“مزارع در حال شکست هستند” زیرا قیمت کود باعث افزایش هزینه های مواد غذایی می شود

[ad_1]

از مزارع آووکادو، ذرت و قهوه در آمریکای جنوبی گرفته تا مزارع نخل نارگیل و روغن در جنوب شرقی آسیا، قیمت‌های بالای کود بر کشاورزان کشورهای در حال توسعه سنگینی می‌کند و کشاورزی را بسیار گران‌تر کرده و بسیاری را مجبور به کاهش تولید می‌کند.

این بدان معناست که قبوض مواد غذایی ممکن است در سال 2022 افزایش بیشتری پیدا کند، پس از سالی که قیمت جهانی مواد غذایی به بالاترین سطح خود در یک دهه گذشته رسید. این افزایش گرسنگی را تشدید خواهد کرد – که در حال حاضر در برخی از نقاط جهان به دلیل از دست دادن مشاغل همه گیر حاد شده است – و تلاش های سیاستمداران و بانک های مرکزی برای مهار تورم را خنثی می کند.

رودریگو فیرو 61 ساله که در مزرعه 10 هکتاری خود در مرکز کلمبیا آووکادو، نارنگی و پرتقال پرورش می دهد، گفت: مزارع در حال شکست هستند و بسیاری از مردم رشد نمی کنند. او گفت که قیمت کود در ماه های اخیر دو برابر شده است.

مزرعه قهوه در برزیل در اوایل این ماه.


عکس:

جان روریس / اخبار بلومبرگ

زنی در زمینی در ساحل عاج درو می کند. تقاضا برای کود در جنوب صحرای آفریقا ممکن است در سال جاری 30 درصد کاهش یابد، که به گفته مرکز بین‌المللی غیردولتی توسعه کود منجر به از دست رفتن تولید مواد غذایی معادل نیاز 100 میلیون نفر خواهد شد.


عکس:

لگنا کولا / Shutterstock

کریستینا ریبیرو دو واله، که از یک خط طولانی از تولید کنندگان قهوه در برزیل است، امسال سه برابر بیشتر از سال گذشته برای کود مورد نیاز خود پرداخت می کند. همراه با خشکسالی اخیر که محصول او را تحت تأثیر قرار داد، این بدان معناست که دو واله 75 ساله مقداری از قهوه Ribeiro do Valle خود را تولید می کند که بخشی از آن صادر می شود.

کمبود کود نیز وجود دارد. او گفت: «شما امسال هزینه می‌کنید، سپس نام خود را در لیست انتظار قرار می‌دهید و ارائه‌دهنده آن را زمانی که آن را دارید تحویل می‌دهد.

او گفت که دانه های قهوه به دلیل کمبود کود به درستی رشد نخواهند کرد – نه تنها امسال، بلکه در سال 2023. او گفت: “این مانند کودکی است که سوء تغذیه دارد.”

کشاورزان در ایالات متحده نیز با مشکلاتی روبرو هستند که برخی برنامه های کاشت خود را تغییر داده اند. اما انتظار می‌رود که تأثیر آن در کشورهای در حال توسعه بدتر باشد، جایی که مالکان خرد دسترسی محدودی به وام‌های بانکی دارند و نمی‌توانند پیش پرداخت برای کودهای گران قیمت بپردازند.

به گفته مرکز بین المللی توسعه کود، یک سازمان غیرانتفاعی جهانی، تقاضا برای کود در کشورهای جنوب صحرای آفریقا ممکن است در سال 2022 30 درصد کاهش یابد. این بدان معناست که 30 میلیون تن غذای کمتری تولید می شود که به گفته این مرکز معادل نیازهای غذایی 100 میلیون نفر است.

کودکی که در این ماه در یک مرکز یارانه غذا در هند یک بشقاب غذا در دست دارد.


عکس:

پرادیپ گاور / زوما پرس

قیمت جهانی مواد غذایی در سال گذشته به بالاترین سطح خود از یک دهه گذشته رسیده است. مشتری در اوایل این ماه در یک سوپرمارکت لندن خرید کرد.


عکس:

دانیل لیال / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

جوزف اشمیدوبر، معاون بازرگانی و بازار سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد گفت: «استفاده کمتر کود به طور اجتناب‌ناپذیری بر تولید و کیفیت مواد غذایی تأثیر می‌گذارد که بر روی دسترسی به غذا، درآمد روستایی و معیشت فقرا تأثیر می‌گذارد».

بانک جهانی در یادداشتی در ماه گذشته با اشاره به اینکه قیمت بالای کود باعث افزایش هزینه ها می شود، گفت: با ورود این بیماری همه گیر به سال سوم خود، خانوارهای بیشتری نیاز به کاهش کمیت و کیفیت مواد غذایی مصرفی خود دارند. در این گزارش آمده است که حدود 2.4 میلیارد نفر در سال 2020 به غذای کافی دسترسی نداشتند که 320 میلیون نفر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. بر اساس گزارش بانک جهانی، تورم در سال گذشته در حدود 80 درصد از اقتصادهای نوظهور افزایش یافت و حدود یک سوم از آنها تورم دو رقمی مواد غذایی را گزارش کردند.

دی آمونیوم فسفات یا DAP، کود فسفاته معمولی، 745 دلار در هر تن متریک در دسامبر هزینه دارد که بیش از دو برابر میانگین قیمت در سال 2020 است. قیمت های دسامبر برای اوره اروپای شرقی، یک کود نیتروژن به طور گسترده صادر می شود، تقریبا چهار برابر بیشتر از میانگین برای سال 2020

بر اساس گزارش بانک جهانی، افزایش قیمت‌ها تا حدی ناشی از هزینه‌های جهانی انرژی است، به‌طوری‌که طبق گزارش بانک جهانی، میانگین قیمت گاز طبیعی در اروپا برای سه‌ماهه اکتبر تا دسامبر 10 برابر بیشتر از سال 2020 است. تأسیسات تولید نیتروژن برای تبدیل مواد خام شیمیایی به محصولات نهایی به شدت به گاز طبیعی متکی هستند، بنابراین افزایش قیمت گاز طبیعی اغلب در هزینه های کود منعکس می شود. تولیدکنندگان عمده کود از جمله چین، ترکیه، مصر و روسیه نیز صادرات خود را در نیمه دوم سال 2021 کاهش دادند و قیمت های جهانی را بیشتر افزایش دادند.

عامل جدیدتر تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده علیه بلاروس، صادرکننده عمده پتاس، یک عنصر کلیدی در کودهای معدنی است. Yara International ASA مستقر در نروژ،

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کود در جهان در این ماه گفت که عرضه پتاس بلاروس را تا آوریل قطع خواهد کرد.

Swain Torre Holseter مدیرعامل این شرکت در مصاحبه ای گفت: “بلاروس 20 درصد از تولید پتاس در جهان را به خود اختصاص داده است، بنابراین آشکارا تامین کننده قابل توجهی است.” او گفت: “اگر این بخش از بلاروس خارج نشود، من کسی را نمی بینم که آماده افزایش حجم باشد.”

صنعت حمل‌ونقل مدت‌هاست که با کمبود رانندگان و گردش شغل بالا دست و پنجه نرم می‌کند، اما تنگناها در زنجیره تامین نیاز به کارمندان جدید را نشان می‌دهد. در اینجا نحوه تلاش برخی شرکت ها برای قرار گرفتن در پشت فرمان آمده است. عکس: رابین بک / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ (در ابتدا در نوامبر منتشر شد)

تونی ویل، مدیر عامل شرکت CF Industries Holdings Inc.، یک تولید کننده پیشرو کود نیتروژن مستقر در دیرفیلد، ایلینوی، گفت که انتظار دارد سطوح کوددهی کمتر در سال جاری منجر به کاهش عملکرد کشاورزی شود. این شرکت یکی از دو کارخانه خود را در بریتانیا بازگشایی کرد که در ماه سپتامبر تعطیل شد و دلیل آن قیمت بالای گاز طبیعی و پایین بودن رانندگان کامیون بود. آقای ویل گفت، کارخانه‌ها در آمریکای شمالی، جایی که قیمت گاز پایین‌تر است، با حداکثر ظرفیت کار می‌کنند.

کارشناسان صنعت می گویند تا زمانی که قیمت گاز طبیعی بالا باقی بماند، احتمالاً تولید اروپا کاهش می یابد و کمبود در بخش هایی از جهان در حال توسعه به دلیل محدودیت های تجاری بر سایر صادرکنندگان عمده کود تشدید شده است.

در جزیره سوماترا در اندونزی، برهانودین رافیک، پرورش دهنده نارگیل به دنبال جایگزینی برای کود است. او می گوید کشاورزان منطقه او به استفاده از مونوسدیم گلوتامات یا MSG متوسل شده اند، یک تقویت کننده طعم که حاوی سطوح بالایی از نیتروژن است و در غذاهای محلی استفاده می شود. او و دیگران همچنین روش‌های ارگانیکی مانند پراکندگی خاکستر و بقایای گیاهی روی محصولات خود را امتحان می‌کنند.

“وقتی به آنها می گویم قیمت دانه ها 3 دلار در هر کیلو است، شروع به گریه می کنند.”


– فاوستین لوهوری بی ترا، که ذرت، برنج و سویا را برای کشاورزان دیگر در ساحل عاج کشت می کند.

فاوستین لوهوری بی ترا که برای کشاورزان دیگر در مزرعه ای به مساحت 500 هکتار در ساحل عاج ذرت، برنج و سویا می کارد، گفت که اگر قیمت کود در آوریل بالا بماند، ممکن است مجبور شود کاشت خود را به نصف یا بیشتر کاهش دهد. او فقط می تواند قبل از اینکه بذرهایش برای کشاورزان محلی گران شوند، قیمت ها را بسیار افزایش دهد. او گفت: «وقتی به آنها می گویم قیمت تخمه 3 دلار در هر کیلو است، شروع به گریه می کنند.

مارکوس باکورو 48 ساله در گوشه ای در جنوب کلمبیا که در کوره گرم است و عمدتاً صاف است، گفت که هزینه های بالای کود او را وادار می کند تا بفهمد چگونه می تواند محصولات بیشتری را از مزرعه کوچک خود جذب کند.

آقای باکرو گفت: “کشاورزان باید 50 درصد بیشتر از گذشته تولید کنند.”، اگرچه او گفت که معتقد است بسیاری به سادگی کشاورزی را کنار می گذارند.

در حالی که او معمولاً در هر هکتار 35 تن هندوانه می گیرد، اکنون می خواهد ببیند آیا می تواند 40 تن هندوانه تولید کند یا خیر. در مورد ذرت، او مایل است عملکرد را از 6 تن به 10 تنی که در حال حاضر تولید می کند، به 20 تن در هکتار افزایش دهد.

او گفت: “این برای ما کشاورزان بسیار دردناک است و کار کردن بسیار سخت شده است.”

کارگری با استفاده از داس موتوری برای برداشت میوه از نخل روغنی در مزرعه ای در مالزی در اوایل این ماه.


عکس:

سمصول سعید / خبر بلومبرگ

بنویسید جان ایمونت در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter kuşadası escortbetroad