جلوتر از استرداد شنیدن صدها مارس به جولیان آسانژ در لندن

لندن—صدها نفر از طرفداران جولیان آسانژ در راهپیمایی طریق لندن در روز شنبه به فشار دولت انگلیس به دلیل امتناع از استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده به صورت اتهام جاسوسی.

معروف انگلیسی از جمله پینک فلوید را Roger Waters, مدعیان خواننده Chrissie Hynde و طراح مد Vivienne Westwood پیوست جمعیت در اعتراض به جاسوسی آمریکا علیه بنیانگذار راز-ریختن سایت. یک استرداد شنوایی برای آسانژ است که با توجه به شروع در یک دادگاه لندن در روز دوشنبه.

سخنگوی ویکی لیکس Kristinn Hrafnsson گفت: تجمع در خارج از مجلس است که دادستان از اعطای نشان “یک نیروی تاریک در برابر (آن) است که می خواهند عدالت و شفافیت و حقیقت است.”

ایالات متحده دادستان متهم 48 ساله استرالیایی متخصص کامپیوتر با ایران بیش از ویکی لیکس’ انتشار صدها نفر از هزاران نفر از محرمانه دولت اسناد و مدارک. اگر مجرم او می تواند محکوم به 175 سال در زندان است.

مقامات آمریکایی می گویند آسانژ با توطئه ارتش ایالات متحده تحلیلگر اطلاعاتی چلسی منینگ برای هک کردن به یک پنتاگون کامپیوتر و راز انتشار دیپلماتیک کابل و فایل های نظامی در جنگ در عراق و افغانستان است.

آسانژ معتقد او در عمل به عنوان یک روزنامه نگار است و بنابراین به عنوان متمم اول قانون اساسی حمایت می کند. او همچنین حفظ اسناد در معرض خطا و حفاظت شده بسیاری از مردم است.

گروه های آزادی های مدنی و روزنامه نگاری سازمان ها از جمله سازمان عفو بین الملل و خبرنگاران بدون مرز خواسته اند در ایالات متحده به رها کردن اتهامات گفت: آنها مجموعه ای سرد سابقه برای آزادی مطبوعات است.

بیش از 40 حقوقدانان از انگلستان ، آمریکا و فرانسه و کشورهای دیگر به چاپ نامه شنبه درخواست دولت بریتانیا برای رد درخواست استرداد. آنها را متهم کرد که ایالات متحده از “فوق العاده ارضی نفس بیش از حد” در پی تعقیب یک استرالیا بود که بر اساس در انگلستان

آسانژ در حال حاضر در زندانی در لندن امنیت بالا Belmarsh زندان داشتن قبلا صرف هفت سال در داخل سفارت اکوادور.

او پر از سوراخ در آمریکای جنوبی کشور انگلستان ماموریت دیپلماتیک در سال 2012 برای جلوگیری از ارسال به سوئد به صورت سوال بیش از تجاوز و حمله جنسی اتهامات. که مورد تاکنون کاهش یافته است.

آسانژ اخراج شد از سفارت در مارس 2019 و بازداشت توسط پلیس بریتانیا برای پریدن وثیقه هفت سال پیش از آن.

آسانژ تیم حقوقی معتقد است که پرونده او را با انگیزه های سیاسی است. وکلای او گفتند که در حال حاضر شواهد آنها ادعا می کنند نشان می دهد که آسانژ ارائه شد اگر عفو او موافقت می گویند روسیه درگیر نمی شد در نشت کمیته ملی حزب دموکرات ایمیل در طول سال 2016 ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری.

ایمیل های شرم آور برای دموکرات ها و هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری هک شد قبل از اینکه منتشر شده توسط ویکی لیکس در سال 2016.

آسانژ وکلا می گویند که پیشنهاد شده بود در ماه اوت سال 2017 توسط کنگره جمهوری خواه دانا تبدیل نمایند که ادعا می شود اقدام به نمایندگی از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

کاخ سفید به نام ادعا “کامل ساخت و در مجموع دروغ است.”

تبدیل نمایند در بیانیه ای گفت که او گفته آسانژ “که اگر او می تواند به من ارائه اطلاعات و مدارک مورد که در واقع به او DNC, ایمیل من و سپس تماس بگیرید جمهور تهمت به او را عفو کنند. در هیچ زمان به من پیشنهاد یک معامله ساخته شده توسط رئیس جمهور و نه من می گویند من به نمایندگی از رئیس جمهور.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im