هنگ کنگ اولین انتخابات را بدون مخالفت برگزار می کند. اما آیا مردم رای خواهند داد؟

[ad_1]

هنگ کنگ – هنگ کنگ در حال آماده شدن برای برگزاری اولین انتخابات خود از زمان سرکوب امنیت ملی چین است و به رای دهندگان لیستی از نامزدهای مورد تایید پکن ارائه می دهد، در حالی که ده ها نامزد مخالف در زندان هستند و سایرین عملا از شرکت در انتخابات منع شده اند.

یک سوال کوچک در مورد نتیجه وجود دارد – فقط در مورد اینکه چند نفر برای رای دادن خواهند آمد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در پی تغییر اساسی در سیستم سیاسی پکن در اوایل سال جاری، میزان مشارکت مردم کاهش یافته است. همه نامزدها به عنوان “وطن پرست” وفادار به حزب کمونیست حاکم چین در راستای سرکوب امنیت ملی شهر و به دنبال آن اعتراضات خیابانی گسترده دموکراسی خواهانه در سال 2019 مورد بررسی قرار گرفتند. تعداد کرسی های انتخاب شده با رای مردم نیز به بیشتر کاهش یافته است. از یک ربع و نیم

پلیس مبارزه با فساد در هفته های اخیر 10 نفر را به اتهام ترغیب رای دهندگان به تحریم انتخابات یا انداختن آرای سفید در اعتراض دستگیر کرده است و قوانینی را وضع کرده است که امسال تا سه سال زندان و تا 25000 دلار جریمه برای متخلفان می طلبد. برخی از دستگیرشدگان یک پست فیسبوکی توسط یک قانونگذار سابق هنگ کنگ به اشتراک گذاشتند که از رای دهندگان خواسته بود در اعتراض به تغییر شکل نظام سیاسی این شهر توسط چین دست خالی رای دهند.

برای به دست آوردن 4.5 میلیون رای دهنده ثبت نام شده در هنگ کنگ، این شهر سفر رایگان با اتوبوس و مترو را ارائه می دهد و مراکز رای گیری مرزی را برای مردم ساکن در سرزمین اصلی چین ایجاد می کند. حتی یک شعبه رای‌گیری در یک مرکز دولتی وجود دارد که خارجی‌های ورودی را تحت قوانین قرنطینه سخت کووید-19 در شهر نگهداری می‌کند.

اریک لای، پژوهشگر متخصص در حقوق و سیاست در هنگ کنگ در دانشگاه جورج تاون، گفت: «دولت بسیار مشتاق است تا در روز یکشنبه مشارکت بالایی داشته باشد. او گفت که عدم انجام این کار می تواند سیگنالی را به جامعه بین المللی ارسال کند که مردم هنگ کنگ از سیستم جدید حمایت نمی کنند.

قبل از انتخابات، نشان ملی چین در مجلس قانونگذاری جایگزین نشان هنگ کنگ شد.


عکس:

TYRON SEU / رویترز

رای روز یکشنبه در حالی برگزار می شود که چین آنچه را که نسخه خود از دموکراسی توصیف می کند به عنوان جایگزینی برای حکومتداری به سبک غربی – با هنگ کنگ به عنوان میدان آزمایشی – پیش می برد. چین در اجلاس مجازی دموکراسی هفته گذشته در ایالات متحده از مزایای سیستم خود استفاده کرد، جلسه ای که شامل سخنان ناتان لو، یک فعال برجسته دموکراسی هنگ کنگ است که سال گذشته از شهر گریخت. هم ایالات متحده و هم بریتانیا گفته اند که قوانین جدید انتخابات هنگ کنگ، حکومت دموکراتیک این شهر را تضعیف کرده است.

یک نظرسنجی که در این ماه توسط موسسه تحقیقات افکار عمومی هنگ کنگ یا PORI انجام شد نشان داد که 48 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده قصد دارند در انتخابات روز یکشنبه شرکت کنند که سطح پایین بی سابقه نظرسنجی ها قبل از انتخابات قانونگذاری 1991 است. نیمی از آنها معتقد نیستند که هر یک از نامزدهای معرفی شده با رای مردم سزاوار حمایت آنها بود.

چانگ کیم وا، معاون مدیر اجرایی موسسه، با توصیف رای دهندگان به عنوان بی تفاوت، گفت که مشارکت واقعی ممکن است زیر 30 درصد باشد، با توجه به تمایل رأی دهندگان به اغراق در قصد خود برای رأی دادن در مقابل جامعه شناسان. آخرین انتخابات پارلمانی در سال 2016، 58 درصد مشارکت را به ثبت رساند.

کری لام، مدیر اجرایی و دیگر مقامات از رای دهندگان خواستند در انتخابات شرکت کنند و یکشنبه را “روز تعیین کننده” نامیدند. با این حال، خانم لام همچنین در این ماه به رسانه های دولتی چین گفت که میزان مشارکت مهم نیست و ارقام کمتر حتی می تواند نشان دهنده رضایت از نحوه اداره شهر باشد.

تد هوی، یک قانونگذار سابق تبعیدی که از مردم می‌خواست در فیس‌بوک به‌صورت سفید رأی دهند، در مسیر تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین موافقان قانون‌گذار هنگ‌کنگ قرار داشت و در انتخابات مقدماتی غیررسمی مخالفان در تابستان 2020 رهبری می‌کرد. این سپتامبر اما دولت هنگ کنگ رای گیری را به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تعویق انداخت. آقای هوی بعداً فرار کرد و اکنون در استرالیا زندگی می کند، در حالی که 47 نفر دیگر که در انتخابات مقدماتی شرکت کرده بودند توسط پلیس امنیت ملی در ژانویه دستگیر شدند و در انتظار محاکمه به اتهام خرابکاری بودند.

پلیس هنگ کنگ بیش از 50 شخصیت دموکراسی خواه را به اتهام توطئه برای بی ثبات کردن دولت دستگیر کرده است. اندرو داول از WSJ گزارش می دهد که بزرگترین سرکوب از زمان قانون امنیت ملی توسط حاکمیت قانون و موقعیت جهانی شهر درهم شکسته است. عکس: AP / TVB

آقای هوی گفت: “من فکر می کنم این انتخابات نامشروع است و فکر می کنم این به اصطلاح مجلس قانونگذاری که در شرف انتخاب است، یک مهر لاستیکی خواهد بود.” پکن می‌خواهد مطمئن شود که می‌تواند وضعیت را با نتایج انتخابات کاملاً کنترل و پیش‌بینی کند، که منجر به مدل انتخاباتی امروزی می‌شود.

آقای هوی توسط پلیس امنیت ملی تحت تعقیب است و ماه گذشته یک قاضی حکم بازداشت جداگانه ای را برای پست فیس بوک آقای هوی صادر کرد.

تد هوی، نماینده سابق هنگ کنگ، در تظاهرات ماه ژوئن در سیدنی سخنرانی کرد.


عکس:

جیمز گارلی / شاتر استوک

با توجه به فرار هزاران نفر از ساکنان هنگ کنگ از شهر در 18 ماه گذشته، برخی در رسانه های اجتماعی از هشتگ #ReleaseMyCandidate برای جلب توجه به سیاستمداران زندان مانند جاشوا ونگ فعال برجسته، قانونگذار سابق و فعال محیط زیست ادی چو و یک روزنامه نگار استفاده کردند. گوئینت هو.

حتی قبل از اصلاحات سیاسی در پکن، شورای قانونگذاری هنگ کنگ به سمت اردوگاه طرفدار پکن متمایل شد. کرسی‌هایی که مستقیماً انتخاب می‌شوند، تقریباً نیمی از مجلس را تشکیل می‌دهند، و بقیه توسط گروه‌های حرفه‌ای و ذینفع خاص که تمایل به گرفتن مواضع طرفدار قاره دارند، تسلط دارند.

با وجود چیدمان، شهر با منظره سیاسی شلوغ مشخص شده بود. درگیری‌های بین تشکیلات و اپوزیسیون طرفدار دمکراسی گاهی اوقات در صحنه‌های آشفته در قوه مقننه رخ می‌داد. گاهی اوقات بدگویی‌ها، پیاده‌روی‌های تئاتری و حتی درگیری‌های فیزیکی به دلیل اختلاف‌نظر ایجاد می‌شد.

بر اساس قوانین جدید، مجلس قانونگذاری به 90 عضو از 70 عضو افزایش می یابد، اما سهم کرسی هایی که مستقیماً توسط رأی دهندگان در هنگ کنگ انتخاب می شوند به 20 از 35 کرسی کاهش می یابد. کمیسیون انتخابات قدرتمند این شهر نهادی است که توسط وفاداران طرفدار پکن اداره می شود. و مسئول انتخاب رئیس اجرایی شهر – تقریباً نیمی از قوه مقننه را انتخاب می کند و بر نامزدی بقیه تأثیر می گذارد.

درک یوئن، یک مفسر سیاسی میانه رو از هنگ کنگ که با یونیس یونگ ازدواج کرده است، گفت که این سیستم در قانون اساسی شهر تصویب شده است که در قانون اساسی این شهر تصویب شد. در حال اجرا

او گفت: “چین می خواهد از هنگ کنگ استفاده کند تا نشان دهد چگونه به آرامی دموکراسی به سبک غربی را به دموکراسی چینی تبدیل می کند و چگونه بهتر است.”

کسانی که به دنبال کرسی در مجلس هستند شامل سیاستمداران بلندپایه از اردوگاه تاسیس، و همچنین چهره های کمتر شناخته شده با وابستگی ها یا تاییدیه های طرفدار حزب پکن، و رهبران و نخبگان تجاری از سرزمین اصلی چین هستند.

چندین نامزد خود را مستقل یا بدون برچسب سیاسی مشخص معرفی کردند، و تعدادی نیز گفتند که از دموکراسی حمایت می کنند، اگرچه توسط گروه های طرفدار دموکراسی به رسمیت شناخته شده حمایت نمی شوند.

برخی از نامزدها فقط بیانیه های کوتاه یا حتی مرموز ارائه می کنند. پیام یکی از کاندیداها به سادگی یک نقطه سفید کوچک روی پس‌زمینه آبی با عبارت «آیا واقعاً همه چیز را از یک کت و شلوار می‌خواهید؟» نشان می‌داد – با استفاده از اصطلاح کانتونی برای برنده شدن دست در بازی فال ماهجونگ با کاشی‌هایی از همان نوع.

یک گروه طرفدار پکن از مردم خواست تا رای دهند.


عکس:

لیاو چونگ رن / پرس زوما

جو پیرامون انتخابات روز یکشنبه نسبتاً فروکش کرده است. پوسترهای سیاستمداران جاه طلب در سطح شهر پراکنده شده است، اما خیابان ها عمدتاً عاری از تظاهرات است، جایی که نامزدها با مگافون به سمت جمعیت می روند.

ایوان چوی، مدرس ارشد دولت در دانشگاه چینی هنگ کنگ، گفت: “اردوگاه کار می بیند که طرف مقابل واقعاً توانایی بسیج را ندارد، بنابراین آنها برای اطمینان از موفقیت خود احساس فوریت نمی کنند.” و ریاست اداره دولتی . .

رجینا ییپ، سیاستمدار و نامزد برجسته طرفدار پکن، گفت که رفتار سرکش و تاکتیک های ممانعت از اعضای اپوزیسیون، آخرین قانونگذاری را نقض کرده است.

“فکر می کنم دستور بده [the Legislative Council] این بهبود خواهد یافت و ما کارآمدتر خواهیم شد، “خانم ییپ گفت. ما در موقعیت بهتری برای کمک به حل بسیاری از مشکلات هنگ کنگ مانند کمبود زمین و مسکن خواهیم بود.

یک نظرسنجی اخیر PORI نشان داد که تقریباً سه چهارم پاسخ دهندگان نمی توانند نامزدهای شرکت کننده در حوزه خود را نام ببرند.

آقای چانگ، یک جامعه شناس، مؤسسه خود را تحت نظر گرفت و از ساکنان درباره قصد رأی دادن پرسید. هفته گذشته، پیپلز دیلی، روزنامه برجسته حزب کمونیست چین، مقاله ای منتشر کرد که در آن نظرسنجی های مربوط به فعالیت های انتخاباتی این موسسه را تلاشی برای تضعیف جامعه خواند.

آقای چانگ گفت که متقاعد شده است که قانون را زیر پا نمی گذارد.

او گفت: ما به مردم پیشنهاد نمی کنیم کاری انجام دهند. “ما به چیزی اشاره نمی کنیم. ما فقط می پرسیم در انتخابات چه می کنید؟

بنویسید الین یو در [email protected] و دن استرامف در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortYabancı Dizi İzlebirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı