نسبت آنچه کانادایی ها مدیون آن هستند در مقابل توانایی خود برای پرداخت آن در سه ماه اول COVID-19 پایین رفت، اما این تصویر بدهی به طور غیرمنتظره روشن تر می تواند موجی از ورشکستگی ها را در انتظار ظهور پنهان کند.

آمار کانادا روز جمعه گزارش داد که نسبت بدهی به درآمد یکبار مصرف در سه ماه بین آوریل و ژوئن به 158.2 درصد کاهش یافته است، در مقایسه با خواندن 175.4 درصد در سه ماه اول سال.

این بدان معناست که خانوارهای کانادایی به ازا هر دلاری که تا پایان ماه ژوئن مجبور به خرج کردن بودند، 1.58 دلار بدهکار بودند. این نسبت در سال ۲۰۱۷ به ۱۷۷ درصد رسید و در محدوده ۱۷۰ تا افت ناگهانی در سال جاری ثابت نگه داشته است.

در حالی که آن را تشویق به فکر می کنم که کانادایی ها در حال مدیریت به پرداخت بارهای بدهی خود را در طول همه گیر، متولی اعسار اسکات Terrio با Hoyes و Michalos می گوید که تعداد می تواند در مورد آنچه اتفاق می افتد در زیر سطح گمراه.

قبل از شروع همه گیر در ماه مارس، اعسار مصرف کننده با سرعت دو رقمی از آغاز سال ۲۰۱۹ در حال رشد بود چرا که این سیستم از طریق یک دهه بدهی با نرخ پایینی که Terrio گفت مردم “binged” در “و لگد می تواند پایین جاده کار می کرد.”

بیشتر بدهی های خانوار کانادا در قالب وام مسکن صورت می گیرد، اما کانادایی ها نیز در پایان ماه ژوئن ۷۷۹٫۴ میلیارد دلار به چیزهایی مانند کارت های اعتباری بدهکار بودند. (گتی تصاویر)

سپس مانند تقریبا هر چیز دیگری، اعسار به توقف screeching با شروع در ماه مارس آمد. بخشی از آن به این دلیل بود که دادگاه ها تعطیل شدند و این کار را برای بدهکاران سخت می کرد که برای پس گرفتن پول شان اقدام قانونی کنند.

اما موج عظیم برنامه های حمایتی که توسط دولت ها در سراسر کشور نورد شده است، به نظر می رسد اثر طراحی شده خود را از نگه داشتن سر مردم بالاتر از آب، بیش از حد داشته است.

در حالی که تعداد رکورد اخراج دندانه در درآمد ساخته شده است، بسیاری از افرادی که در مشکل بودند قبل از COVID-19 کردم برخی از امداد تنها به این دلیل که آنها به همان اندازه هزینه نیست.

در حالی که مهد کودک تعطیل می شد و والدین به طور انبوه از خانه به محل کار نقل مکان می کردند، «ناگهان مردم به مدت پنج ماه ماهانه ۲۰۰۰ دلار در مهد کودک پرداخت نمی کردند.»

علاوه بر محرک های دولتی، تقریباً یک نفر از هر شش صاحب خانه کانادایی با وام مسکن درخواست شده برای برنامه هایی که بانک ها پیشنهاد می کردند تمام یا بخشی از پرداخت ها را تا شش ماه در بهار امسال رد کنند. اما آن برنامه ها قرار است در هفته های آینده به پایان برسد و آن صورتحساب ها باید پرداخت شوند.

اسکات تريو متولی اعسار انتظار دارد موجی از ورشکستگی ها و اعسارها از پاییز و زمستان امسال آغاز شود. (Martin Trainor/CBC)

او می گوید: «آنهایی که من نگرانش هستم، آنهایی هستند که بدهی قابل توجهی داشتند و بعد یکی از همسران از کار دست ات را گرفت.»

“آنها استفاده از معوق و مزایای [اما] که سوار شدن به پایان خواهد رسید.”

پس انداز به شدت، بیش از حد

همه گفته شده، کانادایی ها در پایان ماه ژوئن ۲٫۳ تریلیون دلار بدهکار بودند که متشکل از ۱٫۵ تریلیون دلار وام مسکن، و ۷۷۹٫۴ میلیارد دلار بدهی مصرف کننده مانند کارت های اعتباری است.

اعداد Statscan نشان می دهد تصویر بدهی در حال تغییر بسیار ناهموار در سراسر گروه های درآمد مختلف است.

کمترین ۲۰ درصد در پایان ماه ژوئن نسبت بدهی به درآمد ۲۸۱٫۷ درصد داشت، به این معنی که آن ها تقریباً ۳ دلار برای هر دلاری که برای خرج کردن در دست بودند بدهکار بودند. کسانی که در بالا 20 درصد ، در عین حال ، بدهکار فقط 1.38 دلار برای هر دلار از درآمد یکبار مصرف آنها بود.

آن عدم تعادل ها بخشی از این است که چرا Terrio پیش بینی می کند که اعسار قرار است به بازگشت “با انتقام” در ماه های آینده است.

او می گوید: «هنگامی که دادگاه ها باز شوند می فهمید که بانک شما چقدر شما را دوست دارد.»

‘سونامی نکوهش’

کسنیا بوشمنوا اقتصاددان بانک تیدی دلایلی برای خوش بینی در اعداد پیدا کرد.

او می گوید: «یکی از خطرات عمده ای که به این رکود ناشی از همه گیر می رود، سطح بالای بدهی خانوار ها در کانادا بود که می توانست ضربه به اقتصاد را تا حد زیادی تقویت کند و بهبودی بعدی را کند کند.»

“تا کنون به نظر می رسد که طرف مصرف کننده اقتصاد بهتر از آنچه ممکن بود در آغاز بحران انتظار می رفت، نگه داشته است.”

Bushmeneva به خصوص با این واقعیت است که نسبت خدمات بدهی دلگرم شد — مقدار پول صرف شده در سرویس دهی بارهای بدهی — کاهش یافته توسط بالاترین مقدار خود را در تاریخ ثبت شده ، به 12.4 درصد از 14.54 درصد ، تا حد زیادی به دلیل نرخ پایین تر است.

علاوه بر این، او متوجه شد که نرخ پس انداز خانوار – درصد درآمد یکبار مصرف که خانوارها موفق به صرفه جویی می شوند – از ۳٫۹ درصد در پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۸٫۲ درصد در ماه ژوئن افزایش یافت، سطحی که او به عنوان «ظاهر شدن چشم» توصیف کرد.

اما او همچنین نگران این است که چه چیزی می تواند از خط لوله پایین بیاید.

او گفت: “برنامه های بی سابقه حمایت از درآمد دولت فدرال و معوق پرداخت توسط موسسات مالی برای جلوگیری از سونامی برات و حفاظت از امور مالی خانوار فوق العاده بوده است.” “با این حال، زمان های چالش برانگیزتر به احتمال زیاد در پیش است.

“نزاکت ها و اعسارهای مصرف کننده به احتمال زیاد در پایان سال جاری و تا سال ۲۰۲۱ شروع به افزایش خواهند کرد.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de