هائیتی هایی که امیدوارند به ایالات متحده برسند، در شیلی، در سراسر آمریکا مسدود شده اند

[ad_1]

سانتیاگو، شیلی – خوزه آنتونیو کاست، نامزد محافظه‌کار در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری روز یکشنبه، قول داده است در صورت پیروزی در انتخابات، از آنچه تهاجم مهاجران می‌نامد، جلوگیری کند. گابریل بوریچ، رقیب چپ‌گرای او، می‌گوید اگر رئیس‌جمهور شیلی شود، به اخراج مهاجران غیرقانونی پایان می‌دهد و راهی برای قانونی کردن وضعیت خود به خارجی‌ها می‌دهد.

آقای کست محافظه‌کار، مهاجران را مقصر این جنایت می‌داند و پیشنهاد ایجاد سنگرهای مرزی برای جلوگیری از مهاجران – از جمله مهاجران ونزوئلا – و تشکیل نیروهای پلیس ویژه برای اخراج مهاجران غیرقانونی را می‌دهد.

وی در توییتر نوشت: تعهد ما روشن است: بستن مرزها و تسریع در اخراج مهاجران غیرقانونی.

حدود 400 خانواده هائیتی در حومه سانتیاگو، در باتوکو، خانه‌های کوچکی با سقف‌های حلبی و بدون آب ساخته‌اند که این محله را ویلا دیگنیداد یا دیگنیتی می‌نامند.

خیابان ویلا دینیداد. فرانسوی‌ها و زبان‌های کریول که در این محله فقیرنشین زندگی می‌کنند، در طول هفته مشاغل معمولی دارند.

بوریک چپ همچنان در این نظرسنجی پیشتاز است، اما بسیاری از رای دهندگان بلاتکلیف هستند و تحلیلگران می گویند مشخص نیست که آیا جوان شیلیایی که او باید برنده شود در روز انتخابات شرکت خواهند کرد یا خیر.

معیشت مهاجران هائیتی مانند لوران اودلر ممکن است به نتیجه انتخابات بستگی داشته باشد. او به عنوان یک توریست آمد و چهار سال پیش زمانی که میشل باشله رئیس جمهور وقت آمریکا درهای مرفه ترین کشور آمریکای لاتین را به روی بیش از 200000 هائیتی گشود، مجوز موقت دریافت کرد.

اما از آن زمان، او و بسیاری دیگر از هائیتی‌ها نتوانسته‌اند اقامت قانونی در اینجا به دست آورند، زیرا شرایط اقامت در اینجا با جانشین او، رئیس‌جمهور سباستین پینرا، یک تاجر محافظه‌کار که در سال 2018 به قدرت رسید، سخت‌تر شده است.

مهاجرانی که در طول این همه گیری شغل خود را از دست داده اند همچنین دریافتند که نمی توانند بدون قرارداد کاری ویزای خود را تمدید کنند. بسیاری نمی توانند کارت شناسایی ملی خود را که برای همه چیز از اجاره آپارتمان گرفته تا افتتاح حساب بانکی ضروری است، تمدید کنند. در همین حال، مطالعات نشان می‌دهد که نگرش‌های عمومی در شیلی علیه مهاجرت تغییر کرده و قوانین مهاجرت تشدید شده است.

کارت شناسایی شیلیایی منقضی شده یک خانواده سه نفره ساکن ویلا دیگنیداد.

این امر باعث شده است که آقای اودلر بدون مدارک قانونی در یک کارخانه کمپوست کار کند که به دلیل کمبود تجهیزات ایمنی آن را عامل مشکلات تنفسی خود می داند.

در حال حاضر، او پس از تماشای برخی از هموطنان خود در راهپیمایی خطرناک به سمت شمال، ترک شیلی را به مقصد ایالات متحده رد کرده است، اما در مکزیک نامش فاش نشده است. بازگشت به وطن به هائیتی قابل بحث نیست، زیرا یکی از فقیرترین کشورهای جهان پس از ترور رئیس جمهور در ماه ژوئیه در هرج و مرج بیشتری قرار دارد.

آقای اودلر از خانه خود در محله ای فقیر نشین در حومه سانتیاگو گفت: “من گرفتار شده ام.”

بسیاری از مردم هائیتی که در سال‌های پس از زلزله 2010 از کشور خود گریختند، اکنون به منطقه‌ای نقل مکان کرده‌اند که دولت‌ها در آن سیاست‌های مهاجرتی را سخت‌تر می‌کنند. برزیل از سال 2015 تا 2020 حدود 150000 هائیتی را پذیرفت و همچنین در تلاش است تا آنها را ادغام کند و بسیاری از آنها به شیلی آمده اند.

این امر بسیاری از مهاجران را که اکثر آنها با مشکلات اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، اساساً بدون تابعیت، با بن‌بست مواجه کرده و مطمئن نیستند که چه کاری باید انجام دهند.

مهمانان در حال تماشای عروسی یک زوج هائیتی هستند که در ماه نوامبر در خانه ای در ویلا دیگنیداد برگزار می شود.

یک مهاجر از هائیتی در ماه نوامبر در ویلا دیگنیداد منتظر مهمانان عروسی خود است.

کارشناسان مهاجرت می گویند ناتوانی شیلی در ادغام خارجی ها در بدو ورود پیامد ناخواسته ای داشته است که بیشتر هائیتی ها را در حاشیه جامعه نگه داشته و هزاران نفر دیگر را مجبور به تسلیم شدن و حمل و نقل برای ایالات متحده کرده است.

“اگر نداری [a valid ID]چارلاندیا رمی، اهل هائیتی که در یک دفتر شهرداری در سانتیاگو کار می کند و به مهاجران کمک می کند تا به خدمات عمومی دسترسی پیدا کنند، گفت: «نمی توانید کاری انجام دهید. «وقتی در را به روی مهاجری باز می‌کنید که به کشور می‌آید، اما مدارک لازم را برای حضور در کشور ارائه نمی‌کند، در واقع به آنها می‌گویید که بروید.

به گفته کارشناسان، مشکل ایالات متحده این است که اگر آقای کاست روز یکشنبه برنده شود – و به قول خود مبنی بر حذف مهاجران غیرقانونی عمل کند – بسیاری از آنها می توانند دوباره به شمال بروند.

کریستین دونا-روکو، کارشناس مهاجرت شیلیایی در دانشگاه، گفت: “اگر بازیگر برنده شود و او واقعاً برخی از موارد را در برنامه خود اجرا کند، تصور می کنم تعداد قابل توجهی از مهاجران وجود داشته باشند که به اندازه کافی احساس خطر می کنند تا شیلی را ترک کنند.” از نبراسکا

ماری توسن، همسر لوران اودلر، در خانه آنها در ویلا دیگنیداد در ماه نوامبر.

بر اساس آمار گمرکات و مرزبانان ایالات متحده، بیش از 47000 هائیتی در سال مالی 2021 که در سپتامبر به پایان رسید در مرز جنوبی ایالات متحده بازداشت شدند – از 4500 نفر در سال 2020 و 2000 نفر در سال 2019. اکثر کسانی که این سفر را انجام دادند در شیلی یا برزیل زندگی می کردند.

دولت بایدن که با ورود بیش از 16000 هائیتی به دلریو تگزاس در ماه سپتامبر گرفتار ناآمادگی شده بود، اکنون از سیاست های دوران ترامپ مانند برنامه اقامت در مکزیک استفاده می کند که به کارمندان اجازه می دهد مهاجران را به مکزیک یا یک بیماری همه گیر اخراج کنند. عصر، عنوان 42، برای اخراج آنها با پرواز به هائیتی بدون امکان درخواست پناهندگی.

بسیاری از آنها سال ها در هائیتی زندگی نمی کنند. شیلی تاکنون از پذیرش پروازهای این هائیتی هایی که از ایالات متحده اخراج شده اند خودداری کرده است

برخی دیگر به مکزیک رسیده اند و به دنبال پناهندگی هستند تا بتوانند آزادانه حرکت کنند و به ایالات متحده ادامه دهند. مکزیک در سال جاری تاکنون 123000 درخواست پناهندگی دریافت کرده است که در راس آنها اهالی هائیتی هستند که نزدیک به 40 درصد از کل پرونده ها را تشکیل می دهند. انریکه ویدال از مرکز حقوق بشر Fray Matías de Córdova که یک سازمان غیرانتفاعی مهاجر در مکزیک است، گفت: اکثر این ادعاها احتمالاً رد می شوند، زیرا اکثر هائیتی ها مهاجران اقتصادی هستند. او انتظار دارد مکزیک در نهایت آنها را به هائیتی بازگرداند.

مهاجرانی که در یک مراسم کلیسای یکشنبه در باتوکو، شیلی، در ماه نوامبر شرکت می کنند.

از جمله کسانی که در مکزیک گیر افتاده اند، کارل فینیکس 30 ساله است. او گفت اگر ناتوانی در تمدید ویزای خود نبود در شیلی می ماند. در عوض، او در ماه آگوست به همراه دوست دختر باردارش، ماریتسا، به ایالات متحده رفت و در جنگل قدم زد و در برابر سه سرقت مقاومت کرد.

اکنون در شهر مرزی جنوبی تاپاچولا، مکزیک، این زوج روزهای خود را در انتظار درخواست پناهندگی به دولت مکزیک می گذرانند و سپس قصد دارند به مرز ایالات متحده بروند.

پول کمی برای آنها باقی مانده است و آقای فینیکس اکنون برای زنده ماندن به سایر مردم هائیتی لباس می فروشد. آقای فینیکس گفت وقتی دولت بایدن اخراج هائیتی‌ها را به کشورشان آغاز کرد، ویران شد، اما دعا کرد که اجازه ورود به ایالات متحده را داشته باشد.

گفت: باید ایمان داشته باشی. من نمی خواهم فرزندم اینجا به دنیا بیاید.

ویدکن ماکسئوس در مقابل خانه اش در ویلا دیگنیداد در ماه نوامبر.

افزایش مهاجران از هائیتی و ونزوئلا نگرش شیلیایی را در مورد مهاجرت تقویت کرده است. نظرسنجی Cadem در ماه اکتبر نشان می دهد که 56 درصد از مردم شیلی مهاجرت را برای کشور بد می دانند، در مقایسه با 31 درصد در سال 2018. این نظرسنجی نشان داد که حدود 70 درصد از مردم شیلی از قوانین سختگیرانه تر مهاجرت حمایت می کنند.

شیلی در این تجربه تنها نیست. بر اساس مطالعه ژوئیه منتشر شده توسط دانشگاه کمبریج در اروپا، که شاهد افزایش جنبش های سیاسی ضد مهاجرت است، کشورهایی که از سال 1988 تا 2017 افزایش زیادی در مهاجرت داشته اند، در کوتاه مدت با واکنش عمومی علیه خارجی ها روبرو هستند. این مطالعه نشان داد که این خصومت با مهاجران پس از حدود یک دهه در حال محو شدن است، زیرا مردم به تغییر جمعیت شناسی عادت کرده اند.

ویدکن ماکسئوس در سال 2016 از هائیتی وارد شیلی شد و دو روز بعد در یک شرکت آبجو مشغول به کار شد. او گفت که احساس می کند آینده ای برای خانواده اش از جمله یک دختر متولد شیلی وجود دارد.

او سپس شغل خود را در طول همه‌گیری از دست داد و خانواده را مجبور کرد به خانه‌ای پر گرد و غبار در هائیتی‌ها نقل مکان کنند. به دور از رستوران‌های مدرن و آپارتمان‌های شیک در شهر، حدود 400 خانواده هائیتی خانه‌های کوچکی با سقف‌های حلبی و بدون آب جاری در نزدیکی لبه راه‌آهن ساخته‌اند که این محله را ویلا دیگنیداد یا دیگنیتی می‌نامند.

پدری فرزندش را در ماه سپتامبر بر فراز رودخانه ریو گراند در مکزیک به دل ریو، تگزاس می برد.


عکس:

فرناندو لانو / آسوشیتدپرس

در ماه های اخیر، آقای ماکسئوس شاهد فرار حدود 100 خانواده هائیتی در همسایگی خود به ایالات متحده بوده است. آقای ماکسئوس همچنین قصد داشت به ایالات متحده برود، اما در نهایت به این نتیجه رسید که خیلی خطرناک است.

مقامات و مهاجران می گویند، امروز اخراج هائیتی ها از شیلی متوقف شده است، زیرا مردم می ترسند که به هائیتی اخراج شوند. در ویلا دیگنیداد، سخنرانان فرانسوی و کریول در طول هفته کارهای معمولی انجام می دهند و یکشنبه ها در کلیسا شرکت می کنند. آنها اخیراً با بلند شدن موسیقی پاپ، جشن عروسی یکی از همسایگان را با رقص و خندیدن جشن گرفتند.

آقای ماکسئوس گفت: «آنها تا زمانی که فرصت دیگری برای ترک وجود داشته باشد، خواهند ماند.

در حالی که ایالات متحده در اواخر سپتامبر شروع به انتقال صدها مهاجر از تگزاس به هائیتی کرد، گشت های مرزی تلاش کردند از عبور دیگران از ریو گراند در ایالات متحده جلوگیری کنند. دولت بایدن گفت که بخشی از مرز با مکزیک را می بندد. عکس: جان مور / گتی ایماژ (ویدئو از 20.09.21)

بنویسید رایان دوبت در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortYabancı Dizi İzlebirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı