پکن بانک مرکزی چین را مدیریت می کند

[ad_1]

بانک خلق چین هرگز به اندازه کرانه باختری از نظر سیاسی مستقل نبوده است، اما از جایگاه ویژه ای در سلسله مراتب اقتصادی این کشور برخوردار بوده است. اکنون تکان دادن بخش مالی چین توسط رئیس جمهور شی جین پینگ، آن را از بین می برد.

اوایل این هفته، که تحت تأثیر رهبران ارشد نگران سقوط رشد اقتصادی قرار داشت، NBK اعلام کرد که با ارائه مؤثر پول نقد بیشتر برای وام‌دهی بانکی، ذخایر مورد نیاز بانک‌ها را کاهش می‌دهد. این اقدام در تضاد با سیگنال‌های سیاسی بود که او هفته‌ها قبل فرستاده بود و زمانی رخ داد که بانک مرکزی و سایر موسسات مالی به عنوان بخشی از تلاش‌های آقای شی برای مهار نیروهای سرمایه‌داری در اقتصاد تحت کنترل پکن قرار گرفتند.

از میان تمام مؤسسات مالی که توسط بازرسان انضباطی آقای شی بازرسی می شوند، PBOC شاید مهم ترین آنها باشد. بانک مرکزی یکی از بزرگترین سیستم های مالی جهان را کنترل می کند. اگرچه پیش از اتخاذ تصمیمات مهمی مانند نرخ بهره، به تأیید نهادهای ارشد دولتی نیاز دارد، PBOC سال‌ها برای ایجاد اعتماد سرمایه‌گذاران، چه در داخل و چه در خارج، تلاش کرده است، زیرا بازارهای چین پیچیده‌تر می‌شوند و نفوذ آنها در سراسر جهان گسترش می‌یابد.

در هفته های اخیر، بازرسان انضباطی حزب کمونیست از سازمان عالی مبارزه با فساد چین از مقر بانک مرکزی در مرکز پکن بازدید کرده اند. مقامات آگاه گفتند که بازرسان سوالاتی را مطرح کردند، اسناد را بررسی کردند و پیامی سخت و غیرمعمول ارسال کردند: پکن تحمل چندانی در قبال هرگونه گفتگو در مورد استقلال بانک مرکزی ندارد. قدرت پولی، مانند هر بخش دیگری از دولت، در راس حزب است.

لی کچیانگ، نخست‌وزیر چین، روز دوشنبه در طی یک مصاحبه ویدیویی با کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول، مقامات عالی رتبه و رهبران دیگر سازمان‌های بزرگ اقتصادی بین‌المللی صحبت کرد.


عکس:

روم پیلیپی / Shutterstock / epa

PBOC یکی از حدود 25 موسسه مالی در قلب اقتصاد چین است که اکنون توسط بازرسان انضباطی آقای شی بازرسی می شود. تحقیقات در اوایل پاییز امسال آغاز شد زیرا پکن در تلاش برای رسیدگی به آنچه رهبران ارشد به عنوان مقررات سست در بخش‌های مختلف از فناوری گرفته تا سرگرمی و آموزش و کاهش اتکای بیش از حد اقتصاد به سرمایه‌گذاری‌های مستغلات ناشی از بدهی‌ها می‌دانستند، آغاز شد.

افراد آشنا با این طرح گفتند که بخشی از تمرکز بازرسی ها این بود که آیا این مقامات مالی دولتی بیش از حد با شرکت های خصوصی دوست شده اند یا در مورد تنظیم کننده هایی مانند PBOC، آیا آنها در جلوگیری از خطرات خصوصی سهل انگاری کرده اند یا خیر. مانند Ant Group، شرکت فناوری مالی محاصره شده تحت کنترل میلیاردر فناوری جک ما، و گروه China Evergrande،

توسعه دهنده املاک و مستغلات پر از بدهی اکنون در آستانه سقوط است.

سرکوب وام های املاک توسط بانک مرکزی مورد استقبال قرار گرفته است، که مدت هاست از آنچه مقامات PBOC آن را “انضباط سیاسی” می نامند حمایت می کند و معتقد است تسهیل وام ها تنها به تشدید گمانه زنی ها منجر شده است.

حتی در شرایطی که بازارها به دلیل تهدید نکول از سوی Evergrande و دیگر توسعه دهندگان که اکنون قادر به دریافت وام های جدید نیستند، دچار تزلزل شده بودند، سان گوئوفنگ، رئیس بخش سیاست پولی بانک مرکزی، در ماه اکتبر تلاش کرد تا انتظارات را که PBOC الزامات ذخیره بانک ها را کاهش دهد، از بین ببرد. برای تسهیل وام دهی

آقای سان در یک کنفرانس خبری در 15 اکتبر گفت: «از نظر سه ماهه چهارم، وضعیت عرضه و تقاضای نقدینگی باید تعادل اساسی داشته باشد.» تزریق . .

چین به توسعه دهندگان املاک بدهکار مانند China Evergrande Group که پروژه های ساخت آن شامل یک استادیوم فوتبال جدید برای باشگاه گوانگژو در گوانگژو است، ضربه زده است.


عکس:

آهنگ علی / رویترز

اقتصاددانان و سرمایه گذاران توجه کردند. تحلیلگران Nomura در یادداشتی به سرمایه گذاران در 17 اکتبر گفتند که آنها انتظار کاهش نسبت ذخایر مورد نیاز در سه ماهه چهارم را ندارند.

در هفته‌های آتی، رهبری چین برای فرونشاندن آشفتگی در بخش املاک و مستغلات تحت فشار قرار گرفته است، که اکنون تهدیدی برای کاهش شدید خدمات و تولید است. یک مشاور ارشد اقتصادی رهبران چین گفت که رشد اقتصادی بسیار کندتر از حد انتظار چین در سه ماهه سوم با 4.9 درصد، رهبران ارشد را بر آن داشت تا علی رغم ترجیح بانک مرکزی برای موقعیت سیاسی محافظه کارانه تر، حمایت از اقتصاد را افزایش دهند.

روز جمعه، نخست‌وزیر لی کچیانگ تقریباً دستورالعمل‌های قبلی NBK را تغییر داد و در گفتگوی ویدیویی با کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول، قول داد که نسبت ذخیره را برای حمایت از اقتصاد کاهش دهد. فیلم‌های تلویزیون دولتی چین نشان می‌دهد که یی گانگ، فرماندار PBOC در پس‌زمینه نشسته و با پشتکار یادداشت‌برداری می‌کند.

سه روز بعد، بانک مرکزی این کاهش را اعلام کرد. با وجود تمام صحبت هایش در مورد انضباط سیاسی، PBOC ممکن است متوجه شود که برای حمایت از اقتصاد نیاز به تسهیل بیشتر دارد و برخی از اقتصاددانان انتظار دارند که نرخ بهره در سال آینده کاهش یابد.

ژو شیائوچوان که در سال 2018 به عنوان مدیر PBOC بازنشسته خواهد شد، یکی از برجسته ترین اصلاح طلبان اقتصادی چین بود.


عکس:

علی سانگ / رویترز

در 15 سالی که PBOC توسط ژو شیائوچوان، یکی از برجسته‌ترین اصلاح‌طلبان اقتصادی چین و معتقد به شفاف‌تر کردن بانک مرکزی و استقلال بیشتر در سیاست‌گذاری، اداره می‌شد، PBOC به چنین نیروی مسلطی در چین تبدیل شده است. حاکمیت اقتصادی که اغلب مردم چین از آن به عنوان “یانگ ما” یا بیگ ماما یاد می کنند.

با ترکیبی از درک سیاسی و تجربه فنی، آقای ژو موفق شد بازنشستگی خود را به مدت پنج سال به تعویق بیاندازد و آخرین سالهای خود را در سمت خود سپری کرد و تشویق کرد که در خارج از کشور از یوان چین، که به یوآن نیز معروف است، استفاده بیشتری کند، تلاشی که باعث شد او لقب بگیرد. “آقای. رنمینبی ”در چین.

آقای ژو که در سال 2018 بازنشسته می شود، در دوران تصدی خود، با لیو هه، کارمند دیگری که به بازار پسند شناخته می شود، کار کرد و اکنون به عنوان معاون نخست وزیر بر بخش مالی کار می کند. این دو با هم موقعیت بانک مرکزی را در بوروکراسی چین بالا برده اند و به آن اجازه می دهند در مقابل درخواست های سایر بخش های دولت برای باز کردن درهای اعتباری در زمانی که رشد تحت فشار است مقاومت کند.

اسوار پراساد، استاد اقتصاد در دانشگاه کرنل و رئیس سابق صندوق بین‌المللی پول در چین، گفت: «NBK استقلال عملیاتی متوسطی را برای فشار برای آزادسازی مالی و چارچوب سیاست‌های پولی بازار محورتر تضمین کرده است.

آقای پراساد گفت: “این مفهوم از خودمختاری عملیاتی اکنون با نقش مداخله گرانه دولت در اقتصاد در تضاد است.” و افزود: “NBK در حال ضرر است.”

به گفته یک تنظیم کننده چینی، بورس جدید پکن، که معاملات خود را از روز دوشنبه آغاز کرد، با هدف کمک به شرکت های کوچکتر برای سرمایه گذاری بیشتر برای تامین مالی نوآوری است. اولین حضور او در حالی انجام می شود که چین کنترل خود را بر شرکت هایی که به دنبال فهرست خارج از کشور هستند، سخت تر کرده است. آنا هیرتنشتاین از WSJ توضیح می دهد. عکس: لی شین / زوما پرس

به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند و همچنین وانگ یونگ‌هونگ، ناظر سابق PBOC شرکت‌های فناوری مالی، بازرسان انضباط قبلاً خواستار تحقیق در مورد ژو ژئودونگ، مقام ارشد سابق ثبات مالی بانک مرکزی شده‌اند.

تعیین اینکه چه چیزی توسط آقای ژو، معاون اجرایی فعلی بانک توسعه چین، تامین کننده مالی دولتی، و آقای وانگ در حال بررسی است، ممکن نبود. برای اظهار نظر نمی توان با آنها تماس گرفت. PBOC، بانک توسعه چین و کمیسیون بازرسی انضباطی مرکزی به سوالات پاسخ ندادند.

فدرال رزرو ایالات متحده، بانک مرکزی اروپا، بانک انگلستان و سایرین در سال های اخیر بر تطبیق سیگنال های نرخ بهره و سایر تصمیمات مهم خود با بازارها تمرکز کرده اند و اعتماد سرمایه گذاران را ایجاد می کنند.

در ایالات متحده، فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره، به ویژه در دوران دولت ترامپ، تحت فشار سیاسی قرار گرفته است، اما برای اثبات استقلال خود تلاش کرده است.

بانک مرکزی چین سعی کرده است مانند همتایان غربی خود عمل کند و بهتر به سرمایه گذاران پاسخ دهد و ارتباطات خود را با بازار بهبود بخشد. فرسایش اختیارات بانک مرکزی، پیام های آن را برای سرمایه گذاران و اقتصاددانان کم معنا می کند.

در مقاله‌ای که ماه گذشته در وب‌سایت کمیته انضباطی منتشر شد، شو جیائی، بازرس ارشد PBOC، گفت که تیم بازرسان او برای تقویت رهبری حزب در بانک، سخنرانی‌های حزبی در بانک مرکزی ارائه کرده‌اند.

آقای سو گفت: “در گذشته، اساس حکومت جامع و دقیق حزب در بخش مالی ضعیف بوده است.”

برخی از شرکت کنندگان در این سخنرانی ها گفتند که پیام این است که هر گونه نظم و انضباط کلان سیاسی که بانک مرکزی تلاش می کند حفظ کند، در درجه دوم نیاز به انجام آنچه رهبری حزب می خواهد، خواهد بود.

رئیس جمهور شی جین پینگ که در موزه حزب کمونیست چین در پکن به نمایش گذاشته می شود، تلاش ها را برای مهار نیروهای سرمایه داری در اقتصاد رهبری می کند.


عکس:

روم پیلیپی / Shutterstock / epa

بنویسید Linling Way در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortYabancı Dizi İzlebirthday giftkameralı su tesisatçısıyün cami halısı