چین به دنبال کاهش ضربه های ناشی از درد اقتصادی با کاهش سرعت است

[ad_1]

هنگ کنگ – سال گذشته، سیاستمداران چینی دومین اقتصاد بزرگ جهان را تکان دادند، درست زمانی که بهبود آن از همه گیری شروع به تضعیف کرد و مجموعه ای از اقدامات را برای مقابله با عدم تعادل اقتصادی بلندمدت انجام داد – و ضربه کوتاه مدتی به تجارت وارد کرد.

رهبران چین اکنون امیدوارند اقتصاد را به پایان برسانند، که مقامات گفتند در روز دوشنبه در سه ماهه چهارم سال گذشته فقط 4 درصد افزایش یافت که کندترین سرعت از زمان بهبود کووید-19 در سه ماهه دوم سال 2020 است.

برای انجام این کار، آنها برخی از سیاست های سختگیرانه قبلی خود را کاهش می دهند، به عنوان مثال با افزایش وام های رهنی به خریداران مسکن. بانک مرکزی این کشور روز دوشنبه دو نرخ بهره کلیدی را کاهش داد که می تواند راه را برای کاهش بیشتر نرخ بهره مرجع وام ها هموار کند.

اما آنها با عدم اطمینان فزاینده در مورد گسترش همه‌گیری کووید-19، و همچنین کاهش مداوم در بازار املاک و مستغلات، و آنچه که اقتصاددانان می‌گویند کاهش قریب‌الوقوع تقاضای صادرات در یک سال مهم سیاسی است، مواجه هستند. انتظار می رود شی جین پینگ، رهبر چین، سابقه اخیر را بشکند و به دنبال سومین دوره رهبری در نشست تحت نظارت حزب کمونیست در اواخر سال جاری میلادی باشد، و ضرورت سیاسی برای رشد و ثبات، این احتمال را افزایش داده است که سیاستمداران چینی با کاهش هر گونه ضعفی برخورد کنند. برخی از مفاد آن

اسوار پراساد، استاد سیاست تجاری و اقتصاد در دانشگاه کرنل، گفت: در حالی که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2021 نسبت به سال قبل 8.1 درصد افزایش یافت، این رقم “از دست دادن قابل توجهی از شتاب رشد را پنهان می کند.” با اقدامات ریاضتی چین برای کووید-19.

” مشوق های بیشتر [are] آقای پراساد، رئیس سابق بخش چین صندوق بین‌المللی پول، گفت: اگر شرایط داخلی و خارجی نامطلوب باقی بماند، احتمالاً فاش خواهد شد.

همچنین خطرات امداد بسیار سریع یا چشمگیر وجود دارد، که بر طناب محکمی که مقامات باید امسال طی کنند، تأکید می کند.

کاهش محدودیت‌ها باعث می‌شود مشکلات طولانی‌مدت حل‌نشده‌ای مانند بازار مسکن، کاهش سریع نرخ زاد و ولد و نابرابری‌های اجتماعی رو به رشد باقی بماند که می‌تواند هدف پکن برای رشد پایدار را تضعیف کند.

جهان به طور فزاینده ای به چین به عنوان بازار کالا و به عنوان مرکزی در زنجیره تامین جهانی تکیه می کند. کشتی باری در چینگدائو


عکس:

Yu Fangping / Costfoto / Zuma Press

داده‌های روز دوشنبه نشان می‌دهد که تعداد نوزادان در چین برای پنجمین سال متوالی در سال 2021 کاهش می‌یابد و به پایین‌ترین سطح در تاریخ مدرن چین می‌رسد، علی‌رغم اقدامات جدیدی که سال گذشته توسط پکن برای ترویج زاد و ولد ارائه شد.

جورج مگنوس، پژوهشگر مرکز چین دانشگاه آکسفورد، می گوید: «هرچه بیشتر بر ثبات تمرکز کنید، بیشتر بر اجتناب از نکول، تخصیص مجدد و پرداخت هزینه های بدهی تمرکز کنید، این شرایط بیشتر برای بی ثباتی در آینده ایجاد می کند.

پس از بهبودی چشمگیر پس از بیماری همه گیر، که عمدتاً بر اساس بخش تولید بود، اقتصاد چین در نیمه دوم سال 2021 به سرعت کاهش یافت زیرا موجی از مقررات مشاغل خصوصی را در بخش های اینترنت مصرفی، آموزش و املاک و مستغلات تکان داد.

مسیر بازیابی چین در سرتاسر جهان به دقت تحت نظر خواهد بود، که به طور فزاینده ای به چین به عنوان بازاری برای کالاهای خود و به عنوان قطبی در زنجیره تامین جهانی وابسته می شود.

تولیدکنندگان در آلمان، بزرگترین اقتصاد و قدرت صنعتی اروپا، کاهش سرعت را در چین، بزرگترین شریک تجاری آلمان در سال 2020 احساس می کنند. صادرات آلمان به چین در ماه نوامبر 4.2 درصد کاهش یافت و به 8، 9 میلیارد یورو – معادل 10.1 میلیارد دلار رسید. بر اساس گزارش آژانس آمار فدرال، در حالی که صادرات این کشور به ایالات متحده با حدود 15 درصد افزایش به 11 میلیارد یورو در مدت مشابه رسیده است.

در فولکس واگن AG

تحویل جهانی خودرو در سه ماه منتهی به دسامبر تقریباً یک سوم کاهش یافت و به حدود 1.9 میلیون رسید. فروش در چین، بزرگترین بازار واحد شرکت، به ویژه ضعیف بود و در سه ماهه آخر سال 2021 حدود 37 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به حدود 755000 رسید.

چین در سه ماهه سوم با تضعیف بهبود وضعیت همه گیر، شاهد کاهش شدید رشد اقتصادی بود. پکن اکنون در حال مقابله با مشکلات بلندمدت مانند بدهی خانوارها و مصرف انرژی است. آنا هیرتنشتاین از WSJ توضیح می دهد که سرمایه گذاران چه چیزی را تماشا می کنند. عکس: لانگ وی / سیپا آسیا / زوما پرس

بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که پکن در سال جاری هدف رشد حداقل 5 درصدی را تعیین کند که تا حد زیادی مطابق با مسیر پیش از همه گیری این کشور باشد. اگر شرایط اقتصادی به طرز چشمگیری بدتر شود، چین ممکن است با کاهش بیشتر برخی از سیاست های سختگیرانه قبلی خود پاسخ دهد.

وی یائو، اقتصاددان ارشد چین در Société Générale، گفت اقدامات امدادی جدید، از جمله تلاش برای افزایش هزینه‌ها و مصرف زیرساخت‌ها، می‌تواند در اوایل جلسات قانونی سالانه برنامه‌ریزی‌شده برای مارس انجام شود.

یکی از بخش هایی که باید نظارت شود، بازار املاک و مستغلات خواهد بود که بر اساس برخی برآوردها تقریباً یک پنجم کل فعالیت اقتصادی کشور را تشکیل می دهد.

اگرچه بسیاری از اقتصاددانان پیش بینی می کنند که کاهش رشد املاک و مستغلات تا اواسط سال تثبیت خواهد شد، بعید است که این بخش مانند گذشته از اقتصاد حمایت کند.

برت هافمن، مدیر مؤسسه آسیای شرقی در دانشگاه ملی سنگاپور و سابقاً گفت: «دولت برای جلوگیری از هر نوع بحرانی در حال کاهش در بخش املاک و مستغلات است، اما من همچنین از آن انتظار رشد زیادی ندارم. اقتصاددان بانک جهانی

خطر دیگر کووید-۱۹ و سیاست‌های عدم تحمل چین برای محدود کردن گسترش ویروس است. پکن تمایل چندانی برای تغییر مسیر خود با توجه به رویکرد “کووید صفر” خود نشان داده است، که به گفته اقتصاددانان می تواند به معنای درد اقتصادی بیشتری در سال جاری باشد زیرا مصرف کنندگان صرفه جویی بیشتری می کنند.

داده‌های روز دوشنبه نشان می‌دهد که خرده‌فروشی، که نشان‌دهنده هزینه‌های مصرف‌کننده است، در دسامبر تضعیف‌تر شد و تنها 1.7 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. طی دو سال گذشته، خرده فروشی ماهانه به طور متوسط ​​3.9٪ به صورت سالانه افزایش یافته است، که بسیار کمتر از سطح تقریباً 8٪ قبل از همه گیری است.

معیار اصلی بیکاری در چین، نرخ بیکاری در شهرها، در دسامبر به 5.1 درصد افزایش یافت که سومین افزایش ماهانه متوالی است. نرخ بیکاری برای گروه سنی 16-24 سال بدون تغییر باقی می ماند – 14.3٪.

یوئه سو، اقتصاددان چینی در واحد اطلاعات اکونومیست می گوید: «بزرگترین خطر کاهش در سال 2022 همچنان در مصرف است، به دلیل محاصره و نگرانی های عمومی در مورد Omicron.

خانم سو نگران است که تلاش های تشویقی ممکن است به بخش خصوصی که 80 درصد مشاغل در مناطق شهری را فراهم می کند، نرسد. او گفت که ضعف بیشتر شرکت های خصوصی می تواند نشان دهنده کاهش سرمایه گذاری، افزایش بیکاری و کندی رشد درآمد باشد.

رکود اقتصادی چین می تواند بر آمریکای لاتین، تامین کننده کالا برای غول آسیایی نیز تاثیر بگذارد.

بر اساس گزارش اخیر کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آمریکای لاتین و کارائیب، رشد آمریکای لاتین در سال 2022 2.1 درصد پیش‌بینی می‌شود که 6.3 درصد در سال 2021 کاهش می‌یابد که تا حدی ناشی از فعالیت‌های اقتصادی ضعیف در چین، بزرگترین شریک تجاری منطقه است. سازمان ملل گفت که این درحالی است که انتظار می رود قیمت فلزات بیش از 8 درصد کاهش یابد و قیمت های کشاورزی و انرژی پس از افزایش دو رقمی قیمت کالاها در سال گذشته ثابت بماند.

بنویسید استلا ایفان شی در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.commodded apk downloadbeylikdüzü korsan taksisu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyum