گزارش سازمان ملل که جزئیات انحراف پرواز رایان ایر به بلاروس را شرح می دهد، سؤالات جدیدی را ایجاد می کند

[ad_1]

گزارش جدید سازمان ملل در مورد فرود اجباری یک هواپیمای مسافربری رایان ایر توسط بلاروس در ماه مه، سؤالات جدیدی را در مورد صحت اظهارات دولت در مورد حوادثی که در آن یک مخالف تحت تعقیب دستگیر شد، ایجاد می کند.

این گزارش محرمانه که روز دوشنبه توسط سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی سازمان ملل منتشر شد و توسط وال استریت ژورنال بررسی شد، حقایقی را ارائه می‌کند که توسط کمیته بررسی ویژه جمع‌آوری شده است و احکامی صادر نمی‌کند. با این حال، این سند یک جدول زمانی و اظهارات کشورهای شرکت کننده را ارائه می دهد که در مجموع ممکن است روایت رویدادهای بلاروس را زیر سوال ببرد.

مایکل اولری، مدیرعامل رایان ایر و رهبران اروپایی بلاروس را متهم کرده‌اند که ترس از بمب را برای فرود غیرقانونی هواپیما در مینسک ساخته‌اند، زیرا می‌دانستند رامان پراتاسویچ، روزنامه‌نگار مخالف در هواپیما حضور دارد. یک هواپیمای بوئینگ 737 با 126 سرنشین از آتن به سمت ویلنیوس، لیتوانی در حرکت بود که کنترلرهای ترافیک هوایی بلاروس به خلبانان گفتند اطلاعاتی در مورد بمبی در هواپیما دریافت کرده اند.

لیتوانی و لهستان که این هواپیما در آنجا ثبت شده است، تحقیقات جنایی درباره این رویدادها را اعلام کرده اند و اداره تحقیقات فدرال در ماه مه اعلام کرد که با همتایان اروپایی خود همکاری می کند زیرا آنها شهروندان آمریکایی در این پرواز بودند.

مدارک ارائه شده توسط بلاروس در بهار در حمایت از ادعای تهدید بمب گذاری توسط شرکت هواپیمایی ایرلند و بسیاری از دولت ها رد شده است. دستگیری آقای پراتاسویچ از بلاروس و اقدامات پیرامون این پرواز، اتحادیه اروپا را بر آن داشت تا پروازها از بلاروس را ممنوع کرده و تحریم ها را علیه این کشور افزایش دهد.

این نهاد سازمان ملل روز دوشنبه گفت که نشست 36 عضو ایکائو در هیئت مدیره آن در 31 ژانویه برای تصمیم گیری در مورد اقدامات بیشتر این سازمان در پاسخ به یافته های این گزارش تشکیل خواهد شد. این شورا همچنین شکایت بلاروس مبنی بر غیرقانونی بودن محدودیت ها و تحریم های اعمال شده بر آن پس از حادثه را ارزیابی خواهد کرد.

در میان یافته‌های این گزارش، یکی از قابل توجه‌ترین آنها این است که کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی در مینسک به خلبانان رایان ایر گفتند که چندین فرودگاه تهدید بمب‌گذاری را دریافت کرده‌اند. سپس این گزارش مستند کرد که روز یکشنبه هیچ فرودگاه دیگری از تهدید بمب‌گذاری خبر نداشت و آنها ایمیل‌ها را تنها چند روز یا چند هفته بعد پیدا کردند.

نتیجه‌ای که احتمالاً دولت‌های اروپایی می‌گیرند این است که بلاروس می‌دانست که فرودگاه‌های دیگر این تهدید را دریافت کرده‌اند، زیرا آن‌طور که بلاروس گفت از سوی بلاروس فرستاده شده بود و نه گروه تروریستی فلسطینی حماس. حماس مشارکت در آن را رد کرد.

دستگیری رومن پراتاسویچ از بلاروس و اقدامات پیرامون این پرواز باعث شد اتحادیه اروپا پروازهای بلاروس را ممنوع کند و تحریم ها را علیه این کشور افزایش دهد.


عکس:

رامیل ناسیبولین / بلتا / جزوه / شاتر استوک

این گزارش جزئی ترین اطلاعات را در مورد آنچه در 23 مه رخ داد ارائه می دهد.

در طول پرواز، مدت کوتاهی پس از اینکه کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی در مینسک به خدمه رایان ایر در مورد تهدید بمب‌گذاری اطلاع دادند، خلبانان پرسیدند که این تهدید از کجا آمده است. کنترلر به آنها گفت که “متخصص امنیت فرودگاه به او اطلاع داده که ایمیلی دریافت کرده اند”. تحت فشار خدمه که آیا افسران امنیتی در یونان یا لیتوانی هستند، کنترل کننده پاسخ داد: “… این ایمیل در… چندین فرودگاه به اشتراک گذاشته شده است”.

بازرسان گفتند که نتوانستند ثابت کنند که چگونه کنترل کننده ترافیک هوایی مینسک از ارسال ایمیل به فرودگاه های دیگر اطلاع داشته است.

مقامات بلاروس می گویند این ایمیل به آدرس [email protected] دریافت شده استآدرس فرودگاه مینسک که در آخر هفته نظارت نمی شود. آنها به بازرسان ICAO گفتند که به پرسنل امنیتی هشدار داده اند که نرم افزار اسکن عبارات تهدیدآمیز را انجام دهند و مقامات امنیتی این تهدید را در عرض چند دقیقه برای مدیران ارسال کرده اند.

پاسخ سریع گزارش شده توسط بلاروس به ایکائو به شدت با پاسخ های سه فرودگاه دیگر در طول مسیر هواپیما که ایمیل را نیز دریافت کردند، در تضاد است.

بر اساس این گزارش، ایمیلی مشابه به طور همزمان به صندوق پست الکترونیک مقامات فرودگاه لیتوانی تحویل داده شد، اما تا صبح روز بعد، زمانی که هفته کاری آغاز شد، کشف نشد. ایمیل دیگری که در کادر نظرات در فرودگاه صوفیه بلغارستان ارسال شده بود، امروز سه شنبه توسط روابط عمومی باز شد.

دو هفته بعد، مقامات رومانیایی، به درخواست بازرسان، به بازرسان اطلاع دادند که ایمیل تهدید را نیز در همان زمان در 23 مه در یک صندوق پستی “تماس” دریافت کردند.

مقامات بلاروس رومن پروتاسویچ فعال مخالف را در هواپیمای رایان ایر که از یونان به لیتوانی پرواز می کرد، پس از تغییر مسیر هواپیما به سمت مینسک دستگیر کردند. مایکل اولری، مدیر عامل رایان ایر، این حادثه را یک «ربایش تحت حمایت دولت» خواند که نگرانی صنعت هوانوردی جهانی در مورد انحراف را بیشتر کرد. عکس: AFP / Getty Images (ویدئو از 24.05.21)

مقامات بلاروس گفتند که دو ایمیل حاوی اطلاعات یکسان در مورد تهدید بمب‌گذاری دریافت کرده‌اند، اولی در ساعت 9:25 UTC قبل از تماس کنترل ترافیک هوایی مینسک با هواپیمای رایان ایر برای اطلاع دادن به او ارسال شد و ایمیل دوم در ساعت 9 دریافت شد: ساعت 56 بعد از ظهر UTC، پس از اینکه قبلاً تماس برقرار شده است.

درحالی‌که بلاروس کپی‌هایی از هر دو ایمیل ارائه می‌کرد، فایل‌های گزارشی را به سرور ایمیل یا فایل‌هایی که حاوی پیام‌ها در قالب اصلی‌شان هستند، ارائه نکرد که صحت آنها را تایید کند. مقامات بلاروس گفتند که این فایل ها مطابق با خط مشی نگهداری داده ها حذف شده اند.

بازرسان ICAO گفتند که آنها فقط توانستند تایید کنند که ایمیل دوم بر اساس اطلاعات سرور ایمیل فرستنده مستقر در سوئیس دریافت شده است، و افزودند که “دریافت اولین ایمیل برای توضیح مبنای ارتباط در مورد تهدید بمب گذاری از مینسک بسیار مهم است. به خدمه پرواز.»

بلاروس اطلاعات درخواستی، از جمله سوابق تلفنی را که جدول زمانی را برای نحوه به دست آوردن اطلاعات در مورد تهدید اصلی بمب و برقراری ارتباط بین فرودگاه مینسک و کنترل ترافیک هوایی ارائه می کند، ارائه نکرد. وزارت هوانوردی بلاروس با استناد به حمایت قانونی در قانون اساسی بلاروس، که از محرمانه بودن سوابق مخابراتی شهروندان خصوصی محافظت می کند، از ارائه جزئیات، از جمله مهر زمان و طول مکالمه بین کارکنان خودداری کرد.

هیچ ویدئویی از دوربین های پارکینگ و داخل ترمینال که پیاده شدن و جابجایی مسافران از جمله آقای پراتاسویچ را نشان دهد، ارائه نشده است. مقامات بلاروس گفتند که به دلیل زمان سپری شده از این حادثه، ضبط در دسترس نیست.

بازرسان گفتند که آنها “توجیه رضایت بخشی” در مورد اینکه چرا سوابق با توجه به تحقیقات جنایی و سایر تحقیقات در حال انجام در مورد این حادثه نگهداری نشده است، دریافت نکرده اند.

در این گزارش همچنین آمده است که او قادر به ملاقات یا مصاحبه با کنترل کننده ترافیک هوایی که با پروازهای رایان ایر تماس گرفته بود، نبود، زیرا کارمند پس از تعطیلات تابستانی به سر کار خود بازنگشته بود و مقامات بلاروس از موقعیت فعلی وی یا هیچ راه ارتباطی با وی بی اطلاع بودند. .

بنویسید دانیل مایکلز در [email protected] و بنجامین کاتز در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesKamagraelf bar 1500mobil ödeme bozdurbigger bass bonanza oynapragmatic slotlarıGates of olympus oynagreat rhino oynaCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynacasinoslotbahisnow giriştaphaber.comsu kaçağı tespititesisatçıkepenk servisigünübirlik turlargüvenilir medyumantalya escortgates of olympus oyna