56 دم معذرت خواهی برای طناب دار حادثه

برای پس زمینه فقط آنچه را مالک کل جانسون بود عذرخواهی برای آنها می خواهم نیاز به نگاه در جاهای دیگر.

در دوشنبه شب Instagram account برای دم تغییر مشارکتی (جدید گروه محلی که اعضای آن شامل رمزی بلندتر اواخر یکی Fermentary و Taproom در میان دیگران) برجسته اخیر اتهام ساخته شده در مورد مالک در 56 دم.

آن را تکان دهنده یکی است.

مشاهده این پست در Instagram

من شده است در تلاش برای پیگیری کردن افراد درگیر در این دو روز. نه به “مطمئن شوید که آن را درست” من مطمئن هستم که آن را درست است. اما از آنجا که این فرد این کارمند(!!!), در جایی به احتمال زیاد کالایی با خشم و صدمه دیده است. . یک گروه متشکل از مردم از رنگ در صنعت ما این احساس را می دانیم. ما می دانیم microaggressions تعصب و تبعیض تهمت و آشکار آشکار نژادپرستی. این است که همه از آن به عنوان به خوبی به عنوان یک جرم و جنایت نفرت. @fbi . ما همچنین می دانیم که چه می خواهم به غلیان و غم و اندوه تنهایی و چه بی نهایت بهتر از آن است که یک جامعه به شما به بالا و در کنار مبارزه با. . من عصبانی هستم. من خشمگین برای این فرد است. من شما را نمی دانم اما من به مبارزه برای شما. ما تمام خواهد شد. رسیدن. ما در اینجا برای شما. به مبارزه با. با هم. . آیا نمی شود در طرف اشتباه از تغییر. نه من ایمیل درخواست به چین با ما در زمانی که شما دارای رتبه متعفن ناپاک گه در خود لعنت خانه!!! خود را ثابت F N خانه!! شما لازم نیست ما به شما بگویم که! . . #WEAREBREWINGCHANGE #کپی #brewingchange #BrewingChangeCollaborative #BrewingChangeMN #BCCmembers #BCCdirectors #fortheculture #supportyourcommunity #MNNonprofit #غیر انتفاعی #removebarriers #expandreach #acheivegreatness #نمایندگی #RepresentationMatters #weouthere #DiversityinCraft #beingblackincraft

یک پست به اشتراک گذاشته شده توسط دم تغییر مشارکتی (@brewingchangemn) در

فرد شناسایی شده وجود دارد به عنوان “Cale” است Kale جانسون رئیس جمهور و استاد آبجو در 56 دم که راه اندازی در سال 2015 و نقل مکان به آن زمان مارشال تراس محل در سال 2017.

(افشای کامل: 56 دم دم مطبوعات بررسی ترش IPA محدود-اجرا, ارائه, افتخار شهرستان صفحات 40th anniversary.)

آن جانسون است که نام متصل به Facebook عذرخواهی کرد و گفت که او “واقعا دلسرد این وضعیت” “دل شکسته” و تماس با سیاه کارمند سابق “دوست.”

جانسون ادامه داد: “آنچه در این گفتگو دو سال پیش است ژرف به من. من قصد دارم برای درک بهتر من اقدامات منجر به این خواهد شد و آیا everytihng [sic] برای رفع آن است.”

از این پست نتیجه گیری با تماس با این حادثه را قرار گرفتن در معرض عمومی “بیدار تماس و یکی است که ما را نادیده بگیرد” اشاره به طرح “افزایش تنوع” و گام به بهتر “درک مسائل نژادی و چگونه به اطمینان حاصل شود استقبال از فرهنگ و محیط زیست است.”

همانطور که در تصویر پاسخ نسخه قبلی جانسون پس از ویرایش توجه داشته باشید نشان داد او “را بخوانید [سابق کارمند] استعفای از 2 سال پیش برای اولین بار” روز یکشنبه.

فقط در حال حاضر 56 ارسال شده در عین حال این بار در تلاش برای توضیح شرایط پشت این حادثه خود را که در آنها ادعا شده است اغراق شده است. در اینجا چگونه اخیر بیانیه آمده است:

“دو سال پیش همه ما پس از حلق آویز کردن کار و در برخی از نقطه من نشان دادن نحوه انجام ملوان گره (قایقرانی سرگرمی معدن). من قرار bowline گره (نه طناب دار) از سرعت باد بر روی میز است. اجازه بدهید من روشن شد بدون هیچ کلامی بحث و یا صحبت کردن با یک طناب دار و یا تهدید حلق آویز. کارمند گفت که آنها باعث ناراحتی برای دیدن گره. من بلافاصله عذرخواهی کرد و گفت: تقصیر من بود برای تحقق آن چگونه می تواند دیگران را تحت تاثیر قرار. که سفید است ممتاز رفتاری که ناشی از یک دوست خوب و همکار و استرس و این چیزی است که disheartens من. این چیزی است که من عذرخواهی است. این اتهام ظاهر شده 2 سال بعد نه از کارمند اما دست سوم از یک به تازگی خاتمه یافته فرد است. برای نظرات و دانستن backstory مفید است. این و همه کارکنان دوست داشتنی همه ما در 56 و همیشه خواهد بود.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>