6 رستوران محلی جوانب کمک به ادویه تا ما قرنطینه آشپزخانه

ما به ارمغان آورد و ما فوری گلدان را پایین آورده از قفسه بالا جایی که آنها معمولا نشستن گدایی را به ماست و یا هر چیز دیگری. برخی از ما ممکن است برای پرداخت نیویورک تایمز’ برنامه پخت و پز. چاقو از همه اشکال و اندازه های مختلف برگزار شد در آماده است.

اما در حال حاضر بیش از یک ماه از رستوران خود را بسته اتاق ناهارخوری بسیاری از میان ما کشف کرده اند که تنها ظرف ما تسلط پخت و پز در خانه است… برنج و لوبیا. لطفا اجازه ندهید که شما را متوقف از genuflecting به عنوان عمیق به عنوان کسانی که کوچ عضلات ضعیف شده اجازه خواهد داد که هر چند.

این است که در آن کمک های حرفه ای مورد نیاز است—و نه نوشته شده است و نوع. آشپز خوب درک کنند که چرا یک پان نیاز به X به طبخ مواد تشکیل دهنده آن می توانید ببینید چه چیزی می تواند مقاومت در برابر فشار و کشیدن در یک دستور العمل و می دانیم که پیاز هرگز caramelize در 10 دقیقه.

اما برای بقیه همه فقط بی مهارت از طریق یک شب از غذا دبستان ؟ لطفا jah نشان می دهد ما راه را!

این پنج دوقلو شهرستانها صنایع غذایی حرفه ای پیش بینی کسانی که گریه می کند و به تماس پاسخ داده اند. از آشپزخانه خود را به شما به دنبال سرب خود را از طریق حتی تاریک ترین مواد غذایی با الهام بحران… با راهنمایی های الهام بخش و سرگرم کننده را به یدکی.

قبل از شما در تنظیم کردن دوباره به یاد داشته باشید این یکی از آخرین چیز: حتی جوانب مثبت را خاموش روز که در آن آنها می گویند fuckit و سفارش یک پیتزا.

Karyn تاملینسون میزبان “Karyn را قرنطینه آشپزخانه”

به معرفی آخرین سری ویدئو قسط که در آن تاملینسون pokes بینندگان در مورد گرفتن را در فریزر scarier بیت از شگفتی مانند “ماهی قزل آلا ماهی در سس کارامل” گراند Cochon برنده و بسته شدن آشپز در گوشه میز می نویسد: “من حدس می زنم ما همه رسیدن به پشت ما فریزر در حال حاضر و برخی از ما ممکن است ماهی جمع دور برگشت وجود دارد که ما باید اجتناب شده است.” او آن را می شود بنابراین ما به او اعتماد کنند.

ارین Ungerman روزانه جفت شراب

به عنوان معاون و مدیر فروش و بازاریابی برای شراب خوب عمده فروش و وارد کننده جدید فرانسه Ungerman روزانه ارائه می دهد شراب از طریق توصیه های Instagram. اغلب او بار این توصیه ها به جفت با وعده های غذایی آماده شده توسط سرآشپزها محلی در فیلم های خود را برای مکالمه مشترک احساس. زمانی که تاملینسون آماده شده است که ماهی قزل آلا ماهی با سس کارامل (بالا) Ungerman خراب شد چرا پایک جاده را Pinot نوآر ($18-$21) ساخته شده کامل خود را تکمیل.
 

“اردک با آشپز کلاین” در یوتیوب

آشپز راسل کلاین از Meritage کرده است ایجاد یک کانال یوتیوب اختصاص داده شده به آموزش بینندگان نحوه رسیدگی به اردک—به طور خاص Au Bon Canard اردک نقطه به صورت محلی از کالدونیای مینه سوتا. از آنجا که اکثر مردمی که هرگز تا به حال آموزش آشپزی و نمی دانم چه چیزی برای انجام با این quackers اگر دست یکی کلاین گام به گام آرایش با بخش صرف رندر اردک چربی و عناوین مانند “چرا Confit?” درمان برای هر کسی که به دنبال به گام تا آشپزخانه خود را بازی.

Sameh وادی را “اجتماعی Deliciousness”

مطمئن سرآشپز و مالک جهان, خیابان, آشپزخانه, Milkjam لبنیاتی و جایزه گرفتن شناخته شده است برای آوردن bangin’ طعم به جدول. اما اگر این قرنطینه به ما نشان داده هر چیزی آن است که وادی سزاوار خود را تلویزیون نشان می دهد—و نه فقط یکی دیگر از نقطه مهمان در بالا آشپز میانه. پخت و پز به نظر می رسد نه تنها دست یافتنی اما کاملا شاد هنگامی که او پشت مشعل.

آشپزی با سرآشپز دیوید Fhima

از خود خانه و آشپزخانه, آشپز, David Fhima enlists کمک از عزیزان به آموزش در همه چیز از پیتزا خانگی برای ترش tatin شیرین, کوکوی اسفناج, پاستا پنه و اخیرا “این تمام من است در شربت خانه من” niçoise. در نسخه خود را از cheffing ترکیب ظرافت با شربت خانه خوش آمدید در راه است که هنوز هم می آید به عنوان ظریف در پایان.

Mo McNichols را “جهانی Mimosa” کانال

McNichols شده بود نوار مدیریت در کوچک غذاخوری قبل از او گذاشته شد و از Bartmann گروه رستوران. نورد با مشت McNichols تصمیم به گرفتن خلاق با مجموعه ای از مهارت های شروع یک کانال یوتیوب پر از “Mo نوشیدنی!” و “Mo آشپز!” ویدئوها. “من در تلاش برای ماندن مشغول,” او می گوید. “من فکر می کنم که از این من می خواهم به سعی کنید به جمع آوری پول برای باز کردن خود من کامیون مواد غذایی. نشان می دهد که در حال مرتب کردن بر اساس یک آزمایش… و مردم شده اند در پاسخ به, که برای اطمینان حاصل کنید.” او بخش اختصاص داده شده به همه چیز از آشپزی بامیه به ساخت caipirinhas.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>