به عنوان شهرهای دوقلو رستوران محوری به بایگانی اطلاعات بیشتر و بیشتر در حال انتخاب به طور کامل

در این اطلاعیه همچنین به عنوان یک راحتی را برای صاحبان رستوران, بسیاری از آنها با موفقیت ساخته شده به مدل را همه گیر بقا طرح در طول چند هفته گذشته. (ما یک لیست از 13 مورد علاقه های شخصی حق در اینجا.)

اما بیشتر و بیشتر مکان ها — حتی کسانی که شروع به ارائه takeout یا تحویل پس از Walz اجرایی اولین سفارش تعطیل رستوران — در حال ترک مدل, امید به جای رزومه کامل خدمات پس از COVID-19 شیوع می رسد برخی از مرتب کردن بر اساس قطعنامه. Kramarczuk را بزرگ گرفتن 4Bells, Reverie, Jax کافه-همه در میان کسانی که به آن بروید و سپس تصمیم به تعطیل برای آینده قابل پیش بینی.

“ما می دانیم که این ویروس در جامعه ما بنابراین ما تصمیم گرفتیم که بهترین تصمیم بود که امن و صبر کنید و ببینید که رویکرد می گوید:” خیال مالک کریستین Wiegmann که در جنوب مینیاپولیس وگان رستوران دشوار ساخته به در مارس 15. آنها می شده است ارائه منظقه وانت قبل از, اما به عنوان آنها به طور مداوم شنیده کارشناسان گفت: ما تا به حال برای منزوی پهن کردن منحنی و حفاظت از آسیب پذیر آنها احساس نمی مسئول تشویق مشتریان و یا کارکنان به جمع.

لایحه Kozlak های نسل سوم صاحب شمال شرقی است Jax, کافه قرار می دهد آن را به سادگی: “اگر ما در حال رفتن به ضرب و شتم این چیزی که ما واقعا نمی نیاز به چند نفر از کارگران در یک فضای کوچک ساخت مواد غذایی است.” پس از یک هفته از خدمت takeout کیک خرچنگ و ادم تنومند و بدقواره میگو کوکتل, Jax تعطیل “تا اطلاع ثانوی” در مارس 22.

آن را به یک انتخاب دشوار است — و ستوده یکی — به عنوان آن می تواند تا دو هفته برای بیماران مبتلا به COVID-19 شروع به نشان دادن علائم. (هر چند شما همچنین باید بدانید که کارشناسان می گویند آن را امن برای سفارش بایگانی اطلاعات در حال حاضر.)

اما آن را فقط به سلامت جزء نگه داشتن رستوران خارج از منظقه فرای. Meritage آشپز-صاحب راسل کلاین می گوید آنها در نظر گرفته شده انجام takeout و تحویل — او نوشت: حتی بیشتر از نسخه های قابل حمل از منوی خود را. در پایان آمد آن را به زنده ماندن مالی. آن را فقط به نظر نمی رسد مانند takeout را تولید درآمد به اندازه کافی برای جبران کارکنان برای کسانی که ساعت اجازه دهید به تنهایی فروشندگان که دیر یا زود انتظار می رود به پرداخت می شود. اگر آنها را به طور کامل حداقل به رستوران نمی دندانه دار کردن هر بیشتر بدهی های موقت.

“یکی از چیزهایی که در مورد رفتن را از طریق شکست Zentral است که به ما آموخته است که گاهی اوقات بهتر است به آن قطع از ادامه خونریزی” کلاین می گوید. “بخشی از مسئولیت ما به عنوان صاحبان این است که به نگاه به آینده و اعتماد به نفس است که دو هفته از هم اکنون ما قادر خواهد بود به پرداخت کارکنان ما است.”

کلاین فکر می کند Meritage شده اند مشغول حداقل در ابتدا. انگار تازگی در گرفتن برو ظروف خوب, فرانسوی, مواد غذایی — فقط در Michelin restaurants شده اند که ضربه زدن به takeout.

اما او شک و تردید آن را برای همیشه به طول انجامید – اگر مقدار بیش از یک هفته.

مقدار زیادی از شهرهای دوقلو اتاق ناهار خوری باید چرخد به وانت با نتایج بزرگ اما برو مدل ain’t easy. Kozlak اشاره می کند که آن را از روی حیله و تزویر به منظور دقت زمانی که شما به آن استفاده می شود و شما باید برای رسیدن به این واقعیت است که دولت می تواند به منظور خاموش کردن سیستم با حدود 24 ساعت هشدار دهنده. قبل از ساعت 2 بعد از ظهر روز شنبه وجود دارد هیچ راهی برای دانستن اینکه اگر Walz آخرین سفارش بود و حتی رفتن به اجازه takeout. آن را غیر ممکن است زمان برای برنامه ریزی های آینده.

“برای اولین بار متوجه شد واقعا از نظر مالی دردناک که ما تا به حال بسیار محصول خریداری شده برای روز سنت پاتریک ویژه و پس از آن نمی تواند باز” Kozlak می گوید.

در Jax او می گوید که آنها واقعا به انتخاب کنید تا چیزی که به کاهش موجودی. آن را نقل مکان کرد و برخی از مواد غذایی و از آن ساخته شده برخی از به طور منظم مبارک. اما او به تماس های منظقه انتخاب کنید تا کسب و کار “ایستاده لیموناد جنگ” با تعداد زیادی از رستوران محله ارائه آن در یک منطقه کوچک.

“مگر در مواردی که شما قبلا انجام بسیاری آن را نمی خواهید به حرکت و یا شما ممکن است راه اندازی به خوبی آن را انجام,” او می گوید. “شما باید برای انجام یک منو کوچک است که شما می توانید قرار داده و سریع است که سفر خوبی به استانداردهای خود را.”

کلاین هم می گوید او شگفت زده خواهید شد اگر takeout مدل باقی مانده است قابل دوام. “من فقط شک دارم که آن را می توانید درایو به اندازه کافی درآمد برای بسیاری از رستوران ها به مردم پرداخت و خرید مواد غذایی بیشتر,” او می گوید. و در برخی از نقطه آن را شروع به فشار مشتریان پس از سفارش غذا هر شب حتی یک بار یا دو بار در هفته — می افزاید. اقامت در خانه سفارش شده است به احتمال زیاد به کشیدن; بیکاری خواهد شد به احتمال زیاد افزایش نگه دارید. “من تعجب می کنم که چگونه مردم خواهد بود مایل به خرج کردن در این shutdown.”

واضح flipside در اینجا این است که شما نمی توانید به را پول اگر شما بسته شده یا نه. سلام Arepa و Hai Hai مالک کریستینا Nguyen می گوید زمانی که آنها تصمیم به بعد از نزدیک در ابتدا با توجه به منظقه وانت خاموش بود و تنها به آخرین برنامه ریزی شده از طریق مارس 27.

“همانطور که بیشتر و بیشتر اخبار unravels هر روز تو مانند ‘آه عجب این است که در یک هفته دو چیزی که ما در آن برای دراز مدت,’,” او می گوید. به طوری که آنها در واقع با توجه به مخالف, باز, برگشت, برای بایگانی اطلاعات و تحویل به طور بالقوه به عنوان به زودی به عنوان در هفته آینده. “ما نمی خواهیم به بسته برای سه ماه … ما بدانند چگونه برای انطباق با مدل ما است.”

این چیزی است که صاحبان رستوران نگران است که هنوز هم وجود دارد بنابراین مقدار عدم قطعیت است. هیچ کس احساس می کند مانند آنها را در کنترل هستید.

“ما بسیار نگران می گوید:” Wiegmann که وگان رستوران تنها باز کمتر از سه ماه پیش (که buildout مورد نیاز آنها را مصرف بسیار کمی از بدهی). “ما نگران هستند برای ما کارکنان ما نگران هستند برای کسب و کار ما — جهنم ما نگران هستید برای ما صاحبخانه.”

کلاین توصیف احساس در حال حاضر هر دو “نسبتا نگران و نسبتا با اعتماد به نفس.” آنها بوده ام مشغول نگه داشتن — آن را برای تلفن های موبایل از عقل به کار می رود به خاموش کردن یک رستوران است. آن را مانند آنها نشسته ام در اطراف خود به دست: او شده است پخت و پز و شاخص های به دور از مواد غذایی نمی تواند آنها را مسدود و یا حفظ به کارکنان و یا به آشپز جاستین ساترلند غذایی درایو و یا به کشورهای همسایه است. “من فکر می کنم مقیاس این چیزی است که در واقع کمی آرامش,” او می گوید. “ما به معنای واقعی کلمه همه در آن با هم و ما خارج از آن با هم.”

همه توافق دارند: چیزی که آنها نیاز به از ما این است که برای غذا خوردن بیرون بروید و پس از این است که بیش از.

“کشور را از این طریق دریافت کنید و زندگی به حالت عادی بازگشت-شاید جدید اما آن را بازگشت” کلاین می گوید. “من فکر می کنم ما همه مضطرب و در مورد و عمومی به نظر می رسد واقعا می خواهید برای حمایت از رستوران ها و کسب و کارهای کوچک از طریق این.”

“این فقط غمگین می دانید؟” Nguyen می گوید. “ما در پاسیو فصل در رستوران و احساس می کند که بسیار دور از واقعیت در حال حاضر. ما فقط تلاش به آن را روز به روز.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>