در “بیش از حد خوب به زباله’ سرآشپزها محلی تست فطرت خود را با استفاده از NETZRO و Tattersall را upcycled دانه

کسانی که احتمالا تصاویری که بهار به ذهن زمانی که شما فکر می کنم حدود 30-40 درصد از ایالات متحده عرضه مواد غذایی است که به هدر می رود هر سال آماری است که ترجمه را به میلیاردها پوند از غذا (و میلیاردها دلار) در پرتاب زباله.

اما آنچه که ما اغلب نمی در نظر گرفته است که مأیوس کننده تصویر هستند مواد غذایی محصولات فرعی از جوشاندن و تقطیر صنایع مانند “صرف” غلات هنوز هم سرشار از مواد مغذی و امن برای مصرف انسان است.

“این ذهن ترا درهم میشکنند چقدر می رود در زباله می گوید:” شکایت مارشال, موسس و مدیر عامل شرکت NETZRO یک upcycled شرکت مواد تشکیل دهنده. “نمونه صنعت آبجوسازی آنها تولید یک تن از صرف دانه یک هفته—و این که کوچک microbrewery. بالا رفتن از یک سطح به چیزی به اندازه ترشرویی آن می تواند هشت تا ده تن در روز است. اگر کسی یک فرایند است که می تواند اداره کند که آن خوراک بسیاری از مردم است.”

NETZRO با استفاده از اختصاصی فرایند به “upcycle” کسانی که محصولات جانبی به دانه های است که می تواند ساخته شده به نان کراکر, کوکی ها و دیگر محصولات. مارشال توضیح می دهد که پس از فرایند خود می توانید مسئولیت رسیدگی به بزرگ سازگار حجم از مواد غذایی محصولات فرعی (حداقل به 500 پوند در ساعت) این باعث می شود بیشتر حس برای آنها به کار با کسب و کار است که تولید آن جریان زباله ها مانند کارخانه های لبنی و مشروب.

بیش از گذشته چند سال NETZRO شده است پالایش روند آن از طریق برنامه های خلبان در Utepils دم Invictus دم و HammerHeart Brewing Co. در حال حاضر آنها در حال آماده شدن برای یک بلند پروازانه تر انجام: بازپس همه Tattersall تقطیر را چاودار و ارگانیک ذرت و محصولات جانبی.

“آنچه ما در حال انجام [در طول فرایند تقطیر] شکستن قند در دانه ها و مصرف آنها می گوید:” جان Kreidler, Tattersall از بنیانگذاران و رئیس. “آنچه را که شما سمت چپ است و پروتئین و فیبر و چربی کمی.”

که در آن NETZRO (که امکانات تولید شرکت واقع در Tattersall را تقطیر) در مراحل. “ما قبل از درمان به خشک دانه می گوید:” مارشال. “که بازیابی دانه به آنچه در آن بود قبل از منهای شکر. سپس ما آنچه مشتریان ما می خواهند. برای برخی از مشتریان آنها نمی خواهند هیچ گونه درمان دیگران می خواهند آن را آرد به آرد.”

قبل از آن با همکاری NETZRO, Tattersall را محصولات جانبی مورد استفاده قرار گرفت به عنوان خوراک گراز توسط یک کشاورز محلی—بد نیست راه حل از نظر زیست محیطی. اما Kreidler توضیح می دهد که با اضافه کردن upcycled غلات به بازار برای مصرف انسان به طور کلی تقاضا برای دانه کاهش می یابد که کاهش مطالبات در مزارع کشاورزی و آلودگی است. او همچنین اشاره می کند که مشروب در کشورهای دیگر محدود هستند در خود ظرفیت تولید چرا که آنها لازم نیست که دسترسی آسان به کشاورزان و یا کمپوست امکانات به دور خود را صرف غلات.

“این یک مسیر بسیار جذاب به دلیل آن قرار می دهد کنترل را به دست ما در مقابل اینکه متکی به کشاورزان مصرف آن را دور. ما می تواند رسیدگی به این همه خودمان را و روند آن را در خانه.”

Tattersall قصد دارد در نهایت کسب درآمد از محصولات جانبی به معنای واقعی کلمه تبدیل زباله خود را به گنج.

در حالی که دانه upcycling است به یک مزیت به Tattersall (به عنوان به خوبی به عنوان دیگر محلی کارخانه های لبنی و مشروب یک بار NETZRO مجموعه اضافی متمرکز مرکز تولید بعد از این سال) آنچه در مورد کشاورزان که تکیه صرف غلات برای خوراک دام خود را?

“برخی از کشاورزان انجام انتخاب کنید تا صرف دانه بنابراین ما باید به عقب بروید و نگاه کنید چه کسی خواهد بود از مطالعه حذف شدند” مارشال اذعان دارد. “آیا آنها باید کنار گذاشته شود و یا می توانید آنها گنجانده شود بهتر است ؟ ما را در این محصول جانبی جریان اگر ما نمی تواند شکل که. ما نمی خواهیم به حذف کسی یا ضرر به آنها.”

که تصویر بزرگ جامعه فکر مشاهده انتگرال به NETZRO مدل کسب و کار به عنوان یک نفع عمومی شرکت که بدان معنی است که این شرکت متعهد به هدف های اجتماعی فراتر از به سادگی با ساخت پول است. در NETZRO مورد سود این شرکت مشترک با کشاورزان از طریق صنعتگر دانه های مشترک, یک سازمان است که باعث احیا کننده فعالیت های کشاورزی.

An array of upcycled corn masa with duck confit, mole, and escabeche from Popol Vuh's chef Jose Alarcon

آرایه ای از upcycled ذرت masa با اردک confit خال و escabeche از پوپول ووه آشپز خوزه Alarcon استیسی بروکس

این همه برای تلفن های موبایل ستوده اما چگونه upcycled غلات در واقع طعم ؟

ما نمونه آنها را برای خودمان در بیش از حد خوب به زباله های اخیر رقابت پخت و پز است که وظیفه یک صف از سرآشپزها محلی با ایجاد یک ظرف از NETZRO را upcycled غلات. تطبیق پذیری از غلات (و خلاقیت از رقبا) چشمگیر بود, با مطالب اعم از ذرت masa پر شده با اردک confit به ریه سوپ زرت با کوفته.

در ابتدا نیش ما متوجه شده است که upcycled دانه های یک خوش متراکم دلچسب بافت بارز ترین در نان-مانند برنامه های کاربردی مانند آرد ذرت doughscuit. چند سرآشپزها به ذکر است که upcycled دانه بودند ومزه بیشتر از استاندارد خود را به همتایان—قصبه آشپز مایک کوچ کردن فکر می کردم که upcycled چاودار شدید تر بود و upcycled ذرت بود شیرین مزه. آشپز خوزه Alarcon از پوپول ووه و سنترو در مقایسه با upcycled دانه’ عطر به خمیر ترش; آشپز کریس Uhrich از Mucci همچنین با اشاره به تخمیر عطر و طعم.

برخی از رقبای الهام گرفته شد به عنوان سمبل پایداری به جنبه های دیگر از غذاهای خود را. آشپز کری McCabe-جانستون از بلبل تصمیم گرفتند برای رفتن meatless با upcycled چاودار وینر کتلت گوشت گوساله صدر با قارچ قارچ و فندق و نخود پیچک و یک سس پاپریکا. آشپز استیون براون سنت ژنویو ساخته شده سوسیس-پر چاودار brioche با استفاده از دیگر مواد تشکیل دهنده است که به طور معمول به هدر مانند پوست سبزیجات و اردک نام برد.

Lat14 آشپز ان احمد, کمک استفان Enke و الیز Gangestad در زمان افتخارات بالا با چاودار بائو مستی پر از آلوچه-لعاب اردک. در علاوه بر این به لاف زدن حقوق بشر برنده یک ماه عرضه upcycled دانه برای استفاده در یک ظرف در رستوران.

این رقابت ها به نمایش NETZRO تمرکز رفتن به جلو: کار با توزیع کنندگان و خرده فروشان و رستوران ها شامل upcycled مواد تشکیل دهنده خود را ارائه.

“من می خواهم به یک تجاری تولید کننده می گوید:” مارشال. “من نمی خواهم به کوکی ها. من می خواهم به مردم عرضه که می تواند کوکی ها را در حجم زیادی به دلیل روند ما قابلیت آن را انجام دهد.”

 

NETZRO

toogoodtowaste.ما

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>