آمریکایی ها نمی ترسم از سوسیالیسم دیگر

برای دهه جمهوریخواهان نقاشی شده اند هر کسی چپ Barry Goldwater به عنوان یک “سوسیالیستی است.” چرا ؟ چرا که برای یک نسل مطرح شده در جنگ سرد “سوسیالیستی” فقط به نظر می رسید مانند یک آسیب رساندن به برچسب.

و احتمالا از آن بود.

شما می توانید بگویید چرا که بسیاری از لیبرال متمایل چهره های درونی که از ترس. زمانی که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن قول داد که “امریکا هرگز یک کشور سوسیالیستی” برای مثال کمتر از سناتور الیزابت وارن ایستادند و کف زدند.

اما در حالی که آمریکایی های قدیمی تر حفظ برخی از نفرت و بیزاری نسبت به کلمه مردمی مطرح شده در عصر “اواخر سرمایه داری” نیست. در نظرسنجی گالوپ بیشتر هزاره و Gen-Z پاسخ دهندگان می گویند که آنها در نمایش “سوسیالیسم” مثبت و با گذشت هر سال در حالی که نظر خود را از “سرمایه داری” بلغزد همیشه رو به پایین.

به عنوان یک نتیجه از آن همه که تعجب آور نیست که خود توصیف دموکراتیک سوسیالیستی سناتور برنی ساندرز تاپ مغلوب ساختن پیشی جستن در بیشتر سر به سر سنجی — و فقط scooped تا رای مردمی پیروزی در آیوا و نیوهمپشایر مقدماتی.

هنوز تبلیغ قدیمی می میرد ، چه چیز دیگری می تواند توضیح هراسناک تفکرات Chis ماتیوز لیبرال-ish MSNBC میزبان که به تازگی با تعجب با صدای بلند اگر یک ساندرز پیروزی به معنی “اعدامها در پارک مرکزی”?

مهم نیست که ساندرز یک حریف دیرین از همه اعدامها به عنوان هر گونه اخبار میزبان مطمئنا می تواند نگاه کردن. مسئله واقعی این است که یک تعصب به خصوص در میان آمریکایی ها در پرورش ترس از اتحاد جماهیر شوروی و چین مائوئیست که “سوسیالیسم” به معنی دیکتاتوری در حالی که “سرمایه داری” فرض دموکراسی است.

خود را در جنگ سرد آموزش و پرورش در خدمت آنها ضعیف است.

بله, آن را آسان به نام خطر ناک دیکتاتوری زندگی می کنند و مرحوم که اعلام سوسیالیستی یا کمونیستی تعهدات. اما آن را فقط به عنوان آسان به نقطه به اروپا که در آن دموکراتیک سوسیالیستی احزاب و فرزندان خود شده اند جریان اصلی بازیکنان در سیاست دموکراتیک برای یک قرن یا بیشتر است.

مراقبت های بهداشتی رفاه و مالیات سیستم های ساخته شده توسط کسانی که احزاب باید ایجاد جوامع با خیلی بیشتر از برابری اجتماعی بالاتر تحرک و بهتر سلامت (کاهش هزینه) از ما در اینجا لذت ببرید. این سیستم ایدهآل نیست اما به درجه قابل توجهی آنها بیشتر دموکراتیک از خود ما است.

اما ما لازم نیست که به دنبال خارج از کشور (یا به ورمونت) برای غنی سوسیال دموکرات تاریخچه.

میلواکی شهردار دانیل Hoan — یکی از چندین سوسیالیست های حاکم بر شهر در خدمت به 24 سال و ساخته شده است این کشور اولین busing و برنامه های مسکن. و یاقوت قرمز داکوتای شمالی است که حتی در حال حاضر تنها دولت در این کشور با یک بانک دولتی به یک سوسیالیست به رهبری دولت در اوایل قرن 20th. امروز ده ها تن از انتخاب سوسیالیست داشتن دفتر در دولت و یا شهرداری سطوح.

در حالی که مقدار زیادی از سوسیالیست دمکراسی مقدار زیادی از سرمایهداران تبدیل به دیکتاتوری.

به نام مبارزه با سوسیالیسم در دوران جنگ سرد ایالات متحده آموزش دیده و پشتیبانی اعضای جناح راست جوخه های مرگ در السالوادور نسل کشی ارتش واحد در گواتمالا و شیلی نظامی رژیم که ناپدید شده و یا شکنجه دهها هزار نفر از مردم در حالی که تصویب “طرفدار اصلاحات در بازار است.”

تنها در سال گذشته دولت ایالات متحده بود و تشویق یک کودتای نظامی در برابر یک انتخاب دولت سوسیالیستی در بولیوی. و در سال 2018, the Wall Street Journal ستایش راست برزیلی رهبر Jair Bolsonaro یک مدافع برای کشور را نظامی رژیم خود را برای مقررات زدایی از کسب و کار.

حتی در اینجا در خانه ما سرمایه داری “آزادی” را coexisted مسالمت آمیز با نژادی آپارتاید, بزرگترین سیستم زندان و جرم توقیف از مهاجران و فرزندان خود را.

ساندرز است و روشن شده است حزب سوسیالیست سنت می آید از سوسیال دموکرات سیستم های رایج در کشورهایی مانند دانمارک با مقررات جهانی بهداشت و دانشگاه آزاد.

باید ماتیوز بعدی تعجب با صدای بلند اگر داوطلبانی که در مخالفت با مدیکر برای همه رایگان و یا کالج و همچنین حمایت از جوخه های مرگ نسل کشی جرم حبس یا اردوگاه های اقامت اجباری? در صورتی که برای تلفن های موبایل ناعادلانه و سپس بنابراین باید تنبل از ترس ما در مورد “سوسیالیسم.”

این جدی حقیقت این است که همه نظام های سیاسی قادر به یا بزرگ یا خشونت های اجتماعی بالا بردن. به همین دلیل ما نیاز به انعطاف پذیر جنبش های اجتماعی در هر سیستم استفاده می کنیم و به همین دلیل ما در حال ضعیف در خدمت تبلیغات از هر گوشه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de