10,000 پاسخ به ساراسوتا مدرسه سرپرست بررسی

پس از سال ها از squabbling جامعه می خواهد مدارس رهبر است که می تواند با هم جناح های رقیب.

کم روحیه بی اعتمادی در هیئت مدیره مدرسه غرور در معلمان و هنر و تمایل برای یک سرپرست که منجر به عنوان مثال در میان موضوعات اصلی در حال ظهور در بیش از 10000 پاسخ به یک نظرسنجی از کارکنان و اعضای جامعه در مورد صفات ساراسوتا جدید سرپرست مدارس باید دارای.

اما با کیفیت بالا در یک منطقه است که دیده می شود سهم خود را از مناقشات سیاسی در سال های اخیر است که توانایی به همراه.

“ایجاد و حفظ اعتماد مشارکتی ارتباط با هیئت مدیره مدرسه مدیران, معلمان کارکنان پشتیبانی, دانش آموزان, پدر و مادر و بیشتر ساراسوتا جامعه” به عنوان شماره 1 مشخصه گفت: لایحه وگل های فلوریدا مدرسه مدیره انجمن مشاور در حال اجرا جستجو.

این نظرسنجی که در دسترس برای عموم تا 2 آوریل به دست آورد پاسخ از 4,876 کارکنان و 5,164 اعضای جامعه.

“ما هرگز تا به حال این نوع از پاسخ در یک نظرسنجی” Vogel گفت. “من فکر می کنم مردم در ساراسوتا کانتی در حمایت از کیفیت آموزش عمومی و آنها فقط احساس راحت با ابراز نظرات خود را.”

عضو هیئت مدیره جین گودوین گفت: بازخورد جامعه منعکس تحقق است که منجر به یک مدرسه در منطقه فراتر از بودجه فراست و یا برنامه ریزی استراتژیک و نیاز به یک شبکه بزرگ از روابط اعتماد و توانایی برای ایجاد خوب خواهد شد.

“من نمی خواهم کسی است که مجهز با مهارت های نرم افزاری,” گودوین گفت. “که من به معنای روابط میان فردی.”

وگل گفت: نتیجه گیری او بودند “نه علمی” اما اجماع روشن بود.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

پشتیبانی محلی اخبار: نظر اشتراک امروز

“من فکر می کنم بزرگ منطقه است و آنها به دنبال کسی است که اساسا می باید این استعداد را به هیئت مدیره با هم همکاری و تعامل با جامعه” Vogel گفت.

“تضمین حقوق صاحبان سهام” شد یکی دیگر از اولویت پس از یک سال است که شاهد آزار و اذیت جنسی رسوایی را پایین آورد بالا منطقه مقامات نگرانی خود را از خشونت در اوک پارک و دولت راه اندازی یک تحقیق به دانش آموزان با معلولیت دریافت نمی فدرال خدمات.

با توجه به نتایج نظر سنجی 13 درصد از جامعه پاسخ و 17 درصد از کارکنان گفت: خود را برتر آموزشی در اولویت قرار بود برای یک رهبر است که می تواند “شناسایی برنامه ریزی و پیاده سازی راه حل برای اطمینان از سهام برای دانش آموزان و کارکنان.”

پاسخ بخشی از این بررسی نشان داد که چندین روند.

“روحیه” و یا “کم روحیه” نشان داد تا بیش از 100 بار در کارکنان پاسخ به یک سوال در مورد بزرگترین چالش های پیش روی منطقه و بیش از 40 اعضای جامعه گفت: همان. چند پاسخ دهندگان با اشاره به تفرقه و اختلافات در هیئت مدیره مدرسه بین معلم اتحادیه و دولت و یا در میان کارکنان.

“ما بسیاری از معلمان اما روحیه کم است” یکی از کارکنان گفت. “ما نیاز به یک رهبر است که صداقت و هوش و قلب است.”

“روحیه کارکنان شده است تضعیف در طول سال گذشته یا بیشتر” دیگری گفت. “این را مدتی به بازسازی است.”

“اعضای هیئت مدیره” تقسیم تصمیم گیری و رای گیری نیست مدلسازی برای ما دانش آموزان چگونه به خوبی کار می کنند با دیگران به خوبی از همه با وجود دیدگاههای مختلف” یکی از کارکنان گفت.

“هیئت مدیره مدرسه در حال مبارزه با به طور مداوم” دیگری گفت.

عضو هیئت مدیره Bridget زیگلر گفت: جامعه هنوز هم در یک “فرایند درمان” پس از استعفای سرپرست سابق تاد Bowden و که او می دانست که کارکنان و خانواده های بدست کرده بود خسته از درام به خصوص به عنوان هیئت مدیره به نظر می رسد به استخدام بعدی سرپرست.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ثبت نام به صورت روزانه ما و شکستن خبرنامه

“مردم می خواهند ما را به مانند عمل grownups و به رفتار” زیگلر گفت. “این چیزی است که ما انتظار داریم از دانش آموزان, بنابراین من نمی دانم که چرا این نوار خواهد بود پایین تر برای اعضای هیئت مدیره. من آن را بشنوند و من موافق با این نظر است.”

هیئت مدیره در حال حاضر در حال بررسی وگل است خلاصه ای از این بررسی خواهد شد و ارائه توصیه های خود را برای ویژگی های کلیدی شامل در شرح شغل در هفته آینده. وگل گفت: فرایند جستجو است که در حال حاضر متوقف شده با توجه به COVID-19 شیوع اما در روز سه شنبه هیئت مدیره به اجماع عمومی است که آنها را در حالت ایده آل باید یک رهبر جدید منصوب زمان مدرسه reconvenes در پاییز.

هنگامی که هیئت مدیره دیدار در تاریخ 21 آوریل آنها را شناسایی گام های بعدی برای حرکت رو به جلو که Vogel گفت: امید را شامل استخوانی پایین یک جدول زمانی و مراحل گرفتن نسبت به انتصاب یک کمیته از اعضای جامعه به نقد و بررسی متقاضیان و ارائه بازخورد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>