طاعون سیاه, اسپانیایی آنفولانزا و آبله: همه نگه داشتن درس برای Coronavirus

بیماری های همه گیر هستند و هیچ چیز جدیدی در تاریخ خود سابقه طولانی در سراسر سنین و قاره های بسیار برای آموزش ما در مورد چگونه به بهترین رسیدگی به شیوع فعلی می نویسد: دانشگاه ایالتی کالیفرنیا استاد Ibrahim Al-مرعشی در یک قطعه جذاب در بولتن دانشمندان اتمی.

Al-مرعشی آغاز می شود با یک تور از طریق حیوانات ریشه های هر دو مشترک ویروس ها عوامل بیماری زا و کشنده که COVID-19 فقط آخرین مثال. سه چهارم از بیماری های عفونی نتیجه از آنچه که او خواستار “زئونوز سرریز” بیشتر از رایج کشاورزی حیوانات. “اهلی کردن اسب منجر به این ویروس مسئول سرماخوردگی در انسان, در حالی که اهلی کردن مرغ به انسان آبله مرغان و زونا و گونه های مختلف پرنده آنفولانزا” او می نویسد. “خوک شد منبع آنفلوانزا و سرخک ، آبله و سل آمده از گاو.” (محبوب تاریخچه اغلب همکاران اشتباه حیوانات با شیوع است. برای مثال در قرون وسطی سیاه مرگ معمولا همراه با موش و کک به احتمال زیاد منشأ با marmot یا موش صحرایی.)

Al-مرعشی معتقد است که مدرن بیماری های همه گیر را “کلید” درس برای ما است. به طور خاص نیاز به “شفافیت و همچنین اثربخشی قرنطينه.” یکی از این درس گذشت را در نام خیلی از این به اصطلاح “اسپانیایی” آنفولانزای همه گیر از سال 1918. آن را به این نام می نویسد: Al-مرعشی “نه به این دلیل آن را در اسپانیا سرچشمه گرفته اما از آنجا که اسپانیا اولین کشوری بود که به طور گسترده ای به اطلاع عموم شیوع. پس از اسپانیا بود متخاصم در جنگ جهانی اول آن را در زمان جنگ سانسور در محل در حالی که کشورهای دیگر سانسور خبری از این بیماری همه گیر. از آنجا که از عناوین و پوشش در مطبوعات اسپانیایی بسیاری از مردم به سادگی فرض شده است که در آن شیوع آغاز شده است.”

وجود دارد پژواک از این در راه مقامات چینی در ابتدا نادیده گرفته شیوع فعلی به احتمال زیاد ساخت آن بدتر است. “[اولیه چینی پاسخ] منجر به کمی اطلاعات مهم منتشر شده در موقع محروم رهبران ملی در پکن از این فرصت برای پیاده سازی تصمیم گیری آگاهانه” او می نویسد: تشریح دلایل تاخیر در قرنطینه. (کلمه “قرنطینه” می آید از ایتالیایی “quaranta giorni” یا 40 روز “به اجرا در اواسط قرن 14 برای حفظ طاعون از گسترش از ورودی کشتی.”)

با وجود بیشتر وحش ریشه بیگانه استعارههای به عنوان قدیمی به عنوان بیماری های همه گیر به عنوان چیزی است که ما امروز تماس “اطلاعات غلط.” در هنگام مرگ سیاه می نویسد Al-مرعشی “جعلی اخبار آن شامل نسبت دادن این بیماری به بد هوا و miasmas و همچنین به جوامع یهودی. امروز coronavirus شده است به دروغ نسبت داده شده به سلاح های بیولوژیکی در آزمایشگاه و بنیاد گیتس. به عنوان یک فرد می تواند در مبارزه با این ویروس توسط debunking ویروسی اسطوره ها که امروز به عنوان آنها قرن ها پیش است.”

خواندن این مقاله کامل در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>