مسلح با اعتراض و شعر یک مسلمان نشین در هند مبارزه می کند

Truthdig مفتخر است به ارائه این مقاله به عنوان بخشی از صداهای جهانی: Truthdig زنان گزارش یک سری از شبکه ای از خبرنگاران در سراسر جهان که اختصاص داده شده به دنبال حقیقت در درون کشورهای خود و در جاهای دیگر.

گسترده جاده اصلی کاهش در سراسر طول Mumbra. مواد از نیمی از ساختمان های ساخته شده و نشت به خیابان در سراسر این شهر در غرب هند است. فروشندگان نقطه پیاده رو و rickshaws انتخاب کنید تا مشتریان در وسط جاده مسدود کردن راه را برای خودروها و عابران. بوی سرخ شده و تنقلات و یک صدای ناهنجار و خشن از صداهای غرق شلوغ در منطقه است.

مانند بسیاری از هندوستان, Mumbra شلوغ است: 900,000 مردم زندگی می کنند در یک قطعه زمین است که اقدامات 10 مایل مربع است. چه مجموعه Mumbra از هم جدا است که 80 درصد از جمعیت آن مسلمان است و در آن در نظر گرفته شده است هند بزرگترین مسلمان نشین.

زندگی ریخته به خیابان های شلوغ مسلمان نشین از Mumbra.

برای چند دهه مسلمانان را نقل مکان کرد به Mumbra — شهر حدود 18 مایل از شهر بزرگ بمبئی — معمولا برای فرار از خشونت های مذهبی در بمبئی و دیگر نقاط هند است. اما از دسامبر مردم Mumbra زندگی می کردند در خصوص اتهام محیط زیست است. که ماه هند گذشت تابعیت متمم قانون ارائه شده است که حقوق شهروندی به چندین اقلیت های مذهبی از پاکستان و بنگلادش و افغانستان — اما آن مستثنی مسلمانان است.

قانون حمله به هند را در قانون اساسی اصل سکولاریسم و منتقدان می گویند این تحقق یک رویای قدیمی از این کشور هندو گفت: انقیاد مسلمانان و آنها را شهروندان درجه دوم.

خود به خود تظاهرات ضد دولتی بلافاصله شکست در سراسر هند است. پلیس به ضرب و شتم معترضان و حمله آنها را با آبپاش و گاز اشک آور و تقریبا بعد از سه ماه تظاهرات ادامه دارد که دولت در پیاده سازی قانون است. در اواخر فوریه خشونت متصل به تظاهرات ادعا کرد حداقل 42 زندگی در شهر دهلی نو. شاهدان می گویند پلیس اغلب چیزی بود که اوباش از مسلمانان کشته مسلمانان, اما زمانی که جمعیت مسلمان پلیس واکنش می تواند ،

زمینه ای آب و هوا از اسلام هراسی غالب در سراسر کشور و شکل گیری تعاملات اجتماعی با تنظیمات حرفه ای و حتی اساسی معیشت. با توجه به این سیاسی قطبی آب و هوا ساکنان Mumbra به اشتراک گذاری آنچه آن را مانند به عنوان مسلمان در هند امروز.

هویت و سیاست و دین

قانون جدید موجب مردم به عمل در Mumbra بی سابقه ای در راه است. تقریبا هر روز از آنجا که قانون تصویب ساکنان گرفته اند دو ساعته قطار سواری برای رسیدن به اعتراض سایت در جنوب بمبئی و نشان می دهد با هزاران نفر از دیگران. آنها همچنین باید سازماندهی راهپیمایی در شهر و ایجاد فضاهای امن برای بحث در مورد مسائل مربوط به هویت دین و سیاست است. (اگر چه معترضان در بمبئی از های مختلف مذهبی و قومی جوامع بسیاری از کسانی که سفر از Mumbra مسلمان هستند.)

“ما خواب آلود شهر کوچک بود شاید هرگز به لحاظ سیاسی به اتهام” گفت: وکیل شمیم حسین که در زندگی Mumbra از سال 1961.

تظاهرات آورده اند و مردم با هم در راه های جدید است. “در حال حاضر بهترین دوست من است … 62 ساله Nasreen کالا (خاله) گفت:” 16 ساله یسرا میرزا. این جفت ارز به تظاهرات با هم و در طول صحبت در مورد چگونه آنها باید مقاومت در برابر بی عدالتی است.

میرزا و بسیاری از همسالان خود تبدیل شده اند به طور فعال درگیر پس از عبور از تابعیت متمم. “این اعتراضات باید قطعا جوانان Mumbra بیشتر به لحاظ سیاسی آگاه” حسین گفت.

برای دهه Mumbra شده است یک پناهگاه برای مسلمانان در پی خشونت های مذهبی. در دسامبر 1992 هندو supremacists — بیشتر از Bharatiya Janata Party (BJP) — چراغ اراذل و اوباش است که تخریب 16 قرن مسجد در ایودیا یک شهر در شمال هند است. که تحریک مذهبی آمیز بین مسیحیان و مسلمانان در بمبئی (سپس بمبئی) و خواسته تلافی جویانه انفجار بمب توسط مسلمان اعضای اموات در ژانویه 1993.

خشونت بیش از کسانی که دو ماه به کشته شدن نزدیک به 700 نفر بیشتر مسلمانان و به عنوان نتیجه هزاران نفر از مسلمانان از نقل مکان به Mumbra. از آن پس هر گونه و یا عمل خشونت علیه جوامع مسلمان به رهبری بیشتر مردم به نقل مکان به Mumbra است که نسبتا عاری از خشونت مذهبی. “ما قدرت پیدا کردن در اعداد” حسین گفت.

حسین گفت: “Muslimization” از Mumbra سوار کردن بسیاری از هندوها که استفاده می شود برای زندگی در این منطقه است. “آنها حرکت نمی کند چرا که آنها می ترسند به زندگی در میان مسلمانان” او گفت:. “آنها فقط نقل مکان کرد و دلیل آن را ناراحت کننده برای آنها را در تا حد زیادی nonvegetarian محله و یا جایی که آنها شنیدن Azaan (اسلامی دعوت به نماز) پنج بار در روز است.”

محله یهودی نشین, زندگی

اگر چه مسلمانان احساس یک حس خاصی از ایمنی در Mumbra آنها در زندگی واقعی ghetto — با ضمنی و شرایط زندگی. تعریف از “گتو” تبدیل شده است سست و امروز با توجه به کریستف Jaffrelot یک دانشمند علوم سیاسی است که دارای تخصص در جنوب آسیا است. “ما باید آن را ذخیره برای تعیین اجتماع اعضای یک جامعه (در این مورد مسلمانان) صرف نظر از دیگر اجتماعی نشانگر (طبقه/طبقه یا منشاء قومی به عنوان مثال) در یک محل عایق از بقیه از شهرستان … که در آن خدمات دولت نیست و به درستی نگهداری — اگر در همه حال” او در کتاب خود نوشت “مسلمانان در شهرهای هند: مدار از به حاشیه راندن.”

بسیاری از مسکن در Mumbra ساخته شد به سرعت در حدود 30 سال پیش و آن را تبدیل به مخروبه شده است.

برای مثال Mumbra crisscrossed است با تخلیه باز تقریبا در سراسر شهر نما عظیم خطر سلامت.

این شهر نیز پر شده با عام و ساختمان هایی که ساخته شد در عجله — و نه با توجه به کد.

“وجود دارد یک هجوم ناگهانی مردم پس از [1992] شورش و آنها نیاز به مسکن فوری” گفت: Shireen Dalvi یک روزنامه نگار و ساکن Mumbra از سال 1974. “آنها فقیر بودند و آمده بودند با بسیار کمی بر روی آنها.” بنابراین سازندگان با استفاده از مواد ارزان تر و به سرعت ساخته شده است و در نتیجه ناامن مسکن. در سال 2013 یک ساختمان سقوط کشته شدن 74 ساکنان و چند ساختمان دیگر را نیز فرو ریخت و باعث تلفات کمتر. هنوز هم خانواده ها همچنان به زندگی در شرایط ویران.

تا سال 2001 Mumbra تا به حال هیچ دسترسی به آب آشامیدنی و برق قطع مشترک بودند. وجود دارد بسیار کمی مدارس ابتدایی یا دبیرستان و بهداشت و کمیاب بود. “من به یاد داشته باشید یک خانم باردار را به تگرگ کردن خودکار کالسکه و سر به همسایه تانه شهرستان به دسترسی مناسب و معقول زایمان امکانات” Dalvi گفت.

Mumbra برگزار شد افتتاحیه نمایشگاه کتاب در ماه ژانویه و بازتاب آن در حال رشد فرصت های آموزشی.

امروز Mumbra نیم دوجین کالج ها و حدود 36 ابتدایی و دبیرستان. یک دولت مرکز درمانی و چندین بیمارستان های خصوصی ساخته شده است. اقتصاد این شهر تا حدودی بهبود یافته چرا که بسیاری از خانواده ها در Mumbra باید اعضای مشغول به کار در کشورهای حاشیه خلیج فارس. اما در شهر خود بیکاری یک مشکل عمده که ناشی در بخش بزرگی از ضد اسلامی عوامل است. بین 2014 و 2017, تجارت گوشت گاو — یک منبع اصلی امرار معاش برای جامعه مسلمان — ممنوع اعلام شد در چند ایالت از جمله ماهاراشترا که در آن Mumbra واقع شده است.

Mumbra که در حال حاضر رنج می برد از بیماری های مزمن بیکاری ضربه سخت بود این ممنوعیت. تعداد زیادی از گوشت حمل و نمایندگان فروش و قصابان بدون کار شدند. اگر چه دادگاه عالی معکوس این ممنوعیت در جولای 2017, بسیاری از ترس بازگشت به تجارت به دلیل مسلمانان مورد حمله قرار گرفته و یا کشته ظن ذخیره سازی گوشت گاو یا تجارت گاو.

“ما مردم را صرفا نشستن در اطراف در تمام طول روز در قدم به قدم از عملکرد سالن های [و] مساجد و هیچ چیز گفت:” 22 ساله یسرا بانو که با این نسخهها کار به عنوان یک کارمند فروش در یک بازار در قهوهای مایل به زرد.

مردان جوان در Mumbra که نمی تواند پیدا کردن کار اغلب کم کار پرداخت مانند رانندگی rickshaws.

این معمول است برای دیدن مردان و زنان به مواد مخدر در گوشه و کنار خیابان که در بسیاری از Mumbra نسبت به عدم فرصت است. مسلمانان شکایت دارند که آنها تبعیض و محروم کار خود را به دلیل دین است. به عنوان یک نتیجه صدها نفر از مردان جوان در Mumbra در حال پایین پرداخت می شود تاکسی یا رانندگان ریکشا.

“[Mumbra] احساس می کند مانند دولت از جامعه مسلمان در هند امروز گفت:” الرحمان عباس, یک محقق و فعال است که مورد مطالعه قرار دارد. “ما در حال بهتر-تحصیل بیش از نسل های قبلی و در حال احرام از مزایای مراقبت های بهداشتی اما بیکاری و به طور کلی عدم وجود فرصت های ما را تحت تاثیر قرار, جوانان, منفی,” او گفت:.

حضرت در مودی هند

منتقدان می گویند 2019 تابعیت قانون جدید ترین مرحله در چندین ساله جنگ صلیبی توسط BJP رهبران نارندرا و آمیت شاه برای از بین بردن زندگی و معیشت مسلمانان در سراسر کشور است. مجموعه ای از ضرب و جرح خشمگین کرده و تضعیف روحیه ساکنان Mumbra.

از مودی انتخاب شد به قدرت در سال 2014 اراذل و اوباش با حمایت بی جی پی کشته شدن ده ها تن از مردان مسلمان. Pehlu خان یک مسلمان لبنی کشاورز بود و بدهی های خود در شمال ایالت راجستان در سال 2017, چرا که او مظنون به قاچاق گاو.

اجمل غضبناک. “من می دانستم که او مورد هدف قرار گرفت فقط به این دلیل که او مسلمان و [برای] بدون هیچ دلیل دیگر” او گفت:. “بود که جرم او: در حال مسلمان.” (Ajmal, که با این نسخهها کار در یک فروشگاه برق در Mumbra درخواست شده است که آخرین نام استفاده نمی شود در این گزارش است.)

بلافاصله پس از خان کشته شد, Ajmal و دوستان خود جمع شده بودند به طرح حمله به دفاتر Bajrang دال یک هندو نظامی سازمان است. اما خانواده شان آنها را متوقف کرد. “چرا شما می خواهید برای شروع یک جنگ است؟” Ajmal را از او خواسته و ساخته شده است که او را رها تلاش است.

در مارس 2019 کشمیر — هند تنها کشور با اکثریت جمعیت مسلمان — محروم شد از آن ویژه خودمختار وضعیت یک شبه و قرار دادن بر روی 140-day مستند فلج کننده اقتصاد و خسته کننده جمعیت آن است. این نماینده گسترده تر موضوع به ساکنان Mumbra. “مسلمانان نمی تواند مستقل در این کشور دیگر گفت:” عابد Dalvi دانشجو و خواننده رپ است. “این پیام را با صدای بلند و روشن است.”

مدت کوتاهی پس از کشمیر استقلال خارج شد, دادگاه عالی هند با صدور حکم در چندین دهه اختلاف مربوط به ایودیا مسجد که ویران شده بود در سال 1992. در حالی که تصدیق کرد که تخریب شده بود غیر قانونی در ماه نوامبر دادگاه حکم به نفع هندو دادخواهان و دستور داد یک معبد ساخته شده بر روی سایت.

یک زن جوان و یک دختر در Mumbra همین هدبند به مخالفت با اقدامات دولت. “کا” اشاره به تابعیت متمم قانون; “NRC” مخفف ملی ثبت نام از شهروندان که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به اجرای این قانون است.

گذشته تهاجمی علیه اقلیت ها به ویژه مسلمانان — ایجاد پاشیده کوچک و کوچکتر نیست. اما اخیر قانون تابعیت به راه انداخته است قوی ترین واکنش متحد و بسیاری از بخش های جامعه در Mumbra و جاهای دیگر. “ما زندگی در فقر نسبی و محرومیت به هر حال” Dalvi گفت. “تابعیت و هویت هستند و شاید تنها چیزهایی که ما داریم. ما را برای مبارزه با آنها است.”

هندوها و مسلمانان و مردم دیگر ادیان در حال قدم زدن با هم آواز مقاومت در آهنگ ها و دکلمه شعر که جشن سکولار ارزش های هند است. به عنوان یک نماد خاص از امید افراد جوان در حال بازی است.

“با آخرین تظاهرات … آن را تقریبا به نظر می رسد مانند جوانان Mumbra گرد هم آمده اند گفت:” عبدل حمید 22 ساله Mumbra مبتنی بر شاعر. “هر جوان دختر و پسر تبدیل به یک شاعر نوشته, آهنگ در مورد مرگ سکولاریسم مستقل در هند است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>