.

در حالی که تجهیزات هنوز در حال انتقال هستند، مقامات و تحلیلگران در حال بحث هستند که آیا این تجهیزات فاز بعدی در ساخت کرملین را نشان می دهد، زیرا قبلاً بیش از 100000 سرباز در نزدیکی مرز کشورش با اوکراین مستقر کرده است.

راب لی، کارشناس ارتش روسیه و عضو موسسه سیاست خارجی، یک اندیشکده آمریکایی، می‌گوید: «این موضوع تقریباً به طور قطع به اوکراین می‌رود». او گفت که تجهیزات نظامی اولین تجهیزاتی است که در بحران کنونی توسط منطقه نظامی شرقی روسیه در طرف مقابل کشور جایگزین شده است.

با این حال، برخی دیگر از مقامات و تحلیلگران گمان می کنند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از جنبش نظامی جدید برای دنبال کردن استراتژی استفاده می کند تا غرب را به حدس زدن آنچه که در آینده انجام خواهد داد، در حالی که اهرم هایی برای مذاکره ایجاد می کند، دنبال کند.

9 دسامبر 2021: تجمع نیروها در امتداد مرز اوکراین روابط بین روسیه و ایالات متحده را به دنبال درگیری ها بر سر جرایم سایبری، اخراج دیپلمات ها و بحران مهاجران در بلاروس بیشتر تنش می کند. WSJ توضیح می دهد که چه چیزی شکاف بین واشنگتن و مسکو را عمیق تر می کند. فتوکمپوزیت / ویدئو: میشل اینس سایمون

به گفته مقامات و تحلیلگران، اگر در نزدیکی اوکراین واقع شود، مواد جدید توانایی کرملین را برای استفاده از زور – از تهاجمات بزرگ گرفته تا حملات سوزنی – برای تضعیف دولت طرفدار کی یف، افزایش کنترل روسیه در شرق، اوکراین، برای ضربه زدن افزایش خواهد داد. اقتصاد کشور و جلوگیری از الحاق آن به پیمان آتلانتیک شمالی.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که نیروهای نظامی در منطقه نظامی شرقی به عنوان بخشی از تمرین‌های منظم برنامه‌ریزی شده، یک «بررسی غافلگیرکننده آمادگی رزمی» را آغاز کرده‌اند.

این وزارتخانه گفت که بخشی از این آموزش برای اطمینان از اینکه سربازان می توانند پس از “گروه بندی مجدد از راه دور” در روسیه وظایف خود را انجام دهند، بود. این وزارتخانه گفت: «توجه ویژه‌ای به ارزیابی زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور برای اطمینان از حمل و نقل به‌موقع نیروها خواهد شد» و افزود که تمرین‌های رزمی شامل شلیک مهمات پس از استقرار خواهد بود.

آقای پوتین قبلاً با جمع آوری نیروهای نزدیک به اوکراین و سپس ارائه توافقنامه پیشنهادی به ناتو که گسترش شرق ائتلاف را متوقف می کند و نیروهای ایالات متحده و متحدان را ملزم می کند اعضای سابق اروپا و اروپای مرکزی را بخشی از اتحاد جماهیر شوروی ترک کنند، کشورهای غربی را غافلگیر کرده است. اتحاد یا بلوک شوروی.

گفتگوهای این هفته بین روسیه، ایالات متحده، ناتو و سایرین نتوانست اختلافات بر سر پیشنهاد کرملین و همچنین تقاضای اتحاد برای قطع روابط نظامی با اوکراین و سایر بخش‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق را کاهش دهد.

ایالات متحده و متحدانش گفته‌اند که به تهاجم با تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه علیه روسیه، افزایش حمایت از نیروهای دفاعی و نظامی اوکراین در جناح شرقی ناتو، نزدیک‌ترین منطقه به روسیه، پاسخ خواهند داد.

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه، که ریاست هیئت آمریکایی را در مذاکرات با روسیه در این هفته برعهده داشت، پس از مذاکرات روز چهارشنبه گفت که روسیه با انتخاب دیپلماسی بیشتر یا اقدام نظامی علیه اوکراین مواجه است. او افزود: “و ممکن است آنها حتی ندانند.”

افکار خود را به اشتراک بگذارید

ناتو چگونه باید به تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین واکنش نشان دهد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

مقامات آمریکایی گفتند که افزایش نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین، جایی که بیش از 100000 نیرو در آن مستقر هستند، ادامه دارد و آقای پوتین هنوز به درخواست‌ها برای کاهش تنش توجهی نکرده است. به گفته مقامات، این نیروها شامل واحدهای رزمی مجهز به تانک‌های پیشرفته، بالگرد، توپخانه، سامانه‌های موشکی کوتاه‌برد و تجهیزات جنگ الکترونیک هستند.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه که از ارائه جزئیات خودداری کرد، گفت: “این رقم تقریبی 100000 سرباز به راحتی می تواند ظرف چند هفته افزایش یابد و به اندازه کافی بزرگ شود تا یک تهاجم همه جانبه به اوکراین را آغاز کند.” “می توان از آن به عنوان طعمه و برای شرکت در عملیات مرسوم محدودتر استفاده کرد. می توان از آن به عنوان بخشی از یک بازی دیپلماتیک اجباری استفاده کرد.

گروهی از وبلاگ نویسان روسی، گروه اطلاعاتی Conflict، عکس هایی از قطارهای سکوی حامل تانک، خودروهای جنگی پیاده نظام، کامیون ها و سیستم های موشکی متحرک منتشر کردند. روز چهارشنبه در توییتر نوشت: «در هفته گذشته، ما و سایر محققان ویدئوهایی را در رسانه‌های اجتماعی مشاهده کردیم که نشان می‌دهد وسایل نقلیه نظامی در قطارهای شرق دور روسیه در حال حرکت به سمت غرب هستند. شاهدان عینی چندین قطار در هفته یا حتی یک روز را گزارش می دهند.

پنتاگون از اظهار نظر در مورد گزارش های رسانه های اجتماعی در مورد انتقال نیروهای روسیه به غرب خودداری کرد. جان کربی، سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه گفت که دو سوم نیروهای روسیه در خارج از پادگان های خود هستند.

مقامات اطلاعاتی و دیپلمات‌های آمریکا می‌گویند که نمی‌دانند پوتین تصمیم به حمله به اوکراین گرفته است یا خیر، همانطور که در سال 2014، زمانی که روسیه خاک اوکراین را به کریمه ضمیمه کرد و دو جمهوری جدایی‌طلب را در منطقه دونباس شرقی ایجاد کرد، تصمیم گرفت.

مقامات و تحلیلگران سابق گفتند که تهاجم و اشغال کامل اوکراین با جمعیت 44 میلیون نفری در سطح فعلی نیروهای روسیه بعید به نظر می رسد.

مقام‌های روسیه گفته‌اند که هیچ برنامه‌ای برای حمله به اوکراین ندارند، اما پوتین همچنین گفت که آماده است در صورتی که غرب به «خط تهاجمی» خود ادامه دهد، «اقدامات نظامی-فنی» انجام دهد.

فیلیپ بریدلاو، ژنرال بازنشسته نیروی هوایی که از سال 2013 تا 2016 به عنوان فرمانده کل ناتو خدمت کرد، گفت که استقرار روسیه در کنار تهاجم کامل، گزینه های متعددی را برای پوتین فراهم کرده است.

ژنرال گفت: بخش شمالی نیروهای روسی که علیه اوکراین هدایت می شوند می توانند به راحتی از طریق بلاروس به سمت غرب حرکت کنند و نسبتاً بدون مقاومت به کی یف نزدیک شوند. برید لاو. «بهترین نیروهای اوکراین به خط تماس در مرز با دونباس متصل هستند. بنابراین این حمله شمالی توانمندترین نیروهای اوکراینی را دور خواهد زد.

به گفته مقامات و تحلیلگران سابق، کرملین می تواند از چنین انگیزه ای برای اعمال فشار بر دولت ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و تلاش برای تحمیل امتیازات یا شاید تلاش برای سرنگونی آن استفاده کند.

ژنرال بریدلاو گفت که یک گروه جداگانه از نیروهای روسی در شرق می تواند برای حمایت از پادگان روسیه در آنجا و جدایی طلبان مورد حمایت روسیه به دونباس فشار بیاورد.

گروه سوم از نیروهای روسی در کریمه و جنوب غربی روسیه همچنان می‌توانند زمین‌هایی را در امتداد ساحل تصرف کنند و شهر بندری ماریوپول را محاصره کنند تا ارتباط آن را با بقیه اوکراین قطع کنند.

ژنرال بریدلاو گفت: “این امر به اقتصاد اوکراین برای صادرات محصولات کشاورزی آسیب جدی وارد می کند.” این نیرو ممکن است برای تامین آب شمال کریمه که بسیار مورد نیاز نیروهای روسی در آنجا است، حمله کند.

استقرار نیروهای روسیه و اوکراین در ژانویه 2022 بر روی نقشه گزارش آتی ژنرال بازنشسته ارتش وسلی کلارک و دکتر فیلیپ کاربر نشان داده شده است. تیپ های اوکراینی در غرب به طور معمول گردان ها را در جلو می چرخانند. همه واحدهای روسی به طور کامل سرویس نمی شوند، اما در طول انباشت فعلی دوباره پر می شوند.

روسیه علاوه بر نیروهای خود، کشتی‌هایی را که معمولاً در دریای خزر واقع شده‌اند، به دریای آزوف منتقل کرده است که آب‌های کم عمق آن اوکراین و روسیه را در بر می‌گیرد و از طریق تنگه کرچ وارد دریای سیاه می‌شود. کشتی ها در ماه آوریل برای آموزش به آنجا فرستاده شدند و به خانه برنگشتند.

از جمله این کشتی ها، کشتی های آبی خاکی هستند که با استفاده از تسلط نیروی دریایی روسیه در این آب ها، می توانند به راحتی نیروهای روسیه را به سواحل اوکراین بیاورند.

دریاسالار بازنشسته جیمز فوگو، رئیس مرکز استراتژی دریایی مستقر در واشنگتن، یک اندیشکده، گفت: “اگر آنها می خواستند عملیات آبی خاکی انجام دهند، متوقف کردن آنها بسیار دشوار بود.”

فیلیپ کاربر از بنیاد پوتوماک، یک سازمان تحقیقات سیاسی، گفت که نیروهای اوکراینی توانستند از خود در برابر حملاتی که از دونباس و فراتر از رسوبات کریمه می‌آمد دفاع کنند.

دکتر کاربر که مرتباً در خط مقدم اوکراین حضور داشته است، می‌گوید: «نیروهای اوکراینی تحت فشار قرار خواهند گرفت تا یک جبهه بسیار وسیع‌تر را پوشش دهند، که از بلاروس در شمال تا دریای سیاه در جنوب امتداد دارد.» «منطقه شمال دونباس یک کشور تانک کلاسیک است، جایی که اوکراینی ها دفاع آماده گسترده ای ندارند.

ایالات متحده از سال 2014، 2.5 میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده است، از جمله 450 میلیون دلار در سال 2021. این کمک ها شامل برخی از کمک های مرگبار مانند موشک های ضد تانک Javelin بود. دولت بایدن اخیراً 200 میلیون دلار کمک دفاعی اضافی به اوکراین را تصویب کرد، اما جزئیاتی ارائه نکرد.

بنویسید وارن پی استروبل در [email protected]، مایکل آر گوردون در [email protected] و نانسی آ. یوسف در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurgreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.comsu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escort