به گفته کميسر انتخابات کانادا، بيل مورناو تابستان گذشته هنگامی که کانديداهای آينده نگر ليبرال را در پيشتازی انتخابات فدرال در دوران رياست جمهوری خود ترويج کرد، بخشی از قانون انتخابات کانادا را نقض کرد.

این افسر مستقل که مسئول تضمین انطباق با این عمل است، صبح روز پنجشنبه نسخه ای از یافته های خود را به صورت آنلاین منتشر کرد.

بر اساس بیانیه مورد توافق، مورناو در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۹ در دوره پیش از نوشتن، در ظرفیت رسمی خود به عنوان وزیر دارایی به اتاق بازرگانی اوک ویل سخنرانی کرد.

در پی این رویداد، مورناو در یک بحث میز گرد با صاحبان کسب و کار محلی و ساکنان شرکت کرد، در یک کارخانه لباس سازی گشت و گذار کرد و با رهبران جامعه مسلمانان با آنیتا آناند نامزد آینده نگر آن زمان ملاقات کرد.

هر چهار رویداد به وب گاه وزارت دارایی ارسال شد.

مورناو در طول سخنرانی خود آناند را تک آهنگ کرد و گفت: «وقتی چنین فردی برای زندگی عمومی پیش می رود – با موفقیت های قابل توجهی در زندگی بخش خصوصی شان – به نظر من مهم است که ما – از آن ها حمایت کنیم و آنها را تشویق کنیم.» یافته های کمیسر را یادداشت می کند.

آناند در ادامه به پیروزی در سواری اوک ویل رفت و از آن زمان به سمت کابینه ارتقا یافته است.

Morneau باید یافته های آنلاین ، پرداخت جریمه

در ۲۷ اوت ۲۰۱۹، مورناو در یک کسب و کار منطقه کالدون گشت و گذار کرد، دوباره به عنوان وزیر تیتر زد، جایی که او برای عکس هایی با میشل فیشر، نامزد لیبرال دوفرین-کالدون مطرح کرد که به گفته کمیسر نیز با این عمل مخالفت کرد.

بیل مورناو، وزیر دارایی سابق در مرکز شهر اتاوا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰، روزی که مشخص شد او بخشی از قانون انتخابات کانادا را در سال ۲۰۱۹ نقض کرده است. (اندرو لی/ CBC)

در یافته های کمیسر آمده است: «وزرا از استفاده از منابع عمومی و بودجه از بودجه های دپارتمانی خود برای مقاصد حزبی منع شده اند.»

مورناو که ماه گذشته استعفای خود را به عنوان وزیر دارایی و نماینده تورنتو سنتر اعلام کرد، باید 300 دلار جریمه بپردازد، در حالی که انجمن سوارکاری او هم اکنون هزینه های این دو رویداد را که حدود 1661 دلار است، پس داده است.

او باید نسخه ای از یافته های کمیسر را در وب سایت شخصی یا کانال های رسانه های اجتماعی خود کند.

کمیسر می گوید هیچ نشانه ای وجود ندارد که مورناو به معنای استفاده از منابع عمومی برای مقاصد پارتیزانی باشد یا اینکه او در برنامه ریزی تورها دست داشته است.

بررسی اخلاق ما ادامه دارد

این اولین باری نیست که مورناو توسط یک افسر پارلمان تحت بررسی قرار می گیرد.

کمیساریای اخلاق ماریو دیون در حال انجام تحقیقات در مورد مشارکت مورناو و نخست وزیر جاستین ژوستین ژوستاین در تصمیم کابینه برای اعطای قرارداد کمک های مالی دانشجویی تابستانی چند میلیون دلاری به موسسه خیریه WE است.

اپوزيسيون برای اين کاوشگر فشار آورد و گفت علی رغم اينکه هر دو روابط خانوادگی نزديک با اين سازمان دارند، نه خود را از مذاکرات کابينه در مورد اين معامله باز پس گرفت.

موسسه خیریه WE روز چهارشنبه اعلام کرد که در پی تابستانی که در کانون توجه سیاسی سپری شده است، عملیات خود را در کانادا به هم می پیچد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de