آلبرتا اولین شیوع COVID-19 خود را در دو دبیرستان دولتی در کلگری و لثبریج گزارش کرده است.

در جنوب کلگری، والدین و کارکنان دبیرستان هنری وایز وود شامگاه چهارشنبه نامه ای از خدمات بهداشتی آلبرتا دریافت کردند و تأیید کردند که دو یا چند نفر مبتلا به COVID-19 در حالی که عفونی بودند به این مدرسه حضور داشته اند.

AHS در این نامه نوشت: «کارکنان بهداشت عمومی در حال بررسی هستند تا مشخص کنند چه کسی ممکن است در مدرسه شما در معرض موارد COVID-19 در طول دوره عفونی خود قرار گرفته باشد.»

AHS در یک بیانیه ایمیلی به CBC News گفت شیوع بیماری به عنوان دو یا چند مورد تایید شده در همان مدرسه در عرض ۱۴ روز تعریف شده است.

AHS می گوید: «هر فردی که در معرض این پرونده قرار گیرد، به طور مستقیم توسط خدمات بهداشتی آلبرتا، به ازای هر روش ردیابی تماس استاندارد تماس تماس گرفته خواهد شد.» “اقدامات کنترل پیشگیری از عفونت (دوری فیزیکی، پوشش، بهداشت دست، تمیز کردن محیط زیست) نیز با مدرسه بررسی شده است.”

در لثبریج، والدین و کارکنان دبیرستان چینوک روز چهارشنبه نامه مشابهی دریافت کردند و اعلام کردند شیوع بیماری در مدرسه تأیید شده است.

بر اساس بیانیه ای در وب سایت این مدرسه، AHS به این بخش اطلاع داده است که دو مورد COVID-19 وجود دارد، و هر گونه تماس نزدیک از کسانی که آلوده شده اند از طریق یک نامه ایمیلی و به صورت انفرادی توسط AHS توسط مدرسه تماس گرفته خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که دبیرستان چینوک بر اساس مشاوره AHS باز خواهد ماند.

“اضطراب وجود دارد، می گوید: پدر و مادر

ویرجینیا وونگ که دخترش در دبیرستان هنری وایز وود شرکت می کند، گفت والدین به اطلاعات بیشتری نیاز دارند.

او می گوید: «تعجب نکردم، اما ناامید شدم که شیوع بیماری پس از دو روز یادگیری کامل در فرد رخ داد و برای خودم و همچنین برای دانش آموزان احساس ترس می کردم.

وونگ گفت: «هیچ مسیر روشنی برای آنها وجود ندارد، بنابراین اضطراب وجود دارد.»

اگرچه تنها دومین روز مدرسه چهارشنبه بود، وونگ می گوید قادر به انتقال دخترش به یادگیری آنلاین نیست زیرا ثبت نام اکنون بسته شده است.

خبر شیوع بیماری ها چند ساعت پس از آن منتشر شد که این استان بعد از ظهر چهارشنبه تایید کرد اگرچه ۱۶ مورد کوید-۱۹ در ۱۶ مدرسه آلبرتا وجود دارد، اما هیچ کدام دو یا چند مورد را در یک دوره ۱۴ روزه گزارش نکرده اند.

در کنفرانس خبری روز چهارشنبه، این استان همچنین از راه اندازی یک نقشه آنلاین خبر داد که هر مدرسه ای را که دو یا چند مورد را در یک دوره 14 روزه گزارش می کند، در شرایطی که ویروس می توانست در داخل خود مدرسه به دست آورد یا منتقل شود، فهرست خواهد کرد.

با این حال، نقشه به روز نشده بود تا شامل شیوع کلگری یا لثبریج شود.

مدارس دیگر با موارد گزارش شده

در ادمونتون، مدارس با موارد – اما همه گیری نیست – شامل اسقف اعظم دبیرستان مک دونالد، لوئیس سنت لوران، École Sainte-Jeanne-d’Arc و راس شپرد های، یک مدرسه دولتی در شمال غربی ادمونتون است که نزدیک به ۱۰۰ دانش آموز را به انزوا فرستاده است.

موارد کروناویروس فردی نیز در مدارس کلگری شناسایی شده اند، از جمله دبستان کاتولیک رحمت الهی، دبیرستان باونس، مدرسه بریدلوود، مدرسه سنت آنجلا، سنت رز از مدرسه لیما، دبیرستان لستر بی پیرسون، دبیرستان نوتردام، دبیرستان سنت فرانسیس و مدرسه دریاچه آربور و همچنین دبیرستان دبلیو اچ کروکفورد در ایردری.

یک مورد جدید در مدرسه ابتدایی سنت ویلفرید در شمال شرقی کلگری ثبت شده است — ساخت در مجموع از دو مورد وجود دارد.

در دیگر نقاط آلبرتا، دبیرستان ریموند در ریموند و مدرسه راهنمایی لارنس گرایسی در کانمور نیز با پرونده های فردی سر و کار دارند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de