مذاکرات جدید روسیه و اوکراین حاکی از خروج احتمالی از بحران است

[ad_1]

خارکف، اوکراین – وقتی در فوریه 2015 یک حمله تهاجمی با حمایت روسیه ضربه سنگینی به ارتش اوکراین وارد کرد، کی‌یف توافق‌نامه‌ای را امضا کرد که می‌تواند به مسکو نقش مهمی در آینده اوکراین بدهد.

توافقنامه موسوم به مینسک-2 از آن زمان تاکنون غیر فعال مانده است.

اکنون، پس از توقف طولانی مدت، مقامات ارشد اوکراین و روسیه در مورد اجرای مجدد توافقنامه مینسک-2 صحبت می کنند و فرانسه و آلمان این روند را به عنوان یک انحراف احتمالی می دانند که به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اجازه می دهد چهره خود را حفظ کند. تنش زدایی

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه قرار است روز جمعه با پوتین گفت‌وگو کند زیرا او به دنبال راه‌حل دیپلماتیک برای بحران است. احیای مینسک-2 – چیزی که مسکو از مدت ها پیش به عنوان هدف اصلی خود در اوکراین معرفی کرده است – می تواند پیروزی سیاسی بدون خونریزی پوتین را تضمین کند.

از دیدگاه فرانسه، این یک موقعیت برد-برد است. اگر کار کند جلوی جنگ گرفته می شود. فرانسوا هایسبورگ، مشاور ویژه در بنیاد مطالعات استراتژیک در پاریس گفت، اگر این کار مؤثر واقع نشود، مکرون در نظر گرفته خواهد شد که هر کاری ممکن برای جلوگیری از جنگ انجام داده است.

آندری ارماک مشاور امنیت ملی اوکراین و دیمیتری کوزاک کارشناس روس در اوکراین با همتایان فرانسوی و آلمانی خود برای گفتگو در مورد مینسک-2 به مدت هشت ساعت در روز چهارشنبه در پاریس ملاقات کردند و توافق کردند که پس از دو هفته دوباره در برلین دیدار کنند. دیپلمات ها و مقامات می گویند که هیچ پیشرفت ملموسی حاصل نشده است، اما این واقعیت که مسکو و کی یف در حال مذاکره هستند یک تحول مثبت است.

پوتین می‌خواهد ما را با یک جنگ بزرگ بترساند و اکنون می‌دانیم که حداقل تا دو هفته دیگر جنگی وجود نخواهد داشت. الکسی گونچارنکو، نماینده اوکراین، گفت: «در حالی که دیپلمات ها صحبت می کنند، سلاح ها ساکت هستند. با این حال، وی افزود که انتظار موفقیت در برلین را نداشت زیرا مواضع مسکو و کیف بسیار دور است.

دیمیتری کوزاک، فرستاده روسیه و الکسی مشکوف، سفیر روسیه در فرانسه، روز چهارشنبه در پاریس با رسانه‌ها صحبت کردند.


عکس:

دومینیک بوتن / اسپوتنیک / آسوشیتدپرس

یک نماینده آلمان با این موضوع موافقت کرد و گفت که مذاکرات مینسک-2 می تواند زمان بیشتری برای دیپلماسی بیشتر به دست آورد، حتی اگر بعید باشد که مثمر ثمر باشد. آقای کوزاک گفت که مذاکرات در پاریس “پیشرفت عملاً صفر” داشته است، اما همچنین گفت‌وگوها را “آسان نیست، اما برای اولین بار بسیار صریح” توصیف کرد.

مسکو بیش از 100000 سرباز در امتداد مرزهای اوکراین جمع آوری کرده است، اما قصد حمله را رد می کند، در عوض هشدار می دهد که کی یف ممکن است سعی کند با زور واحدهای دونتسک و لوهانسک تحت کنترل نیروهای نیابتی روسیه را بازپس گیرد. 2014

در سال 2015، ارتش‌های جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک که توسط روسیه ایجاد شد، با کمک تشکیلات نظامی منظم روسیه، خطوط اوکراین را شکستند و نیروهای بزرگ اوکراینی را در شهر دبالتسوه محاصره کردند و پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور وقت، مجبور به پذیرش مینسک 2 شدند. اوکراین در سال 2014 با توافقنامه آتش بس قبلی در مینسک، پایتخت بلاروس موافقت کرد.

یکی از مفاد توافقنامه مینسک-2 خواستار تغییرات قانون اساسی برای تمرکززدایی قدرت سیاسی در اوکراین است که باید با نمایندگان مقامات دونتسک و لوهانسک “هماهنگ شود”. مقامات اوکراینی این بند را اسب تروا می دانند که می تواند به مسکو اجازه دهد ساختار و نظم استراتژیک کشور را از طریق این نمایندگان وتو کند.

ایالات متحده می گوید حدود 100000 سرباز روسی در نزدیکی مرز اوکراین مستقر هستند. تصاویر ماهواره ای حضور روزافزون تجهیزات نظامی در چندین نقطه را نشان می دهد. عکس: Maxar Technologies

با این حال، این یازدهمین بند از 13 بند این توافقنامه است و اوکراین اصرار داشت که 10 بند قبلی باید ابتدا اجرا شود، با آتش بس کامل شروع شود و پس از آن تبادل اسرا، بازگرداندن کنترل کیف بر مرز روسیه و سرزمین ها انجام شود. دونتسک و لوهانسک و از بین بردن تمامی نیروهای خارجی و مزدوران. روسیه می گوید اولویت باید تصویب قانونی باشد که به مناطق دونتسک و لوهانسک خودمختاری گسترده در داخل اوکراین بدهد.

در بیانیه مشترکی که روز چهارشنبه در پاریس منتشر شد، علیرغم اختلاف نظرها در مورد چگونگی تفسیر این توافق، خواستار “تطبیق بی قید و شرط از آتش بس” شد. اگرچه نبردهای گسترده از سال 2015 تا حد زیادی متوقف شده است، تبادل توپخانه و تک تیرانداز در امتداد خط تماس هر روز با تلفات مکرر از هر دو طرف ادامه دارد.

روند مینسک تنها گزینه روسیه در مورد دونتسک و لوهانسک نیست. قانونی که راه را برای پارلمان روسیه هموار می‌کند، «جمهوری‌های مردمی» دونتسک و لوهانسک را رسماً به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت می‌شناسد، همانطور که مسکو استان‌های اوستیای جنوبی و آبخازیا گرجستان را در سال 2008 به رسمیت شناخت. همانطور که جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک نیز ادعا می‌کنند که دو سوم از این دو کشور هستند. مناطق لوهانسک و دونتسک که آنها در واقع کنترل آنها را ندارند، می تواند راه را برای حمایت صریح تر روسیه برای حملات بیشتر و تامین سلاح های مدرن تر به این کشورها هموار کند. قانونگذاران برجسته روسیه در این هفته خواستار تامین چنین تسلیحاتی شدند.

سربازان جدایی طلب در سال 2014 در جشن شهری در لوهانسک اوکراین شرکت کردند.


عکس:

اسپنسر پلات / گتی ایماژ

روسیه درگیری در شرق اوکراین را به عنوان یک جنگ داخلی معرفی می‌کند و خواسته اصلی آن همیشه این بوده است که کی‌یف مستقیماً با رهبری جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک مذاکره کند. مقامات اوکراین می گویند که دولت های دونتسک و لوهانسک که اکثر اعضای آن دارای پاسپورت روسی هستند، دست نشانده سرویس های امنیتی روسیه هستند.

«نمایندگان سرزمین های اشغالی یک سرباز روسی با یک تپانچه پشت سر دارند. ما نمی‌توانیم مستقیماً با آنها گفتگو کنیم، زیرا افکار عمومی اوکراین هرگز آن را نمی‌پذیرند و آن را به عنوان کاپیتولاسیون می‌پذیرند. کنستانتین باتوزکی، تحلیلگر سیاسی، که در سال 2014 مشاور فرماندار دونتسک بود، گفت: “رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی یا هر شخص دیگری که تسلیم چنین خواسته هایی شود، با مشکلات و شوک های احتمالی در خیابان ها مواجه خواهد شد.” به همین راحتی تسلیم شوید، پس چرا باید 15000 اوکراینی در این جنگ بمیرند؟

توافقنامه مینسک-2 برای انتخاب مقامات جدید در مناطق دونتسک و لوهانسک که در حال حاضر تحت کنترل روسیه هستند، پیش بینی شده است، اما تنها پس از خروج تمام نیروهای خارجی و کنترل مجدد کی یف بر مرزهای منطقه. فرض بر این است که این انتخابات بر اساس قوانین اوکراین و با مشارکت احزاب سیاسی اوکراینی برگزار می شود که در حال حاضر در جمهوری های جدا شده ممنوع شده اند. یک مقام آلمانی گفت: “اگر مرزها را کنترل نکنید، نمی توانید انتخابات داشته باشید – این یک تناقض کامل است.”

زمانی که آقای زلنسکی در سال 2019 به قدرت رسید، پایان دادن به جنگ را در اولویت قرار داد و قول داد در اجرای مینسک-2 به پیش برود و با تبادل اسرا از جمله آزادی کارگردان برجسته سینمای اوکراینی که توسط روسیه بازداشت شده بود موافقت کند. مشاور ارشد سابق رهبر اوکراین گفت: از طریق این مراحل آشتی و همچنین پرداخت 2.9 میلیارد دلار در قرارداد گاز با اوکراین، پوتین امیدوار بود که از زلنسکی بخواهد مینسک-2 را تحت شرایط مسکو اجرا کند. برای آن از قبل.”

با این حال، فشار افکار عمومی اوکراین مانع از حکومت زلنسکی شد. پوتین با از دست دادن امید به محاکمه شدن رهبر اوکراین، از آن زمان تصمیم گرفت که تشدید شود و به استقرار نظامی فعلی در اطراف اوکراین اجازه دهد.

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort su tesisatçısıkuşadası escortbetroad