چرا شرکت ها تمایلی به سرمایه گذاری ندارند، حتی اگر تقاضا رشد کند

[ad_1]

مخارج سرمایه گذاری در بزرگترین اقتصادهای جهان راکد است زیرا اختلالات زنجیره تامین و عدم اطمینان در مورد پایداری رونق اقتصادی کنونی، هزینه ها را متوقف می کند، روندی که می تواند تورم بالا را تشدید کند.

کسب‌وکارها در سراسر جهان با کمبود کالاهایی مواجه هستند که تقاضای بالایی دارند و قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. در حالی که اقتصاددانان انتظار دارند که شرکت ها در افزایش ظرفیت سرمایه گذاری کرده باشند، در عوض هزینه های سرمایه گذاری در بسیاری از بزرگترین اقتصادهای جهان راکد است.

هزینه‌های سرمایه‌گذاری تا اواسط سال از انقباض شدید اقتصادی که در ماه‌های اول همه‌گیری مشاهده شد، بهبود یافت، اما در سه ماه منتهی به سپتامبر، آخرین دوره‌ای که داده‌های قابل مقایسه بین‌المللی برای آن در دسترس است، کاهش گسترده‌ای مشاهده شد.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط OECD، هزینه های سرمایه گذاری در ایالات متحده، کانادا، ژاپن، آلمان، کره جنوبی، هلند و سوئیس در سه ماهه سوم کاهش یافته است. با در نظر گرفتن گروه هفت اقتصاد ثروتمند، هزینه سرمایه گذاری در سه ماهه دوم 0.8 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، داده های ملی، که برای تغییرات فصلی تنظیم نشده اند، به کاهش در چین، نیروگاه برق جهان نیز اشاره می کنند.

انبارها در امپراتوری درونی کالیفرنیا گامی مهم در زنجیره تامین ایالات متحده هستند. سطوح کم فضای خالی ذخیره سازی در این منطقه، همراه با تاخیر در بنادر، طوفانی از چالش ها را در این فصل تعطیلات ایجاد می کند. عکس: خود روزنتال

هزینه های سرمایه گذاری در ایالات متحده پس از سقوط در بهار 2020 بهبود یافته است و اکنون کمی بالاتر از سطح قبل از همه گیری است. اما در سه ماهه سوم امسال اندکی کاهش یافت.

این نشان می‌دهد که شرکت‌ها از سرمایه‌گذاری خودداری می‌کنند، همانطور که کمبودها به افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده کمک کرده است، نشانه‌ای که احتمالاً ماه‌ها طول می‌کشد تا ظرفیت کارخانه‌های جهانی برای پاسخ به افزایش تقاضای همه‌گیری برای کالاها افزایش یابد.

رشد سریع تقاضا برای کالاهای مصرفی – از لپ‌تاپ گرفته تا دوچرخه و اسباب‌بازی – از ظرفیت جهانی برای تولید چنین محصولاتی فراتر رفته است و تورم را افزایش داده و زنجیره‌های تامینی را که به دنبال تولید و تحویل آنها به خریداران هستند، مختل کرده است.

در حالی که بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند با ایمن تر شدن خدماتی مانند سرگرمی، مسافرت و مهمان نوازی، تقاضا برای این کالاها کاهش یابد، آنها همچنین انتظار دارند که کسب و کارها با افزایش هزینه های سرمایه گذاری، ظرفیت خود را برای تولید این محصولات افزایش دهند.

دلایل تأخیر متفاوت به نظر می رسد. بسیاری از شرکت‌ها به افزایش قیمت‌ها، مشکلات زنجیره تامین و عدم اطمینان در مورد اینکه جهش هزینه‌های مصرف‌کننده تا چه مدت ادامه خواهد داشت، اشاره می‌کنند. اگر تغییرات در عادات خرج کردن ناشی از همه‌گیری ادامه یابد، ممکن است تقاضای قوی برای کالاها حفظ شود – یا اگر مصرف‌کنندگان به رفتار قبل از همه‌گیری خود بازگردند، ممکن است گذرا باشد.

در شهر ونژو در جنوب شرقی چین، ژو چائوهو، که یک شرکت قطعات خودرو را اداره می‌کند، گفت که تمایلی به سرمایه‌گذاری در کارخانه‌های جدید یا استخدام کارگران بیشتر ندارد، اگرچه درآمد امسال نسبت به سال گذشته حدود 25 درصد افزایش یافته است.

آقای ژو، مدیر عامل شرکت ژجیانگ Tengxiang Auto Parts Ltd، گفت: «ما نمی‌توانیم بگوییم تقاضای قوی چقدر ادامه خواهد داشت.

شرکت او عمدتا کلیدهای احتراق را می فروشد و حدود 100 کارگر دارد. دلیل دیگر رویکرد محتاطانه این شرکت: افزایش هزینه مواد اولیه از مس تا فولاد، حاشیه سود آن را در سال جاری بیش از 3 واحد درصد کاهش داده است.

کارخانه و مجتمع های مسکونی در ونژو، چین.


عکس:

نوئل سلیس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

مانند بسیاری دیگر از تامین کنندگان قطعات خودرو در منطقه، آقای ژو گفت که به جای اینکه اکنون پیش بینی کند، ظرفیت را به صورت “منفعلانه” یا تنها زمانی که شرکت سفارشات جدید دریافت کند، اضافه خواهد کرد. این بدان معنی است که آنها احتمالاً تجهیزات جدید می خرند و به جای ساخت کارخانه های جدید از ابتدا، کارگران موقت بیشتری استخدام می کنند.

این ترکیب از فروش بالا و سرمایه گذاری کند در خارج از چین رایج است. بر اساس گزارش BNP Paribas، مخارج سرمایه شرکت های موجود در شاخص استاندارد اند پورز 500 ایالات متحده در سه ماهه سوم به پایین ترین سطح خود از سال 2010 رسیده است.

ضعف در مخارج سرمایه‌ای در زمانی رخ داد که مخارج مصرف‌کننده قوی بود، که معمولاً انگیزه‌ای برای کسب‌وکارها برای هزینه بیشتر برای افزایش ظرفیت است. به عنوان مثال، در منطقه یورو، هزینه های مصرف کننده در سه ماه منتهی به سپتامبر 4.1 درصد افزایش یافت، اما هزینه سرمایه گذاری 0.9 درصد کاهش یافت.

حتی زمانی که عدم اطمینان وجود دارد، برخی از شرکت ها می خواهند سرمایه گذاری کنند، اما به دلیل خطوط عرضه تنگ و افزایش هزینه ها با چالش هایی مواجه می شوند.

امسال، صادرات شراب ایتالیایی در سال 2019 از سطح قبل از همه گیری فراتر خواهد رفت. اما تولیدکنندگان شراب در این کشور از این درآمد اضافی برای سرمایه گذاری استفاده نمی کنند.

ماتیلد پوگی، یک پرورش دهنده انگور از کاوایون ورونز، شمال ایتالیا، می گوید که بسیاری از صاحبان تاکستان در این کشور به سادگی نمی توانند توسعه دهند، زیرا برای به دست آوردن تجهیزات و مواد مورد نیاز خود در تلاش هستند.

او گفت که هزینه های روزانه آنها نیز در حال افزایش است زیرا قیمت بسته بندی های مقوایی تا 13 درصد افزایش می یابد، درب بطری های فلزی گران می شود و تامین کنندگان انرژی نسبت به افزایش 30 درصدی قبوض گاز و برق هشدار می دهند. همچنین رئیس کنفدراسیون اروپایی تاکستان‌های مستقل است.

او گفت: “مردم اکنون نمی خواهند پول خرج کنند.”

خانم پوگی در ماه جولای شروع به ساخت یک انبار جدید برای عملیات خود کرد و مایل بود آن را به تعویق بیندازد. مشکلات فعلی زنجیره تامین و تورم اصلی به این معنی است که حدود 30 درصد بیشتر از آن چیزی که قبلا تصور می شد پرداخت خواهد کرد.

همه این افزایش قیمت ها باعث تغذیه مصرف کنندگان می شود. خانم پوگی گفت، در جلسه اخیر بدنه تجاری آن، اعضای هیئت مدیره مورد بررسی گفتند که قیمت بطری بین 3 تا 5 درصد افزایش می یابد و برخی می گویند تا 10 درصد.

بر اساس گزارش Almonty Industries، تقاضا برای تنگستن، منبعی که در ماهواره ها و نیمه هادی ها استفاده می شود، در حال افزایش است و از ابتدای سال تا اواسط نوامبر 39 درصد افزایش یافته است. شرکت،

یک معدنچی ثبت شده در تورنتو با فعالیت در کره جنوبی، پرتغال و اسپانیا.

اما هزینه تجهیزات، میله های فولادی، سوخت و سایر مواد مورد نیاز برای خارج کردن آن از زمین نیز در حال افزایش است. لوئیس بلک، مدیر عامل شرکت نیز نگران است که اتحادیه‌ها در سال آینده افزایش حقوق را مطالبه کنند. او گفت که اتحادیه های کارگری در پرتغال هم اکنون خواهان افزایش 14 درصدی قیمت هستند.

همه اینها شرکت را مجبور کرد تا نیمی از تولید جهانی خود را متوقف کند. این کشور در یک معدن جدید در کره جنوبی سرمایه گذاری کرده است، اما تصمیم گرفته است 43 میلیون دلار مورد نیاز برای راه اندازی مجدد معادن در اسپانیا را که سال گذشته به دلیل کووید-19 بسته شد، غرق نکند.

او گفت: «تقاضا برای مواد خام وجود دارد، اما هزینه های عملیاتی معادن در حال حاضر شروع به افزایش بسیار چشمگیری کرده است. “ما بین سنگ و سندان گیر کرده ایم.”

خریداران در روز جمعه سیاه در فلوریدا در مقابل یک فروشگاه صف کشیدند.


عکس:

پل هنسی / زوما پرس

بر اساس مطالعه‌ای که توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا در تابستان انجام شد، کمبود کارگران با مهارت‌های مناسب نیز ممکن است سرمایه‌گذاری را با مشکل مواجه کرده باشد. EIB از 30000 شرکت در اروپا و ایالات متحده خواست تا موانع اصلی را که در اجرای برنامه های سرمایه گذاری خود با آن مواجه هستند شناسایی کنند و حدود چهار پنجم آنها می گویند کمبود نیرو وجود دارد.

علیرغم چالش‌های پیش روی کسب‌وکارها، اقتصاددانان همچنان انتظار رشد سرمایه‌گذاری در سال آینده را دارند که ناشی از احتمال سود بیشتر با افزایش ظرفیت است. اما بعید است با توجه به معکوس شدن همه گیری، از جمله گسترش نسخه جدید Omicron، روند صاف و واضحی باشد.

دبورا رولتلا، اقتصاددان ارشد EIB گفت: «ابهام وجود دارد و همچنان بر شرکت‌ها تأثیر می‌گذارد». با آمدن موج جدیدی از همه‌گیری، این حتی واضح‌تر می‌شود.

بنویسید پل هانون در [email protected]، استلا ایفان شی در [email protected] و آلیستر مک دونالد در [email protected]

حق چاپ © 2021 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500mobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.comsu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escort