مشاوره قبل از ازدواج

من این همه راهکار، برای شناخت گذاشتم؛ پس بنابراین هیچ دلیلی نداره که راه بیفتند چرخ بزنند در خیابانها که می خواهیم بشناسیم همدیگر را. اما وقتی برمی گردی، می بینی، که اصلا تنها چیزی که تو زندگی قبل از این لحظه وجود نداره همانهاییه که میگه. این به این معنی نیست که بعدا نمی­توانید از چیزی چشم پوشی کنید، اما وقتی فهرست­تان را می­نویسید، در مورد چیزهایی که شما را بیشتر از همه راضی می­کند کاملا خودخواهانه رفتار کنید. همانطور که گفتیم پایه و اساس شخصیت ما از کودکی شکل می گیرد و همان شخصیت رشد می کند . با این حال باید قبول کنید؛ سرزنش همان عذر و بهانه است که به شکلی کاملا خودخواهانه بیان می شود و در نهایت به قیمت ناراحتی و نارضایتی طرف مقابل ختم می شود. حال تصور کنید یک ویژگی در کودکی، از سمت والدین به فرزند آموزش داده شده و درنوجوانی همان ویژگی ادامه پیدا کرده و کاملا در فرد نهادینه شده.

مشاوره ی ازدواج
حالا ما یک مجموعه پادکست با همین موضوع تهیه کرده ایم که بعنوان امکان مشاوره ارزان برای والدین فراهم است یعنی می توانند با کمترین هزینه درواقع اصول فرزندپروری را فرا گرفته و آنها را در تربیت فرزند خود به کار بگیرند. هر چقدر که دختر و پسر نسبت به هم به تفاهم برسند، می توانند زندگی مشترک خود را شروع کنند. زمانی که دختر و پسر قبل از ازدواج به هم علاقه مند می شوند باعث می شود که اختلافات را نبینند و از مشکلاتی که سر راهشان است غافل شوند. خانواده های تک سرپرستی ، خانواده هایی هستند که به هر دلیلی با یک سرپرست مدیریت می شوند. یعنی ابزارهای مفیدی در دنیای اینترنت برای گوش دادن به پادکست فراهم است و نرم افزارها و اپلیکیشن های بسیاری هستند که امکان نشر و گوش دادن به این فایل های صوتی را فراهم آورده اند. متاسفانه ما با دانش آموزان زیادی مواجه می شویم که قربانی علاقمندی والدین خود شده و در رشته ای تحصیل می کنند که تمایلی به آن ندارند. در غیر این صورت مراتب جهت درج در سامانه سجل محکومیتهای مالی موضوع بند (پ) ماده (116) این قانون منعکس خواهد شد.

مشاوره ثبت ازدواج اکثر مراجعینی که به این دلیل جهت مشاوره خانواده اقدام می کنند، بدنبال یافتن راهکارها و تکنیک هایی هستند که بتوانند درست ترین و عاقلانه ترین رفتار ممکن را با فرزند خود داشته باشند تا خلاهای پیش آمده در زندگی فرزندان را به حداقل مشاوره ازدواج 2 برسانند. دلایلی مثل فوت پدر یا مادر، جدایی و فرزند پیش پدر یا مادر خود دارد زندگی می کند. پدر و مادر به ویژگی های شکل یافته فرزندان خود پروبال می دهند و باعث نمو آنها می شوند. حتما با افراد مسئولیت پذیر و هم با افراد مسئولیت گریز آشنایی دارید و می دانید که یک فرد مسئولیت پذیر چه ویژگی هایی دارد که فرد مسئولیت گریز هیچیک از آنها را در خود ندارد. ما در این پادکست ها به طور گسترده تر ویژگی مسئولیت پذیری در کودکان و نتایج آن در بزرگسالی را مورد بحث قرار داده ایم. پس از این مسئله باید در کنار سایر عوامل اختلاف ساز مورد بررسی قرار گیرد.

داشتن یک دوست خوب نعمتی است که هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند و مردان نیز از این قاعده مستثنی نیستند ، اما اگر معاشرت استاندارد با دوستان خوب به یک همبازی تبدیل شود ، چندین پیامد منفی در پی خواهد داشت. افرادی که خیلی تلاش می کنند افراد دیگر را فریب دهند فاصله بین رفتار و گفتار و نیّتشون خیلی زیاده. اگر فاصله بین رفتار و گفتار وجود داشته باشه، فردا فریب دادن قطعیّه. اما اینها را به اصطلاح توی چهره، رفتار، رفتار قبلی اش نشان نمی ده. مسئله دیگری که خیلی لازمه رعایت بشه در شناخت دیگران، ببینید که رفتار عملی که نشون میده از خودش، با گفتاری که از خودش نشون میده، فاصله وجود دارد یا نه؟ مادرتون مردها را بهتر نمی شناسند ولی باباتون خوب می شناسه این وقتی داره میگه دوست دارم راست میگه یا دروغ میگه! حالا این خانم هم صرفا به این کلمات این خانم یا آقا به اصطلاح تکیه می کنه می گه خیلی خوب دیگه، این میگه دوست دارم پس دوست داره.