واکسن های کووید-19 در کشورهای در حال توسعه خطر جابجایی واکسیناسیون قاتل کودکان را می گیرد

[ad_1]

کامپالا، اوگاندا – به مدت دو سال، محاصره ها و سایر تلاش ها برای جلوگیری از همه گیری ویروس کرونا، واکسیناسیون علیه سرخک و سایر بیماری های بسیار مسری دوران کودکی را در کشورهای در حال توسعه به حالت تعلیق درآورده است.

اکنون که سیستم‌های بهداشتی با بودجه کم در حال حرکت به سمت ایمن‌سازی بزرگسالان در برابر کووید-19 هستند، سال 2022 با خطر شکست‌های بیشتری در مبارزه با برخی از قاتلان اصلی کودکان خردسال در کشورهای در حال توسعه مواجه است.

سارا نابوایر، یک آرایشگر اهل اوگاندا، نگران است که پسرش هارونا سندی یکی از کسانی باشد که با طولانی شدن تعطیلات از عواقب آن رنج خواهد برد. او سال گذشته چندین واکسن معمولی را از دست داد تا زمانی که یک ساله شد، از جمله واکسن‌های ضد سرخک، فلج اطفال، کزاز و دیفتری، پس از اینکه یک درمانگاه در نزدیکی روستای زادگاهش به عنوان بخشی از محاصره ملی بسته شد.

این مادر 32 ساله در حالی که فرزندش را در آغوش گرفته است، گفت: کودک من دوران کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشت. او گفت که او اغلب از اسهال و تب رنج می برد و نگران است که بیماری های جدی تری به دنبال داشته باشد.

پوستر در مورد ایمن سازی در بیمارستان دانشگاه Makerere در کامپالا.

قبل از همه‌گیری، کشورهای سراسر جهان گام‌های مهمی در کاهش رنج قاتلان بزرگ دوران کودکی برداشته بودند. قبل از گسترش واکسیناسیون در کشورهای در حال توسعه در دهه 1980، سرخک به تنهایی باعث مرگ حدود 2.6 میلیون نفر در هر سال می شد که بیشتر آنها کودکان زیر پنج سال بودند. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، مرگ و میر ناشی از سرخک از سال 2000 به دلیل انتشار واکسن‌های در دسترس و مؤثر، 94 درصد کاهش یافته است.

با این حال، کارشناسان بهداشت عمومی می گویند، با ورود کووید-19، پیگیری واکسیناسیون شتاب خود را از دست داده است، و به طور بالقوه راه را برای اپیدمی های آتی سرخک و سایر بیماری ها هموار می کند که می تواند تلفات بیشتری را در بین کودکان مبتلا به ویروس کرونا ایجاد کند، و سیاستمداران را در تصمیم گیری های دشوار قرار می دهد. برای اولویت بندی

به گفته سازمان جهانی بهداشت، حدود 23 میلیون کودک در سراسر جهان در سال 2020 واکسیناسیون اولیه خود را از دست داده اند که بالاترین رقم از سال 2009 است. افزایش مرگ و میر به گفته سازمان جهانی بهداشت، داده‌های جزئی از کشورهای منتخب نشان می‌دهد که پوشش واکسیناسیون کمتر از سال‌های قبل از همه‌گیری 2021 باقی مانده است.

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده، سرخک در صورت درمان نشدن می تواند در حدود یک مورد از هر 1000 مورد منجر به آنسفالیت شود که اغلب منجر به آسیب دائمی مغز می شود. از هر 1000 کودکی که مبتلا می شوند، یک تا سه کودک به دلیل عوارض تنفسی یا عصبی جان خود را از دست می دهند.

همچنین بسیار مسری است. هر فردی که به سرخک مبتلا شده باشد، در صورتی که واکسینه نشود، می تواند تا 90 درصد افراد اطراف خود را مبتلا کند.

آلفرد دریوال از کودکان خواست تا به واکسیناسیون خود ادامه دهند.

اگرچه کاهش واکسیناسیون در سال 2020 عمیق‌ترین کاهش در آسیا بود، شیوع همه‌گیری در آفریقا به پایین‌ترین سطح واکسیناسیون در جهان در کودکان کمک کرده است. این قاره دست کم 65 درصد از شیوع سرخک در جهان را در سال 2020 متحمل شده است.

به گفته وزارت بهداشت، تقریبا یک سوم از 8.2 میلیون کودک زیر پنج سال اوگاندا در نیمه اول سال 2021 واکسیناسیون معمول خود را از دست دادند، زیرا این کشور تحت محاصره شدیدی که شامل ممنوعیت حمل و نقل عمومی و منع آمد و شد عصرگاهی می شود، دست و پنجه نرم می کند.

آلفرد دریوال، رئیس برنامه ملی ایمن سازی پیشرفته اوگاندا، گفت: «نیاز فوری برای اطمینان از این وجود دارد که هر کودکی که برنامه ایمن سازی خود را در طول یک محاصره از دست می دهد، دوزهای ایمن سازی مورد نیاز را جبران کند. ما باید آنها را پیدا کنیم و در اسرع وقت آنها را واکسینه کنیم.”

در بیمارستان ناگورو، در کنار یکی از بزرگترین بازارهای مواد غذایی در پایتخت کامپالا، کلینیک های واکسیناسیون هر روز هفته برای محافظت در برابر بیماری های دوران کودکی از جمله سرخک برگزار می شد. اما طی 10 ماه گذشته، به عنوان یک سایت واکسیناسیون بزرگسالان برای کووید-19 دوباره طراحی شده است. یخچال ها حاوی ویال های AstraZeneca و سایر واکسن های کووید-19 هستند. چادر سفید کوچکی که در نزدیکی واحد واکسیناسیون اطفال برای کودکان برپا شده در حال گردگیری است.

مرکز بهداشت ناگورو در کامپالا، جایی که سارا نابوییر در آوریل 2020 در طول موج اول کووید-19 در اوگاندا به دنیا آمد.

برایان مجاسی، پرستار بیمارستان می گوید: «بسیاری از والدین تمایلی به بردن فرزندشان برای ایمن سازی ندارند. در ابتدا، این به دلیل مشکلات حمل و نقل در حین محاصره بود، اما این روزها والدین معمولاً از ترس ابتلا به ویروس کرونا از بیمارستان ها اجتناب می کنند.

مراکز واکسیناسیون کودکان به عنوان مراکز ایمن سازی کووید-19 در اوگاندا تغییر داده شده است. قبل از همه‌گیری، بیمارستان دانشگاه Makerere کلینیک‌های واکسیناسیون دو هفته‌ای را برای کودکان در برخی از شلوغ‌ترین محله‌های فقیرنشین کامپالا اداره می‌کرد. اما در ماه‌های اخیر، بیمارستان عمدتاً بر روی واکسیناسیون کووید-19 متمرکز شده است که بزرگسالانی را که در اطراف بزرگترین دانشگاه دولتی اوگاندا زندگی می‌کنند، هدف قرار داده است. مقامات بهداشتی می گویند در نتیجه، اکثر نوزادانی که واکسیناسیون های معمول در این مرکز انجام می شود، از دست رفته اند.

وضعیت در جمهوری دموکراتیک کنگو این ایده را به دست می دهد که اگر واکسیناسیون دوران کودکی مورد توجه قرار نگیرد، چقدر می تواند بد باشد. بدترین شیوع سرخک در تاریخ این کشور بین سال های 2018 تا 2020 باعث مرگ نزدیک به نیم میلیون کودک و کشته شدن نزدیک به 8000 نفر شده است. سال گذشته، شیوع بسیاری از بیماری ها در مناطق دورافتاده جنگلی کشور رخ داد و کارکنان بهداشتی را مجبور به مبارزه با جاده های صعب العبور و تهدید کرد. گروه های مسلح برای کنترل منطقه می جنگند.

برخی از کشورهای در حال توسعه شروع به جبران برخی از واکسن های از دست رفته کرده اند. بر اساس گزارش صندوق کودکان سازمان ملل، در هفته‌های اخیر، پاکستان، جایی که همه‌گیری کووید-19 تلاش‌های ریشه‌کنی فلج اطفال را نیز مختل کرده است، کمپین واکسیناسیون سرخک را راه‌اندازی کرده است که به بیش از 90 میلیون کودک رسیده است.

با این حال، داستان های واکسیناسیون از دست رفته رایج است.

مردم برای واکسیناسیون علیه کووید-19 در بیمارستان دانشگاه Makerere در کامپالا در صف ایستاده اند.

«تعداد کودکانی که به مراقبت‌های بهداشتی، واکسن‌ها و خدمات اولیه دسترسی دارند رو به کاهش است. هنریتا فاور، مدیر عامل یونیسف گفت: سالی که در آن باید به جلو نگاه کنیم، به عقب بر می‌گردیم.

اتحاد جهانی واکسن Gavi، اتحاد واکسن، یک مشارکت دولتی-خصوصی که بر روی ایمن‌سازی در کشورهای در حال توسعه کار می‌کند، حدود 8.8 میلیارد دلار از اهداکنندگان برای واکسینه کردن حدود 300 میلیون کودک در طول پنج سال آینده جمع‌آوری کرد، که نشان‌دهنده وقفه است. کووید 19.

با گسترش انواع جدیدی مانند Omicron، ترس در میان متخصصان بهداشت این است که همه‌گیری کووید-19 به تولید واکسن‌ها علیه سرخک و سایر بیماری‌های دوران کودکی ادامه دهد.

«اینها کشورهایی هستند که فضای مالی کمتری دارند و درآمدهای دولتی کمتری دارند. کیت اوبراین، رئیس بخش ایمن سازی سازمان بهداشت جهانی، گفت: به همین دلیل نگرانی این است که بودجه مراقبت های بهداشتی ضربه بخورد.

او تخمین می‌زند که برای دستیابی به اهداف واکسیناسیون کووید-۱۹، کارکنان بهداشتی در کشورهای در حال توسعه باید چهار تا پنج برابر تعداد واکسن‌هایی که در یک سال معمولی تزریق می‌کنند دریافت کنند. او گفت: «این یک جور ضرب و شتم است.

بنویسید نیکلاس باریو در [email protected] و گابریل استاینهاوزر در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themeself bar 1500bigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıgates of olympus oynagreat rhino oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslot girişbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksibuy stripe accountMaltepe EscortVan Escortcinsel sohbetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo giriş