RCMP راه هایی را برای محکم تر کردن پروتکل های امنیتی خود در پاسخ به پرونده جاسوسی کامرون اورستیس پرچم گذاری کرده است – اما یکی از آن تغییرات در سال پس از دستگیری او اجرا نشده است.

اورستیس که هنوز در انتظار محاکمه است، به عنوان مدیرکل مرکز هماهنگی اطلاعات ملی RCMP خدمت کرد. او در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ دستگیر شد و متهم به آماده شدن برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات حساس با یک نهاد خارجی یا سازمان تروریستی شد. او همچنین متهم به به اشتراک گذاری اطلاعات عملیاتی در سال ۲۰۱۵ است.

در پی دستگیری فوری، برندا لاکی کمیساریای RCMP یک بررسی امنیت داخلی را آغاز کرد.

Cpl. کارولین دووال در یک ایمیل گفت: “این قیمومیت نیاز به بررسی مناطق مختلف امنیتی، از جمله نه تنها حادثه اوراتیس بلکه به طور گسترده تر شیوه های امنیتی کلی RCMP،” گفت: Cpl. کارولین Duval در یک ایمیل.

گزارش نهایی بیرون آمدن از آن بررسی در حال حاضر کامل است. تعدادی توصیه کرد اما هنوز به کمیته اجرایی ارشد این نیرو ارائه نشده است.

دووال گفت که این کار در طول “هفته های آینده” انجام خواهد شد.

او نوشت: «یک طرح اقدام مدیریتی نیز در حال توسعه است تا توصیه های مختلف را در اولویت قرار دهد.»

جسیکا دیویس تحلیلگر ارشد سابق اطلاعات سرویس اطلاعات امنیتی کانادا (CSIS) است که هم اکنون ریاست اطلاعات تهدید بینش را بر دست دارد. اون گفت تعجب آوره که نيرو هنوز به يافته ها عمل نکرده

او گفت: یک سال زمان بسیار طولانی است.

او می گوید: «اگر RCMP علناً می گوید که کاری نکرده اند یا هیچ یک از تغییراتی را که شاید باید از نظر افزایش وضع امنیتی اتفاق بیفتد، اجرا نکرده اند، به متحدان چه می گویند؟ چون واضحه که اونا هنوز دارن از طرف همديونها اطلاعات دريافت ميکنن پس آیا پیام رسانی برای آنها یکسان است؟ و اگر چنین است، چگونه آن را مصرف می کنند؟»

RCMP نمی خواهد بگوید آنچه در گزارش بررسی امنیتی است.

او می گوید: «ما اصلا ً در مورد اتفاقی که افتاد و چگونه اتفاق افتاد، زیاد نمی دانیم. اما به نظر می رسد تعدادی از عناصر مختلف از نظر جایی که ممکن است شکاف های امنیتی وجود داشته باشد، وجود داشته باشد.»

“در سمت فنی، توانایی در واقع حذف فیزیکی داده ها از امن ترین محل RCMP یک نگرانی بزرگ است. اما پس از آن نیز وجود دارد طرف شخصی از نظر چگونگی غربالگری پرسنل اتفاق می افتد، هر چند وقت یکبار آن غربالگری ها در حال انجام است و اینکه آیا این نیاز به تغییر دارد یا نه.”

فراخوانی برای نظارت معمول تر

وسلی وارک، استاد امنیت ملی، اطلاعات و تروریسم در دانشگاه اتاوا گفت پرونده اورتیس حاکی از آن است که عملیات امنیت ملی و اطلاعاتی RCMP نیاز به ممیزی های معمول تری دارد.

وی تصریح کرد: تحقیقات داخلی تا یک نقطه خوب است اما اورتیس در مرکز یک وب اطلاعاتی و ارتباطی نشست که به بسیاری از شرکای داخلی و بین المللی رسید.

“مسئله بزرگتر این است که RCMP در سمت امنیت ملی خود را در حال حاضر تحت هیچ بررسی منظم از نهادهای بررسی خارجی، مستقل نیست.”

بر اساس قانونی که سال گذشته برای تعمیرات اساسی معماری امنیت ملی کانادا به تصویب رسید، هرگونه بررسی فعالیت های امنیت ملی RCMP تحت آژانس نوپا بررسی امنیت ملی و اطلاعات قرار می گیرد که قرار است پاییز امسال اولین گزارش سالانه خود را به نخست وزیر ارائه دهد.

“اما NSIRA لازم نیست که بررسی های سالانه یا حتی منظم RCMP را انجام دهد (همان طور که برای CSIS و CSE است). این به سادگی می تواند در جنبه های عملیات RCMP نگاه کنید زمانی که آن را انتخاب می کند،” گفت: وارک.

بر اساس اسنادی که در پی دستگیری فوری او مشاهده می شود، مواد اطلاعاتی طبقه بندی شده اورتیس متهم به آماده شدن برای به اشتراک گذاشتن است که شامل برخی از نزدیک ترین دارایی های امنیت ملی کانادا است و انتشار آن روابط کانادا با متحدانش را تهدید می کرد.

کمیساریای RCMP برندا لاکی فراهم می کند به روز رسانی در تحقیقات کامرون Ortis در مقر ملی RCMP در اتاوا در روز سه شنبه، سپتامبر 17، 2019. (کریس واتی/کانادا پرس) …

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net