یک گام بزرگ رو به جلو برای زنان در استرالیا فوتبال

Truthdig مفتخر است به ارائه این مقاله به عنوان بخشی از صداهای جهانی: Truthdig زنان گزارش یک سری از شبکه ای از خبرنگاران در سراسر جهان که اختصاص داده شده به دنبال حقیقت در درون کشورهای خود و در جاهای دیگر.

یادداشت سردبیر: این ورزش معمولا به عنوان شناخته شده فوتبال در ایالات متحده و کانادا است که به نام فوتبال یا فوتبال در بسیاری از کشورهای دیگر. در استرالیا اصطلاح “فوتبال” است که معمولا استفاده می شود اما این کشور حاکم فوتبال بدن و اتحادیه بازیکنان با استفاده از کلمه “فوتبال” در نام خود را.

شعارهای “حقوق مساوی” در سراسر دنیا تکرار در تابستان گذشته به عنوان ایالات متحده زنان, تیم فوتبال ضرب و شتم هلند را به تصرف 2019 جام جهانی. منجر به رقابت تیم تا به حال سوخت آتش با پر کردن یک تبعیض جنسیتی کت و شلوار در برابر خود فدراسیون. این تیم اشاره کرد اختلاف در پرداخت منابع و شرایط کار.

آمریکا مورد همچنان ادامه دارد به باد طریق سیستم دادگاه اما کشورهای دیگر در حال حاضر ساخته اند گام نسبت به پرداخت حقوق صاحبان سهام. در نروژ, مردان در تیم فوتبال در زمان قطع پرداخت در سال 2017, در نتیجه یک افزایش قابل توجهی در پایه پرداخت از تیم زنان; در نیوزیلند زنان سهم برابر روزانه پرداخت در اردوگاه های آموزشی. در اواخر سال 2019 استرالیا در زمان سرب با پیشگامانه توافق دسته جمعی. که نه تنها تاسیس برابر شرایط کار برای ملی مردان و زنان تیم — Socceroos و Matildas — اما آن را نیز ایجاد شده برابر با درآمد های جهان برای اولین بار در ورزش فوتبال.

متاسفانه حتی در استرالیا, فوتبال زنان, تیم به دست آورد نیست درست پرداخت حقوق صاحبان سهام. مقدار پول جایزه به دست آمده توسط بازیکنان در مسابقات بین المللی همچنان بسیار بالاتر برای مردان نسبت به زنان و فیفا — که تعیین مقدار — آمده است در زیر آتش برای نگه داشتن این سیستم در محل.

درآمد های و بیشتر

چهار ماه پس از انعقاد 2019 جام جهانی, سرخط گفت که استرالیا بسته شده بود پرداخت شکاف بین مردان و زنان ملی فوتبال تیم های. به می گویند که Matildas به دست داشتند برابر پرداخت تا به حال یک حلقه خوب اما به دلیل گسترده اختلاف در پول جایزه حقوق مساوی نبود در واقع به دست آورد. در بسیاری از راه های دیگر هر چند استرالیا در زمان یک گام به جلو با آن توافق دسته جمعی (CBA) بین فوتبال حاکم بدن, فدراسیون فوتبال استرالیا (FFA) و اتحادیه بازیکنان حرفه ای فوتبال استرالیا (PFA).

استرالیا ملی مردان و زنان تیم توافق کرده اند که به استخر تمام درآمد تولید شده توسط هر دو تیم از جمله در زمینه پخش و حمایت تجارت و در بازی روز درآمد حاصل. این Matildas و Socceroos را مساوی در صد از این پول با یک بخش اضافی اختصاص داده شده به جوانان تیم ملی است. این تغییر در نتیجه در افزایش عظیم — بیش از 90% — در تضمین پرداخت حداقل برای Matildas طی چهار سال CBA.

معامله به مقدار سرمایه گذاری توسط Socceroos چرا که تیم مردان را به اشتراک گذاری در موفقیت زنان در حال رشد نام تجاری با توجه به کیت Gill معاون رییس اجرایی PFA و سابق Matilda. صحبت فقط پس از معامله اعلام شد, او گفت: شنبه کاغذ که Matildas با نام تجاری “رفتن gangbusters” در استرالیا.

“این معامله به معنی آنها را به اشتراک گذاری در هر یک از دیگر موفقیت” گیل گفت. “اصطلاح نر قهرمانان برای تغییر انداخته می شود حدود زیادی اما [با ارتکاب به این معامله] Socceroos واقعا هستند.”

این به نظر می رسد مانند یک حرکت هوشمند: با وجود سابقه مزمن بودن زیر منابع کم ارزش و زیر گزارش شده توسط رسانه ها Matildas در حال حاضر رتبه استرالیا به عنوان دوست داشتنی ترین تیم ورزشی با توجه به یک نظرسنجی که اقدامات این ارتباط عاطفی طرفداران باید با تیم های مختلف.

“فراتر از آن را فقط در حال درست [برای Socceroos بکنید] … ما قادر به آنها را نشان می دهد که چگونه Matildas نام تجاری شده است ردیابی چگونه سخت آنها کار کرده ام این نوع از پول بهره و چشم آنها می تواند به تولید گفت:” جان Didulica مدیر اجرایی PFA. بازیکنان اتحادیه تشویق Socceroos به کمک Matildas به دلیل درآمد های مدل را تولید نتایج مثبت برای هر دو تیم.

“ما نباید خجالتی و دور از استفاده از منافع خود به عنوان یک ابزار قدرتمند به درایو مترقی برابری” Didulica گفت. “اگر مردم دیدن چیزهایی که در مورد علاقه خود را, آنها خوشحال برای سرمایه گذاری است. و به عادلانه بود [به CBA مذاکره] چنین بود ساده بحث آنها (Socceroos) آن را کردم راست دور و آن را از یک مشروع مثبت محل آغاز خواهد شد.”

فراتر از درآمد های معامله نیز تضمین حق ملی استرالیا, تیم زنان به حقوق صاحبان سهام وقتی که می آید به ترتیبات سفر مربیگری و دیگر منابع که بر کارایی بالا. این rectifies دیرینه تفاوت در استانداردهای فراهم شده به Socceroos و Matildas — برای مثال مردان سفر کرده اند به مسابقات در کلاس کسب و کار در حالی که Matildas پرواز کرده اقتصاد است.

‘قوی تر با هم’

Didulica گفت: عناصر متعدد قرار داده و این توافق یک گام جلوتر از موافقت نامه های رسیده در کشورهای دیگر. برای مثال در نروژ تیم مردان توافق برای قطع پرداخت برای بهره مندی از تیم زنان اما هیچ درآمد های درگیر است. گیل گفت که استرالیا معامله نیز به معنی Socceroos را اولیه ضربه به درآمد خود را اما که درآمد های بین مردان و زنان تیم را قادر می سازد رشد برای هر دو علامت های تجاری به آینده است.

“شما باید قادر به افتراق بین عقب برابری و مترقی برابری” Didulica گفت. “مترقی برابری در واقع بهبود این وضعیت برای هر دو طرف با اجرای برابری جنسیتی. این چیزی است که ما آرزو در معامله ما — آن را هرگز در مورد کاهش حقوق از Socceroos اجازه می دهد تا Matildas به گرفتن. از نظر مالی جزء آن بود که همیشه در مورد این ایده که ما در حال قوی تر با هم.’ ما ارزش خیلی بیشتر است و می تواند تولید بسیاری بیشتر با هم از علامت های تجاری می تواند به تنهایی ایستاده. این چیزی است که من فکر می کنم این است که منحصر به فرد [درباره استرالیا معامله].”

بسیاری از Socceroos بازیکنان آمده اند علنا در حمایت از توافق, از جمله پس از آن-کاپیتان تیم مارک میلیگان که به فرانسه رفت و به تماشای Matildas رقابت در آخرین جام جهانی زنان.

زمانی که CBA اعلام شد در ماه نوامبر میلیگان گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی که آن را “روشن” چقدر بازی زنان رشد کرده بود در طول چند سال گذشته — و که Matildas موفقیت در این زمینه صحبت کرد ،

“من فقط می خواهم واقعا شنیده و خوانده شده در مورد موفقیت آنها را دارا بودند و قادر به رفتن در سراسر و شاهد آن دست اول بود فوق العاده” میلیگان گفت. “زمان برای من احتمالا نمی توانست بهتر شده است چرا که آن را واقعا راند چقدر مهم آن این بود که در طول این مذاکرات که آنها آنچه را که آنها سزاوار.”

برای Matildas دروازه بان لیدیا ویلیامز Socceroos’ تمایل به توافق برسند به یک درآمد-مدل های رفت “بالاتر و فراتر از آن” به Matildas انتظارات. او گفت: این تیم در حال حاضر شروع به دیدن اثرات این توافق نامه است.

اگر چه Matildas’ 2020 مقدماتی المپیک مسابقات در برابر چین و تایوان و تایلند بودند در نهایت نقل مکان کرد و به سیدنی Matildas برنامه ریزی شده بود به بازی این وقایع در نانجینگ چین است.

“رفتن به چین, ما [تا به حال] یک آشپز آمدن و گر آن است که واقعا مهم است که شما در حال رفتن به حالت مسابقات” ویلیامز گفت. “در گذشته [که آیا ما تا به حال این نوع از منابع] خواهد … بستگی دارد در این مسابقات است. فقط به که اتفاق می افتد در حال حاضر پس از CBA آن را یک جایزه از آنجا که ما در حال حاضر می دانم آنچه اتفاق می افتد به جای اینکه تعجب [یک راه یا دیگری]. این پایه استانداردهای در حال حاضر.

“این شگفت انگیز است برای ما که ما در حال حاضر حقوق برابر و فرصت های. آن را به ما می دهد کمی از اعتماد به نفس دانستن وجود دارد برای حمایت از ما در طول کل فدراسیون و از مردان به عنوان به خوبی. … ترجمه شده اند انجام یک کار شگفت انگیز بود.”

جایزه-پول مشکل

اما ویلیامز می گوید: از نظر CBA نمی خواهد به مقدار مساوی پرداخت تا پول جایزه است که تساوی در رقابت های بین المللی. تحت شرایط از چهار سال معامله Matildas و Socceroos تضمین شده همان سهم هر جایزه به دست آورده (40% اگر آنها را وارد مسابقات بین المللی و 50% اگر آنها را به مرحله حذفی مسابقات).

مشکل این است که مردان و زنان رقابت های بسیار متفاوت مبالغ از پول در جهان, مرحله, پس در واقع درآمد آنها کاملا متفاوت است. به عنوان مثال در جام ملت های آسیا مردان رقابت برای یک استخر $US14.8 میلیون اما هیچ جایزه پول اختصاص داده شده برای زنان در مسابقات است. درآمد بیشتر جایزه بین المللی پول است که به ویژه مهم برای Matildas. تیم های مردان کسب درآمد بیشتر از دستمزد خود را به بازی در باشگاه های در سطح ملی اما زنان تیم کسب درآمد بسیار کمتر در آن سطح است.

در جایزه-پول عرصه استرالیا بازیکنان اتحادیه نیز در خط مقدم میدان نبرد برای برابری جنسیتی. در طول سال 2019 جام جهانی PFA فرار یک کمپین برای جام جهانی پرداخت برابری بین مردان و زنان است. به نام هدف ما این است که در حال حاضر مبارزات انتخاباتی تاکید کرد که در حالی که فیفا تا به حال دو برابر پول جایزه برای 2019 رویداد آن را نیز افزایش داده است مردان پول جایزه استخر 12 درصد است. که به معنای پرداخت شکاف بین مردان و زنان در واقع افزایش یافته است. در فصل 2014-2015, این مردان پول جایزه $بود US343 میلیون نفر بیش از زنان است. در 2018-2019 که شکاف افزایش به $US370 میلیون.

از یک منظر این اختلاف را نیش زده است. در جام جهانی 2018 در روسیه Socceroos موفق به برنده شدن در یک بازی اما در زمان خانه $US8 میلیون. در ضمن Matildas ساخته شده فقط $US1 میلیون پیشبرد به مرحله حذفی در فرانسه. بنابراین در حالی که استرالیا CBA تضمین می کند که این دو تیم را در خانه به همان میزان از مربوطه خود پول جایزه این مقدار به “دستمزد برابر.”

در ژوئن 2019 گیل گفت: Australian Broadcasting Corp. که فیفا را نادیده گرفته بود یک درخواست از PFA و بازیکنان انجمنها در سوئد نیوزلند و دانمارک به بحث در مورد پول جایزه. به جای فیفا اعلام کرد تغییرات خود را به استخر جایزه.

رئیس فیفا جیانی رده مربیان اتحاد ضمنی که جایزه-پول اختلاف وجود دارد به دلیل تفاوت در درآمد تولید شده توسط مردان و زنان در مسابقات است.

اما دیگران اختلاف این نقطه است. ظاهر می شود در Fox Sports قبل از زنان 2019 جام جهانی Didulica گفت که فیفا تخصیص پول جایزه به مردان و زنان تیم است نه بر اساس هر گونه محاسبه است.

“آشکار واکنش به [پرداخت اختلاف] است که در آن همه بر اساس تجاری معیارهای اما این که چگونه فیفا شده است محاسبه مقدار پول جایزه” Didulica گفت.

“برای ترین بخش آن را مات و روند سیاسی که در آن یک شکل دلخواه خود اختصاص داده است به این مسابقات است. آنچه که ما [در PFA] پس از این است که شفافیت بیشتر پاسخگویی بیشتر و برای فیفا برای استفاده از این جام جهانی به عنوان یک فرصت واقعا به سرمایه گذاری در فوتبال زنان.”

پشتیبانی از زمین تا

استرالیا طرفداران برای عدالت در فوتبال زنان می گویند اضافی پشتیبانی مالی بسیار مهم است برای بازیکنان در سطح باشگاه و همچنین در ردیف بالا از ورزش است.

“[عدم برابری در پول جایزه] یک نکته مهم” ویلیامز گفت. “این امر می تواند شگفت انگیز برای دریافت برابری پول جایزه. اما شاید آن را به یک جریان در اثر با تیم های ملی و باشگاه ها [هر دو] پله تا برای اطمینان از برابری برای زنان است. فقط در اروپا — تیم های ملی سرمایه گذاری به شدت در مسابقات محلی و سپس هفت نفر از هشت فینالیست سه ماهه در فرانسه شد تیم های اروپایی.”

ایتالیا یک مثال خوب از یک کشور که فوتبال زنان تیم شکوفا در سطح بین المللی پس از فوتبال زنان باشگاه های به روز رسانی شد. ایتالیا نشده بود واجد شرایط برای زنان جام جهانی برای 20 سال که در سال 2019 آن تیم بود قادر به رقابت و شکست استرالیا در دور اول. تحلیلگران ویژگی این دستاورد به این واقعیت است که در سال 2018 فوتبال ایتالیا باشگاه های مورد نیاز برای اعطای عضویت به سهمیه زنان ورزشکار. طیف گسترده ای از بهبود منابع به دنبال باز کردن بیشتر مسیر برای زنان بازیکنان فوتبال در تمام سطوح. منافع ملی در فوتبال زنان رقابت افزایش یافت و همچنین.

با توجه به ویلیامز استرالیایی CBA — در حالی که با نفوذ برای آن دسته از زنان در سطح ملی — باید به دنبال پیشرفت در باشگاه محلی و لیگ سطح. “وجود دارد تنها چند نمونه [جهان] که در آن بازیکنان در منبع اصلی درآمد می آید از تیم ملی,” او گفت:. “بسیاری از [بازیکنان] را به پول از طریق باشگاه است.”

هنگامی که زنان در حال پرداخت به اندازه کافی در سطح باشگاه آن را قادر می سازد آنها را به تمرکز بر حرفه ای در فوتبال است. دختران و زنان بیشتر محدود “در باشگاه ها و کشورها آنها می توانید به بازی و کسب یک مقدار مناسب و معقول بنابراین باید ابتکار عمل آن را حرفه ای تر” ویلیامز گفت. “در غیر این صورت فوتبال باقی می ماند یک سرگرمی برای ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>