کارشناسی خودرو از نظر رنگ و فنی واجب است

این روزها به دلیل کیفیت نامناسب قطعات ماشین صفر کیلومتر، معمولا بسیاری از متقاضیان خرید خودرو کارکرده را به خودروی صفر ترجیح می‌دهند. اما خرید خودروی دست دوم هم دردسرهای خودش را دارد. زیرا اگر ناشیانه عمل کنید، ممکن است به راحتی سرتان کلاه برود و ضررهای مالی زیادی را متحمل شوید. یک کارشناس خودرو شخصی است که به دلیل تخصص، مهارت و ابزارهایی که در دست دارد می‌تواند به‌راحتی تمامی عیب‌های خودرو را آشکار کرده و قیمت واقعی آن را تعیین کند. به همین دلیل ماشین‌های دست دوم باید کاملا توسط یک کارشناس خودروی زبده کارشناسی شوند. در این مقاله قصد داریم نکاتی درباره کارشناسی رنگ خودرو و شیوه انجام آن بیان کنیم.

چرا کارشناسی خودرو مهم است؟

بررسی قسمت‌های مختلف ماشین، توسط یک کارشناس خودرو و پیدا کردن عیب‌ها و مشکلات آن، در تعیین قیمت نهایی یک خودرو بسیار مهم است. یک کارشناس خودرو تمامی قسمت‌های ظاهری و بنیادی ماشین را بررسی می‌کند و مشکلات و ایرادات آن را تشخیص می‌دهد. مخفی کردن هر ایراد ماشین توسط فروشنده، می‌تواند ضرر هنگفتی را به خریدار تحمیل کند. کارشناسی خودرو در این موارد به کمک شما آمده و با بررسی دقیق همه بخش‌های خودرو اشکالات موجود در آن را به‌طور کامل بیان می‌کند. به‌این‌ترتیب شما مطمئن خواهید شد که قیمت اعلام‌شده همان قیمت واقعی خودرو است.

یکی از مواردی که هنگام کارشناسی خودرو بررسی می‌شود، تشخیص رنگ شدگی مجدد آن است. رنگ شدگی خودرو اگر به صورت عمده باشد، نشان از تصادفی یا چپی بودن خودرو دارد و منجر به افت قیمت زیادی از ماشین می‌شود. یک کارشناس رنگ، با استفاده از دستگاهها و تجهیزات پیشرفته، خیال شما را از این بابت کاملا راحت می‌کند.

منظور از کارشناس متخصص کیست؟

خدمات کارشناسی در محل، می‌تواند یکی از نشانه‌های مجرب بودن کارشناس باشد. این خدمات بدین صورت است که شما تنها با یک تماس می‌توانید به بهترین کارشناسان خودرو دسترسی پیدا کنید. جدا از این‌ها، یک کارشناس ماهر و مطمئن، حتما باید یک گواهینامه معتبر از خود ارائه دهد. این گواهینامه، نشانه‌ی حرفه‌ای بودن و متخصص بودن اوست و تضمینی برای سلامت خودرو است. از این رو، خیال خریدار را از بابت یک خرید مطمئن کاملا آسوده می‌کند. به خصوص اگر شرکت مربوطه، به شما گواهی پرداخت خسارت هم بدهد. در این صورت خیالتان به طور کامل از حرفه‌ای بودن آن راحت می‌شود.

در هر صورت، یک کارشناس ماهر با این که از تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کند اما می‌تواند حتی به صورت چشمی هم رنگ شدگی ماشین را تشخیص دهد. علاوه بر این کارشناس باید با روش‌های کلاهبرداران و دلالان آشنا باشد تا بتوانداز مکر و حیله آن‌ها باخبر شود. همان طور که گفتیم یک کارشناس خودرو با استفاده از دستگاه‌های به‌روز و تخصصی می‌تواند با درصد بسیار کم خطا رنگ شدگی را تشخیص دهد.

روش‌های تشخیص رنگ‌شدگی خودرو

امروزه روش‌های پیشرفته و گوناگونی برای تشخیص رنگ شدگی خودرو وجود دارد. به طوری که می‌توان با استفاده از این روش‌ها، به طور قطع رنگ شدگی مجدد خودرو را تشخیص داد. اما به هر حال، روش‌های سنتی دیگری مثل بررسی چشمی و دست کشیدن به بدنه ماشین و تشخیص ضخامت ناهماهنگ آن هم می‌تواند در تشخیص رنگ شدگی خودرو، کمک کند. درهرحال استفاده از هریک از این روش‌ها نیازمند تخصص و تجربه کافی است.

کارشناسی خودرو به‌صورت چشمی

با نگاه به قسمت‌های گوناگون ماشین از فاصله دو سه متری و در نور طبیعی یا لمس نقاط گوناگون خودرو برای تشخیص یک رنگ شدگی هماهنگ و یکپارچه، تقریبا می‌توان به صورت چشمی تشخیص داد که ماشین رنگ شدگی مجدد دارد یا خیر. علاوه بر این‌ها تشخیص کیفیت رنگ هم می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. زیرا رنگ‌های فابریک کارخانه بسیار مرغوب بوده و با گذشت زمان پوسته پوسته نمی‌شوند. اگر در نقاط مختلف خودرو، اثراتی از پوسته پوسته شدن رنگ دیدید، شک نکنید که این ماشین دوباره رنگ شده است.

کارشناسی دیجیتالی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص

استفاده از دستگاههای دیجیتالی یک روش کاملا مطمئن است. این دستگاهها، ضخامت رنگ در بدنه را با دقت بسیار بالا تشخیص داده و به شما می‌گویند که کدام قسمت‌ها رنگ شدگی دارد. با استفاده از دستگاههای دیجیتالی، به طور قطع و با درصد بسیار پایین خطا می‌توان رنگ شدگی مجدد ماشین را تشخیص داد.

کارشناسی خودرو با همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در معامله خودروهای دست‌دوم و کارکرده برای جلوگیری از ضرر مالی ضروری است زیرا آمارها نشان داده حدود 72 درصد خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند. کارشناس خودرو یک فرد متخصص و باتجربه است که وظیفه او بررسی سلامت تمامی بخش‌های یک خودرو از جمله بدنه، بخش فنی، موتور، گیربکس و جلوبندی، آپشن‌های و تجهیزات جانبی است. کارشناسی ماشین، اگر به صورت دقیق و کامل انجام شود، ارزش واقعی خودرو را مشخص خواهد کرد. غیر از مدل خودرو، تعداد و نوع آپشن‌های خودرو از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کارشناسی خودرو محسوب می‌شود.

اگر به دنبال یک کارشناس خبره و کار بلد می‌گردید، می‌توانید از خدمت کارشناسی خودرو همراه مکانیک استفاده کنید. انجام بیش از 170 هزار کارشناسی خودرو در محل با نتایج موفقیت‌آمیز نشان می‌دهد که کارشناسان همراه مکانیک دانش و مهارت کافی برای تعیین قیمت واقعی خودرو را دارند. علاوه بر این همراه مکانیک گزارش کتبی و آنلاین کارشناسی خودرو را برای شما صادر می‌کند تا بتوانید در هرجایی با استناد به آن خودروی خود را به قیمت واقعی بفروشید.