نشانه های کم آبی بدن


15 نشانه که نشان می دهد به اندازه به اندازه آب نمی نوشید : آب برای نگهداری سالم بدن واجب است. می دانم که بارها و بارها آن را شنیده ایم، اکثر آب بنوشید! البته آیا می دانید دقیقا چرا اینطور است؟ آیا می دانستید لیستی از عارضه ها جانبی وجود دارد که در صورتی که به ترازو به اندازه آب ننوشید ممکن است دوست نداشته باشید؟ بدن یک مرد به طور میانگین ​​از 60٪ آب تشکیل شده است، در حالی که تن یک زن از 55٪ آب تشکیل شده است. همین حقیقت به تنهایی نشان می دهد که مصرف آب چه میزان به جهت ما کلیدی است. خیر فقط این، بلکه تن ما دائماً آب خویش را از دست می دهد. ما در اثر تعریق و ادرار آب از دست می دهیم، به این دلیل است که زیاد اساسی هست که دائما بدن خویش را هیدراته نگه داریم.

در مطالعات اخیر، می‌توانید متوجه گردید که می‌توانید حدود سه هفته بدون خوراک بمانید، در حالی که می‌توانید صرفا سه تا چهار روز بدون آب استمرار بیاورید. اگر‌چه سفارش های روزانه از مطالعه ای به مطالعه دیگر مختلف است، به طور میانگین ​​توصیه می شود دست کم 10 استکان آب در روز بنوشیم. همین نه فقط به زنده ماندن ما امداد می کند، بلکه آب به عبارتی چیزی می باشد که تن ما را چابک می کند و به ماهیچه های ما انرژی می دهد تا انرژی اضطراری به جهت غلبه بر وظایف روزمره خود را داشته باشیم. ما 15 آرم که نشان می‌دهد آب کافی دریافت نمی‌کنید را تحلیل و گردآوری کرده‌ایم. به یاد داشته باشید، ما پزشکان حرفه ای نیستیم، بدین ترتیب مطمئن شوید که در رخ احساس ناراحتی در مورد هر یک از همین علائم، فوراً مهم کارشناس خویش مشورت کنید. پس بیایید یک استکان آب برداریم، یک جرعه بنوشیم و در گزینه آن تحقیق کنیم.

15 <span class=changed><figcaption id=آرم که نشان میدهد به میزان به اندازه آب نمی نوشید” width=”1950″ height=”900″ /> 15 آرم که نشان می‌دهد به ترازو به اندازه آب نمی نوشید

1. بی آبی دهان، دیده و پوست

اینها ممکن میباشد پر‌نور ترین علامت ها نیاز به آب بخش اعظم باشند، البته دانستن آن‌ها به به عبارتی میزان اهمیت است.. به دنبال آن، بی آبی دیده می تواند یکی دیگر از نشانه ها نبود آب باشد. ممکن میباشد مدت زیادی به رایانه خویش خیره شده باشید، البته در شکل شک، آب بیشتری بنوشید. در نهایت، کمترین گزینه آشکار کم آبی می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. پوست شما بزرگترین اندام شماست، به این ترتیب ما واقعا بایستی از آن نگهداری نماییم و پر‌نور میباشد که برای هیدراته ماندن به آب نیاز دارد. نوشیدن آب بیشتر می تواند به جلوگیری از چین و چروک کمک نماید و همچنین شما را از یک سری جوش نجات دهد.

2. سردرد

نه فقط تن ما تا حد متعددی از آب تشکیل شده است، بلکه مغز ما هم دقیقاً 80 % است. زمانی که شما در گیر ناچیز آبی می شوید که سبب به از دست دادن آب در اطراف بافت مغز می شود. همین می تواند منجر انقباض مغز و آن‌گاه دردی شود که مغز را تسلط کرده میباشد – که به عنوان سردرد شما هم شناخته می شود.

کم آبی نیز سبب ساز کمتر جریان خون و همچنین اکسیژن به مغز می شود. سردرد اندک آبی می تواند در جلو، پهلو، پشت و یا در کل سر رخ دهد. براین اساس قبل از این‌که فورا سراغ یک بطری مسکن بروید، یک یا دو لیوان آب بنوشید. چنانچه آبرسانی سبب کمتر درد نمی شود، دارای پزشک خود مشورت کنید.

3. رنگ ادرار تیره

رنگ ادرار یک شاخص آسان به جهت نشان دادن اینکه آیا به ترازو به اندازه آب می نوشید یا خیر است. یک ضابطه کلی خوب این می باشد که به خاطر داشته باشید هر چه رنگ ادرارتان واضح تر باشد، آب بیشتری دارید و بالعکس.

آب چیزی می باشد که به همگی های شما امداد می کند تا سموم و مواد زائد را دفع کنند. در مقابل، هر چه رنگ تیره خیس مثل زردرنگ تیره، ناچیز آبی شدیدتر باشد. دفعه آن‌گاه که به توالت رفتید، حتماً رنگ ادرار خود را بررسی کنید، ممکن هست اضطراری باشد پس از برگشت یک استکان آب بردارید.

15 <span class=changed><figcaption id=نماد که نشان میدهد به ترازو کافی آب نمی نوشید” width=”1950″ height=”900″ /> 15 نماد که نشان می دهد به میزان به اندازه آب نمی نوشید

4. انرژی پایین

داشتن مرحله انرژی پایین می تواند از بهره وری اشخاص دوری کند. این تا حدی به همین عامل می باشد که وقتی بدن ما ناچیز انرژی است، اکثر اوقات احساس بی حالی و خستگی می کنیم. احتمال دارد فرزندانتان تمام شب شما را بیدار نگه داشته اند یا این که شما به شدت سرگرم کار یا این که تماشای فیلم بوده اید که منجر خستگی شما می شود. یا احتمال دارد انرژی اندک شما به عامل قلیل آبی بدن باشد.

هنگامی که بدن شما اندک آب می شود، اهمیت کمتر گردش خون آغاز به ذخیره انرژی خویش می کند. وقتی که همین رخداد می افتد سبب ساز می شود که اکسیژن کمتری به ماهیچه های ما برسد و بنابراین وقتی خون به درستی جریان ندارد باعث می شود ما احساس بی حالی و نبود انرژی کنیم.

5. سرگردانی

هیچ چیز مثل احساس سردرگمی نمیباشد که تمام روز شما را به هم بزند. احساس سردرگمی شامل گیجی، عدم تمرکز و سرگیجه است. کلیه اینها مثال هایی از کارهایی هستند که کمبود آب می تواند اصلی ذهن و تن شما انجام دهد. همانطور که هم اکنون می دانیم، تن ما در اثر تعریق و ادرار و همینطور سایر عملکردهای بدن، آب خود را از دست می دهد.

از دست دادن مایعات می تواند منجر به عدم تعادل ضعیف الکترولیت ها شود. ما به جهت نگهداری عملکرد صحیح تن و ذهن خود به الکترولیت نیاز داریم، به همین برهان هست که احساس سردرگمی می تواند نماد مهربانی به جهت نوشیدن آب عمده باشد

15 <span class=changed><figcaption id=آرم که نشان میدهد به ترازو کافی آب نمی نوشید” width=”1080″ height=”1080″ /> 15 نشانه که نشان میدهد به میزان کافی آب نمی نوشید

6. گرفتگی عضله‌ها مکرر

عرق کردن، به خصوص یک جلسه تمرین شدید می تواند منجر از دست دادن قابل توجه مایعات بدن شود. قبل از اینکه خوب تر باشد مهم یک بطری آب هیداراته شوید. چنانچه تن ما کمبود آب داشته باشد، تن ما آنقدر باهوش میباشد که گزینش نماید آب کجا باید برود. سیستم گردش خون ما مهمتر از ماهیچه های ما است، بنابراین اولویت اولیه خواهد بود.

هنگامی که ماهیچه های ما آب کافی در اطراف خود ندارند، می توانند مهم شوند. بعد از آن این می تواند منجر از در میان رفتن عضله خود به خودی شود

علاوه بر این، عرق نمودن فقط روش برای محروم کردن ماهیچه ها از آب نیست، نبود مصرف آب به طور کلی می تواند سبب ساز اسپاسم ماهیچه‌ها نیز شود. براین اساس چه تمرین می کنید یا این که خیر مطمئن شوید که آب خویش را می نوشید

7. مدام گرسنه هستید

آیا تا به حال به همین فکر کرده اید که چه هنگامی گرسنگی به وجود می آید که ممکن می باشد حرف از قلیل آبی تن باشد؟ همانطور که قبلاً متوجه شدیم نبود آب می تواند منجر سردرگمی شود و ممکن هست مغز را گیج کند. این می تواند سبب ساز شود مغز شما سیگنال هایی مبنی بر گرسنگی برای شما ارسال کند در حالی که در حقیقت همین هست که شما تشنه هستید.

کم‌آبی تن سبب می‌شود که اندام‌ها گلیکوژن و سایر اجزای مبداء انرژی آزاد کنند و سبب ساز می‌شود فکر کنید گرسنه هستید. دفعه بعد که شکم شما شروع به صدا کرد، آن را به تیتر سیگنالی در لحاظ بگیرید که بدن شما آب بیشتری می خواهد. اگر فکر طعام آنگاه از مدتی از در میان نرفت، برای خود یک میان وعده صحیح کنید.

8. درد مفاصل

درد مفاصل می تواند یک آزاردهنده تام باشد که سبب ناراحتی می شود و حتی گاهی وقت ها می تواند تحرک شما را محدود کند. غضروف چیزی است که مفاصل ما را خط می کشد و بالشتک می کند. آیا می دانستید تخمین زده می شود که غضروف از به عبارتی میزان تشکیل شده است

آب به عنوان یک روان کننده به جهت بدن ما فعالیت می کند، به خصوص در مفاصل ما. درصورتیکه غضروف را روغن کاری نکنیم، باد می کند و منجر کاهش بالشتک مفاصل می شود. این می تواند باعث به التهاب و همچنین درد و سفتی در مفاصل ما شود

15 <span class=changed><figcaption id=نشانه که نشان می‌دهد به اندازه کافی آب نمی نوشید” width=”1080″ height=”1080″ /> 15 علامت که نشان می‌دهد به میزان به اندازه آب نمی نوشید

9. کمتر عده عضلانی

مطمئنم کلیه ما شنیده‌ایم که اگر می‌خواهید عضله‌تان را افزایش دهید، بایستی مقادیر بیشتری پروتئین را در رژیم غذایی خویش وارد کنید. این با است، اما احتمالاً مهم‌تر همین است که در صورتی که می‌خواهیم شاهد ارتقاء ماهیچه‌ای باشیم، می بایست میزان مصرف آب خود را دقیق‌تر تهیه و تنظیم کنیم.

ماهیچه‌های ما 70 درصد از آب تشکیل شده‌اند که عامل کلیدی اهمیت بودن مصرف آب برای نگهداری عده عضلانی است. زمان تمرین، آب از خون به عضله ما سوق‌دهی می شود که به شما یاری می کند تا احساس پمپاژ کنید. وقتی که بدن ما اندک آب می شود، آب از ماهیچه بیرون می شود و به جریان خون باز می گردد تا به حفظ گردش خون و مراقبت فشار خون در سطح مناسب امداد کند. قلیل آبی بدن در مدت طولانی می تواند عضله را از میان برنده شود و ممکن می باشد باعث به کمتر عده عضلانی شود.

10. بوی بد دهان

ممکن است یک استدلال زمینه‌ای وجود داشته باشد که منجر بوی بد دهن شما می‌شود که یک آدامس یا نعناع نتواند آن را برطرف کند. کمبود آب آشامیدنی می تواند سبب ساز بوی بد مزمن شود.

خشکی دهن عاقبت عدم تولید بزاق در دهن است. این می تواند ناشی از مصرف تنباکو، بعضی از موقعیت طبی باشد، اما همچنین می تواند ناشی از کم آبی تن باشد. بزاق نقش مهمی در تنظیم جمعیت میکروارگانیسم هایی داراست که در دهن ما زندگی می کنند. در حالیکه باعث می شود بزاق ما کم شود و آن‌گاه باکتری ها و مخمرها در داخل و اطراف دندان ها، لثه ها و زبان ما رویش کنند.

11. مشکلات گوارشی

همانطور که به طراوت متوجه شدیم فقدان آب در دهان می تواند بر دهن تأثیر بگذارد، اما می تواند بر سیستم گوارش شما هم تأثیر بگذارد. ناچیز آبی می تواند باعث کمتر میزان و توان مخاط در معده ما شود. در صورتی که مخاط کمتری در معده داشته باشیم، می‌تواند باعث شود اسید معده زخم جدی به درون تن ما وارد کند. این می تواند منجر به چیزی شود که ما آن را سوزش سر دل و سوء هاضمه می نامیم.

در ادامه، کم آبی بدن نیز می تواند سبب به یبوست شود!. همگی ما می توانیم تصور کنیم که در صورتی که چیزی به جهت پرهیز از حرکت روده ها وجود نداشته باشد چه اتفاقی م

ی افتد. اگر این منجر نمی شود که یک نوشیدنی دیگر آب بنوشید، نمی دانم چه خواهد شد!

12. مشکل در تمرکز و حافظه

مانند سردرگمی، فقدان آب می تواند تمرکز و حافظه ما را مختل کند. این دستور در اینجا هم درستی می کند، کمبود آب می تواند جریان خون به مغز شما را کمتر دهد. این فرمان اکسیژن و مواد مغذی مناسبی را که مغز شما برای عملکرد صحیح نیاز دارد می دزدد. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که حتی کمتر از دست دادن عده تن ناشی از دهیاین می تواند منجر به مشکلات شناختی شود و رفتار و اخلاق شما را تغییر تحول دهد.

15 <span class=changed><figcaption id=علامت که نشان میدهد به ترازو به اندازه آب نمی نوشید” width=”1080″ height=”1080″ /> 15 نماد که نشان می‌دهد به اندازه کافی آب نمی نوشید
13. تحریک پذیری و نوسانات خلقی

آیا تا به هم اکنون متوجه شده اید که فارغ از عامل عصبانی هستید؟ نظیر گرسنگی، نیاز به آب می تواند ما را به راحتی تحریک کند. اهمیت در حیث گرفتن کل عارضه ها جانبی منفی که نبود آب می تواند بر کل تن شما داشته باشد، جای تعجب نیست که چرا می تواند باعث ایجاد نوسانات خلقی نیز شود. مطالعات نشان می دهد که حتی می تواند بر روحیه و احساسات ما تأثیر بگذارد.

به دنبال آن، اندک آبی مزمن همچنین می تواند سبب ساز عدم تعادل هورمونی شود که می تواند منجر به بدتر از نوسانات خلقی، افسردگی یا این که اضطراب شود. مطمئن شوید که آب بیشتری بنوشید تا اخلاق و رفتار و کردار خویش را دست نخورده نگه دارید، چه زمانی که غذا می خورید و چه در ارتفاع روز.

14. هوس غذایی

قبل از اینکه از بر روی بی حوصلگی یا پرخوری غذا بخورید، از خود بپرسید که چه میزان از نوشیدن یک لیوان آب می گذرد. درست نظیر بخش اعظمی از اندام های بدن شما، کبد شما نیز به جهت عملکرد درست به آب نیاز دارد. کبد از آب به جهت شکستن سلول های چربی به کارگیری می نماید و از انرژی ذخیره شده برای سوخت تن ما به کار گیری می نماید و در عین اکنون تراز گلوکز خون را متعادل نگه می دارد.

کمبود آب باعث می شود کبد شما به درستی عمل نکند

15. نقص‌ در کمتر وزن

هر کسی که عملکرد در کاهش وزن دارد، بایستی در ارتفاع روز و هر روزگار که ورزش می کند، آب آشامیدنی را در اولویت قرار دهد. کم‌آبی بدن بر همگی چیز تأثیر می‌گذارد، از تراز انرژی گرفته تا هضم خوراک و هوس تناول کردن غذاهای ناسالم. همگی این عوامل می تواند شما را از دستیابی به هدف کاهش وزن گشوده دارد.

بدن شما نمی تواند چربی های ذخیره شده را بدون هیدراتاسیون مطلوب تجزیه کند. حتی در صورتی که ورزش می کنید، این چیزی هست که شما را از دیدن پیشرفت باز می دارد. وقتی که احساس می نمایید ترقی کمتر وزن شما در حالا انجام است، مقدار آب مصرفی روزانه خویش را در لحاظ بگیرید. هر چه زودتر شروع به نوشیدن آب بیشتری کنید، زودتر به وزن هدف خویش خواهید رسید.

نکات تحت می تواند به ارتقاء مصرف آب امداد کند:

  • نوشیدن دستکم یک لیوان آب اهمیت هر وعده غذایی
  • خرید آب بطری که همیشه همراهتان باشد
  • نوشیدن آب اضافی زمان ورزش یا این که در حین عمل بدنی
  • نوشیدن آب اضافی هنگامی که هوا گرم، مرطوب یا این که مضاعف آفتابی است
  • نگه داشتن یک جام آب در نزدیکی تخت
  • خوردن بخش اعظم سوپ ها و وعده های غذایی غنی از مایعات، مانند خورش ها و اسموتی ها
  • خوردن میوه ها و سبزیجات کلیدی محتوای آب بالا به ویژه گونه های توت ها، انگور، خربزه، گوجه فرنگی، کرفس، خیار و کاهو

نکته : این مطلب تنها برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده در اینجا ماهیت کلی داراست و قرار نمیباشد جایگزین پیشنهاد های پزشکان یا سایر متخصصان محافظت های بهداشتی شود.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagraelf bar 1500bigger bass bonanza oynagates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynacasinoslot girişbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksibuy stripe accountMaltepe EscortjoybetVan Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo giriş