سینک آشپزخانه شما احتمالاً جایی نیست که شما بخواهید وقت خود را صرف کنید ، اما این یک ضرورت است – و داشتن صحیح می تواند تمام آن دقایقی را که شستشو و شستشو را صرف کرده است آسان تر و کارآمد تر کنید. در مورد انتخاب مواد سینک آشپزخانه متناسب با نیازهایتان ، در مورد مواد مختلف ، انواع سینک ظرفشویی و عواملی که باید در نظر بگیرید ، بیاموزید.

توسط آلیشیا چیلتون
ذخیره
Pin
FB

بیشتر
سینک آشپزخانه

از شستشوی محصولات گرفته تا شستشوی ظروف ، سینک خواسته می شود تا در آشپزخانه مقدار زیادی کار کند. اگرچه به اندازه وسایل نقلیه سنگین نیستند و به همان اندازه که به یک طرح فکر می کنند نیاز دارند ، اما هنوز هم یک ویژگی مهم آشپزخانه است. بیاموزید که چگونه با استفاده از این نکات ، سینک آشپزخانه را برای مواد ، پیکربندی و سبک انتخاب کنید.

انواع سینک ظرفشویی آشپزخانه: مواد
neutral kitchen sink with dark granite

سینک ظرفشویی آشپزخانه دارای مواد مختلفی از جمله فلز و سنگ است. بهترین مواد سینک ظرفشویی آشپزخانه برای شما بستگی به این دارد که چقدر پول می خواهید خرج کنید ، ترجیحات روزمره تمیز کردن شما ، و چه مواد با سبک آشپزخانه شما بهتر می شود. در اینجا چند گزینه رایج برای در نظر گرفتن وجود دارد:

سینک ظرفشویی آشپزخانه از جنس استنلس استیل یکی از گزینه های پرطرفدار است و مواد بهبود یافته و به روز رسانی می شوند. سینک های جدیدتر 16 و 18 متری ضخیم تر و سر و صدایی کمتری نسبت به پیشینیان ارزان قیمت دارند. سینک های ضدزنگ حاوی درصد کروم و نیکل هستند ، که توسط عددی مانند 18/10 (18 درصد کروم و 10 درصد نیکل) نشان داده شده است. این فلز درخشش غنی دارد و به مقاومت در برابر خوردگی می افزاید. محدوده های مختلف از درخشش آینه ای تا درخشش ساتن است. سینک ظرفشویی آشپزخانه از جنس استنلس استیل جذاب است زیرا مقرون به صرفه ، با دوام و تمیز کردن آن آسان است. با این حال ، آنها می توانند خراشیده شوند و لکه های آب به مشکل تبدیل شوند ، و سینک های ارزان قیمت گاهی اوقات هنگام ریختن وسایل ، سر و صدای بیشتری ایجاد می کنند.

سینک های آشپزخانه چدن از یک ماده محکم ساخته شده است که مینای دندان به شکل آهنی شلیک می شود. این سینک های با دوام بیشتر از سایر مواد باعث کاهش سر و صدا و لرزش می شوند اما برای نصب می توانند سنگین باشند. یک مزیت اضافه این است که سینک های چدنی در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است.

سینک های مرکب را می توان از کوارتز ، گرانیت یا سایر مواد مخلوط شده با پایه رزین اکریلیک یا پلی استر ساخته کرد. آنها معمولاً از رنگ و لکه های پوستی ، مقاومت در برابر لکه ها و خراش ها و مراقبت آسان برخوردار هستند. با این حال ، آنها می توانند گران باشند.

چین زجاجیه ، در اصل برای حمام ساخته شده است ، اکنون نیز برای سینک های آشپزخانه استفاده می شود. جنس سفال لعاب شده با درخشش شیشه ای سخت و غیر انعطاف پذیر است ، اما مواد سینک مستعد تراشیدن هستند. مشابه گلدان آتش نشانی در ساخت و ساز ، دوام و هزینه ، چین زجاجیه به دلیل ماهیت فرایند ساخت کمتر متخلخل است. قالب گیری ظرف های دوبل کاسه ای از گلدان شیشه ای آسانتر از آویز است.

سطح جامد ، ساخته شده از یک پایه پلی استر یا اکریلیک ، به دلیل ظاهر سنگین و مراقبت آسان آن انتخاب شده است. مانند صفحات محکم جامد ، می تواند در گرما و غرق شدن از اشیاء تیز مستعد باشد.

سبک های سینک آشپزخانه
classic white kitchen with black countertops

با کمال تعجب ، سینک های آشپزخانه به مجموعه ای از گزینه ها و تنظیمات رسیده اند. نصب به عنوان یکی از عواملی که باید در انواع مختلف سینک ظرفشویی مد نظر قرار دهید.

سینک های آشپزخانه Undermount در زیر میز نصب شده اند و انتقال بدون مانع از روی میز به سینک را فراهم می کنند. آنها مانند مواد سینک ظرفشویی ، زباله و زباله را بالای مهر و موم جمع نمی کنند. نصب می تواند کمی پرهزینه تر باشد و این نوع سینک به بهترین وجه با گرانیت و روکش جامد کار می کند زیرا مهم است که لبه کانتر ضد آب باشد.

آیا یک سینک زیر آب برای شما مناسب است؟ پیدا کردن!

سینک ظرفشویی یکی دیگر از گزینه های متداول سینک ظرفشویی است. همانطور که از نام آن پیداست ، سینک ظرفشویی درون سوراخ کنار میز فرو می رود و لب سینک روی کانتر می ایستد. سینک ظرفشویی ارزان قیمت تر از سینک های زیر آب نیست و تعویض آن راحت تر است اما فاقد مشخصات براق سینک زیر آب است.

جبهه پیش بند ، یا غرق خانه های مزرعه ، جایگاه خود را به عنوان عزیز جهان سینک های آشپزخانه تضمین کرده اند. آنها به یک ویژگی کانونی در آشپزخانه تبدیل می شوند ، به خصوص وقتی در زیر پنجره آشپزخانه نصب می شوند. نصب لازم به چند نکته ویژه نیاز دارد و ممکن است شما به نوع خاصی از کابینت پایه احتیاج داشته باشید.

همه چیز شما باید در مورد سینک های مزرعه بدانید

علاوه بر گزینه های نصب ، پیکربندی حوضه عامل دیگری است که باید در تصمیم خرید سینک خود در نظر بگیرید.

حوضه های دوبل یک پیکربندی معمول است که یک حوضچه را برای شستشو و دیگری برای شستشو ارائه می دهد. (یا یکی برای “بعداً به آنها خواهم رسید” ظروف کثیف و دیگری برای “من به نوشیدن آب احتیاج دارم”.) در حالی که دو حوضه با اندازه مساوی پیکربندی هستند ، انتخاب این روش بازسازی است.

سینک های تک حوضه یک جایگزین رایج است و باعث می شود خیساندن و شستشوی قابلمه های بزرگ برشته شده و کفگیران را به یک نسیم تبدیل کنید. برخی از سینک های آشپزخانه حتی با یک گزینه حوضه سه گانه نیز همراه هستند . حوضه سوم به طور معمول كوچكتر است اما در صورت تخليه ساير حوضه ها مي توان براي تخليه ماکارون و شستشو محصولات مفيد بود.

ایده هایی برای سینک های آشپزخانه تقسیم شده

عمق یکی دیگر از موارد توجه هنگام نگاه داشتن به سبک های سینک آشپزخانه است. حوضه های عمیق برای وسایل بزرگتر مناسب هستند ، اما شما برای رسیدن به داخل سینک خمش بیشتری خواهید گرفت. برخی از سینک های حوضه دوگانه دارای اعماق متغیر هستند – بهترین از هر دو جهان.

بهترین مارک سینک ظرفشویی گرانیتی
Timeless Kitchen

شما سینک کامل خود را پیدا کردید — اکنون کجا آن را قرار می دهید؟ مگر اینکه در حال ساختن جدید باشید ، بهترین مکان به احتمال زیاد در محل سینک موجود خواهد بود. جابجایی خطوط لوله کشی می تواند یک پروژه بازسازی آشپزخانه گران باشد ، اما اگر مکان سینک فعلی دست و پا گیر است ، جابجایی آن ممکن است ارزش هر پنی را داشته باشد. طرح های آشپزخانه به طور معمول از یک الگوی اصلی کار مثلث پیروی می کنند: محدوده / فضای آماده سازی در یک نقطه ، یخچال و فریزر در یک ثانیه و منطقه تمیز کردن (مخزن سینک و ماشین ظرفشویی) در سوم. این طرح باعث می شود کارهای آشپزخانه راحت تر جریان پیدا کنند. اگر جابجایی گزینه ای است ، در نظر بگیرید کدام نقطه برای منطقه تمیز کردن شما بهترین است. قرار دادن ماشین ظرفشویی نیز باید در نظر گرفته شود. بهتر است ماشین ظرفشویی در یک طرف سینک باشد اما ممکن است در آشپزخانه های کوچک خلاقیت پیدا کنید.

سینک آشپزخانه گوشه ای گزینه دیگری است. در این مکان از فضای کارآمد استفاده می شود ، اما قرار دادن ماشین ظرفشویی می تواند مشکل ساز شود. وقتی کسی در کنار سینک ایستاده است ، می تواند توسط یک درب ماشین ظرفشویی باز گوشه گیر شود. اما اگر یک گوشه فضای کار بیشتری را در آشپزخانه شما ایجاد می کند ، ممکن است ارزش تجارت را داشته باشد.

سینک آشپزخانه دوم نیز می تواند یک مشکل اساسی باشد. قرار دادن یک سینک دوم در یک جزیره برای شستشوی سریع یا شستشوی دست یا در یک کابینت جانبی به عنوان بخشی از یک نوار مرطوب ، یک لایه اضافی از عملکرد را به آشپزخانه شما اضافه می کند. به طور معمول یک حوضه منفرد ، این سینک های کوچک تر فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند اما در دسترس شما هستند.

وقتی گزینه های سینک آشپزخانه را وزن می کنید ، وب سایت ها و مجله هایی را مشاهده کنید که مدل ها و ویژگی های فعلی را با یکدیگر مقایسه می کنند. گزارش های مصرف کننده منبع عالی اطلاعات و توصیه های بی طرفانه است. بسیاری از وب سایت ها همچنین بررسی هایی را از سایر خریداران ارائه می دهند. این اطلاعات می تواند مفید باشد اما در کنار ترجیحات و تجربیات شخصی باید تنها یک عامل باشد.

شیرآلات سینک آشپزخانه
chrome kitchen faucet yellow towel detail

سینک ظرفشویی آشپزخانه بدون شیر آب خیلی خوب نیست و از آنجا که این دو با هم کار می کنند ، باید هنگام بررسی ایده های سینک آشپزخانه ، در نظر بگیرید که ویژگی های شیر آب برای شما مهم است. شیر آب مناسب سینک آشپزخانه باعث می شود آشپزخانه و تمیز کردن در حالی که اتاق را با یک وسایل جذاب و کاربردی تقویت می کند آسان تر کند. تنظیمات و عادات خود را در هنگام نگاه داشتن شیرآلات به خاطر بسپارید. در اینجا چند نکته سریع برای انتخاب شیر آب سینک آشپزخانه آورده شده است:

پایان: کروم ، برنجی با دقت ، رنگ ها و سایر موارد تزئینی گزینه هایی است که باید در نظر بگیرید. تکمیل شیر آب با سایر فلزات داخل آشپزخانه یک روش معمول است ، اما از مخلوط کردن آن نترسید.

ارتفاع: به دنبال سبک هایی با شیرهای باریک و باریک باشید که از کنار هم بپیچید ، شیرهای قابل جدا شدن از نوع شلنگ ، و فوستس های سنتی به نظر برسد که به صورت شفاف تنظیم شوند اما برای ارتفاع اضافی به سمت بالا بکشند. وظایفی مانند پر کردن و تمیز کردن مخازن بلند و همچنین سبک ، عمق و پایان سینک و سخت افزارهای اطراف خود را در نظر بگیرید.

اسپری: آیا ترجیح می دهید از اسپری جدا از شیر آب استفاده کنید؟ اگر اینگونه نباشد ، آیا سمپاش با اطمینان در داخل شیر آب قرار می گیرد یا به اندازه کافی سنگین است که ممکن است با گذشت زمان از بین برود؟

ترجیحات: مهمترین ویژگی های شیر آب کدام است؟ به عنوان مثال ، آیا دستگیره های منفرد را دوست دارید یا کنترل های گرم و سرد جداگانه؟ به خاطر داشته باشید که بسیاری از سینک ها با سوراخ های پیش ساخته برای شیرهای دستی و دستگیره به فروش می رسند ، که بیانگر این است که چه مدل های شیر آب با سینک شما کار خواهند کرد.

فروشگاه مقایسه: برای مقایسه سبک ها ، روش های نصب ، شیر آب و قیمت از چندین فروشگاه لوله کشی یا مراکز خانگی بازدید کنید.

تعمیر و نگهداری: در مورد طول عمر و نگهداری یک سینک فکر کنید. شیرهای آب با نگهداری متوسط ​​8 تا 12 سال عمر می کنند. شیرآلات کروم ، که بیشتر در آشپزخانه ها استفاده می شوند ، ساده ترین نوع نگهداری هستند.