پکن کنترل‌های کووید-19 را قبل از سال نو قمری، بازی‌های المپیک زمستانی تشدید می‌کند

[ad_1]

هنگ کنگ – به نظر می رسد چین بر دو شیوع بزرگ اخیر ویروس کرونا تسلط پیدا کرده و تمرکز خود را به پکن معطوف کرده است، جایی که مقامات بهداشتی در حال افزایش آزمایشات و تشدید پروتکل های محدودیت هستند زیرا پایتخت چین برای سال نو قمری و بازی های المپیک زمستانی آماده می شود.

مقامات چینی این هفته محاصره تقریباً ماهانه شهر مرکزی چین شیان را که ماه گذشته شیوع دلتا در آن شیوع یافت، لغو کردند. شهر بندری تیانجین که در مجاورت پکن قرار دارد، پیروزی خود را بر آتشگاه Omicron اعلام کرد و اکثر محدودیت ها را برای شهروندان خود برداشت.

بر اساس ارقام رسمی ارائه شده توسط کمیسیون ملی بهداشت، پکن در روز پنجشنبه 19 مورد از 49 مورد انتقال محلی کووید-19 را در این کشور در دو روز گذشته گزارش کرد. دولت پکن روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت در حالی که اکثر موارد در پکن به سویه دلتا آلوده شده‌اند، آزمایش نوع Omicron شش بیمار مثبت بوده است.

تقریباً دو میلیون نفر از ساکنان منطقه جنوب غربی فنگتای پکن مجبور شدند برای دور سوم آزمایش‌های دسته جمعی در روز چهارشنبه در دمای پایین صف بکشند که بخشی از اقدامات سخت‌تر کنترل همه‌گیری این شهر برای کنترل شیوع بیماری‌ها قبل از بازی‌های 2022 است که در عرض هشت روز افتتاح می‌شود.

Mei Xinyu، کارشناس تجارت و ساکن Fengtai که اکثر موارد جدید پکن را کشف کرده است، گفت: “وضعیت برای مدتی وخیم خواهد بود.” آقای می در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه قبل از اینکه از طریق پیامک به او اطلاع داده شود که باید روز چهارشنبه صبح سومین آزمایش را انجام دهد، آزمایش داد.

مقامات بهداشتی چین از ترکیبی از محاصره های هدفمند، آزمایش های انبوه و محدودیت های ترافیکی برای پایین نگه داشتن عفونت های تایید شده Omicron استفاده کرده اند.


عکس:

کوین فریر / گتی ایماژ

چین که سخت‌ترین رژیم کنترل جهان برای کووید-19 را در خود جای داده است، تاکنون در کنترل شیوع‌های محلی نوع Omicron که به سرعت در حال گسترش است، موفق بوده است. در حالی که ایالات متحده با میلیون ها مورد جدید دست و پنجه نرم می کند، مقامات بهداشتی چین از ترکیبی از محاصره های هدفمند، آزمایش های انبوه و محدودیت های ترافیکی استفاده کرده اند تا عفونت های تایید شده Omicron را در کمترین رقم سه برابری در کل چین تا کنون نگه دارند.

با این حال، با دو تحول بزرگ در روزهای آینده، مقامات چینی با فشار زیادی برای ادامه ریشه‌کنی بی‌رحمانه آتش‌سوزی‌ها مواجه هستند.

اولین رویداد جشن سال نو قمری است که به طور رسمی از روز سه شنبه آغاز می شود. در گذشته، تعطیلات هفته شامل بزرگترین مهاجرت فصلی انسان در جهان بود، با صدها میلیون نفر از مردم این کشور برای پیوستن به اقوام. در اواسط ژانویه، وزارت حمل‌ونقل چین تخمین می‌زند که مردم در فصل تعطیلات امسال در مجموع نزدیک به 1.2 میلیارد سفر خواهند داشت که این رقم در سال‌های قبل از همه‌گیری حدود سه میلیارد سفر است.

مقامات از مردم مناطق پرخطر و متوسط ​​خواستند تا سفر خود را به حداقل برسانند، اگرچه آنها ممنوعیتی صادر نکردند. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط اپراتور موتور جستجوی چینی Baidu Inc، تقاضا برای «سال نو قمری در محل» نسبت به سال گذشته بیش از چهار برابر در میان افرادی که در شهر دیگری کار می‌کردند افزایش یافته است.

بازی های زمستانی پکن قرار است چند روز بعد در 4 فوریه آغاز شود. به جز چند استثنا، همه ورزشکاران، خبرنگاران و سایر شرکت‌کنندگان المپیاد باید واکسینه یا قرنطینه شوند و قبل از اینکه اجازه ورود به یک “حلقه بسته” جدا شده از بقیه بازی‌های المپیک در شهر را داشته باشند، باید به مدت سه هفته واکسینه شوند و تست کووید منفی ارائه دهند.

کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه‌ای این هفته اعلام کرد که مقامات چینی با کاهش آستانه آزمایش برای ورود به بالون موافقت کرده‌اند، زیرا برخی از هیئت‌های المپیک ابراز نگرانی کرده‌اند که ورزشکارانی که قبلاً از عفونت بهبود یافته‌اند، نمونه مثبتی ارائه کنند و از این فرصت محروم شوند. رقابت کنند. همه شرکت کنندگان هنوز باید به مدت دو هفته قبل از ورود به چرخه بسته، سلامت خود را روزانه گزارش دهند.

در همین حال، مقامات محلی به طور هدفمند مجتمع‌های مسکونی را مسدود می‌کنند و کدهای بهداشتی – گواهی‌های دیجیتال ذخیره شده در تلفن‌های هوشمند که دسترسی به مکان‌های عمومی را فراهم می‌کنند – را برای هر کسی که وارد شهر می‌شود، بررسی می‌کنند. دولت شهر همچنین دستوری صادر کرد که به موجب آن هر کسی که داروی تب، گلودرد، سرفه یا سرماخوردگی می‌خرد موظف است ظرف 72 ساعت آزمایش کووید-19 را انجام دهد.

چهارشنبه شب، منطقه Fengtai مجتمع های مسکونی بیشتری را تعطیل کرد و گفت که ساکنان باید روزانه آزمایش اسید نوکلئیک دریافت کنند و از همه خواست تا در صورت امکان در ترکیبات خود بمانند. آزمایش انبوه در سایر محله ها و مجتمع های مسکونی در پایتخت 21 میلیونی نیز انجام شد، اگرچه همه آنها اجباری نبودند.

چین در بازی‌های المپیک زمستانی مجموعه‌ای از قوانین سختگیرانه را برای کووید-۱۹ وضع می‌کند تا نوع Omicron به سرعت در حال گسترش را متوقف کند. از سیستم «بسته» گرفته تا ممنوعیت فریاد زدن، WSJ توضیح می‌دهد که برخی از این محدودیت‌ها چگونه کار می‌کنند و چرا، علی‌رغم همه تلاش‌ها، یک بیماری همه‌گیر همچنان می‌تواند مسابقات را خراب کند. عکس: فابریزیو بنش / رویترز

روز دوشنبه، مقامات محلی در Xunyang، یک شهر اقماری در حدود 60 مایلی جنوب غربی پکن، با صدور بیانیه ای از نزدیک به 1.3 میلیون نفر از ساکنان خواستند پس از کشف 5 مورد جدید کووید-19 آزمایش شوند و در خانه بمانند.

آیوی منگ، 35 ساله ساکن پکن و کارمند یک شرکت فناوری، روز شنبه پس از دریافت تماس های تلفنی از پلیس محلی و اداره مسکن، اولین آزمایش از سه آزمایش اخیر کووید-19 را انجام داد. مقامات به او توضیح دادند که داده‌های ردیابی نشان می‌دهد که او در یک سفر کاری اخیر از منطقه Jingguan شانگهای – که پس از کشف یک مورد محلی در دو هفته پیش به عنوان یک منطقه با خطر متوسط ​​طبقه‌بندی شده است – عبور کرده است.

کد سلامت او تنها پس از منفی شدن اولین آزمایشش در شنبه شب قرمز شده بود و به رنگ سبز بازگشت.

روز چهارشنبه خانم مان بعد از کار برای معاینه رفت. او گفت: “این کاملا راحت است زیرا محل آزمایش درست در مجتمع ما است.”

در سایر نقاط چین، تعداد موارد جدید به طور روزانه در حال کاهش است. شیان که پس از بسته شدن ووهان در اولین روزهای همه‌گیری 2020 تحت شدیدترین محاصره در کل شهر قرار گرفت، از روز پنجشنبه هیچ مورد جدیدی ثبت نکرده است. او اکثر محدودیت‌های سفر و خرید خود را لغو کرد و تنها چند مرکز خرید و رستوران را مشمول قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی باقی گذاشت.

تیانجین، بندری به وسعت 14 میلیون تا 60 مایلی شرق پکن، روز سه شنبه پس از افتتاح آن در 8 ژانویه، در برابر نوع Omicron اعلام پیروزی کرد.

یک مقام بهداشتی محلی این موفقیت را ناشی از اقدام سریع، قرنطینه متمرکز، محدودیت تردد مردم و توقف تجمعات عمومی می داند. خبرگزاری دولتی شین هوا چین روز سه شنبه گزارش داد که چهارمین و آخرین دور آزمایش در سطح شهر در تیانجین در 4.5 ساعت، 90 دقیقه سریعتر از دور اول آزمایش انبوه انجام شد.

این اقدامات ریاضتی هزینه دارد. گروه اوراسیا با اشاره به افزایش مداوم اقدامات مخرب از زمان ورود گزینه دلتا در اواسط سال 2021 و تأثیر آن بر بخش خدمات، پیروی دقیق چین از رویکرد عدم تحمل را در فهرست خطرات سیاسی اصلی خود برای سال 2022 گنجانده است. مانند مشکلات زنجیره تامین.

کوی هرنان، تحلیلگر در Gavekal Dragonomics، در یادداشتی تحقیقاتی که فعالیت مصرف‌کنندگان در این فصل تعطیلات را پیش‌بینی می‌کند، نوشت: رویکرد چین به معنای دوره‌های کوتاه اختلال عمده در برخی از بخش‌های کشور است، اما اجازه می‌دهد زندگی در جاهای دیگر تا حد زیادی عادی باشد. به سطوح پیش از همه گیری نزدیک می شود.

خانم مان، یک کارمند فناوری مستقر در پکن، گفت که شوهرش از ترک شهر برای سال نو قمری دلسرد شده است، به این معنی که تلاش‌های او برای جشن گرفتن این تعطیلات برای سومین سال متوالی توسط کووید-19 متوقف می‌شود.

اگرچه او از تب کابین رنج می برد و از سایر اختلالات همه گیر آزرده خاطر است، او گفت که یاد گرفته است رویکرد سختگیرانه کشورش در قبال همه گیری را بپذیرد.

او گفت: “شاید همه چیز در مورد دیدگاه باشد.” ما مجبور نبودیم با تعداد بالای موارد و مرگ و میرها و همچنین غم و اندوه و مصیبت ناشی از آن دست و پنجه نرم کنیم.

آنچه باید در مورد بازی های المپیک زمستانی پکن بدانید

بنویسید شا هوآ در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagraelf bar 1500bigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıgates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslot girişbahisnow giriştaphaber.combeylikdüzü korsan taksibuy stripe accountMaltepe EscortVan Escortcinsel sohbetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo giriş