16 ابزار ترجمه آنلاین توصیه شده توسط مترجمان
توسط جنی گابریل | 9 اکتبر 2019

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در ماه مه 2016 منتشر شد و در اکتبر 2019 به روز شد.

روند ترجمه اغلب می تواند تا حدی خسته کننده باشد – گاهی اوقات بسیاری از موضوعات را پوشش می دهد ، نیاز به تحقیقات گسترده و دانش متنی دارد. خوشبختانه ، انقلاب دیجیتال باعث ایجاد ابزار ، نرم افزار و منابع شده است که به کاهش بار ترجمه و بهبود کارایی ، سازگاری و کیفیت کمک می کند. در زیر لیستی از ابزارهای ترجمه که توسط مترجمان توصیه شده است ، برای مترجمان است.

1. زبان
مورد علاقه جمعیت ، این ابزار ترجمه منحصر به فرد یک فرهنگ لغت را با موتور جستجو ترکیب می کند ، بنابراین می توانید متن ها ، کلمات و عبارات دو زبانه را به زبان های مختلف جستجو کنید تا معانی و ترجمه های متنی را بررسی کنید. Linguee همچنین در وب برای اسناد ترجمه شده مربوط جستجو می کند و به شما نشان می دهد که چگونه یک کلمه در سراسر اینترنت ترجمه می شود. این اغلب همراه با Google تصاویر برای کمک به مترجمان و زبان آموزان به طور یکسان استفاده می شود.

2. استودیوی SDL Trados
SDL Trados توصیه شده ترین ابزار ترجمه (CAT) به کمک رایانه توسط Gengo Wordsmiths ، یک سرمایه گذاری عاقلانه برای مترجمان تمام وقت است. این نرم افزار دارای TM ، اصطلاحات ، ترجمه دستگاه و بومی سازی نرم افزار است. اکثر آژانس های بزرگ به مترجمان نیاز دارند تا با یکی از ابزارهای CAT تأسیس شده کار کنند ، بنابراین استفاده از SDL Trados همچنین می تواند باعث افزایش مشتری شما و گسترش افق های شما شود. اگر قبل از خرید به زمان نیاز دارید ، یک نسخه آزمایشی رایگان را به مدت 30 روز امتحان کنید.

ابزار ترجمه

3. فرهنگ لغت رایگان
این سایت جامع به زبان های مختلفی موجود است ، یک فرهنگ لغت ، اصطلاحنامه و دائرopالمعارف به صورت یکجا است. دسترسی رایگان به فرهنگ لغت های پزشکی ، مالی و حقوقی ، مجموعه گسترده ای از اصطلاحات ، کلمات اختصاری ، نقل قول ها و چندین زبان علاوه بر انگلیسی ، مانند اسپانیایی ، فرانسوی ، پرتغالی و ژاپنی. این دائرopالمعارف همچنین دارای بخشهایی است که مرتباً به روز می شوند و کلمه یا مقاله ای از روز را در اختیار کاربران قرار می دهند. برنامه رایگان موبایل با دستگاه های iOS و Android سازگار است.
http://tinyurl.com/yb4nu4ab
https://rebrand.ly/4gveg7s
https://bit.ly/2VsFT1k
https://xip.li/d6ClMA
https://is.gd/YikTC2
https://v.gd/EPTlR9
https://v.ht/DSxR
https://plink.ir/9UhDW
https://u.nu/nr5gi
https://clck.ru/N7WD3
http://ulvis.net/TIMh
https://cutt.ly/Vyyg5Ro
https://shrtco.de/E3v4R
http://tny.im/SXmsu

منبع: https://bit.ly/3cEbBOR

قیمت ترجمه مدیریت ترجمانو